Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 681
  • 743
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 6 044
По повод намаляването преди цикъл, аз пиех калций и магнезий - не Калмацин, а 2Х600мг Калций и 500мг Магнерич. Първите няколко месеца (пия го около десетина дни - две седмици преди това) ефектът беше поразителен. После някак спря да действа и си ми намалява малко, така и не разбрах защо така се получи...  newsm78 Но поне най-важния период успях да го избутам със задоволително количество.

# 226
  • София
  • Мнения: 1 765
При мен няма разлика в количеството кърма при МЦ, само зърната са ми по-чувствителни.
Да  споделя как се справих с кървенето на венците - зъболекарката ми препоръча да си излаквам устата след миенето на зъбите с вода, в която да разварям 1 капачка кислородна вода. а по-малко от седмица подейства!
И да се оплача - моето кърмаче последната седмица буквално си иска през час Crazy Като стиснах гърдата ми се струва, че има по-малко мляко от преди, да не би да е намаляла кърмата и да наваксва, ама пък последните дни беше и болничка, може от това да е newsm78

# 227
  • София
  • Мнения: 1 022
И да се оплача - моето кърмаче последната седмица буквално си иска през час Crazy ... ама пък последните дни беше и болничка, може от това да е newsm78

От това е!

# 228
  • Мнения: 68 583
Оф, незнам....вчера ми дойде, или не иска да суче, или няма какво....явно е намаляла кърмата  newsm78

Но нали като ти дойде, май се нормализират нещата? А самото намаляване на кърмата е преди да ти дойде ли? Обърках се нещо...помогнете ooooh! Кога точно намалява ?

# 229
  • Мнения: 246
Да  споделя как се справих с кървенето на венците - зъболекарката ми препоръча да си излаквам устата след миенето на зъбите с вода, в която да разварям 1 капачка кислородна вода. а по-малко от седмица подейства!
Кислородната вода е противопоказна при кървене, защото е много силен окислител и може да направи поразии , ако попадне в кръвта (например да причини левкемия, ако се срещне с подходящи кръвни клетки). Използват я за почистване на мястото около рана, а нашите зъболекари си я препоръчват "по навик" или може би защото не обичат да четат по-нови изследвания. На запад не се прилага (призна ми го един стоматолог, след като се възмутих как може да го препоръчват неговите колеги на пациенти). На моето дете се опитаха да изпишат такъв мехлем за лечение на стоматит (с кортизон, кислородна вода, оцветител и още нещо), ама аз категорично отказах да го прилагам и изведнъж се оказа, че имало и други начини.

# 230
  • Мнения: 246
Оф, незнам....вчера ми дойде, или не иска да суче, или няма какво....явно е намаляла кърмата  newsm78

Но нали като ти дойде, май се нормализират нещата? А самото намаляване на кърмата е преди да ти дойде ли? Обърках се нещо...помогнете ooooh! Кога точно намалява ?

При мен намалява 1-2 дни преди да ми дойде и на следващия ден се нормализира.

# 231
  • Мнения: 11 062
Но нали като ти дойде, май се нормализират нещата? А самото намаляване на кърмата е преди да ти дойде ли? Обърках се нещо...помогнете ooooh! Кога точно намалява ?
Да - ПРЕДИ е. Обикновено се нормализира най-късно 2-3 дни след като започне кръвотечението. Не се шашкай Simple Smile

Кислородната вода... дълга тема, но само искам да ви напомня, че стоматолозите в България често препоръчват зъбите на кърмачетата (имам предвид бебетата в кърмаческа възраст, а не само сучещите Simple Smile) да се обтриват с тампон с 1.5% кислородна вода! Това било за почистване преди възрастта на четката и пастата. Еми не са прави...

# 232
  • Мнения: 68 583
 Hug на всички отговорили ми..

# 233
  • Мнения: 3 595
Славена, естествената възраст на отбиване е между 2.5 и 4.5 години, като понякога това се случва и след 1.3-1.6, а друг път може да е след 4.5. Моето първо дете се отби на 1.3, второто на 4.4. При всяка двойка майка и дете това се случва така, както те намират за най-подходящо. И с двете ми деца е имало моменти, в които ми е било тежко, но пък съм имала подкрепата на мъжа си, който ми е помагал да се справя и да продължа. Малкото имаше тежки здравословни проблеми след раждането си, част от които преодоля, други все още не е. За мен беше важно да го кърмя колкото се може повече и отбиването да се случи много плавно, тогава когато той е готов, за да съм спокойна, че максимално бих подпомогнала развитието на мозъка му (лекарите смятат, че е бил притискан дълго време и може от това да са настъпили известни усложнения) и да не изпитва стрес, който може да отключи неща, за които не искам и да си помислям. Все пак при нас беше различно. Вероятно бих го кърмила по същия начин, дори и да беше съвършено здрав. Всички имаме нужда да вдишаме дълбоко, да се успокоим и да продължим напред, когато ни е трудно.

Ти си просто уморена и сигурно имаш нужда от почивка, може да помислиш какво може да се промени, така че прехода и отбиването да се случват без сегашния стрес, който може би изпитваш. Момичетата са ти дали добри идеи, аз също се отделих с малкия, във възрастта с нощните събуждания, за да може баща му да се наспи за работа. Тази статия може да ти подскаже някои идеи, а ако имаш желание аз също съм насреща да се помисли, какво би могло да се направи, за да се почувстваш по-добре.   bouquet

# 234
  • Мнения: 185
Привет майчета ,

Аз сигурно съм с най малък стаж тук само 7 месеца кърмя , но смятам да продължа дълго.... имам въпроси към вас ....
Ако някой се включи да ме посъветва ще съм благодарна...
Бебо е на 7 месеца а обиколката на корема ми е 110 см искам да започна упражнения и някаква диета или поне да спра това постоянно тъпчене с храна заради кърмата , вие храните ли се по 100 пъти на ден?
Упражненията могат ли да повлияят зле на кърменето?

От кои храни мога да имам повече храна , за да хапвам от тях само на определено хранене ...

# 235
  • Мнения: 246
Darina777, не мисля, че умерени упражнения биха навредили на кърменето. Не би трябвало кърменето да е свързано с непрекъснато тъпчене с храна. По-скоро вероятно нещо в храната не ти е в достатъчно количество и това провокира глада. Не съм консултант по кърмене, но бих ти препоръчала да внесеш в диетата си повече плодове и салати, за да може организмът ти да си набави необходимите микроелементи и витамини. Не забравяй и житните (имат много витамин В), но е добре да са житни кълнове или пълнозърнесто брашно. Чувала съм, че бирената мая увеличава кърмата, но повишава и апетита, та е нож с две остриета.

# 236
  • Мнения: 228
Darina777, не мисля, че умерени упражнения биха навредили на кърменето. Не би трябвало кърменето да е свързано с непрекъснато тъпчене с храна. По-скоро вероятно нещо в храната не ти е в достатъчно количество и това провокира глада.

При мен се оказа липса на фолиева киселина. Открий и ти нещото, което ти липсва.

Не съм консултант по кърмене, но бих ти препоръчала да внесеш в диетата си повече плодове и салати, за да може организмът ти да си набави необходимите микроелементи и витамини. Не забравяй и житните (имат много витамин В), но е добре да са житни кълнове или пълнозърнесто брашно. Чувала съм, че бирената мая увеличава кърмата, но повишава и апетита, та е нож с две остриета.

При мен бирената мая не повишава апетита ми и не пълнея, а бавно, но сигурно отслабвам. Обаче пък от както я пия се чувствам много, много по-добре. Иначе все бях изморена, отпаднала, забравях, нямах сили да се грижа за малкия. Комбинирам я с фолиева к-на.

П.П. Таня, все едно си го писала за мен, за това си позволих да коментирам поста ти. Точно тези съвети подействаха при мен!

# 237
  • Мнения: 185
Момичета благодаря ви , че се отзовахте толкова бързо....... вече пия фолиева киселина и магнерич четох по нагоре , че е добре също ...... но аз не съм гладна изобщо , ама изобщо , обаче не се ли тъпча с храна и гърдите ми са празни .... хапна ли обилно до един час изцеждам 150 мл от двете...ужасно е да не си гладени  да ядеш , дори не мога да преценя колко... просто ям...
Благодаря за съвета за салатите и плодовете ще наблегна наистина , защото съм ги заразала..... но относно пиенето на течности имам въпросче , понеже на 7 месеца още имаме колики , пия предимно вода ... избягвам мляко , газирано изобщо , никакви сокове натурални и какво пиете вие ?

# 238
  • София
  • Мнения: 6 044
Пий много вода, няма нужда от друго. Орехи, овесени ядки, месце, бирена мая... май че и лук действаше лактогонно... Подправката сминдух, лактогонен чай...

# 239
  • Мнения: 490
Пий много вода, няма нужда от друго. Орехи, овесени ядки, месце, бирена мая... май че и лук действаше лактогонно... Подправката сминдух, лактогонен чай...
Житото също се води лактогонно, вода, плодове и зеленчуци

Общи условия

Активация на акаунт