Имат ли право без предизвестие да ме махнат от работа

  • 48 044
  • 280
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 130
При дисциплинарното уволнение на майка с дете под 3 г. също се иска предварителното разрешение на Инспекцията по труда. Така, че спокойно можеш да го обявиш пред работодателя ,  че ще  предизвикаш проверка по твоя случай, както и за оказване на натиск за напускане по взаимно съгласие. И го направи.  Но и си върши съвестно работа, за да не намират мотив да те карат всеки ден да пишеш обяснения.

# 61
  • Мнения: 342
.......
но в нашата фирма са уволнявани и хора,
защото си вършат работата, както трябва  ooooh!
Мога да напиша роман и то в 2 части, но ще спра до тук.
И още нещо, много важно - ако са решили да направят нещо,
те ще го направят и ако не е законно, ще направят така,
че вие самите да го поискате.
  В това и аз съм свидетел.  Трябва да си знаете правата и да се борите до последно. Но веднъж нарочат ли ви не е зле да се потърси нещо друго след време.

# 62
  • Мнения: 60
Е днес,направо  ми разбиха нервната система.Направиха ме на луда.Пак регионалния дойде,пак дойде да ми се карал за неща случили се в деня,в който не съм била на работа.Уволни ме устно.Аз не издържах и му казах че не може така лесно даме махне,без да съм съгласна.Нали съм защитена по чл.333 и той ми се смее и ми вика че съм си научила урока.....Аз му казах че днес ще отида до ИТ и ще се консултирам,а той насреща с подигравка ми съобщава че директора на ИТ му е приятел и не мога да му направя нищо и ме изгони.Отидох довърших си раб.смяна,преоблякох се и директно отидох и подадох жалба в ИТ.Сега чакам развитие до 1 месец.И ако няма ефект не знам и аз към кой да се обърна.Държавата ни е такава че дори да си знаеш и да си търсиш правата пак си виновен...Ужас. Рева като магаре и главата ми ще се пръсне.Писна ми......

# 63
  • София
  • Мнения: 7 980
Обади се на горещия телефон, за да подадеш и чрез него сигнал. Така ще се подсигуриш, че няма да ти прескочат сигнала. Макар че доста са ги затегнали и не мисля, че някой би си позволил да не реагира на сигнал.
И не на последно място - успокой се, това е целта - да те изнервят, шантажират, за да разпишеш, каквото ти дадат. Не го прави.

# 64
  • Мнения: 6 607
Успокой се и наистина се обади на този горещ телефон .Като подаде жалбата спомена ли какво ти е казал регионалния за приятелството си с директора на ИТ?

# 65
  • София
  • Мнения: 679
милинка  Peace, ще допълня: не пропускай да се явиш на работа по график, да не те хлъзнат по тази линия...

Ти работиш явно в някаква голяма верига, защо не вземеш да пуснеш една жалба до централата?

# 66
  • Мнения: 60
Да в жалбата написах за приятелството им(което малко ме съмнява де),но точно това може и да помогне.Утре съм на работа и не знам как да отида колегите са с мен,но началниците не.

# 67
  • Мнения: 6 607
Да в жалбата написах за приятелството им(което малко ме съмнява де),но точно това може и да помогне.Утре съм на работа и не знам как да отида колегите са с мен,но началниците не.
Именно  Peace

# 68
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Спри да ревеш вече!  Peace
Съсипваш си нервите, за нещо което не зависи от теб! Това вероятно личи и в поведението ти на работа. Не изглеждай като жертва... и вземи я изтипосай тая фирма и тук? Да не си в Била?

# 69
  • Мнения: 60
.....

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 19:41 от dudeslavka

# 70
  • София
  • Мнения: 679
препоръчвам ти да си изтриеш поста, още не си приключила с тях  Peace

# 71
  • Мнения: 121
А това, че си писала за приятелствата може и да не помогне, а напротив.

# 72
  • Мнения: 1 127
Авторката да си ходи на нормално по график на работа, а когато й кажат да пише обяснения за нещо, по-добре е да ги напише четливо, като опише аргументите си, с които да защити своята теза. Щото може и `драсканиците` да стигнат до ИТ, и тогава работодателят ще си е `измил` ръцете, че си е спазил Кодекса на труда, и тя ще излезе виновна, че се е отнесла едва ли не `несериозно`. Confused

# 73
  • Мнения: 346
Не може работодателят да е спазил КТ, ако няма убедителни аргументи за пред Инспекцията по труда, че авторката сериозно се е провинила. А аргумента за сгрешени етикети или там, в каквото я обвиняваха – няма да мине.

Авторката, предполагам, че психически не ти е лесно в момента, но трябва българинът най-накрая да се научи да си търси правата, защото масово хората се примиряват и подписват „по взаимно съгласие”, за да не си създават главоболия. А нашия КТ изцяло защитава работниците. Тия приказки за „приятелите в ИТ” са редовният номер на всички незапознати със закона шефчета. И в моята екс фирма осъдиха едни такива шефчета, които ме молиха „след дъжд качулка” да „оправя положението”.

Аз очаквам тия дни в твоята фирма да влезе проверка от ИТ. А колко други нередовни неща ще изнамерят в твоята фирма.... хаха.

Продължавай да ходиш на работа, за да не кажат после, че самоинициативно си напуснала.

# 74
  • Мнения: 1 127
Не може работодателят да е спазил КТ.

В смисъл преди да наложи дисц. наказание, той е длъжен да я покани да даде писмени обяснения за провинението, от тази гл. точка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт