Януарските шкембоци, вече стават на бебоци! - тема №16

  • 28 461
  • 738
  •   1
Отговори

Анкета

Simple Smile Моля изберете и гласувайте за заглавие на тема № 17 Simple Smile

Опции:

# 45
  • Мнения: 1
Mamma2Be, аз мога да кажа съшо само това което вече са ти казали. Очаквам го тоя прословут преглед от 4 месеца вече, ама преди ми казаха че се прави в 36-та седмица и това е.Нямам право на по-рано. Досега само кръвно,тегло и шивашки метър, дето си се меря и в къщи. РАзказвай как е минал довечера Wink

# 46
  • Мнения: 0
Здравеите и от мен,

днес много се разхождах и сега съм си полегнала на дивана, но бебека толкова силно ме побутва в двете противоположни посоки, че чак страх ме хваща като гледам как ми се разтяга корема Shocked.
Видях че си говорите за нощнички - ами то тук в началото, че и до 3 месеца, бебетата са облечени с боди отдолу и нощничка отгоре - нощничките приличат на това: http://www.google.fr/search?rlz=1C1AVSX_enFR403FR403&gcx=c&a … =1366&bih=677

А за спането на бебето ни казват че единствено можем да ги слагаме да спят по гръб с глава настрани и спят в чувалчета като тези:http://www.google.fr/search?rlz=1C1AVSX_enFR403FR403&gcx=c&a … =1366&bih=677

За обиколник, мислех да слагам, защото имам, но в крайна сметка се разубедих, за да се избегне риска от задушаване.

За мазилата съм купила само шампоанче и кремче за лице на мустела и олио за масаж за бебе на weleda. Не знам, ще видя по късно дали има нужда от други неща.

P.S. Съжалявам за дългите линкове  Blush, но не знам как мога да ги маскирам зад едно кратко тук  newsm78?? Компетентните ако могат да ми помогнат!!??
Хаиде лека и приятна нощ на всички!!

# 47
  • Мнения: 102
Здравейте бременилки  Hug
Вместо да ме обхваща синдрома на гнезденето и да се побърквам от чистене и подреждане, мен ме е обхванал синдрома на мътенето  Mr. Green Искам само да се цопна някъде и никой да не ме закача, ако може малко да поплета, ако може малко да поспя, ако може въобще нищо да не правя - най-добре ... нооооо за съжаление това няма как да ми се случи и само търча по задачи и както се казва "делник, празник, сряда, петък, шетай пусти женски шетък!"  Mr. Green Ех, как искам да съм като Мързеланка и да ставам къмто пладне ... но аз съм спала, спала, още като малка  Mr. Green
Да кажа и аз по ключовите теми - козметика - Sanosan (изпробвано на две деца) бебешко олио за след къпане, и крем против подсичане, само при нужда, при зачервяване на сгъвките при пелените; чистене на пъпчето с клечка за уши с ограничител и 90 градусов спирт, без лепенки; къпане на течаща вода под чешмата в мивката в банята (това първия месец, след това във ваничка, когато пъпчето падне и бебока не се килва настрани); пелени - еднократни на Памперс; кошарата е от сгъваемите, така че не се ползват обиколници; против принудителното повиване с цел изправяне на крачета съм; одеалце на гръбчето е предостатъчно, но ако бебето е шавливо нищо няма да може да го спре да си се обърне по гръб, синът ми от раждането си се обръщаше от странично положение по гръб и си въртеше главата на едната и на другата страна, нещо което дъщеря ми овладя чак на един месец - но бебетата са много различни! Не го забравяйте и не се сравнявайте с останалите родени около вашата дата!
Мисля да си купя пак помпа на Авент, и дано този път се добера до електрическа, че с ръчната си е усилие при по-големи количества за изцеждане.
Моят корем си се смъква стремглаво, те затова са и тези подготвителни контракции, де, и разбира се това не ми пречи да се давя в киселини през нощта  Tired
Гледате ли това предаване "Не знаех, че съм бременна!"? Какъв кеф само - седиш си слаба и прекрасна, и в следващият момент раждаш едно пухкаво, напълно доносено 3 кг бебче   hahaha

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 22:23 от gigamiga

# 48
  • Мнения: 4
Здравейте, мами и бебчета! Влизам само да се запиша в новата тема. Много е красива, браво на Lumia, разбрах, че тя е творецът този път.  Не съм ви чела от няколко дни... заради траурни събития в семейството  Cry . С бебка всичко е наред. Много ме мори задух - от мъглата, от притеснение... не мога да спя... ама това не е чуждо никому Simple Smile Явно това ме изнервя допълнително и изпитвам абсолютно крайна непоносимост от това някой да пипа корема ми, да ми говори лигаво или да иска да ме прегърне... изключение прави таткото, коремът ми "сам го търси" и намира Simple Smile.
Връщам се да ви чета и ще се включа адекватно по темите.
П.С: Качвам снимка на бодито, което довърших предната нощ... безсънна нощ Simple Smile

# 49
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Хахах г-жа Монк, пак разби със сравнение  Laughing
На Лумиа нощничките едно че са хубави, ами то с тази фигура и бабешка да сложи ще е секси Simple Smile Мерси за темичката!
Мименцето, супер мерки, готови сте си отвсякъде! Стискам палци!
За спането на бебчето дори ако е по гръб нали като му е завъртяна настрани главичката пак няма риск ако повърне, защото си изтича течността. То си зависи от бебето де, някои май много шават още от самото начало, но затова всеки ще си се съобрази със своето.  Heart Eyes
За клизмата някой беше постнал подробно описание какво е, но май въпроса беше прави ли се или не.  Laughing Не е навсякъде задължителна. В болницата където аз мисля да раждам не правели, за да разберат дали напъваш правилно като дойде момента.  #Crazy Гадно ми се вижда без, аз ако изрично поискам дали ще ми откажат с този аргумент... Имаше май някакви свещички, които могат да се ползват.  newsm78
Дано като вляза утре сутринта да не се говори все още за свинска мас  Joy

# 50
  • Мнения: 120
Здравейте маменца   bouquet

Благодаря за прекрасната тема и дано бъде изпълнена само с радостни новини  Praynig

Благодаря и за пожеланията за рождения ми ден. Не можах да се разпиша по- рано, че в неделя намалих на 1/3 хапчетата за задържане и моя Марко в понеделник ахаааа и да излезе- та полежахме до вчера в болницата. Поне да влезе в 9-ият месец диването.
Дидка- бандидка аз от септември съм със разкритие и на магнерич и гинипрал- не се шашкай!

Искам да Ви попитам като не се слага възглавница, слага ли се нещо под самото дюшече от страна на главата? Например кърпа, която да осигури 30- 40 градусов наклон на самия дюшек?

И последен въпрос към софийските майки - да сте виждали някъде долни чаршафчета за кошче?

Лека и спокойна вечер на всички маменца и бебенца   bouquet

Gigito много съм доволна от свещичките evaq. Слагаш една, шеташ си нещо за около 15 минути като максимално стискаш и си ходиш после. Изхождането е много леко не е като разтройство и без спазми. Ако искаш 100% сигурност както при клизма след малко слагаш още една свещичка. В опаковка са 6 броя за около 9 лв ако не се лъжа.

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 22:46 от IrkaMisirka

# 51
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
mimentzeto, вашата среща съвсем наближила; много вълнуващо. Почини си едно хубаво, после едно леко раждане и вече с бебе.
Много ще ми е интересно дали ехографа ще е "познал" теглото на бебчо.

тити, синът ми изкара една принудителна ваканция от 1 седмица и аз се понатоварих психически. Така че, за мен емотикона е  Crazy.

Както и други момичета са споделили /пък и аз, ама да повторя/ всяко бебе е различно шавливо. Моят син не мръдваше от позицията, в която го слагах да спи. Не си правете излишен разход предварително с тези подложки, които подпират бебето  Peace.

IrkaMisirka, аз не съм слагала нищо. Матрачето си беше напълно хоризонтално.  

Клизмата не ми беше нито болезнена, нито неприятна. А, за момичетата със запек си е истинско облекчение  Wink.

# 52
  • Мнения: 5
Току що прочетох статиите, за залъгалките, които Бръмбазела беше пуснала и искам да питам за нещо странично, което прочетох в статията - че кърменето предпазва от забременяване с 98% ефективност....Специално за това слушах едно предаване, където казаха, че при кърмене жената няма менструация, но има овулация, тоест е възможно да забременее и трябва да се предпазва, ако не иска това да стане. Просто бих искала някой да ми разясни как точно стои въпроса, защото не искам да забременявам много скоро след раждането и мислех да взема по-сериозни контрацептивни мерки, поне за година-две.
Иначе и аз си поръчах нощница на Conti, но взех размер L, защото мислех, че нали съм надебеляла и ще ми бъде по мярка...ама като я доставиха ми се стори огромна. Та сега пътува за Пловдив, да ми я подменят с М, който си е моят размер по принцип. И др. седмица се надявам да е при мен, за да я слагам в багажа за болницата : )))

# 53
  • Мнения: 2 483

Ирка, мисля, че леко си пообъркала нещата за възглавницата и наклона. Говорим за това, че възглавница не е необходима за под главата на бебето, тъй като цялата линия на гръбначния стълб, започваща от вратлето, е права, няма извивки като при възрастните.
А на 30-градусовия наклон е поставена по-голямата част от телцето на бебето. Наклонът може да се постигне с всякакви подръчни средства, пъхнати под матрачето. Чудесната идея на EwaD е поставяне на папка-класьор, тъй като долната корица е равна, а горната - под наклон  Simple Smile

Аз имам такива възглавници-ограничители, за наклона ще му мисля като сглобим леглото, че нали ще спят двете в едно в началото и трябва да мъдря дали да са една до друга, или на всяка главичката ще е на противоположната страна с крачета една към друга  Laughing

Момичета в Щатите, ама наистина са ви твърде нарядко прегледите  Crazy

Lumia, справила си се брилянтно с темата и ще разчитаме на теб и занапред  Mr. Green  bouquet

Бандитке, никакво раждане в сряда, в сряда си в "Лабиринт"  Laughing

Аз също ще прежаля още 20 лв. и ще си купя от готините нощнички на Vienetta Secret - най-хубавото е, че се разкопчава от двете страни, а нали ще гледам да зареждам двете дребки едновременно  Crazy (Gabbi, не са на Конти, те само ги продават, на Vienetta Secret са, турски и страхотни). За размер гледах 2XL  Crazy Crazy


Днес бях на запис на тоновете и акушерката сигурно минута не успяваше да намери сърчицето на едното бебче, направо умирах бавно секунда по секунда в тази минута...............  Confused
Да ви попитам за графиките на тоновете - имат ли големи амплитуди? При мен на едното бебе динамиката е от 90 до 180  Crazy, не постоянна, разбира се, но все пак доста ме учуди. Само акушерката беше там, лекарят отсъстваше и ми е леко притеснено  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 75
 Благодаря за пожеланията за успех и за стиснатите палци,то и аз ще си стискам палците Laughing
 
mimentzeto, вашата среща съвсем наближила; много вълнуващо. Почини си едно хубаво, после едно леко раждане и вече с бебе.
Много ще ми е интересно дали ехографа ще е "познал" теглото на бебчо.
 
 newsm12Да ти кажа чесно Ivap и на мен това ще ми е интересно!?! newsm12

# 55
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Кафенце, от 90 до 180 си е сериозна разлика. Може да е спяло и после да се е събудило или пък нещо да се е активизирало, знам ли. На моята са от 130 до 160.
Аз тъкмо влязох да се похваля, че май успях с тези упражнения да обърна бебето и то се разхълца... и ми стана ясно, че ако наистина съм успяла, то от напречно е минало в седалищно прилежание. Утре ще стане ясно  Confused

# 56
  • Мнения: 120
Кафенце точно това имах в пред вид ама никак не ме бива в обясненията Embarassed Че самото телце е под наклон а не само главата, а това с папката е супер идея просто! Значи все пак се прави наклона?!

За друго се сетих, може би Бръмбазела  ще отговори. В болницата една докторка обясняваше на едно от момичетата с които бяхме в стая, че дойде ли й цикъла трябва да спре да кърми ако не иска хормонален шок за организма. Подслушах, че е свързано нещо с нивата на прогестерона за кърменето трябвало да бъдат високи за цикъла ниски (или може би беше обратното!). Поради това, при жени които имат цикъл и кърмят се образували кисти на яйчниците и увеличаване на окосмяването. Сетих се, че на една приятелка която има син на близо 2 години, срамните косми й стигнаха до а и малко над пъпа. Тя си има вече цикъл и до скоро кърмеше. Някой чувал ли е нещо по този въпрос?

# 57
  • Мнения: 2 980
искам да питам за нещо странично, което прочетох в статията - че кърменето предпазва от забременяване с 98% ефективност....

Габи, сакън! Хич не разчитай на кърменето като противозачатъчно. Първата овулация настъпва преди първата менструация, така че в момента, в който разбереш, че цикълът ти се е възстановил, ти вече от две седмици си била способна да забременяваш. А ако си и забременяла тогава, изобщо няма да разбереш, че можеш да забременееш, докато не видиш положителния тест.

По принцип - и чисто статистически - овулацията след раждане се възстановява около четвъртия месец, ако кърмиш. Понякога и цяла година може да не се възстанови. А в други случаи някои от нас са прецакани отвсякъде, защото овулацията им се възстановява почти моментално и първата менструация съвпада с края на лохиите. Никаква милост от природата.  Wink

А това за цикъла и кърменето е страшен виц. Няма такова нещо, хормоните така или иначе се напасват доста дълго време след раждането, няма такова понятие хормонален шок заради кърмене по време цикъл. (Аз кърмих две години, цикълът ми се възстанови на осмата седмица след раждането, нищо ми няма.)

# 58
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Лумия, страхотно си оформила темата, поздравления  bouquet С риск да ме помислиш за леко сбъркана пак ще ти направя комплимент за визията, а нощничките са наистина много сладурски!
Аз се влюбих  в тези турските пижамки и на секундата си поръчах, Едровска, благодаря, че сподели  Hug
Шоки, на това ли казваш "пижамки"? Аз съм се заредила основно с такива, даже не се сещам каква е алтернативата  newsm78
И чувалче имам, попадна ми в магазините секънд хенд. И одеалца всякакви дебелини.
Аз като един ужасен търтей да попитам... Защо се гладеха бебешките дрешки? За дезинфекция? Понеже гладенето ми е много омразно занимание и се прежалвам единствено за горни дрехи. Но имам спомен преди 15 г. какво гладене падаше... чаршафи, пелени, камизолки... кошмарррр....
А как се къпе новороденото, докато още не е паднало пъпчето? Май има някакви специални лепенки?! Аз вече си казах, че къпането ще сведа до 2-3 пъти седмично, без сапуни и пр., а за мазилце при нужда съм приготвила масло от шея. Хвалят го много, а с каката помня, че гънките й всичките бяха болезнено нацепени. Тогава май зехтин помогна. Преварен (защо ли?!?! нали ценните му свойства изчезват с високата Т).
Аз също пак станах поспалана. Все гледам да се кютна на дивана Simple Smile А като излизам след първите 20 м скоростта ми пада на възрастен човек с бастун - стяга ме корема ниско долу, краката изтръпват леко .. А не ми е толкова голям корема, като на Лумия е. Даже при последната ЖК ми се стори, че като мереха корема и цифрата беше същата, както преди месец. Утре пак ще ме гледат, дано и бебето да видя. Милото, тясно му е, току се протяга насам-натам и изскача по някой лакът или дупе Grinning
Ще разкажа утре. Сега ви пожелавам лека и спокойна нощ!
П.П. Мименце, ще стискам палци в понеделник!

# 59
  • София
  • Мнения: 2 367
Записвам се и аз в прекрасната ни празнична тема. Благодарности на Лумия за положения труд и с нетърпения очаквам новите бебешки попълнения.
Кафенце, по време на записите, през цялото време следя монитора с цифрите и забелязах,че тоновете падат значително когато момата ритне пилотата за запис и я измести леко, след малко всичко се нормализира
Мименцето, голям бебок ще си имаш, стискам палци за понеделник
Дидка, рано ти е още за среща с бебка, стискай кълки
Относно обсъжданите теми:
Мас и зехтин няма да ползвам, няма и да повивам.
Ще слагам бебето да спи настрани, като съм си купила и приспособление , което да го придържа, не знам дали ще е полезно, но съм се запасила. Обиколника ще си го ползвам, но възглавничката не. Купила съм и спален чувал, само се чудя дали въпреки това да не мятам някоя пеленка отгоре.
Специални пижамки не съм взимала, ще спи с памучни гащеризончета, а отдолу с боди
Залъгалки имам и ще предлагам, от нея зависи дали ще ползва.

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 00:34 от Krisita

Общи условия

Активация на акаунт