Ето Коледа е вече, силно рита МАРТенското ни човече - 9

  • 35 602
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5
ехооо..нова тема няма ли да пусне някой???

# 736
  • Мнения: 182
=============================================================
По този случай да ви разкажа нещо смешно: отивам да раждам в МД, и сестрата ми казва готви се за клизма и бръснене. Аз отговарям: ама аз нищо не съм яла и съм избръсната, но тя идва след 2 мин . с ножица и бръснач (метален като на дядо ми) . При което се втрещих и пита ножицата за какво е? а тя отг: ами да те подстрижа отдолу , че по-лесно да те бръсна Shocked а аз нямам нищо.
Като видя рзмисли и след което носи, един маркуч с топка( това било клизма) аз отказах, защото ме бяха предупредили за по-модерен начин на клизмата и аз си го поисках( малка бутилка с накрайник и се оправяш сам).  Думите на сестрата бяха: стискаш тубата, поемаш дъх, скачаш от магарето , стискаш като за световно и по-най бързия начин в  толаетната и гледай да не осереш всичко по пътя...брутални саааа
[/quote]
===================================================================

Кажи моля те за тези по-модерни клизми.днес ми казаха за някакви глицеринови микроклизми.едн малк шишенце , слагаш и след минута си готв.Продавали се в Гърция и в Ткуда изплзали такива.
Като тези: http://www.sellafarmaceutici.it/it/print.php?id=167

Не искам да ме наливат със сапън и вода 2 литра.нещо по-цивилизовано...

# 737
  • Europe
  • Мнения: 548
aleina, МНОГО ПО-ТЕЖКО МИ Е СЕГА!!!

О горкичката, и аз съм така. Но пък аз първия път лежах за повръщане 18 дни в болница и от там излязох минус 10 кг. Така че освен минус това беше и плюс, защото после не напълнях много и ми беше леко в 8 и 9-ти м. Но сегаааааа ела да видиш. Днес вече едва мърдам. Вчеря бяхме извънредно по мое настояване при Гунев (моя лекар) и той каза, че хич не е хубаво това, че толкова често ми се вдървява корема. Пита ме дали е болезнено и аз викам - не. Да ама от този момент на татък взе да ме боли и ме е яд, че не го питах - какво ако е болезнено. Изписа ми Магнерот от 4 х 1/2 т. до 4 х 1 т., взависимост от това колко често имам контракции.

Абе ужас, на всичкото отгаре бебето ми пак е седалищно и пак имам свръх много околоплодни води. То може би от тях ми е така тежко, защото бебето си е 1,8 кг., т.е. не е огромно.

Доктора ме записа в едно малко листче, което си държи в портфейла. Явно там му е списъка за спешните пациентки. Това доста ме приземи - вече си наближава момента и това е, няма мърдане.

# 738
  • Мнения: 0
Aleina и на мен много често ми се втвърдява корема, и аз си го обяснявам с факта че бебето върви голямо, а аз доста напълнях. В 27-ма гест. цедмица бебето беше 1.170 кг., сега ще видим в понеделник колко ще е.....Лекарката ми се смее и ме пита дали ще раждам слонче  Crazy Поради този факт ми изместиха и термина от 31 март на 20-ти и сега не знам в коя седмица да се броя  Simple Smile И моето бебенце е седалищно, не знам докога това е нормално и кога трябва да започне да ме притеснява  newsm78

# 739
  • Мнения: 5
доки каза,ако кърмим няма нужда(попита,някой да си стерилизира гърдата случайно??)

На някои майки им се налага да излизат от вкъщи и оставят кърмата си в шишенца, които е хубаво да се стерилизират преди и след употреба ... Simple Smile))

Здравейте дами,

Не съм писала скоро, тъй като бях в сесия, всъщност съм в сесия до 18 Януари Wink)) Как сте? Надявам се всичко е нормално при всички! Видях, че има някои мами с киселини - и мен ме мъчат и на мен ми се повдига, но няма как, не е болка за умиране! Бебчо/бебка си се върти като пумпал в томбака, което ме прави искрено щастлива Wink))

Да се включа и аз в темата за окосмяването и за клизмата и за начина на раждане!

На мен ми е много трудно да се бръсна, поради факта че не виждам триъгълника си от големия шкембак! Иначе не знаех, че се прави клизма, но звучи доста логично Simple Smile)) Не знам в България как е, но тук може да си изберем начина на раждане - има различни техники за намаляване на болката при раждане! Може да се избира между раждане в басейн, вдишване на газ, инжекция в гръбначния стълб или едно устройство за гърба, но не знам как се казва точно! Аз мисля да облекча болката с газ!

А вие какви техники мислите да използвате? Мен много ме е страх, голяма съм пъзла, все си мисля, че сърцето ми няма да издържи и нещо лошо ще се случи Cry

Ай де мили майчици - толкова от мен за мен!!! Целувки и се пазете Wink))

# 740

Общи условия

Активация на акаунт