Отговори
# 15
  • Мнения: 4 721
Как става вписването на декемврийчетата  baby_neutral

Момичета вашите бебчета напъват ли се когато искат да пръцнат? Моя бебо се събужда за да пръцне, напъва се 5-6 минути докато пръцне и се изака. Тези газове на коликите ли се дължат? И акото му е малко по- рядко от обикновено.  Thinking

Вписани сте! Peace
Пропуснала съм да напиша от кой град съм. От гр. Сливен.

# 16
  • Мнения: 13
 newsm51 newsm51 за създателя на темичката

теди писах ти,много навреме Embarassed

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 13:31 от stefito_8986

# 17
  • Мнения: 1
Здравеите,
мога ли и аз да помоля за корекция на първата страничка, аз родих на 07.12 в 5,20 сутринта бебе Ивана - 3850кг, 50 см. тогава  бях сбъркала кг. и не бях още избрала името та затова.  Embarassed
благодаря предварително Laughing

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 488
 Hug Здравейте мами

Галактик  smile3501 нямам думи как смогваш изобщо за всичко което правиш  newsm20 Страшна си Благодаря

Ние иначе сме долу горе ок.Като ви слушам за излизането ви завиждам благородно.Ние все още си кротувае у дома.КОлики си имаме вече за сега търпими и давам само Инфакол.

# 19
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Мисля изцяло да я префасонирам темата за преместването в Родени, но да стигнем до там.

Иначе настинката ме разбива, пак хрема, главоболие, вече не знам какво да пия и да капя - ползвам детските капки на баткото. Иначе поне с лекарства съм заредена  Rolling Eyes
Смених Еспумизана с Инфакол /знам че веществото е едно и също, но да пробвам/ и на София въобще не й харесва. Всеки път го пием с рев  Sad

Радостче, номера със следобедния сън наистина действа и ми идва кърма. Peace Нормализирахме и там ситуацията без цедене, просто малката ми виси по-честичко на гърдите.

# 20
  • Мнения: 1 172
Да се запиша и аз. Galactic Voyager, супер е! Hug
mimsat, благодаря за отговора!  bouquet Даде ми логическо обяснение защо малката започна да суче маааалко по-дълго време. А аз като цедя го правя само, докато пуска лесно - в момента, в който ми дава "зор", оставям гърдата. Успявам да изцедя по около 40мл. Като си ги събера от 3-4 изцеждания през деня и смятам, че е добре. Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 5 285
Тъй е то, който не влиза няколко дни, едвам наваксва  Mr. Green Ама просто големи разходки му удряме, тук е жива пролет - как да седиш у дома, то грехота... Ние сме добре, плюхме в пазвата и вчера пуснахме баткото на ясла, че леко издивяваше у дома. Ами добре му понесе, пък аз толкова много се притеснявах да не реши, че го гоним от къщи заради бебето. Със свикването един с друг той още е в двете крайности, но вчера на връщане от яслата приятели го задяваха, че ще вземат бебето и той веднага викна, че не я дава. Олекна ми  Mr. Green


aivito, daisy.girl, Nai_Nejnoto_Neshto, Adria_80, честита радост   bouquet

# 22
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета  Hug
Галактик, справяш се страхотно с темите   bouquet
Ние с Александра вече излизаме навън за 5-10 минутки. Имаме си и колики, които за сега тушираме с Еспумизан и чайче "Бебезан".
Нашата педиатърка ми забрани да се изцеждам а каза да давам да суче на едната гърда около 25 мин и ако е необходимо от другата малко. На следващото хранене другата гърда. Забрани ми да я дохранвам с АМ или с изцедена кърма за да ми се възвърне необходимото количество кърма за нея, която да изцоква сама.
Галактик съня наистина прави чудеса понякога  Peace Скорошно оздравяване  Praynig
Не на последно място: Честито на новородилите мамчета!
Лек ден от нас и приятни мигове с малките ангелчета  Grinning

# 23
  • Мнения: 723
Аз имам въпрос към ЛЛЛ  - от вчера Зара суче в пъти по-продължително време. Преди се наяждаше за 15-20 мин и заспиваше. Сега суче от едната гърда 40мин примерно, оригвам я, слагам я в легълцето и след 5 мин започва да мрънка и да си яде ръцете. Взимам я, слагам я на другата - пак 40 мин сукане (струва ми се че активно суче) и пак същия филм и така стигаме до час и половина кърмене средно.
И будува много по-дълго време, та се зачудих на какво може да се дължи това? Не знам дали будува, защото е гладна и просто си чака още храна или поради друга причина. И дали суче толкова дълго време, защото кърмата не й стига и се опитва да извлече повече или пак поради нещо друго?  newsm78

Само да допълня - кърмя я на поискване, което в нейния случай е на около 3-4 часа. Последните 2 дни обаче с това дълго сукане и будуване се получава на всеки 2-3 часа кърмене. До скоро я дохранвахме с Аптамил след повечето кърмения, сега почти сме го спрели, та не знам дали този дефицит с проявява в повишена нужда от кърма...

# 24
  • Мнения: 172
Аз влизам да се оплача, защото не знам дали някой друг освен вас ще ме разбере по-добре  Cry Току що се прибирам от преглед при мамолог, защото имах ужасни болки в едната гърда (отпред при зърното) и от няколко дена започна и другата да ме боли така въпреки, че се цедя от доста време с идеята да ми мине и да започна да кърмя пак. Освен това ми се появиха някакви странни подутини пак отпред при зърната на двете гърди. Е, няма да се мре, но пък за сметка на това няма и да се кърми, а ще се цедя до края на света  Cry Cry Cry Ужас...направо ми се разказа играта...Ако може някой от ЛЛЛ да даде идеи как да закрепя положението поне докато Виктория стане на 6 месеца. Не ми се иска да я дохранвам (за сега не се е налагало), но знам, че цедейки, кърмата малко по малко намалява...аман #Cussing out

# 25
  • Мнения: 117
 smile3525 smile3525 smile3525 За новата тема!
Само се записвам и бягам да дочета старата!

# 26
  • Мнения: 25
Teddy*   баткото ми преди 10 години така и не засука и съм го хранила няколко месеца с изцедена кърма, не намалява даже се увеличава.
Аз да се оплача  Елза е с конюнктивит , изписаха ни капки - Тобрадекс. Направо ми се плаче...

# 27
  • Мнения: 0
Да се похвалим и ние. Адриан се роди по нормален начин на 18.12 - 4,400 и 52 см.

# 28
  • Хасково
  • Мнения: 77
Привет момичета
За много години от мен и да се ПОХВАЛЯ че от 1.1.2012г съм мама на беба Виктория която се роди в 10ч и 15мин нормално раждане 3650кг и 51см.
От днес сме си в нас даже ни снимаха 3 телевизии защото сме 1то бебе вписано в регистрите
от мен за сега толкова много  Hug Hug Hug и   bouquet  bouquet  bouquet на всички

# 29
  • Мнения: 4 721
Честити бебчета мили майки.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт