Олимпиади

  • 355 000
  • 2 020
  •   1
Отговори
# 1 710
  • Варна
  • Мнения: 4
Здравейте! Може ли да ме насочите, къде мога да намеря темите от олимпиадите по БЕЛ, които са се падали минали години. Интересувам се за 5 клас Simple Smile
Благодаря!

Последна редакция: ср, 06 дек 2017, 10:25 от marti_kkk

# 1 711
  • Мнения: 64
Първи (общински) кръг на олимпиадата по информатика в София - записване [ щрак тук ]
В понеделник ще има и официално съобщение на сайта на РУО София-град.

Последна редакция: сб, 09 дек 2017, 16:14 от Евгений Василев

# 1 712
# 1 713
  • Мнения: 292
Аз също се интересувам от темите по бел, които са се падали минали години и по-специално темите за 8 клас.
Благодаря!

# 1 714
  • Мнения: 21 455
Аз също се интересувам от темите по бел, които са се падали минали години и по-специално темите за 8 клас.
Благодаря!
Няма да са ти от помощ. Осмокласниците са по нова учебна програма, а също така и форматът е нов. До миналата година пишеха интерпретативно съчинение или есе по проблем от изучавана литературна творба, като се дава възможност на ученика за избор, а сега - тест с 30 (тридесет) задачи с четири избираеми отговора, от които
само един е верният, както и задачи със свободен отговор.

# 1 715
  • София
  • Мнения: 1 154
Аз също се интересувам от темите по бел, които са се падали минали години и по-специално темите за 8 клас.
Благодаря!
Няма да са ти от помощ. Осмокласниците са по нова учебна програма, а също така и форматът е нов. До миналата година пишеха интерпретативно съчинение или есе по проблем от изучавана литературна творба, като се дава възможност на ученика за избор, а сега - тест с 30 (тридесет) задачи с четири избираеми отговора, от които
само един е верният, както и задачи със свободен отговор.
При това въпросите ще са еднакви за 8-10 клас.

# 1 716
  • Мнения: 8 029
Аз също се интересувам от темите по бел, които са се падали минали години и по-специално темите за 8 клас.
Благодаря!
Няма да са ти от помощ. Осмокласниците са по нова учебна програма, а също така и форматът е нов. До миналата година пишеха интерпретативно съчинение или есе по проблем от изучавана литературна творба, като се дава възможност на ученика за избор, а сега - тест с 30 (тридесет) задачи с четири избираеми отговора, от които
само един е верният, както и задачи със свободен отговор.
При това въпросите ще са еднакви за 8-10 клас.
Тук са от предишни години (май от 2014 назад... до 2008) https://www.mon.bg/?go=page&pageId=16&subpageId=94 (предимно областни кръгове).
Но наистина не виждам каква работа може да свършат при променения регламент Rolling Eyes

# 1 717
  • Мнения: 292
Благодаря много за информацията.
Нямах представа, че регламента е променен!
Ама така или иначе на девойката и се ходи, така че независимо от регламента ще се пробва.

# 1 718
# 1 719
# 1 720
  • Мнения: 1 561
Момичета, знаете ли къде могат да се проверят резултати от общинския кръг на олимпиадата по БЕЛ, провела се на 17.12, за 7 клас?

# 1 721
  • София
  • Мнения: 1 154
В училището на детето.

# 1 722
  • Мнения: 1 561
В училището на детето.
Ех, жалко, искаше ми се да не чакам до 3.01:)
Благодаря!

# 1 723
  • Мнения: 8 029
В училището на детето.
Ех, жалко, искаше ми се да не чакам до 3.01:)
Благодаря!
При всяко положение ще се чака до 03.01.
От Заповед № РД09-5411/12.10.2017 г. за организирането и провеждането на ученически олимпиади и национални състезания през учебната 2017/2018 година
"Приложение № 1
ПРАВИЛА
ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ И ПРОВЕЖДАНЕ НА УЧЕНИЧЕСКИТЕ ОЛИМПИАДИ И НА
НАЦИОНАЛНИТЕ СЪСТЕЗАНИЯ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2017-2018 ГОДИНА
1.7. Училищната комисия изготвя в срок до 7 работни дни от състезателния ден:
а) протокол за явилите се ученици и техните резултати;
б) протокол за класираните за областния кръг ученици и техните резултати."
Т.е. утре е 7мия работен ден след провеждане на олимпиадата...

# 1 724
  • Мнения: 1 561
В училището на детето.
Ех, жалко, искаше ми се да не чакам до 3.01:)
Благодаря!
При всяко положение ще се чака до 03.01.
От Заповед № РД09-5411/12.10.2017 г. за организирането и провеждането на ученически олимпиади и национални състезания през учебната 2017/2018 година
"Приложение № 1
ПРАВИЛА
ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ И ПРОВЕЖДАНЕ НА УЧЕНИЧЕСКИТЕ ОЛИМПИАДИ И НА
НАЦИОНАЛНИТЕ СЪСТЕЗАНИЯ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2017-2018 ГОДИНА
1.7. Училищната комисия изготвя в срок до 7 работни дни от състезателния ден:
а) протокол за явилите се ученици и техните резултати;
б) протокол за класираните за областния кръг ученици и техните резултати."
Т.е. утре е 7мия работен ден след провеждане на олимпиадата...
Госпожата й беше споменала, че е имала висок резултат, но колко точно не е казала, явно те имат информацията, затова реших, че може някъде да е качена вече, но уви, никъде нищо.

Общи условия

Активация на акаунт