Отслабване по време на бременност!

  • 40 477
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Привет на всички бъдещи майки, искам да ви споделя какво се случва с  моя близка. Бременна е  и вече влиза в 4-тия месец и за тези 3 месеца е отслабнала с 7-8 кг., просто се е вманиачила по здравословно хранене, наистина яде много плодове, салати, мляко, хляб Вита, риба, пиле, но не кусва никакви  както казва тя "боклуци"/вафли, солети,пържено, мазно/ и не яде късно вечер, абе направо все едно отслабва здравословно, но точно сега, според вас нормално ли е, много и се ядосвам, но пък я виждам се си яде момичето,  незнам аз нямам деца и незнам точно как се чувства, но ме е едно притеснено

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Ако наистина осигурява на бебето нужното качество и количество храна- не виждам лошо. Макар че според мен леко преиграва и се прави на интересна  Peace Но щом слабее...да не съжалява после...нейна си отговорност.

# 2
  • Мнения: 9 463
Щом не е ограничила количествата на приеманата здравословна храна-няма проблем, особено ако и тези 7-8кг са ѝ били в повече Peace
Ползи от пържено, мазно, вафли и т.н.-няма; само ще трупа излишни кг. Реално тепърва ще започне да качва.

# 3
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 034
Щом не е ограничила количествата на приеманата здравословна храна-няма проблем, особено ако и тези 7-8кг са ѝ били в повече Peace
Ползи от пържено, мазно, вафли и т.н.-няма; само ще трупа излишни кг. Реално тепърва ще започне да качва.

Peace
Много хубаво даже прави,че избягва пържено и захарни изделия.Реално от тези "боклуци",полза няма.Аз лично съжалявам,че ядях от тях и на финала бях +33кг. ooooh! При втора бременност мисля да ям каквото яде приятелката ти.  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 1 149
И аз бях свалила около 5-6 кг. в първите три месеца на бременността. Корема ми, вместо да расте, се вдлъбна... Дрехите ми виснаха по мене... Е, не заради здравословно хранене  Blush , а защото повръщах ужасяващо. И реално 3 месеца се изхранвах с обикновенни бисквити, солети (и двете така ги намразих от тогава, че сигурно цял живот няма да искам даже да ги погледна), някой и друг банан и май това е. А, и по малко компот. Много по-малко и в пъти по-некачествено от храната на твоята позната  Wink Е, после си хапвах всичко, налитах много и на вафли, и на мазно... В което няма нищо, ама нищо полезно. Само в 9 месец се ограничавах заради киселините. И отидох да раждам с 16 кг. повече от теглото ми преди да забременея... Със свалените в началото кг общо около 20 кг значи съм качила. Независимо от загубените в първите 3 месеца.
Нищо притеснително няма в здравословното хранене на познатата ти, стига наистина да осигурява необходимото количество от всички вещества, нужни на бебето за правилното му развитие  Peace

# 5
  • Мнения: 65
Въобще не се притеснявай, чакай да чукне 5-6-ти месец, тогава пак ще си говорим Laughing Шапка ще й сваля ако успее да се храни по същия начин до края Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 615
Аз успях да се храня здравословно по време на бременността, но това не ми попречи да се затъркалям към болницата.  Tired

# 7
  • Мнения: 43
Няма страшно ,по добре е да се храни здравословно .Може ви има килца в повече и затова сваля килограми .Аз определено не се храня като приятелката ти ,а се тъпча като ... да не казвам какво по добре ,все съм много гладна и съм +16кг до сега  ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 417
Аз не виждам нищо нередно в начин на хранен на твоята приятелка. Браво, че успява да се храни здравословно, че повечето бременни направо се тъпчат с вредна храна.
Моята гинеколожка ми каза избягвай сладко и пържено, те не са нужни на бебето, просто ти ще напълнееш.Даже тя е много стриктна по отношение на кг. до 12 кг. се допуска да се качат по време на бременността.
Да споделя, че и аз се храня по същия начин като твоята притятелка и другата седмица влизам в 5 месец и се чувствам прекрасно. При мен всичко дойде от самосебе си  просто не ми се яде сладко и пържено и съм много доволна. Може да хапна малко сладко, но то е съвсем мъничко. И аз имам 4 кг свалени от преди да забременея и лекарката каза, че е много добре и е съвсем нормално в първите 3 месеца да се отслабва.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 878
Привет на всички бъдещи майки, искам да ви споделя какво се случва с  моя близка. Бременна е  и вече влиза в 4-тия месец и за тези 3 месеца е отслабнала с 7-8 кг., просто се е вманиачила по здравословно хранене, наистина яде много плодове, салати, мляко, хляб Вита, риба, пиле, но не кусва никакви  както казва тя "боклуци"/вафли, солети,пържено, мазно/ и не яде късно вечер, абе направо все едно отслабва здравословно, но точно сега, според вас нормално ли е, много и се ядосвам, но пък я виждам се си яде момичето,  незнам аз нямам деца и незнам точно как се чувства, но ме е едно притеснено

Аз пък се ядосвам като видя някоя бременна да се тъпче с боклуци. Напълно нормално е да се отслабне в първите месеци. Бебето при всички положения си взима всичко, от което има нужда. Приятелката ти, затова слабее, защото то буквално я изсмуква. За килограмите въобще не трябва да се притесняваш. Колкото по-малко качи, толкова по-лесно ще роди и по-бързо ще се възстанови.

# 10
  • Мнения: 4 070
Според мен прави много добре, вероятно така ще  избегне гадните, гнусни киселини, които аз се сдобих по време на първата си бременност и се надявам сега и аз като приятелката ти да успея със здравословното хранене и да избегна разни неща, които са неприятни. Мисля , както са казали и някои от момичетата, че щом набавя необходими неща, а хранейки се по тоя начин вероятно му набавя необходими неща и мисля, че е нормално отслабването, но вероятно някои лекари биха се притеснили и биха я тъпкали с лекарства. Смятам и ,че е много хубаво това, което избягва да яде Wink

# 11
  • Мнения: 9 463
Според мен прави много добре, вероятно така ще  избегне гадните, гнусни киселини, които аз се сдобих по време на първата си бременност и се надявам сега и аз като приятелката ти да успея със здравословното хранене и да избегна разни неща, които са неприятни. Мисля , както са казали и някои от момичетата, че щом набавя необходими неща, а хранейки се по тоя начин вероятно му набавя необходими неща и мисля, че е нормално отслабването, но вероятно някои лекари биха се притеснили и биха я тъпкали с лекарства. Смятам и ,че е много хубаво това, което избягва да яде Wink

ConfusedЕдва ли Crazy
Киселините в късните месеци, са от чисто механичното изместване на стомаха, притискан от плода. Не се затваря  хранопровода към стомаха, поради изместването, и от там неприятното (меко казано Crazy) усещане от връщащи се стомашни сокове....затова и препоръчваната седнала поза след хранене (а не легнала) .

# 12
  • Мнения: 4 070
Аз лично от известно време си правя пречистване на организма и се старая да спазвам поме основните правила на разделното хранене и поне за сега нямам киселини. Сега съм едва 5 г.с, но до колкото си спомням предния път по това време вече имах киселини, а и мин. година имах една неуспешна бременност и тогава си имах киселини от начало, имам предвид тия киселини, които са породени от не правилно хранене, иначе си е ясно, че тия неразположения на бременността, които са си следствие от самата нея няма как да се избегнат Wink Peace

# 13
  • Мнения: 4 668
Много добре си се храни момичето . Повече от правилно . Или трябва да се тъпче с вафли и мазни баници и да качи 30 кг. ?  Confused Тогава по - добре ли щеше да се чувстваш ?
 Де да бяха като нея повечето бременни .

# 14
  • Мнения: 27 524
Да, нормално е да се освободи и сланини и боклуци. Щом се храни здравословно и разнообразно, тогава няма никакъв проблем. Опасни са диетите и отслабването от неядене и гладуване. Не виждам за какво има да се ядосваш, че не яде боклуци  Wink

# 15
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 034
Малко оф топик,но забелязах линийката на Блонди. Simple Smile Честито!Лека и безпроблемна бременност.  bouquet

# 16
  • варна
  • Мнения: 1 830
И аз се извинявам за спама , ама не се сдържах - Блонди, честито и от мене  Hug

# 17
  • Мнения: 14 972
Много бих се радвала, ако и аз успявах да се храня така. В 12 г.с. нямам нито един качен килограм, но ми се гади от толкова много неща, а само от хляб не ми се гади и изобщо не мога да се храня така, както искам. Надявам се скоро гаденето и повръшането да престанат и дойде ред на мюсли и ядки, както бях решила, когато разбрах, че съм бременна.

