Температура...

  • 2 298
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Вчера Гери вдигна висока температура... почна от 38 и стигна до 39.5. Тогава дадохме 10 капки аналгин и я победихме. Преди това я мъчихме с оцет, с разсъбличане, с Ефералган... тц... нямаше ефект.
Днес нищо й нямаше цял ден, легна да спи преди малко, пипнах я и пак температура. Преди да легне й дадох Панадол, няма ефект Sick. Преди половин час - свещичка Ефералган... температурата падна на 38.8 Sad.
Сега ме е страх, че пак няма да падне тази температура, а не знам, дали мога да й сложа отново свещичка, примерно след 1 час. Да не я предозирам?! През колко време могат да се слагат тези свещички? Аналгин нямам, а и не искам да й давам, защото бил много силен. А пък не мога така да я оставя да стои цяла нощ.

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мисля,че трябва да минат поне 3 часа от последната,така знам за всички лекарства за температура.

# 2
  • Мнения: 5 468
Мисля,че трябва да минат поне 3 часа от последната,така знам за всички лекарства за температура.
Благодаря ти за мнението... и аз подозирах нещо такова Peace. Ама много бавно действат тези свещички Ефералган... За 1 час, температурата й спадна на 38 градуса само. Но пак е нещо де.

# 3
  • Мнения: 590
Ню, и мойто бонбонче беще с много висока Т преди десетина дни. От 38.4 до 39.6 Sad
При Елица всички Т понижаващи имат временен успех. Т свалих с обтриване с кърпи с оцет през  около час. Но пък тя пиеше хомеопатично, така че не съм  сигурна дали е от оцета. Но беше много страшно да я гледам такава. Дано по-бързо се оправи детенцето ти Praynig

Нурофена се дава през 8 часа;  Ефералган свещички - през 6 часа (евентуално през 4), Калпол и Панадол през 4 часа. Предозирането е опасно за бъбреците.
За аналгин не знам и не използвам. Знам че е ефикасен, но много опасен.

# 4
  • Мнения: 190
По правило антипиретичните медикаменти могат да се дават през два часа като се редуват - при температура до 38 градуса не се дава нищо, от 38 до 38,5 сиропче, от 38,5 до 39 - свещичка, а над 39 градуса помага само течен аналгин. През това време може да се правят влажни обвивания с оцет или да се сложи лед под мишничките и в ингвиналните гънки на детенцето.

# 5
  • Мнения: 666
Ако температурата е до 37,5 не се дава нищо , гледай да я подържаш до 38,5 над тази не е добре за детето, през 4 часа можеш да даваш антиперитик , но не повече от 4 дози щом не се повлиява от ефералгана пробвай с нещо друго , което не съдържа ефералган напр - свещички копиркал

# 6
  • Мнения: 326
За да има температура, значи има проблем. Трябва да се види какъв е той. Сега покрай емоциите около посрещането на Нова Година децата се вълнуват много. Някои (малки дечица) се плашат от Дядо Коледа, други са се превъзбудили от получаването на мечтаната играчка, трети са разочаровани от подаръка, четвърти са оставени при баба и дядо и се чувстват изоставени от мама и тати. Има хора, които не издържат на вълнения и плачат - възможно е детенце да види как мама плаче и да се притесни от това. Хората, които (се) лекуват алопатично не отдават значение на тези неща, но те са от съществено значение, защото психиката се разтоварва върху физиката. Ако се замислите ще установите, че преди всяко (наистина всяко) разболяване (независимо ваше или на децата ви) е имало някакво преживяване. Обикновено не се прави връзка между грипа и любовното разочарование, например, но ако си поставите за цел да се наблюдавате, ще видите, че е точно така. Често си казвате "и като капак на всичко се разболях (се разболяха децата)". А направило ли ви е впечатление, че почти винаги, когато водите децата на село/на море/на Балкан/някъде си/, те се разболяват?

С антипиретик няма да се оправят нещата. Ако лекуваш алопатично успоредно с него трябва да даваш още нещо. Кое е това нещо ще ти каже лекарят.

Ако лекуваш хомеопатично антипиретик се дава само при над 39, дори 39,5. И отново не антипиретика ще ти реши проблема.

С две думи - лекар е решението. Малко е кофти да ги търсиш по празниците, но например моят съпруг на 31.12 имаше 2 пациента, а на 01.01 прегледа 4 деца (с температури Wink ). За днес графикът му е пълен. Това му е работата...

# 7
  • Мнения: 1 493
Непременно идете на лекар !
Каквото и да е , трябва да я види лекар !
Пиши, как е !

# 8
  • Мнения: 219
и аз съм за преглед.
Не се плашете от температурата!!!
На нас ни помага хладка вана, 30 градуса, постепенно се влиза, първо крачетата, леко намокрям ръчичките, за да свикне телцето на детето, и така....
после около 15-20 минути си играем.
Ако не те е страх пробвай, това ми е съвет от педиатърката. Детето много се ободрява.  Важно е да се редуват температуропонижаващите, и е много важно да има 4 часова разлика в приема, а при нурофен е 8 часа, т.е. така си ги пресмяташ приемите, че да се редуват и да се получи и часовата разлика.
ПОТЪРСЕТЕ ЛЕКАР
скорошно оздравяване

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 12:58 от brazilkata

# 9
  • Мнения: 6 390
и ние сме с лека температура от снощи  Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 13 203
Отивайте на лекар!!!
Температурата ще ти кажа аз как я понижавам когато е над 39-39,2. Всичко, което ще напиша е по съвет на моята педиатърка... Ако вдига такава Т, особено вечер аз давам 5 мл. НУРОФЕН и едновременно с това слагам свещичка ефералган - 80 мг. Допустимо е, защото в едното лекарство има парацетамол, а в другото - ибопруфен... Друго, което можеш да правиш е да редуваш парцетамол и ибопруфен през 2 часа. Т.е. не да я тъпчеш с тях на 2 часа, а имаш тази възможност ако не сваля Т.. Така успяваш да спазиш времето от 4 часа м/у приема на ибопруфен и приема на парацетамол, като в същото време през 2 часа покриваш с антипиретик. И друго, което важи за Александра. Ибопруфена (Нурофен) й понижава трайно температурата (около 6 часа), докато парацетамола и 4 часа не "държи". С гореописаната схема досега не съм давала течен аналгин (чук-чук). За мен това е тежката артилерия и по-безобидно е да комбинираш нурофен с ефералган, отколкото да даваш аналгин. При нас винагио е действало, като аз все пак го правя в изключително редки случаи...

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
При последното боледуване на Виктор ходихме в детска клиника на МА и там лекарката ми се накара, че съм му давала през 4 часа медикаменти против темп. Каза, че през 6 часа се давали...Освен това темп над 39 градуса вече не е нормална и е задържително да ви прегледа лекар. Има вирусни инфекции в момента, включително пневмония и трудно се чуват хриповете дори на слушалка...

# 12
  • София
  • Мнения: 497
Отидете непременно на лекар, маже да прави вирусна инфекция и да се наложи лечение с АБ. При нас случая беше точно такъв и започна с висока Т Sad

# 13
  • Мнения: 1 564
Отивайте на лекар!!!
Температурата ще ти кажа аз как я понижавам когато е над 39-39,2. Всичко, което ще напиша е по съвет на моята педиатърка... Ако вдига такава Т, особено вечер аз давам 5 мл. НУРОФЕН и едновременно с това слагам свещичка ефералган - 80 мг. Допустимо е, защото в едното лекарство има парацетамол, а в другото - ибопруфен... Друго, което можеш да правиш е да редуваш парцетамол и ибопруфен през 2 часа. Т.е. не да я тъпчеш с тях на 2 часа, а имаш тази възможност ако не сваля Т.. Така успяваш да спазиш времето от 4 часа м/у приема на ибопруфен и приема на парацетамол, като в същото време през 2 часа покриваш с антипиретик. И друго, което важи за Александра. Ибопруфена (Нурофен) й понижава трайно температурата (около 6 часа), докато парацетамола и 4 часа не "държи". С гореописаната схема досега не съм давала течен аналгин (чук-чук). За мен това е тежката артилерия и по-безобидно е да комбинираш нурофен с ефералган, отколкото да даваш аналгин. При нас винагио е действало, като аз все пак го правя в изключително редки случаи...


newsm10

Общи условия

Активация на акаунт