Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте! От около 2г бях на хапчета Линдинет за предпазване от забременяване. През септември ги спрях, изчакахме с мъжа ми месец/да се изчисти организма ми/ и започнахме с опитите за бебе. През октомври ми дойде с 4 дни закъснение, но беше с нормално течение и нормална продължителност. Ноември и декември около дата на предполагаемия  цикъл ми се появява само зацапване в розово до кафяво за около 3 дни. Три теста за бременност показват отрицателен резултат. Днес бях при гинеколог и ми каза, че това зацапване е от хапчетата, защото не съм ги почивала от тях , а съм ги пила в продължение на цели 2г. На видеозона/вагинален/ гинеколожката не видя бебе. Каза ми, че всичко е наред- ячниците са си нормални, матката също просто няма никакво място за притеснение, но в същото време ми препоръча да направим кръвен тест за овулацията ми и спермограма на мъжа ми. Не е ли прекалено рано да се търси дали има проблем? Знам, че ако повече от година не се е появило бебето , чак тогава трябва да се започне да се търси дали има проблеми или не?!? Моля за отговор. Нормално ли е това зацапване и какви са причините за него. Трябва ли да започваме с тестовете дали сме здрави или просто трябва да опитваме повечко? Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 445
Здравейте!

Зацапването най-вероятно се дължи на хормонален дисбаланс. По отношение на опитите за забременяване, можете да започнете с опити за зачеване в продължение на 6-12 месеца, след спиране на контрацептивите. Ако през този период не настъпи бременност, се обърнете към специалист по репродуктивна медицина.

Поздрави,
Д-р Таня Арабаджи
АГ Болница "Д-р Щерев"

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт