Кражба на коледен подарък на детенце от детската градина

  • 3 790
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Вчера откраднаха коледния подарък на сина ми в градината и му сложили някаква мижава играчка да му подари Дядо Коледа.Искахме или да ни я закупят,или да ни възстановят сумата,но директорката  Абрашева арогантно отказа,като заяви,че е по добре за нея да подадем жалба срещу нея,защото тя не била отговорна за това деяние.Ами кой тогава е отговорен за нашите деца,които поверяваме в градините???Абрашева,такива като тебе наистина не могат и не трябва да отговарят за нашите деца и техните вещи.Как да постъпим?Да оставим ли пак виновния невинен?Не и сега...

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 11:16 от pif

# 1
  • Мнения: 3 157
Аз не разбрах защо директорката трябва да отговаря за подаръци?Някъде в трудовата и харектеристика ли го пише?
И защо за родителката отговорността за детето и е равна на отговорността за играчка?Толкова ли струва едно дете?Един китайски боклук?
За уважението към персонала май няма смисъл да се говори с тази махленска леля...как може да разваляте празника и на детето,и на други хора с подобни евтини изпълнения?

# 2
  • Мнения: 2 522
Аз не разбрах защо директорката трябва да отговаря за подаръци?Някъде в трудовата и харектеристика ли го пише?
И защо за родителката отговорността за детето и е равна на отговорността за играчка?Толкова ли струва едно дете?Един китайски боклук?
За уважението към персонала май няма смисъл да се говори с тази махленска леля...как може да разваляте празника и на детето,и на други хора с подобни евтини изпълнения?
Мацка, говорим за Плевен (дъ ге). Там еснафщината край няма.
Лично аз не смятам, че някой от персонала е откраднал подаръка.

# 3
  • Мнения: 47 956
Заради такива неща в нашата градина тази година няма да има раздаване на подаръци- има тържества, но децата да си чакат подаръците вкъщи под елхата
Аман вече- то едно изхвърляне, едни чудеса...състезание кой ще донесе по-по-най скъп подарък...другите деца гледат, реват...грозни сцени
Авторката- сигурна ли си че не е било решено да се подари на всички еднакви неща примерно, и да са ти прибрали джипа, или нещо такова? Неприятна ситуация, но ако като цяло си доволна от градината, по-добре запази добрия тон и помоли за съдействие персонала,а не с лошо.

# 4
  • Мнения: 873
ами ето затова нас на родителската среща учителките изрично ни предупредиха да не носим скъпи подаръци в градината,а да си ги запазим за вкъщи. подаръкът може и да не се открадне,но може да се счупи и пак да има рев.
шокиращо е да се открадне подарък, но не вярвам нещо да може да се направи Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 9 481
Вчера откраднаха коледния подарък на сина ми в градината и му сложили някаква мижава играчка да му подари Дядо Коледа.Искахме или да ни я закупят,или да ни възстановят сумата,но директорката  Абрашева арогантно отказа,като заяви,че е по добре за нея да подадем жалба срещу нея,защото тя не била отговорна за това деяние.Ами кой тогава е отговорен за нашите деца,които поверяваме в градините???Абрашева,такива като тебе наистина не могат и не трябва да отговарят за нашите деца и техните вещи.Как да постъпим?Да оставим ли пак виновния невинен?Не и сега...

Абрашева чете ли тук, та се обръщаш към нея Rolling Eyes.и ако е така, що не ѝ писа едно ЛС  Laughing

# 6
  • Мнения: 3 715
Вчера откраднаха коледния подарък на сина ми в градината и му сложили някаква мижава играчка да му подари Дядо Коледа.Искахме или да ни я закупят,или да ни възстановят сумата,но директорката  Абрашева арогантно отказа,като заяви,че е по добре за нея да подадем жалба срещу нея,защото тя не била отговорна за това деяние.Ами кой тогава е отговорен за нашите деца,които поверяваме в градините???Абрашева,такива като тебе наистина не могат и не трябва да отговарят за нашите деца и техните вещи.Как да постъпим?Да оставим ли пак виновния невинен?Не и сега...