# 18
  • Мнения: 472
Браво на тази жена- хем се храни здравословно, хем не трупа излишни вредни килограми. Няма нищо притеснително. Даже е похвално, де да можеха всички бъдещи майки да имат такъв самоконтрол.

# 19
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Стига да включва всички хранителни групи (вкл. мазнини, но  примерно от риба и ядки, а не от бекон и чипс) в адекватни количества не би трябвало да има проблем. Ако и след месец-два обаче продължи да сваля или да си стои на същите кг може да има и друга причина за ниско тегло и е добре да се говори с лекар.

# 20
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
моя близка приятелка с която бременувахме заедно беше ходила на диетолог, който й изготвил програма за здравословно хранене - и съответно отслабваше 9 месеца вместо да пълнее - посещаваше гимнастика за бременни - след което роди нормално -
а аз работех 9 месеца и нямах време за нищо - освен като се прибера от работа да се наспя - и из така се дотъркалях до болницата - последва не раждане а операция за бебе
важното е децата даса живи и здрави

# 21
  • Мнения: 1 100
Никакъв проблем няма, щом се храни здравословно. Аз до 5-тия месец само слабеех /-4кг/, първият си кг го качих в 6-ти месец, а общо за цялата бременност качих 3 кг, сравнено със стартовото ми тегло. Една седмица след раждането бях свалила 6 кг, т.е. бях по-слаба и от преди забременяването.
Почти не съм повръщала, но много ми се гадеше и отначало нямах апетит. В по-късните месеци са хранех само със здравословна храна, избягвах безполезните калории в плодови сокове, газирани напитки, бисквитки, тортички и т.н. и вечерях до 18 часа.

Честито, Блонди! Лека бременност!

# 22
  • София
  • Мнения: 43 833
след като не си ограничава полезните храни , не виждам как ще навреди, тя се храни здравословно, не гладува Wink не килата качени през бременността, определят  какво  дава майката на детето си, а качествата на приетата храна, ако се тъпче с хляб и качва по 3 кг месечно, това няма да  даде повече полезни неща на детето й, отколкото ако  яде здравословно и сваля или не качва.
Предполагам става въпрос за  все пак пълничка жена(не дебела, но все пак имаща малко поне излишни килца), не за слабушка, клоняща към анорексия Wink
Първите  месеци много жени също губят кила ако им се гади например и почти не ядат, страшно няма. Мисля, че жената прави най-доброто за детето си.


Блонди....от няколко дни чакам тема в която да те засека - честито и безпроблемна бременност ти желая Wink  bouquet

# 23
  • Мнения: 6 708
Храненето на приятелката ти е много хубаво, ако наистина е така. Според мен не е възможно да е отслабнала 7-8 кг, това са адски много кг. Твоята приятелка има ли следящ лекар? Няма начин това да остане скрито, ако я мерят всеки път като ходи на консултация.

С двете ми бременности и аз отслабвах в началото, с първата повръщах, в втората ми се гадеше жестоко и не толкова повръщане беше причината, а не ми се ядеше нищо от гадене  Sick.


Блонди, честито!!! Много се радвам! Лека бременност и  от мен!! Hug Hug

Блонди....от няколко дни чакам тема в която да те засека - честито и безпроблемна бременност ти желая Wink  bouquet
И аз това дебна!!!! Laughing Laughing Blush

# 24
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 847
Няма проблем, че отслабва. Нали ходи на консултация? Там сигурно следят развитието на бебето, така че ако то се развива добре, всичко е наред. При всяко положение е по-добре да се храни здравословно.

Храненето на приятелката ти е много хубаво, ако наистина е така. Според мен не е възможно да е отслабнала 7-8 кг, това са адски много кг.

Ако девойката е имала килца в повече, такава рязка смяна на хранителния режим може да доведе и до такова отслабване.

# 25
  • Мнения: 60
и според мен е възможно, особено ако е правила леки упражнения

# 26
  • Мнения: 23
И аз да се оплача - 9 г.с. седмица почти и -3 кг  Shocked не знам дали това е нормално, но това сваляне доста ме плаши. Лошото е, че нищо не ми се яде, гади ми се, и дори насила да хапна (гледам да ям полезна, здравословна храна, пак нищо не качвам). Моля, ако някоя от вас е имала подобен проблем, да сподели  newsm78

# 27
  • Мнения: 931
За тази седмица е не само нормално, а едва ли не характерно. Не се притеснявай, бебето си взима всчико, от което има нужда, а ти имаш време да наваксаш. И с двете бременности почнах да качвам чак от пети месец и надминах 15кг плюс. С втората свалих не повече от килограм първите месеци, но с първата - поне 3-4 кг., които после главоломно наваксах.
Гадеше ми се първите три месеца, а после не съм си променяла хранителния и двигателния режим, но според е до ген.

# 28
  • Мнения: 23
Мерси, Лулу, дано по-бързо да се оправи това "недоразумение"  Grinning Grinning

# 29
  • Мнения: 931
Спокойно, после пък ще си благодарна  за "аванса" и хич няма да ти се бърза с наваксването Simple Smile  все пак ако много повръщаш, потърси лекар. Ако само ти се гади и нямаш апетит - повече от нормално е Simple Smile успех и стискам палци да е по-кратък периода с тези неразположения.

# 30
  • Мнения: 23
 Hug Hug Hug а на теб пожелавам успешни последни дни от бременността, леко раждане, и да гушкаш още едно малко прекрасно същество!

Последна редакция: нд, 25 авг 2013, 22:52 от Melanie555

# 31
  • София
  • Мнения: 480
Хубаво е че се храни здравословно и не трупа излишни килограми. До към третия месец няма нищо притеснително да си стои на същите килограми или да свали малко, но -8кг за 3месеца ....

# 32
  • София
  • Мнения: 1 289
То зависи как се е хранила преди да забременее и да мине на здравословна диета.

# 33
  • Мнения: 377
Тази твоя приятелка прави много добре! За какво са й боклуци? Нито за бебето, нито за нея са полезни. Ако хапва достатъчно, няма никакъв проблем.
Все едно за мен пишеш   Mr. Green
Преди 30 дена родих, а цяла бременност изкарах с това  "вманиачаване" и то бях доста стриктна
И аз отслабнах в началото и после постепенно започнах да качавам. Резултата беше 6 кг и бебе 3,550  Wink В момента съм възстановена напълно   bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 1 289
Аз пък със здравословно хранене в 7-ми месец съм +14 кила. Просто и преди съм се хранила по този начин, така че организма ми е свикнал. Затова казвам, че зависи от организма и навиците, които сме си градили преди да забременеем.

# 35
  • София
  • Мнения: 480
Именно, само ако си имал килограми в повече и  не си спазвал режим е възможно. Иначе не мога да си го представя при например 50-55кг в началото на бременността и воден с години здравословен начин на хранене да се получи това -8.
absolutpartystar, аз съм на +10, но пък си позволявам от време на време по една вафла или сладолед.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 489
Да се запиша и аз тук, понеже ме вълнува темата за килограмите. Аз винаги съм си имала проблеми, понеже страдам от тиреоидит на Хашимото. Забременях на 57, свалих първите два месеца на 56, а в момента в 5-ти месец съм 61. Малко ми се струва много и се чудя какво да правя, че да не качвам. Истината е, че преди бременността се ограничавах, а сега не смея.

# 37
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен !:) аз съм по същия начин-но имам доста излишни килца....В момента съм 18г.с и минус 5 кг от както забременях,но докторът каза ,че всичко е наред със размерите на бебчо,което мен ме притенсяваше.Но аз доста повръщам...сега малко намаля ,но поне 1 на 1-2 дена си повръщам и то всичко от това,което сам вечеряла примерно.Сега започнах да го овладявам горе-долу това повръщане и смятам спре ли окончателно и аз да мина на разделно хранене.А и докторът още в началото ме предупреди ,че това,че бременната трябвало да яде за двама и каквото и се приядяло е мит,и най-добре да се огранича занапред от бялото брашно,захар,сол ...т.е тестено и сладко..и мазно разбира се Simple Smile).Та за момента си ям каквото ми се яде,защото забелязвам и че бебока не подпира-ям примерно пеечен картов със зелена салата -повръщам само салатата :Д

# 38
  • Мнения: 534
Много мами слабеят първите месеци,ако изследванията са си нормални няма проблеми.Щом казваш ,че яде здравословно ...чудесно !В края на втората бременност започнах много да наддавам,ядях брускети,солети и т.н. от тоя сорт.Реших обаче че няма да ставам прасчо и ги смених с плодове,а и беше началото на лятото,отразиха ми се чудесно.Не качвах много,а по 2,3 кл на месец,хемоглобина ми се качи (все бях с много нисък) ...Абе не се притеснявай ,че не яде вафли  Peace

# 39
  • Мнения: 111
Кали_25 , Успокой твоята близка, че няма нищо притеснително. До 4 месец свалих 4 килограма. Повръщах много и никакъв корем не ми се виждаше и също се притеснявах, но всички лекари ми казаха, че проблема с килограмите си е изцяло мой. Детето се развиваше нормално и си вземаше всичко необходимо. Аз също спазвам подобна диета до ден днешен, но вече съм в седми месец и си имам коремче и бебо е добре и съм си качила килца. Няма нищо притеснително. Една позната свали към 6 кг първите месеци. Забременях на 65 кг (при моите 170 см височина) и си изглеждам абсолютно нормално, тренирах си плуване и си спазвах и преди това режим. Всяка бременност е индивидуална - не слушай тези, които ти обясняват как еди кое си не е възможно. Всичко е възможно - СПОКО! Аз твърдях, че забременяването ми е най-добрата диета, на която съм била  Joy newsm78

# 40
  • Мнения: 377
Аз твърдях, че забременяването ми е най-добрата диета, на която съм била  Joy newsm78
И аз бях същата работа  Joy

# 41
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И аз бях така, фина и стегната и един голям корем Grinning
Без да си налагам съзнателно диети, просто следвах желанията си. От човек не можещ без кафе и сладко, хапващ си редовно месо, от раз изключих и трите от менюто си. Просто не ми се пиеше кафе а от месото и сладкишите ми се гадеше само като си помисля за тях  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 1
И аз мисля, че най-добре, когато жена е бременна да гледа с максимално полезни храни да "захранва" себе си и организма в утробата си.
Много се радвам като откривам, че и доста хора мислят като мен.  Hug По едно време мои бременни приятелки ми бяха напълнили главата с глупости, че каквото, когато ти се прияде, трябва да си угаждаш, че щяло да му стане нещо на бебето Tired

# 43
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И мен не ме подминаха тези коментари, още повече че ми се прияждаше постоянно нещо и само от вида му се отказвах после  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 2 850
И аз мисля, че най-добре, когато жена е бременна да гледа с максимално полезни храни да "захранва" себе си и организма в утробата си.
Много се радвам като откривам, че и доста хора мислят като мен.  Hug По едно време мои бременни приятелки ми бяха напълнили главата с глупости, че каквото, когато ти се прияде, трябва да си угаждаш, че щяло да му стане нещо на бебето Tired
Да бе...то на мен веднъж ми се прияде шампоат с мирис на черешка, освен да бях си хапнала.

# 45
  • Мнения: 836
Привет на всички бъдещи майки, искам да ви споделя какво се случва с  моя близка. Бременна е  и вече влиза в 4-тия месец и за тези 3 месеца е отслабнала с 7-8 кг., просто се е вманиачила по здравословно хранене, наистина яде много плодове, салати, мляко, хляб Вита, риба, пиле, но не кусва никакви  както казва тя "боклуци"/вафли, солети,пържено, мазно/ и не яде късно вечер, абе направо все едно отслабва здравословно, но точно сега, според вас нормално ли е, много и се ядосвам, но пък я виждам се си яде момичето,  незнам аз нямам деца и незнам точно как се чувства, но ме е едно притеснено

Точно така трябва да се храни една бременна. Здравословно! Вафлите, солетите, пърженото и мазното с нищо не подпомагат бременната, а по-скоро вредят на организма!
Аз от 15 години не ям след 18 часа, дори по време на бременността! И ми е леко като легна, а на сутринта огладнявам 1 час след като се събудя. Ако можех да откажа и вафлите  Rolling Eyes   Сладкото е моята слабост и незнам как да се откопча  ooooh!

На ЖК много ми се радваха, че не съм качила много килограми и съм с елегантно коремче, което си беше цял тумбак! И ми казваха, че има много и дебели бременни, което не е добре нито за бебето, нито за майката.

Последна редакция: ср, 19 мар 2014, 11:27 от Mtve

# 46
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 836
Привет на всички бъдещи майки, искам да ви споделя какво се случва с  моя близка. Бременна е  и вече влиза в 4-тия месец и за тези 3 месеца е отслабнала с 7-8 кг., просто се е вманиачила по здравословно хранене, наистина яде много плодове, салати, мляко, хляб Вита, риба, пиле, но не кусва никакви  както казва тя "боклуци"/вафли, солети,пържено, мазно/ и не яде късно вечер, абе направо все едно отслабва здравословно, но точно сега, според вас нормално ли е, много и се ядосвам, но пък я виждам се си яде момичето,  незнам аз нямам деца и незнам точно как се чувства, но ме е едно притеснено

Според мен това на което тя казва "боклуци" са си наистина боклуци  Laughing Няма организъм, който да се нуждае от пържено, мазано или рафинирана захар  Peace Браво на момичето, че се е замислило как се храни и от какво има нужда както нейното тяло, така и бебето, което расте в нея  Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 1 340
Въобще не се притеснявай, чакай да чукне 5-6-ти месец, тогава пак ще си говорим Laughing Шапка ще й сваля ако успее да се храни по същия начин до края Mr. Green

Охоо и аз така. В началото зеленчуци, плодове и ела да видиш в 7мия месец какво си причиних Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 10 285
Аз бях точно същия случай, в момента в който разбрах че съм бременна, спрях газираното и драстично увеличих плодовете. В резултат на което в петия месец бях 51кг., а забременях 55кг.

Очевадно отслабвах и всички около мен се притесняваха... изследванията ми бяха перфектни, аз се чувствах лека като перце, какво по-добро за една бъдеща майка  Laughing

Влязох да раждам 62кг. излязох от родилното 51кг. с бебче тежащо 3,650кг. та килограмите, нямат нищо общо с бебечо, не случайно лекарите ограничават бременните да не стават слоници, качвайки 30кг.

За съжаление още първата година докато кърмех качих 10кг.

# 49
  • Мнения: 21
 И аз мисля, че момичето постъпва много правилно.
 В момента съм в края на 7-мия месец и имам качени не повече от 3 кг над тези, с които започнах (бях с леко наднормено в началото на бременността). Смятам, че и тях нямаше да ги има, ако бях продължила и през миналите 2 месеца със същия режим като приятелката на авторката на темата. Сега старателно се връщам към него. За справка - всичките ми показатели по изследвания бяха в норма, не съм развивала анемия, не съм повръщала нито ден (въпреки неистовото гадене) и немного редовно съм взимала витамини (което пък компенсирах с балансираното хранене). Далеч съм и от графата млади бъдещи майки. Бебето си расте в норма.
 Според мен такъв режим е напълно задължителен за тези, които като мен, са започнали бременността си на горната граница на нормалното за ръста им тегло или с наднормено тегло.

# 50
  • Мнения: 108
Браво на всички успели да не прекалят с кг ,а на мен някой да ми даде съвет ,аз как да отслабна , като се храня балансирано и без "боклуци" винаги ,забременях 53 кг. и след 6 месеца съм 65кг ,от плодовете ли ги качих - не знам!В къщи правя упражнения,сега вече и дълги разходки и продължавам да качвам.Ако някой има съвет или обяснение по въпроса ... ще съм благодарна!

# 51
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Кажи как се храниш? Колко пъти на ден, какви продукти най-вече? В колко часа вечеряш? Закусваш ли? Ядеш ли навън или си готвиш?

# 52
  • Мнения: 931
Бих казала, че е въпрос на хормони преди всичко. Кърмиш ли още?

# 53
  • Мнения: 4
Привет на всички бъдещи майки, искам да ви споделя какво се случва с  моя близка. Бременна е  и вече влиза в 4-тия месец и за тези 3 месеца е отслабнала с 7-8 кг., просто се е вманиачила по здравословно хранене, наистина яде много плодове, салати, мляко, хляб Вита, риба, пиле, но не кусва никакви  както казва тя "боклуци"/вафли, солети,пържено, мазно/ и не яде късно вечер, абе направо все едно отслабва здравословно, но точно сега, според вас нормално ли е, много и се ядосвам, но пък я виждам се си яде момичето,  незнам аз нямам деца и незнам точно как се чувства, но ме е едно притеснено
аз вече съм в началото на 3ти месец и съм отслабнала за сега с 2 кг, първоначално малко се стрестнах , но на тоя етап на бременноста ми мисля,  че е нормално защото се храня на често но по малко и пия многа вода и течности ! Мисля че не е повод за притеснение! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт