Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 дек. 2011, 21:02 ч.

Избиване на комплекси?

• 7 958
  • 83
  •   1
Отговори
Секса с партньора,извън връзката или сам със себе си начин ли е да се избият комплекси newsm78
Наскоро в разговор в компания чух "много често желанието за секс е начин да си избиеш комплекса за малоценност"
Та това ли е съвременния начин да си лекуваме страховете и комплексите newsm78

# 1
Според мен - да,възможно е някои мъже да го правят с цел повдигане на самочувствието .
Някои мъже изневеряват - за да докажат на себе си,че все още са вървежни,че все още някоя жена се смее в компанията им,възхищава им се и ох-ка от кеф /което при собствената жена след 13 години брак няма как да се случи/ ... И т.н и т.н.
Според мен когато имаш комплекс за нещо,трябва просто да преодолееш страха си и да го направиш/покажеш/изживееш.

# 2
Комплекси от какво?

# 3
Че може вече и да не се котират. Това им е един вид доказателство, че все още са вървежни.
Една приятлка така се беше притеснила за мъжа си, че много киснел в сайтовете за запознанства и си чател с някакви мацки. В крайна сметка се оказа, че човекът само си чати и не се е срещал с никоя от тях. На нея все пак й беше обидно, че по такъв начин е решил да си поддържа самочувствието в изправност.

# 4
  • Най-сетне у дома
Мъчно ми е за горкия Зигмунд  Laughing (Фройд). Въвел човекът едно понятие преди 1000 години и умрял, а ние го дъвчем по какви ли не поводи.  ooooh!

Предполагам, че човекът, който го е казал, е имал предвид нещо от рода, че сексът за някои е начин да разрешат усещането за непълноценност. Но съм много съгласна с въпросите на Мира към ситуацията - дали можем да мислим за секса като за някакъв вид съвременна "терапия" на емоционални проблеми. Според мен да, с две много големи уговорки. Едната е, че съвременна не е много точно, защото на някакво ниво определени типове хора винаги са ползвали секса  с терапевтична цел (четох една книга за Париж през 20те години на миналия век, сега сме сякаш доста по-въздържани в това отношение). Другата уговорка е, че май нещата вече са навлезли в много по-опасен, тъжен и дехуманизиращ етап: шопингът вече е по-разпространената терапия.

Факт е обаче, че ако човек се опитва да избяга от себе си и усещанията за несправяне чрез секс, най-многото да си нахлузи ужасна примка на шията. Сексът е единствената сфера, в която не можеш да излъжеш. Дори и да се преструваш, ти знаеш какво си получил и дали ти е било достатъчно, за да се почувстваш добре. Навсякъде можеш да излъжеш, но не и в леглото - там можеш да бъдеш само автентичен, не можеш да заставиш тялото си да почувства неща, които психиката ти (най-грубо казано) не позволява. Въпреки, че фармацевтичните гиганти правят милиарди от Виагра, Левитра и какво ли още не. Така, че да си "избиваш комплексите" чрез секс е нож с две остриета. По-вероятно е, ако не се чувстваш добре със себе си, след това да преживееш още по-голяма празнота и себеоценката да се понижи още повече.  

# 5
Сексът е чудесен лек срещу наранено самочувствие, но с условието, че намериш партньор за него. Ако ли не, посоката на действие моментално се обръща.
Не е и лечение, но доказва толкова много неща.

# 6
  • Sunshine state
Не,никога не ми е хрумвало дори.  Wink

# 7
А, ама защо само за мъжете?
Повдигане на самочувствието, проверката дали се котират, отегчението, разочарованието, та дори и скуката могат да подтикнат не само мъж, а и жената към "секс извън връзката".
Според мен не са точно комплекси, а по-скоро някаква липса - на разнообразие, на емоция и т.н.

# 8
Много сте прави всички Peace
А във връзка-начин да избиеш комплекси в дадената връзка ли е честото желание за секс,което партньора би определил като маниакално?Или просто си искаш нещо,което ти се полага "по право"
И наистина-само мъжете ли се държат така и ако не го получават редовно-секса де-се комплексират като ходят да бройкат всичко що ходи в пола за да се издигнат сами в собствените си очи,а по0късно и в тези на приятелите си

# 9
 Що пък комплекси,някой хора имат нужда от повече секс, други от по-малко. Хората сме различни. Simple Smile

# 10
  • Най-сетне у дома
Много сте прави всички Peace
А във връзка-начин да избиеш комплекси в дадената връзка ли е честото желание за секс,което партньора би определил като маниакално?Или просто си искаш нещо,което ти се полага "по право"
И наистина-само мъжете ли се държат така и ако не го получават редовно-секса де-се комплексират като ходят да бройкат всичко що ходи в пола за да се издигнат сами в собствените си очи,а по0късно и в тези на приятелите си

Оооо, това е друг казус. Ако в рамките на една връзка единият е вечно в ролята на "нападащия", а другият обикновено се дърпа, тогава по-активният като нищо може да се вкара във филми. То на теория е така - хората са различни и изпитват различна потребност от секс що се отнася до честотата. Но... ако миУото ми се дърпа твърде често, е доста вероятно да се почувствам не достатъчно желана, харесвана... и със сигурност ще ме избие нанякъде. В моя случай не на наваксване "отвън", а на "сериозни разговори" от типа "дай да направим разбор какво става"  Laughing А това е още по-голям страстоубиец за по-пасивния в двойката.

# 11
  • София

Мъчно ми е за горкия Зигмунд  Laughing (Фройд). Въвел човекът едно понятие преди 1000 години и умрял, а ние го дъвчем по какви ли не поводи.  ooooh!

Новото е добре забравено старо! Винаги е така!  Sunglasses Sunglasses

# 12
Ако една жена вкъщи е тъпкана, унижавана, съвсем нормално е да хвръкне прекалено, когато се почувства желана.

# 13
Ако една жена вкъщи е тъпкана, унижавана, съвсем нормално е да хвръкне прекалено, когато се почувства желана.

Напротив, обикновено на високо летят тези, свикнали на доста внимание, ако и да се правят, че са над нещата. Човек се доказва преди всичко на себе си, а всеки следващ е доказателството, че още ставаш.

От друга страна съм срещала такива лумпеноиди и от двата пола, които освен по неведоми пътища са създали семейство и по още по неведоми въртят извънбрачни връзки като нещо напълно в реда на нещата. Хм.

# 14
Секса с партньора,извън връзката или сам със себе си начин ли е да се избият комплекси newsm78
Наскоро в разговор в компания чух "много често желанието за секс е начин да си избиеш комплекса за малоценност"
Та това ли е съвременния начин да си лекуваме страховете и комплексите newsm78
Тоест, мастурбацията е комплекс за малоценност  Crazy
Е, не! Използването на понятия от психологията в разговорите на маса винаги води гениални заключения  Laughing
Отклонение е да имаш нужда от постоянно нови партньори, особено над определена възраст- да бъдеш целенасочено с такива два пъти по-млади от теб, за да докажеш, че те бива. Но самия секс, или, пази Боже, мастурбацията, не ги приемам за патологични Crazy

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт