Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 28 дек. 2011, 18:30 ч.

Относно еднократна помощ 2880 лв.

  • 2 608
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, извинявам се, ако мястото на темата не е тук, но не можах да се ориентира във форума. Имам проблем с получаването на тази еднократна помощ по:

"Чл. 16а. (Нов - ДВ, бр. 34 от 2009 г., в сила от 08.05.2009 г.)         
    (6) Правото за получаване на еднократната помощ по ал. 2 възниква от датата на раждане на детето и/или  от датата на записване в редовна форма на обучение на лицата по чл. 8в, ал. 1 и 4 ЗСПД.”.   

Има закон, че ако си студентка  и имаш дете трябва да си поискаш помоща в рамкитре на 6 месеца на детето ти, но тъй като записах магистратура, когато детето ми бе на 7 месеца (по-рано нямаше кандидат студентска кампания) кандидатствах за помоща, но от датата на записването ми в редовна форма на обучение, а от социалните ме отрязаха, защото детето ми е на 7 месеца! Обжалвах пред Регионалната Дирекция Социално Подпомагане, но и там потвърдиха отказа. Сега иска да подам жалба в съда и искам да попитам дали някой е имал подобен проблем!? Четох в интернет, че има спечелени дела в полза на майката-студентка по същия казус.  Някой може ли да ми даде образец на ЖАЛБА до административния съд? Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 371
На практика не виждам какво можеш да направиш. Във времето, когато е трябвало да подадеш молбата ти не си се водила студент ( била си семестриално завършила, а най-вероятно и дипломирана) За съжаление не мисля, че може да претендираш за нещо. На времето аз взех въпросната помощ, но си бях редовен студент. В момента, в който записах семестъра и платих таксата за обучение ми дадоха служебната бележка, която е нужна пред социалните. Парите преведоха след месец.

# 2
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 2 885
Еmy, питай в темата по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=612843.660;topicseen

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 360
Имаш право на тази еднократна помощ. В ДСП са страшно неинформирани, прочети темата, която  Galactic Voyager даде. Според закона имаш право на тази социална помощ в два случая, ти самата си го цитирала :
"Чл. 16а. (Нов - ДВ, бр. 34 от 2009 г., в сила от 08.05.2009 г.)         
    (6) Правото за получаване на еднократната помощ по ал. 2 възниква от датата на раждане на детето и/или  от датата на записване в редовна форма на обучение на лицата по чл. 8в, ал. 1 и 4 ЗСПД.”.
Т.е. при теб правото за получаване на помощта възниква от дата на записване в университета. От тази дата тече 6мес. срок. Има решение на ВАС по подобен на твоя случай. Peace

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте,аз искам да ви попитам тъй като записах магистратура,но се водя все още курсист ми казаха,че не мога да получа тази еднократна помощ след като се водя още курсист,аз мисля че това няма значение след като съм записала и съм платила семестъра аз пак съм учеща се.

# 5
  • Мнения: 0
Здравейте на всички МАМИ, искам да попитам Родих на 25/09/2013 кандидатствах за магистратура в ТУ-Габрово в стопанския факултет  РО когато попитах в канцеларията на факултета ще ми дадат ли уверение за социалните веднага ми отговориха че АСП проверявали дали имам присъствие на лекциите и ако не съм те не можели да ги лъжат, та въпросът ми е вярно ли е това или не,защото бебето ми е много малко и изобщо немога да го оставя а лекцийте са само 3 седмици

# 6
  • Beyond the stars
  • Мнения: 4 016
Здравейте на всички МАМИ, искам да попитам Родих на 25/09/2013 кандидатствах за магистратура в ТУ-Габрово в стопанския факултет  РО когато попитах в канцеларията на факултета ще ми дадат ли уверение за социалните веднага ми отговориха че АСП проверявали дали имам присъствие на лекциите и ако не съм те не можели да ги лъжат, та въпросът ми е вярно ли е това или не,защото бебето ми е много малко и изобщо немога да го оставя а лекцийте са само 3 седмици

Интересно ми е на каква база се отчита това присъствие ?  Според мен в канцеларията нямат такава информация Peace Освен ако на всяка лекция не се пуска списък, но обикновено такива се правят само за лични цели на преподаватели  Wink

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт