Детето ми упорито отказва да спи и заспива в креватчето си

  • 3 947
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 480
Ами аз в един момент просто реших, че детето се чувства като в затвор в тази кошара. И обмислях идеята да си купуваме дървена кошара, точно за да мога да го сложа до нас. И зълвата ме изненада с новината, че щяла да маха кошарат на племенницата, щото тя спяла вече на дивана. Попитах я може ли да я взема и така. Направо се родих, откакто го направих, честно.
Макар че си е и до дете. Факт е, че големият ми син спа до две годишен някъде в преносимата кошара, заспиваше си сам, без ревове, без тръшкане. Да, имал е периоди, когато иска "гали" или "пей ми", но при нас на спалнята, на ръцеее ... в никакъв случай.
А това малкото човече е друга работа  Laughing

# 16
  • Мнения: 32
Ами аз в един момент просто реших, че детето се чувства като в затвор в тази кошара. И обмислях идеята да си купуваме дървена кошара, точно за да мога да го сложа до нас. И зълвата ме изненада с новината, че щяла да маха кошарат на племенницата, щото тя спяла вече на дивана. Попитах я може ли да я взема и така. Направо се родих, откакто го направих, честно.
Макар че си е и до дете. Факт е, че големият ми син спа до две годишен някъде в преносимата кошара, заспиваше си сам, без ревове, без тръшкане. Да, имал е периоди, когато иска "гали" или "пей ми", но при нас на спалнята, на ръцеее ... в никакъв случай.
А това малкото човече е друга работа  Laughing

Вече никога не казвам никога  ShockedИ нашето момиченце до снощи не знаеше какво е спане при нас на спалнята ,но снощи след като се събуди и искаше да изкочи и от шезлонга я взех да мен !Пак се будеше и ставаше, но аз слагах бързо в легнало положение и тя пак си заспиваше newsm78 Непрекъснато се променят тези мъници и аз не съм мислила да спи на спалнята и дано това да само моментно !Ако продължаваме така ще търся и аз дървено креватче 1crib

# 17
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Аз упорито продължавам да го местя в неговото легло като заспи при нас на спалнята. И вече често не се буди нощем. Например тази сутрин бях супер очудена как си спа цяла нощ в неговата стая. Според мен може да е когато го боли нещо (например сега му излизат кучешките зъби).

# 18
  • Мнения: 141
Според мен си е въпрос на време да свикне да си спи в креватчето.Моята заспиваше само в количката и като я преместя в леглото веднага се ококорва и неще да спи,нощем се будеше по 100 пъти.Но след като стоя няколко дни в болница,заради АБКМ,започна да си спи по цяла нощ,без да се буди..Ще се оправите и вие..

# 19
  • Мнения: 273
А не може ли да махнеш шезлонга.1-2 седмици ще се помъчите взаимно,но ще свикне

# 20
  • Мнения: 8
Не съм чела какво са ти отговорили момичетата, може някой да е дал тази идея вече. Значи взимаш шезлонга и го слагаш в креватчето докато свикне детето с него. После постепенно и по лесно ще го преместиш да си спи където трябва.

# 21
  • Мнения: 32
Не съм чела какво са ти отговорили момичетата, може някой да е дал тази идея вече. Значи взимаш шезлонга и го слагаш в креватчето докато свикне детето с него. После постепенно и по лесно ще го преместиш да си спи където трябва.


Следя темата с интерес , но в момента не се е променило много нашето положение  Rolling Eyes
Това е страхотна идея ще я пробваме и дано да има някакъв ефект!

# 22
  • Мнения: 32
След като няколко месеца се борихме срещу спането в шезлонг ,минахме и през етапа спане заедно с мама и тате  Blush И накрая взехме последната мярка да сменим бебешката преносима кошарка с ново дървено легълце 1crib И да не казвам голяма дума ,но от два дни си спи там ,но засега сме поставили плътно към нашата спалня нейното легло!!!Надявам се вече да си знае креватчето нашата госпожица Simple Smile
Ако знаехме през какво ще минем още от самото начало щяхме да си купим дървена кошарка.
Долното и ниво е по -високо от на преносимите ,има разлика и в матрака /като дебелина и удобство за детето/ Успех на всички които имат подобен проблем  Grinning

# 23
  • Мнения: 1 350
радвам се, че сте решили въпроса Simple Smile
и мойта дъщеря спи в дървено легло, в което не я оставям да играе, тя знае, че това е място за нани-нани.
Иначе като бебе спеше в количката през деня, през нощта на горното ниво на сгъваема кошарка. Втория месец спа при мен и татко си от мойта страна на спалнята, защото не си бяхме у нас Wink
след това нямаше проблем пак да си спи вечер в леглото, така до 6-7мми месец, след това сглобихме дървеното легло и си спи в него.
Но на ниското ниво в преносимата кошара не съм я слагала дори да си играе камо ли да спи. На мен с тази мрежа ми се струва доста депресираща  #Crazy
въпросът е да се уцели момента, когато детето е готово да спи само в леглото си, както и когато има нужда от мама да се гушне или тати, да има тази възможност и да не му се отказва, сигурна съм, че това е временно, на детето му харесва да спи нашироко Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 2 481
Моят син беше силно пристрастен към столчето за кола- краката му стърчат от него, само там заспиваше /като изключим периода преди да го отбия, когато спеше при нас /на мен това ми пречеше/. Реших проблема по радикален начин- хич не го и чаках да се адаптира, да узрее за идеята и пер. и пер. Като видя, че все пак съм погинат от него свикна да заспива в леглото си/ дървено/ и от тогава сънят му значително се подобри /както и нашият/. Отне ми седмица рев.

# 25
  • Мнения: 140
Мъниците се променят постоянно, аз си мислех - никога при нас, обаче се предадох, може да спи в легълцето си, но заспиването на спалнята - реших, че ще го израсне Peace

# 26
  • Мнения: 73
Според мен всичко е въпрос на свикване на детето и на здрави нерви от родителите. Моя син от самото начало вечер си заспива сам в кошарата. Млякото и "лека нощ", по- трудно беше с обедното спане, първо беше шезлонга, след това на спалнята и накрая сам пожела да си спи (и сам се приспива) в кошарата. Но ако искаш да я научиш да спи там трябва да търпиш на рев... според мен е това, ще пореве няколко вечери след това ще й стане ясно, че там е мястото за спане и ще свикне...
Както е казала Little Evil трябва да си по- инат Simple Smile

# 27
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
За много хора, включително и за мен, реването няколко вечери не е опция. Това не е възпитание, а насилие.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 149
За много хора, включително и за мен, реването няколко вечери не е опция.

И за мен!  Peace Просто защото нямам нерви да ми реве. И за самата мен е насилие, не само за детето. Но, който както си реши - тези с по-здрави нерви имат повече успех.
Little Evil, честита втора бременност!

# 29
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Не е въпрос на нерви, според мен, но няма да задълбавам.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт