Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 677
  • 743
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 57
Здравейте аз за косопада ползвах стимуланта за коса на икаров и бирена мая и много ми помогнаха, основно стимуланта и преди съм го ползвала и след месец има много голям ефект опитай-етерични масла са и не са скъпи  Peace

# 301
  • Мнения: 228
Еййй, вярно, забравих да ви кажа, че аз също съм страшно доволна от бирената мая. Много нова коса расте...

# 302
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
При мен есенно време се позасилва косопада, но не му се притеснявам... гледам не намалява косата ми, значи, освен че пада и нова расте. Simple Smile
Иначе бирената мая е добър вариант.

# 303
  • Мнения: 8
аз питах за прочистването със суровоядство...

Ален Мак, аз практикувам суровоядство доколкото времето и ситуацията ми позволяват. Не бих казала, че има лош ефект на млякото, даже обратното, без сурови храни като че ли ми е по-малко (както с кравите  Laughing ). Правя го и от преди да забремененея с това ми бебе и на този тип начин на живот отдвам факта, че имах много лека бременност и родих за няколко часа (бебето го избутах за 7 минути без упойка!) Е, през първите месеци ми се ядеше повече и само една салата не ми стигаше, но сега го карам на колкото се може повече сурова храна. Например, сутрин пия по един шейк с банан, мляко от ядки, сусамов тахун, и зелени листа. Това много засища и също помага за количествата. На обед, на работа, ям салата от зелени листа с ядки, зехтин, оцет, т.н. - горе долу, каквото има. Е, често добавям и яйце или хляб, защото все пак е работа, не мога да съм гладна пак след 2 часа... Имам плик със сушени плодове и ядки за когато ми се набива нещо просто така. Казвам всичко това не за да те убедя, че трябва това да правиш, ами за да ти кажа, че дори и едно ядене на ден да замениш с нещо по-леко и естествено, пак се прочистваш. Отделно има водорасли, които са феноменални за тази цел, например спирулина или хлорела. Ако мога с нещо да ти помогна, казвай (или ми пиши отделно). Аз имах много проблеми с акне и вагинални гъбички като забременях, които лекувам само с диета, така че много четох по тези теми.... Другото е разделното хранене. Все съм мислила, че е за отслабване, но то си е начин на хранене с цел да е по-ефективно всичко в тялото.

# 304
  • София
  • Мнения: 5 283
Точно за цикъл исках и аз да попитам. На мен ми дойде за първи път сега, като малката е на 16 месеца. Аз и преди ви питах за това, но спира ли ви млякото или само намалява?

При мен нямаше (с баткото) хич никаква разлика, сега още не знам... Някои майки споделят за намаляване, но за спиране не съм срещала (а и не виждам логика).

# 305
  • Мнения: 614
Не ми е спирала по никакъв повод кърмата, не мисля и че ми намалява по време на цикъл...

# 306
  • София
  • Мнения: 1 763
При мен също няма разлика по време на цикъл.
От три дена обаче работя и през деня изцеждам по малко. Днес обаче вече почти не се налага. Дали пък няма да ми спре кърмата, като малката не суче от 7 до 17ч. Иначе вечер и нощем си наваксва, ама се притеснявам.

# 307
  • София
  • Мнения: 1 022
Биби, аз ходя на работа на пълен работен ден откакто малкият стана на 1г. Гърдите ми се нагодиха точно като при теб за 2-3 дни и от тогава си се кърмим вечер и нощем на воля, пък и събота и неделя и през деня. Нямам никакви проблеми с количествата. Има си кърма.  Peace

# 308
  • Мнения: 8
Момичета, толкова ви благодаря за отговорите! От скоро реших да не се тормозя с изтискване в работата. Вече една година го правя и хем ми е приятно, хем взе да става трудно. Количествата намаляват и е като изтезание. Пък се притеснявам да не би това да се отрази на сутрешното и нощното хранене. Тези дни само за това мисля, но сега, като четох, че и много от вас са се справили успешно с промяната, ми олекна.

# 309
  • Мнения: 337
Биби, аз ходя на работа на пълен работен ден откакто малкият стана на 1г. Гърдите ми се нагодиха точно като при теб за 2-3 дни и от тогава си се кърмим вечер и нощем на воля, пък и събота и неделя и през деня. Нямам никакви проблеми с количествата. Има си кърма.  Peace

По същия начин си преживяваме и ние вече година и половина. Не се тревожи. Докато бебоците сучат, мляко ще има. И даже количеството на млякото "се настройва" според денонощния режим на кърменето - нашето сукане е само след 16 ч. и през нощта. Не се налага да цедя на работа, освен когато липсвам по цяло денонощие.

# 310
  • Мнения: 765
Ние май вървим към отбиване, или поне така подозирам, но имам нужда от съвети.
Ако питаш децата, никакво отбиване, особено големият е много привързан към гърдата  Laughing. Но пък сучат 3 пъти на денонощие само... Гърдите ми не се препълват, а зърната ми са малко болезнени и май няма много мляко... Като се върна от работа, ме наскачат като две скакалчета да искат "Мляко! Мляко! Мляко!".
От друга страна, четох че зимата бил подходящ момент за отбиване от гледна точка на алергиите (големият има слаба алергия към прах); а и май месец ни чака местене и ако ще се отбиваме, по-добре да е преди това, да имат време да свикнат да са отбити.

Обаче, независимо от всичко, се чудя:
Как да съм сигурна, че децата са готови?
Как точно да подходя към отбиването, как да им обясня, какво да правя конкретно?
Е, има го и проблемът със собствената ми носталгия, но за него аз ще му мисля...  Laughing
Дайте съвети или линк към някоя тема, аз поне не можах да намеря конкретни съвети за отбиване в кърмаческата библиотека. Но, повече отколкото от теория, имам нужда от конкретен опит.   Praynig Hug

# 311
  • Мнения: 11 053
Тралала, ето една, която може да ти е от полза...

Три кърмения на ден по две деца обаче хич не е малко Simple Smile Най-вероятно няма да стане изведнъж. При теб е двойно по-трудно, защото отбиваш две деца на различна възраст. Но на твое място, аз не бих робувала на бабината деветина със сезоните, подходящи за отбиване.. то не, че няма известен резон в нея, но толкова големи, дългокърмени деца, вече са взели каквото са могли като имунна защита. Отдааааавна (особено за големия, а предвид, че и малкият вече е почти на 2г. - пак е така).

# 312
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Относно сезоните не съм чувала това, което казваш, tralala81. По скоро май съм чела, че е подходящо лятото, точно заради вирусите през студените месеци.
   Миналото лято обаче моята щерка изкара първия вирус в живота си, разбира се от най-обичайните летни - с разстройство. Не бяхме в  София, но и без това не съм сигурна, че щях да се втурна при педиатърката, та не сме ходили при лекар. Цяла седмица си изкара с разстройството, съвсем без сили остана детето, 2 дни давах ентерол и през цялото време мина почти само на кърма и се оправи. Смятай кое съм убедена, че я оправи и колко се радвах, че още суче.  Grinning
Та подходящи сезони, май няма.  Wink

Аз обясних малко преди 4я РД обаче, че вече е голяма, а големите не сучат, както и сама вижда. Simple Smile И разбира, не че се е отбила. Твоите са малки, дори големия, по мои виждания, за да са склонни да разберат.   
Готовност пак от моя опит е това, че надрастват нуждата от сукането, предпочитайки в различни моменти други неща пред него. И тези моменти са все по чести.  Щерка ми суче за обедния и нощния сън, но понякога избира да четем книжка по-дълго, вместо по-малко да почетем и да суче.
Така се случва естественото отбиване всъщност. Simple Smile

Аз бих оставила нещата да си се случат от само себе си, така дори да съвпаднат събитията, мисля няма да има стрес за децата, понеже не им е наложено, а сами ще виждат, че е свършило млякото ако това стане де. Може пък отбиването им да подмине местенето. Simple Smile

# 313
  • Мнения: 11 053
Морена,
всъщност най-разпространената версия е,  че не е добре да се отбива лятото точно заради ентеровирусите. Но ги има всякакви варианти на този полумит, полуистина. Сега, ясно е, че едно е да отбиеш 4-месечно бебе през юли, а друго - 4-годишно дете.

Фактът от вече понатрупаните ми десетки наблюдения върху дългокърмени деца - някъде в отрязъка между 2 и 3 години започват да боледуват, независимо дали продължават да сучат или не, независимо дали посещават детско заведение или не. Е, второто увеличава риска многократно Simple Smile
Ако ме питат за лично моето неконсултантско мнение, базирано на личното ми дете (и няколко приятелски) - кърменето дава много сериозна защита точно от стомашни вируси както в периода на сукане (до 2 години могат да бъдат сериозно опасни, не случайно пробутват ваксини срещу ротаривус), така и след това се разболяват от такива по-рядко и ги карат по-леко.
Що се отнася до традиционните респираторни инфекции - хреми, кашлици, грипове, кой знае каква файда след посочената по-горе възраст, няма Simple Smile (ама това не съм ви го казала, а е и много индивидуално)

# 314
  • Мнения: 2 369
здравейте,сигурно никой вече не ме помни тук,а аз нямам никакво време за форуми и не съм ви чела,но се записвам все пак да не ви изпусна,защото съм си все още интензивно кърмеща и явно скоро няма да отбия:)

Общи условия

Активация на акаунт