Колко време гладихте дрехите на бебето!

  • 14 212
  • 265
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 67
Първите два месеца и се отказах. Много досадно и безсмислено е според мен това да се прави за по-голямо бебе.

# 46
  • София
  • Мнения: 357
Гладих дрехите до седмия месец с огромно нежелание, това ми е най - омразното нещо.

# 47
  • Мнения: 343
Постът на Pow  newsm10
Даже накупих сума ти перилни препарати за бебе, а се чудя вече защо. Когато държа бебето у мен или спи на нашата спалня, не е в досег с нещо, изпрано с отделен препарат, нито е изгладено.

# 48
  • Мнения: 9 481
На първото доста след годинката Rolling Eyes
Второто-до към 6-ия мес Mr. Green

# 49
  • Мнения: 445
Аз имах супер кротко бебче първите месеци, колики нямаше и имах достатъчно време да гладя. Беше ми приятно и се разтоварвах така. Към края на шестия месец умишлено спрях. Тогава тя се научи да хвърля исграчки от кошарката и после да ги лапа. Тичах да мия по цели дни като луда. Накрая видях, че колкото по-подвижна става, толкова по-трудно ще я удържа и умишлено спрях да изварявам шишетата и да гладя дрешките, за да свиква с домашните бактерии. Grinning

# 50
  • Мнения: 343
И за непрекъснатото изваряване - същата работа. И аз като МТВ вече. Всъщност изварявах 1-2пъти в началото, сега само ги измивам под гореща вода. Всеки ден пускам прахосмукачка 1. защото така съм свикнала от край време; 2. да не остават трохи, косми, влакна, които детето да погълне, защото лази вече. Иначе всеки знае, че с поглъщането на малко бактерии, се прави имунитет. Лирично отклонение направих, че този пост не е съвсем по темата.

# 51
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
Ооо, да. Аз от вчера спрях да стерилизирам, пък детето вече е на 9 месеца.  Crazy Беше по-скоро навик, наистина. Или нещо като навиване на пръста. Даже мислех до годинка, защото някъде бях прочела, че докато пие мляко е хубаво да се изваряват шишетата, а аз смятам да и изцеждам кърма (аз се изцеждам от самото начало, че не засука) до 1 година.

И аз сори за отклонението, но ако по подобна причиня някои майки гладят усилено,вече ги разбирам. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 897
Аз да допълня,че за дезинфекция гладех до 6м.,в смисъл бодита,чорапи,хавлии,пелени и горните дрехи,сега гладя само горните дрехи.

# 53
  • София
  • Мнения: 679
на почти 1 г. 4 м. е, продължавам да гладя дрехите й, но аз по принцип гладя почти всички дрехи (а така мразя  Tired)

# 54
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Не стерилизирам нищо откакто навърши 3 месеца. Naughty Мия с препарат и топла вода и толкоз. Peace

# 55
  • Мнения: 1 243

гладих всички първите три месеца, като особено внимание отделях на бодитата! след това започнах да гладя само горните дрехи, които изглеждаха зле без да бъдат изгладени (точно както постъпвам и с нашите дрехи!)..
Simple Smile

# 56
  • Мнения: 8 242
Никога не съм, нито съм стерилизирала.

# 57
  • Мнения: 468
Гладих само веднъж за дезинфекция - при подготвянето и първото пране на нещата.

След това - не само, че не обичам гладенето, но и не мога да си представя откъде толкова време да отделя за него. Бодита, чаршафчета, кърпи обикновено могат да се перат на 60°C.
Отделно се продават т.нар. дезинфектанти, които се добавят в пералнята като се пуска пране. Ползвам дезинфектант за цветното пране, което обикновено е за 30°C - 40°C.

По повод на споменатите горе "домашни бактерии": тук точно това е аргументът да не се пере отделно прането на бебето и да не се държи стерилно около него.

# 58
  • София
  • Мнения: 28 524
...
По повод на споменатите горе "домашни бактерии": тук точно това е аргументът да не се пере отделно прането на бебето и да не се държи стерилно около него.

Много съм съгласна с това, да не говорим, че тази т.нар. стерилност е напълно въображаема.

# 59
  • Мнения: 15 379
Аз още гладя.
Идеята ми не е в дезинфекцията, а във вида на дрехата/бельото.
Страшно мразя смачкани дрехи. Не желая и детето ми да облича дрехи на хармоника. Гладената дреха има друг вид.

Общи условия

Активация на акаунт