Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 ян. 2012, 11:08 ч.

25 ОУ "Петър Берон", кв. Лагера

• 6 633
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,

тази пролет сменяме жилището си и търся училище за първокласник. Тъй като съм прекарала живота си в центъра на София, много ми се щеше да запиша детето си в някое от познатите ми училища, но от друга страна съм на ясно, че е много важно училището да бъде наблизо. (Не карам кола, имам и още едно малко дете - с една дума логистиката не ми е много силна страна)

Искам да попитам за отзиви за 25 ОУ в Лагера - интересувам се от нивото на подготовка и педагогическия състав на началните класове.

Много мерси предварително.

Последна редакция: вт, 03 яну 2012, 12:01 от marta_987

# 1
  • София
 Здравей, за съжаление не мога да ти отговоря по същество, но искам да те поправя, че училището в квартал Лагера е 25 ОУ "Петър Берон".

# 2
Сори, мерси, поправих се.

# 3
  • София
Аз живея в Лагера и понеже и аз търся отзиви за училището,ще се възползвам от твоята тема.Дано се включи някой.Иначе аз съм чувала добри отзиви за 51 СОУ,но за 25 даже няма да ползваме транспорт.

# 4
За 51 ОУ - племенниците ми бяха там в края на 90-те. Нищо особенно за тогава. Влязоха в езикови гимназии с цената на доста допълнително учене и частни уроци. И аз виждам, че за там напливът е доста голям, но с критерия "местоживеене" от същата страна на булеварда /за който се полагат 10 т./ мисля, че шансът не е много голям.
Много искам да чуя нещо хубаво за това 25 у-ще и да се навия, защото и на мен ми е на 2 минути.
А ако и малкият успея да го вредя в 114 градина, сериозно, ще черпя.

# 5
  • София
Има и още една градина през спирката на трамвая-
http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=2&k=109

# 6
Да, има още ДГрадини в района, но тази ми харесва най-много - има много хубав двор, но предполагам, че и там напливът ще е много голям, а аз все още нямам настоящ адрес в района, чак на пролет, живот и здраве, ще се сдобия с акт 16.

За 25 у-ще мисля да отида другата седмица, за да се срещна с директорката и да поогледам. Ако нещо разбера междувременно, ще пиша.

Също така съм решила да изпратя майка ми по обедно време там, когато взимат децата, да поразпита баби, майки и т.н, но в момента е много студено и не става за такава работа.

# 7
  • София
25то е нормално квартално у-ще, аз съм го завършила  Blush  Mr. Green навремето. Имахме чудесна класна и пр. но имаше и класове с нечудесни класни  Joy Доста неща са въпрос на късмет в днешно време и лична преценка на родител и дечко.

Идете вижте атмосферата, усетете 6тото си чуство и т.н. А ако искате нещо да излезе от детето, няма да минем без лична ангажираност с уроците и развиване на таланта му. За мен е важно детето да се чуства спокойно, т.е у-щето да му е наблизичко и то да си го е избрало, важно е г-жата да е мила и да има усет за работата си с децата, важно е да е чисто  и сигурно у-ще и да създава интерес у децата към музика, театър, математика, информатика.............не само в часовете, но и като извън класни занимания и мероприятия............т.е да се стараят да ни се харесат, а не като в 51 да се надуват колко са велики  Thinking

Та поради тези и други подобни мисли в моята глава 25то е едно сред приоритетните ни у-ща, записването ще е след април и се надявам всички да учат там където им се иска  Hug 

# 8
  • София
Аз знам,че от първи до 4-ти клас за детето най-важна е госпожата.Затова най-смислено ми се вижда да се поразпитат родителите на деца,които сега са последна година в начален курс.

# 9
Мерси за включването.

Малко мои мисли:
- сигурна съм, че най-важния критерий за избор на у-ще за първолак е госпожата.
- сигурна съм, че и в най-елитните у-ща (боже, какво е това) има и добри и не толкова добри начални учителки и е въпрос на късмет.
- т.2 е субективна, пасването с у-ката на всяко отделно дете е различно. Може за 20 деца тя да е ок, но точно за твоето - не.
- самата аз съм била учителка през 90те в продължение на 2 години в "квартално" у-ще, но на деца над 5ти клас: е там си спомням за една страхотна начална учителка и ценността й не се състоеше в квалификацията, а умението й да общува с малчовци. С удоволствие бих си записала детето при нея, ако у-щето още функционираше (за жалост го затвориха).

Така че, ще проучваме госпожите на място.

Поздрави.

# 10
  • София
- "т.2 е субективна, пасването с у-ката на всяко отделно дете е различно. Може за 20 деца тя да е ок, но точно за твоето - не."
Да,но в повечето случаи коментарите и мнението за дадена г-жа колкото и относително си е вярно.Едни стават за тази професия,а други са си чиста драма.
За градината  също проучи г-жите.Там има някои,които хич не стават за тази работа,а когато детето е малко е много трудно това да бъде обяснено или детето да бъде прехвърлено в друга дг.

# 11
  • София
И аз се интересувам от училище Петър Берон. Ако някои събере още информация, моля да сподели.

# 12
  • Sofia
Някакви отзиви за г-жа Мария Грозданова - начален учител в 25 ОУ?

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт