Бодежи след кърмене?

  • 2 763
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте! Надявам се някой да ми даде съвет, че положението ми вече е нетърпимо: Имам бебенце на 1 месец, изцяло на кърма сме. От три дена след като изсуче дясната ми гърда изпитвам нещо като болка или бодеж зад зърното и отстрани на гърдата. Трае секунди и скоро след това се появява пак. Това усещане е докато ми се напълни гърдата. Много е неприятно. Усещам все едно ми пускат ток по каналите по посока от зърното навътре. А при началния момент на захапване, докато тръгне кърмата, отново ме боли, доста. Още в болницата имаше предпочитания към лявата гърда и ми беше разранила дясната, но досега не съм имала толкова неприятни усещания. Пробвах да си направя топъл, сух компрес, не намерих кой знае какво облекчение. След като ме изсуче, зърното ми цялото е бяло и някак си изкривено от едната страна. Днес, когато дойде ред да суче от дясната гърда, се изцедих и имаше само леко напрежение на същите места. Единствено ме заболя самото зърно, докато тръгне кърмата. Не успях да прочета много подробно из форума, но се надявам това да не са симптоми на млечница  newsm78 Иначе детето няма никакви от описаните за нея признаци. Моля някой от компетентните тук да ми помогне  Praynig

# 1
  • Мнения: 2 286
Тези бодежи са нормални, и аз ги имах до скоро - докато слиза кърмата. От около 2м. не ги усещам, но понякога се появяват, не знам от какво се получават точно, но съм чела, че не са проблем или симптом за такъв.
 Колкото до побелялото и деформирано зърно - това е признак за неправилно засукване. Въреки че, на мен винаги едното ми зърно е такова след кърмене , по време на цокане не усещам дискомфорт или болка, така че не го смятам за проблем в моя случай.
Но ако на теб ти е неудобно или болезнено, развали вакуума с върха на кутрето си и пробвайте засукването докато не се получи.

# 2
  • Мнения: 2 070
Привет *Caramell*,

много е неприятно, когато кърменето е свързано с болка, особено, ако тя се появи изневиделица, след като нещата вече са потръгнали веднъж добре.

Искаш ли да прочетеш това описание и да споделиш дали намираш връзка, тъкмо ще отхвърлиш или не съмненията за млечница /това най-добре може да направи и лекар/.
http://xedra.wordpress.com/2010/04/25/vasospasm/

Искаш ли да споделиш в каква поза се кърмите и дали бебето ти наддава добре. Как са организирани кърменията ви досега?
Според теб силна ли е струята, с която тече кърмата ти? Препълват ли се още гърдите ти или вече се регулираха нещата?

Казваш, че си почувствала облекчение и не те е боляло толкова, след като си се изцедила. Не разбрах дали само си изцедила или си изцедила малко и си предложила на бебето да суче на поомекнала гърда и ареола...

На мен описанието ти ми звучи като последица от неправилно засукване. Бебчето вероятно приплесква зърното, тези неща в повечето случаи се оправят с корекция на позата на сукане. Получава се и при силна струя - бебето стиска, за да ограничи само притока на мляко и да не се задави.

Ще изчакам да отговориш и ще пиша пак.  Hug





Последна редакция: вт, 27 дек 2011, 01:12 от ДеЩоВиди

# 3
  • Мнения: 343
Прочетох линка и ще споделя и аз едно мнение. Моето дете захапваше гърдата неправилно, стискаше силно устичката и в резултат имах много болезнено кърмене в началото, разранена гърда, рагада до кръв. също имаше предпочитания към едната гърда, но след като я разрани, се наложи да го държа ден-два на другата, само да изцеждам първата. Това предизвика болки в зърното и на втората гърда.
В началото усещах кратки бодежи за секунди, бързо отминаваха и накрая все по-рядко ги усещах, докато накрая не престанаха.
Във връзка със слизането на кърмата - тази болка също не ме пощади, много е болезнено и продължавам да я усещам дори до днес. Определено болката е от слизането на млякото, защото тогава се издуват гърдите ми, зърното "изхвръква" и започва да протича млякото. Много месеци не можех да овладея хиперлактацията си (слава Богу се оказах доста млечна) и се надявах да премине тази бока, или поне вече да не текат сами гърдите, но уви... Майка ми каза, че болката е свързана с разтварянето на млечните каналчета, когато се стича млякото. ДеЩоВиди може би ще ме поправи, ако някъде греша.

Общи условия

Активация на акаунт