как премахвате коричките по главата на бебето

  • 10 057
  • 62
  •   1
Отговори
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Здравейте мами!Как премахвате неприятните корички по главичката на бебето-мен ме е страх нали има незатворена фонтанела?Бебто мие на 4 мес.

# 1
  • Мнения: 1 401
Аз не съм ги пипала, изчезнаха сами  Wink.

# 2
  • Мнения: 27 524
Преди къпане намазвах с малко бадемово масло, след това в топлата вода решех с мека четка и голяма част падаха.

# 3
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Аз след баня слагах малко бебешко олио и решех с бебешка четчица или гребенче.

# 4
  • Мнения: 3 253
Аз след баня слагах малко бебешко олио и решех с бебешка четчица или гребенче.
Ние също махахме с бебешко олио след къпане най лесно става.Препоръчаха ни да се маха коричката на главата

# 5
  • Мнения: 3
Това с олиото може би помага ако са по-малко.При бебо бяха много и мазането имаше по-скоро обратен ефект,лепнеха му по главата и нито с четка се махаха ,беше ужас.Има продукти на мустела за корички, на нас ни помогнаха.Има шампоанче, под формата на пяна ,-12 лв,но е по-слабо.Аз бих ти препоръчала кремчето- 14 лв струва -вечер мажеш сутрин измиваш.Дано ти помогне

# 6
  • Мнения: 299
Вечер след баня машех с олио на Бюбхен , а сутрин бяха вече омекнали достатъчно за да ги махна с мека четка. Падаха постепенно , защото не бяха просто корички ,ами по-скоро една голяма дебела кора . С често мазане и постоянство изчезнаха напълно.

# 7
  • София
  • Мнения: 357
Половин час преди къпане мажех с олио главата да омекнат хубаво и след това с мека четка падаха лесно. Така няколко пъти и цялата главичка се изчисти, като след това ползвах шампоана на Мустела профилактично да не се образуват нови.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Нищо специално не съм правила. Една част падаха сами по време на баня и след това.
След като подстригах сина ми много късо с машинката /не знам заради много късата коса или по друга причина, или просто им е било дошло времето/ изчезнаха сами.

# 9
  • Мнения: 284
И аз така на моето дете. С бебешко олио намазах главичката, разресах добре и след 2-3 намазвания, изчезнаха.

# 10
  • Мнения: 808
Има специален крем на Мустела. Аз ползвах такъв.

# 11
  • Мнения: 403
Аз на щерката й мазах главата с мас преди баня и оставях малко да попие един вид, да омекнах, след което със ситно гребенче, но не от тези с топченцата, които са специални за бебета, ами от тези маките дето някои мъжки гребени ги водят, и съвсем леко сресвам косата,  по обратна посока на косъма. След като са достатъчно омекнали падат много лесно така,  не е нужен абсолютно никакъв натиск, буквално сами си падата, после си й измивам косата много хубаво. След две три такива процедури паднаха изцяло. В по-късен момент пак се появиха, но пъти по малко Simple Smile

# 12
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Нищо не съм правила, сами изчезнаха след известно време. Но и при двамата  не бяха в големи количества.

# 13
  • София
  • Мнения: 370
 С много неща го мазах, единствено крем Клоран за млечни корички му помогна.

# 14
  • Мнения: 148
Големия имаше доста корички, мажех със зехтин преди баня и след това ги махах с малко гребенче. След няколко пъти изчезнаха. Малкия имаше много малко, и при него по същия начин, само два пъти съм ги махала.

Общи условия

Активация на акаунт