Абрашева чете ли тук, та се обръщаш към нея Rolling Eyes.и ако е така, що не ѝ писа едно ЛС  Laughing

Е те всички директори четат, щото явно имат прекалено много совободно време и си го запълват. Някои даже си разпечатват някави писаници и си правят колекции, архив някакъв.

Иначе по темата - аз също бих се ядосала, в крайна сметка ходил си, избирал си подарък с желанието да зарадваш детето си и после откриваш, че си зарадвал някой непознат. То коледен дух, коледен дух, ама е малко прекалено.

Според мен подаръци в детските градини не трябва да има или ако има, да са само лакомства. Подаръците - вкъщи под елхата.

А конкретно по питането - нищо не можете да направите, дори и да подадете жалба, в този случай нищо не може да се направи.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Аз бих попитала как надписан подарък за дете ще е откраднат? newsm78
Може да е станало объркване и подаръкът да е отишъл в друго дете,
да е разменен, но откраднат .....  newsm78
Не смятам, че директорката е виновна в този случай.
Отговорността е на родителите, че са изпратили такъв подарък.
Винаги трябва да се мисли и за риска от загубване,
счупване или неволна размяна в такъв момент.

Зарадвало се е друго дете. Усмихнало се е.
Помислете за подаръка по различен начин.
Направил е щастливо друго дете.

Честита Коледа!  santa2 santa2
Желая на всички здраве и повече усмивки!
  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 169
Аз също съм против подаряването на скъпи играчки в училище или в детската градинка. Важна е изненадата и празника. Скъпите вещи са си за у дома.
Инка 62 го е написала, че остава само доброто чувство, че този подарък ще зарадва друго дете. Може би то е било по-нуждаещо се точно за този подарък. Приемете, че е било писано така. Друг път си имате по една обица на ухото и така...
Весела Коледа и от мен!

# 9
  • Мнения: 857
В нашата ясла не се подавяват подаръци. Само солети и вафла, и то вечер като вземеш детето.

# 10
  • Мнения: 2 522
Аз също съм против подаряването на скъпи играчки в училище или в детската градинка. Важна е изненадата и празника. Скъпите вещи са си за у дома.
Инка 62 го е написала, че остава само доброто чувство, че този подарък ще зарадва друго дете. Може би то е било по-нуждаещо се точно за този подарък. Приемете, че е било писано така. Друг път си имате по една обица на ухото и така...
Весела Коледа и от мен!
За мен е странна  родителска логика , детето ми да получи чужд подарък и аз да си затрая. Бих върнала чуждия подарък.

# 11
  • Мнения: 169
Мисля, че има и такива родители!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 182
Нещо не загрявам защо трябва да е толкова сложно с тези подаръци.
Изисква се елементарно размишление и постановяване на правила.
В градината на дъщеря ми е измислено простичко: поставят на входа кутия с размери на такава за обувки с указания за родителите, че подаръкът трябва да е с подобни размери. Предполагам по-голямата част се съобразяват.
Освен това подаръците не се отварят по време на тържеството, а задължително у дома.
Схемата работи идеално и проблеми няма.

# 13
  • Мнения: 1 050
Ние за това в нашата градина купихме еднакви подаръци- за момичета и за момчета. И така няма инциденти.

# 14
  • Мнения: 808
Аз също съм против подаряването на скъпи играчки в училище или в детската градинка. Важна е изненадата и празника. Скъпите вещи са си за у дома.
Инка 62 го е написала, че остава само доброто чувство, че този подарък ще зарадва друго дете. Може би то е било по-нуждаещо се точно за този подарък. Приемете, че е било писано така. Друг път си имате по една обица на ухото и така...
Весела Коледа и от мен!
За мен е странна  родителска логика , детето ми да получи чужд подарък и аз да си затрая. Бих върнала чуждия подарък.

И аз не бих задържала чужда вещ, та какво остава за подарък на дете. 

Общи условия

Активация на акаунт