Отговори
# 15
  • Мнения: 3 066
Аз харесвам уютен и приятно подреден дом с кухненски джаджи и роботи;СПА почивки и процедури ,козметика и интериорни попълнения.
Това наред с най-важното за мен -семейството ми- ми правят живота по разхубавен и приятен:)Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 23 072
За съжаление си позволявам лукса да купувам ненужни вещи и да харча излишни пари. Вещоманка съм, признавам си. Но също така си позволявам лукса да изхвърлям непотребни неща като за световно. Не че с това си разхубавявам живота... Иначе си правя кеф с разни джаджи - фотоапарати, камери, рийдъри, телефони. Обичам хубавата техника и си мечтая за още по-хубава.
Липсва ми луксът от екскурзии в чужбина, но смятам да огранича покупките, за сметка на почивките зад граница.

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Палатка/каравана,  природа , океан/море  далче от от суетата и цивилизацията   Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 23 072
Desss, говорим за лукс, а не за липса на тоалетни.  Peace Въпреки че всеки има свои критерии за лукс. Палатката и караваната, освен ако втората не е от милион нагоре, не ми се вписват в представите за лукс.

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ами мен от този лукс който повечето описвате ми писва понякога   Sunglasses Това което аз съм споделила за мен е лукс да  Peace кой като иска да го разбира  Wink






Какво е лукс?

Иначе да- свободата ми е най-ценна.
Peace




*Dreaming  Wink


# 20
  • Мнения: 293
И аз мисля,че в днешно време да прекараш време сред природата е лукс,който не само,че трудно си позволяваме но някои от нас и не изпитват нужда. Заместват го с далеч по-други ,,луксове,, .
Въпрос на луксове  Mr. Green

# 21
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Палатка/каравана,  природа , океан/море  далче от от суетата и цивилизацията   Peace

Това и от мен! Peace
Desss, говорим за лукс, а не за липса на тоалетни.  Peace Въпреки че всеки има свои критерии за лукс. Палатката и караваната, освен ако втората не е от милион нагоре, не ми се вписват в представите за лукс.

Дали би си позволила да живееш по този начин колкото ти се иска? Някъде в Карибите....! newsm78

Иначе по темата за "материалния лукс" - аз държа на простора - големи, дишащи пространства и за апартаменто-къща и за двор! Не си се представям повече, с таван "кацнал" на  2.80 над мен. Пътувания, удобен личен транспорт и.... по някоя глезотийка за тялото и сетивата! - от време на време.

# 22
  • София
  • Мнения: 23 072
Wild_rabbit, ненавиждам палатки и каравани.  Peace Самата мисъл за подобен тип почивка, та дори и на Карибите, ми е противна. Какво да правя като съм толкова префинена.  Mr. Green
Реших веднъж да надмогна себе си и се повъргалях из едни пущинаци и като резултат само аз бях с два забодени кърлежа в дупето. Стига ми толкоз!  Grinning

# 23
  • Мнения: 4 668
tonkabonka - има палатки , които са професионални и струват цяло състояние .
И , да , лукс е да можеш да си позволиш спокойствието да се откъснеш от всичко и да се слееш с природата . Аз не го мога , но това не значи , че не е така .
Колкото до мен - и аз съм си извоювала свободата сама да определям работното си време и клиентите си . Обичам хубави обувки и една определена марка автомобили и гледам да не се лишавам от тях  Peace

# 24
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Wild_rabbit, ненавиждам палатки и каравани.  Peace Самата мисъл за подобен тип почивка, та дори и на Карибите, ми е противна. Какво да правя като съм толкова префинена.  Mr. Green
Реших веднъж да надмогна себе си и се повъргалях из едни пущинаци и като резултат само аз бях с два забодени кърлежа в дупето. Стига ми толкоз!  Grinning

Е, не го приемай толкова буквално, де! Peace То там при палатките и караваните и къщичка може да сложиш! С тоалетни,... и двама с палмови листа отпред, да раздвижват вятъра!

За сега се примирявам с настоящето и не си позволявам много "лукс" - спестявам, за да мога като стана на 55-60, да им обяснявам как точно да държат листото, за да е хубав вятъра! Joy

# 25
  • Мнения: 4 916
tonkabonka - има палатки , които са професионални и струват цяло състояние .
И , да , лукс е да можеш да си позволиш спокойствието да се откъснеш от всичко и да се слееш с природата . Аз не го мога , но това не значи , че не е така .
Колкото до мен - и аз съм си извоювала свободата сама да определям работното си време и клиентите си . Обичам хубави обувки и една определена марка автомобили и гледам да не се лишавам от тях  Peace


Точно това щях да напиша - луксът в събота и неделя или за 2-3 седмици през лятото да си изключиш телефона, за да отидеш на палатка по средата на нищото, задължително без обхват.
Един познат до преди няколко години всяко лято правеше маршрута от Ком до Емине за две седмици. Това му беше годишният дауншифтинг, пък ако ще да го търсят, за да обявят края на света.

# 26
  • Мнения: 3 066
И аз не съм по къмпинга и Кемперите дори,другояче разбирам почивките аз,но и планинарство и пикници по Балкана ми харесват,но и вечер да се прибера на сухо, с топла вода, тоалетни и чисти чаршафи.
Ей сега с Коледа ще си разхубавя живота -почивка,  тишина, блага дума и уютна топла,ухаеща на цитруси и печива къща-от това по-красиво ...здраве му кажи Wink

# 27
  • Мнения: 4 668
argun - аз имам двама приятели , които всяка година ходят за по един месец в Непал . На палатки , ядат местната храна , живея като местните , със всичките им навици .
И за тях това е лукса - да се откъснат и никой да не може да ги открие .
Трябва ли да споменавам , че и двамата са много богати ?
Просто за едни лукса е да си купят някакъв парцал или ваза или козметика , за други е друго ...  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 23 072
Е, аз понеже всяка година почивам по месец, при това не ми е проблем да си изключа телефона, ако искам, та не го възприемам като някакъв лукс.  Peace
Просто думата "палатка" ме кара да се обливам в студена пот.
Обичам да съм сред природата, но не и на полеви условия.
И не ми споменавайте пак за луксозните палатки. Защото палатката е палатка. Ако е луксозна, въпреки че идея нямам какво означава, вече няма да е просто палатка, а нещо съвсем различно.

# 29
  • Мнения: 10 547
Бау, такъв луксозен кемпер разглеждах преди месец, че може да се равни на пет почивки от по 10 000 Е и малко. Цената му беше точно 60 000 Е и нямаше всички налични екстри. Е, с тях сметката остава за вас.

Половинката е обиколил, да не кажа голяма дума, но 80 % от Европа с каравана в детските си и младежки години. За мен това е свобода, а свободата както вече се подчерта- лукс.
Хотели 5*, ако не са на някой тих остров, не ме привличат. Напротив- отблъскват ме. Луксът е също и в усамотението за да усетиш почивката си пълноценна. Разбира се, това е моята почивка, не ви убеждавам да бъде вашата. Simple Smile

Та луксът за мен са едни 60 000 Е, които обаче ще превърна в сигурно горе долу толкова долари, но в една далечна страна и с този си лукс ще я обиколя тази въпросна страна.

Общи условия

Активация на акаунт