МАШИНА ЗА ХЛЯБ-44 тема

  • 64 247
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 90
magism, какво хлебче направихте? Някоя от рецептите в книжката ли?

# 31
  • Мнения: 343
Моето хлебче стана супер. Само дето толкова му се притеснявах Simple Smile

# 32
  • Мнения: 62
Цък и аз тук!

Весели празници на всички и весело посрещане на Нова Година!

# 33
  • Мнения: 1 045
Честита Коледа на всички! Бъдете здрави!

# 34
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
http://prikachi.com/images/512/4191512w.jpg , снимката не е много хубава ,  правена е с телефон .
 Това е вторият ми опит и се получи чудесен хляб .
 Хиляди благодарности на bongo 2007   bouquet за безценните съвети , без негова помощ нямаше да имам този резултат.

# 35
  • Мнения: 361
magism, какво хлебче направихте? Някоя от рецептите в книжката ли?
Направих с готовия микс на основната програма по рецептата на опаковката. А вчера картофения от книжката-става много хубав. Единствено ме затруднява меренето на сухите съставки и май ще трябва електронна везна след като е важно точното количество.

# 36
  • Мнения: 459
Честита Коледа на всички!

При мен на село хляб докарват през два три дена, затова машинката работи на пълна пара.
Купих си готови немски смески за хляб, но ми се ще да ги направя 50 на 50 с обикновено брашно. Дали да добавя малко мая в такъв случай?

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Здравейте всички и Честито Рождество Христово!
Записвам се и аз тук като една новоИЗПЕЧЕНА притежателка на хлебопекарна.

Отивам да чета блога и , ако имам въпроси, знам къде е мястото  Peace

# 38
  • Мнения: X
Честита Коледа на всички!

При мен на село хляб докарват през два три дена, затова машинката работи на пълна пара.
Купих си готови немски смески за хляб, но ми се ще да ги направя 50 на 50 с обикновено брашно. Дали да добавя малко мая в такъв случай?

Добави мая.

# 39
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте Hug
И аз за първи път! И в темата, и вчера за първи път направих хляб с машина! Ще прочета какво сте споделили. Първият ми опит ме окрили и ощастливи неимоверно много!
Отивам да ви чета! Hug

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Хайде, да се похваля и аз с първия хляб: Готова немска смес "Лимец". Пуснах го на програма за бял хляб. Всичко е ок, но с голям зор го извадих! Защо така? И бъркалките бяха останали вътре, като ги извадих, никак не ми хареса - разруши се коричката, останаха дупки...
Дали не го препекох много? На средната степен за препичане го сложих..
Всеки път ли остават бъркалките в хляба?

# 41
  • Мнения: X
Всичко е ок, но с голям зор го извадих! Защо така?

След като извадиш контейнерчето с хляба от машината, остави да постои няколко минутки. На дъното ще се образува конденз и хлябът ще излезе по-лесно.


Всеки път ли остават бъркалките в хляба?

Може всеки път да остават, може само едната да остава, но дупки ще има. Третата ми машина е Панасоник. При нея хлябът се вади без проблем веднага, бъркалката никога не остава в хляба и никога не остава грозна дупка в хляба. При Мулинекс не е така, но два дни в седмицата ми се налага да ползвам старата машина.  Sick

# 42
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Чесити ви машинки на новозаписалите се в темата. Със здраве да ги ползвате и със здраве да си хапвате хлябовете и тестените, които ще приготвяте.
Явно Дядо Коледа е бил щедър и е донесъл на много хора нови пекарни и много домове ще заухаят на топъл хляб.

Tari Tasartir, така е. По принцип бъркалките се вадят от машинката заедно с хляба и с една специална кука се вадят. С малко опит и практика няма да ти се разрушава коричката много, а ще остава чертичка. Дупките си ги има. Другият вариант е бъркалките да не могат да се извадят от осите (ако не са подмазани с масло или маргарин преди това), но тогава пак ще има дупки в хляба.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Didnarad, alys,

Благодаря за разясненията! Май и попрепечен стана хлябът, та затова се затрудних допълнително.
Някъде ми се беше мяркало, че се махали бъркалките от контейнера преди печенето, но не знам дали за всички машини важи, или?

# 44
  • Мнения: 7 779
Хайде, да се похваля и аз с първия хляб: Готова немска смес "Лимец". Пуснах го на програма за бял хляб. Всичко е ок, но с голям зор го извадих! Защо така? И бъркалките бяха останали вътре, като ги извадих, никак не ми хареса - разруши се коричката, останаха дупки...
Дали не го препекох много? На средната степен за препичане го сложих..
Всеки път ли остават бъркалките в хляба?
извади бъркалките след последното месене , оформи тестото и го върни в контейнера да втасва. до голяма степен ще си решиш проблема.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт