За коледуването- у вас идваха ли коледари?

  • 10 168
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 30 139
Догодина сте у дома значи, коледари, богата коледна трапеза, домашно червено вино, че и място за пренощуване има, ако сте с малки дечица и щерката ще е доволна  Peace

 Wink

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Да всяка година посрещаме по 2- 3 групи Коледари. В  Бургас никога не съм виждала, но откакто родителите ми направиха къща в Сарафово, посрещаме Коледа там.
Идват от малки до големи, много песни пеят и е много приятно, децата си ги чакат и им се радват много.
Сега ще ходим и на 1 януари, да чакаме сурвакарите. Обичам ги тези традиции и се радвам, че продължават.

# 77
  • n/a
  • Мнения: 3 341
У нас идваха коледари. С носии, геги и много добро настроение. Млади момчета, с доза свян, както си му е редът. Пяха песни, наричаха разни работи. Предварително се подготвихме за тяхното посрещане с армагани всякакви. Детето ми не разбра много от изпятото и казаното, но все едно - много хубаво беше. Вълнуващо бе да ги чуваме да приближават - а при тез' съседи, а при онез, докато най-подир и при нас дойдоха. И миналата година идваха, дано и занапред да се запази традицията.

# 78
  • София
  • Мнения: 30 139
предполагам тези от вас, които са били посетени от коледари, сега очакват сурвакари.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
предполагам тези от вас, които са били посетени от коледари, сега очакват сурвакари.
Дааааа, имаме торбички с лакомства и парички подготвени още от Коледа, сега ще дадем от тях на сурвакарите.
 Дано не проспим събитието Mr. Green

# 80
  • София
  • Мнения: 30 139
предполагам тези от вас, които са били посетени от коледари, сега очакват сурвакари.
Дааааа, имаме торбички с лакомства и парички подготвени още от Коледа, сега ще дадем от тях на сурвакарите.
 Дано не проспим събитието Mr. Green

звучи чудесно  Peace

# 81
  • Мнения: 160
Мисля, че това зависи от вас самите. Колко му е да прочетете нещо за коледуването и да организирате своите и съседските деца и да си направите  това незабравимо изживяване...Предполагам че е по-лесно и по-близо до нас отколкото така модерния засега хелуин....

# 82
  • Мнения: 0
Бих се радвала догодина да ме посетят Коледари защото живея в къща,но се съмнявам има твърде малко млади момчета около нас. Едва ли с това ще се захванат на Коледа.

# 83
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Страшно досадни са ми такива обичаи- наши или вносни. Ни коледари, ни св.светии, ни друго.
Не е сухарско, мразя маски и преобразявания като цяло от дете.

# 84
  • София
  • Мнения: 30 139
Мисля, че това зависи от вас самите. Колко му е да прочетете нещо за коледуването и да организирате своите и съседските деца и да си направите  това незабравимо изживяване...Предполагам че е по-лесно и по-близо до нас отколкото така модерния засега хелуин....

аз лично не бих се заела с такава инициатива, тъй като в кооперацията има малко деца на възраст за коледари.

# 85
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Страшно досадни са ми такива обичаи- наши или вносни. Ни коледари, ни св.светии, ни друго.
Не е сухарско, мразя маски и преобразявания като цяло от дете.
А какво ти харесва? Confused Сивотата???

# 86
  • Мнения: 6 992
Глупости, що пък сивота?!
Аз също не харесвам маскиране с костюм и и гримиране тип маскиране. За това не харесвам и кукери, и Хелоуийн.
Но съм далеч, далеч от сивотата Crazy

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Да, идват.Ние живеем в къща, в квартал на Бургас и откакто съм тук, всяка година минават момчетата -подготвени с песни и настроение Simple Smile

# 88
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Ооооо,идваха!Пяха ни,свириха и ни пожелаха здраве и берекет.Ние им дадохме колачета,вино и ракийка. Crazy
Сега чакам сурувакари.Приготвила съм им пакетчетата.Слагам орехи,парички,портокали,нещо сладичко и пуканки.Като дойдат цяла тумба, и настава веселие! Party
Обичам тези обичаи!
При нас,дори има и кукерски групи.Тази година,групата от нашия квартал е около 150 човека!Като прогърмят с тези звънцииии,става страшно! Flutter Mr. GreenВсяко семейство им дава по нещо-я за пиене,я за хапване!Излизаме пред входа,щом ги чуем!

Общи условия

Активация на акаунт