ранен пубертет.... на 7г.-моля за съвет

  • 1 728
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
здравейте дъщеря ме е на 7 г и се съмняват за преждевременен пубертет от централен произход
което ще рече че търсят някакаво увреждане има ли мама на която да се е случвало нещо подобно  Cry Cry Cry Cry трябва да изследвам ето тези хормони 17-0H прогестерон и ДХЕА-С
и тестостерон  костна възраст и направих и тя отговаря на действителната но моля ако някой има повече инфо  да ми пише  Cry Cry

# 1
  • Мнения: 20
Здравей! Не се притеснявай! Когато аз бях на 8 години, също се съмняваха за ранен пубертет, но тогава лекарите ми казаха, че от гледна точка на медицината да имаш цикъл на 8 години е нещо съвсем естествено.В какво се изразяват симптомите на дъщеря ти?

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
В какво се изразява? Има цикъл? Моята дъщеря направи 8 преди дни, но има леко увеличение на гърдите и съвсем слабо окосмяване. Джипката рече, че всичко над 6 години при момичетата вече се смятало за нормално и аз престанах да ровя и оставих детето на мира. А и като ръст е на горна граница...абе купувам дрехи за 12 годишни - 1.42 м.....ама и другата рода са високи, а и аз не съм от най-ниските....

# 3
  • Мнения: 1 428
Само за сведение- на мен цикълът ми дойде в трети клас, т.е. нямах 9 години, защото съм от 6 годишния набор. Беше шок и за мен и за родителите ми, но се оказа, че просто си ми е дошло времето . Дъщеря ми, която е на 8 също е доста по-развита от връстниците си и започнах вече да я подготвям за предстоящ цикъл. Няма нищо  нередно в това, ако детето е по -развито физически да се сдобие  с цикъл на по- малка възраст. Това не е патология според мен.

Общи условия

Активация на акаунт