как премахвате коричките по главата на бебето

  • 10 071
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 517
ние нямаме корички. Чувала съм, че се появяват, ако не се изсушава главичката добре,.
И с първото и второто ми дете не са се появявали кори.

# 46
  • София
  • Мнения: 469
Третирах ги като себореята- 1 ч.л сода в 0.5 л преварена вода . С разтвора се напоява марличчка и се разтрива нежно скалпа. След това нанасям физиогел. След 15-20 мин изкъпвам бебо , попивам с хавлийка и разресвам с гребен. Всички паднаха с 1 процедура Simple Smile

# 47
  • Мнения: 4
Здравейте!
И моето бебе не е имало корички по главата. Аз всеки път след баня я сресвах с четчица. Чувала съм, че преди да ги изкъпят някои мами мажат главичките им със зехтин.

# 48
  • Мнения: 2 216
Веднъж се бяха появили съвсем малко крустички, но сами си изчезнаха. Чувала съм, че мажат с преварен зехтин час преди къпане и след това с гребенче се реше...

# 49
  • София
  • Мнения: 469
Ресане, ресане, ама като имаме 3 косъма?  Mr. Green Hug

# 50
  • Мнения: 53
 Нямахме много, само един участък точно върху фонтанелата,
всичко което ми бяха казвали не помогна, сами започнаха да намаляват
и около 1г изчезнаха. Иначе всяка вечер мажех, къпех, решех, но без резултат

# 51
  • Мнения: 149
И двете ми деца имаха.На каката изчезнаха сами,а на малката ги махнахме като след дълга (и трудна баня,защото не обича да се купе) внимателно сресах със ситни гребенче,НО  трябва да са се накиснали добре и да внимаваме да не нараним нежната кожа!Преди това мазах със зехтин,но не ми се беше получило,но може и аз да не съм направила нещо както трябва.Спомням си,че бях чела  някъде за такъв козметичен продукт ,но не помня на коя марка беше.
Успех!

# 52
  • Мнения: 134
Едно време щерката нямаше, но сина ми се появиха някъде на втората, третата седмица и изчезнаха към третия месец. Не съм мазала и не съм ресала с нищо.

# 53
  • Мнения: 78
Казаха ми да ги мажа с някакво подхранващо масло, но се получи обратния ефект, залепиха се на кожата. После спрях да го мажа и започнаха да си падат сами.

# 54
  • Мнения: 71
Здравейте,ето на какво попаднах докато си ровичках в продавалника за премахване на коричките

http://prodavalnik.com/mustela-stelaker-i4226892

# 55
  • София
  • Мнения: 469
Нашата педи препоръча точно това. Аз, обаче не мисля да давам пари, ако не успея по друг на ни може и да купя... Но вече съм скептична към всичките мазилца, защото всеки път след преглед ни изписват нещо и това ползваме. Да- три пъти...

# 56
  • Мнения: 1 350
да попитам ако не се третират с нищо, сами ли ще се махнат? наложително ли е да се махнат принудително дето се вика?
малката има едва забележимо като филм рехаво над фонтанелата, но не е дебело и грубо. педи нищо не ни е казвала.

# 57
  • София
  • Мнения: 469
Нашето педи каза, че е много важно да се премахнат. Ние нямаме коса и каза, че с мазане и разресване ще паднат бързо, но ако не се справим и порасне косата щяло да започне да се събира секрет и да мирише..

# 58
  • Мнения: 71
Моето бебе имаше много малко корички.Аз ги премахвах по този начин:след като я изкъпя докато е още във ваничката и намазвах главичката със зехтин и разресвах с четката за косичка,ако са по-твърди предполагам може да се повтори процедурата.

# 59
  • Мнения: 1 350
аха, при нас явно е малко, защото си мирише на бебе, но ще гледам със зехтин да мажа и да разресвам да се изчисти каквото има. благодаря

Общи условия

Активация на акаунт