Отговори
# 45
  • Мнения: 25
delphi_5, а когато баткото спря да яде през нощта, ти продължи ли да цедиш всяка нощ до края въпреки, че не яде или и ти спря нощното цедене  Rolling Eyes


Само 1 мес. се будеше през нощта и тогава цедях,от 2 мес. той си спеше през ноща и аз спрях.Единственото предимство е .че знаеш точно колко изпива детето.
Shadows честита ви месечинка.

# 46
  • Мнения: 4 666
Как искам и ние да излезем на разходка. Сега сме само на терасата за 5 мин. Но и детска количка не сме избрали. Минахме из няколко магазина, но нищо хубаво. Или ще са розови или летни  Tired
Ох, моя Йоан не мога да разбера дали кашля или аз си въобразявам. Понякога докато го кърмя се закашля, но не знам дали не е от задавяне. Акото му е жълто /поне за сега/.

# 47
  • Мнения: 289
ЛЛЛ
Да взема и аз да попитам нещичко. С бебко сме изцяло на кърма още от болницата и то на поискване. започнаха коликите от скоро и мъжът ми смята, че бебето се свива, защото мног начесто му предлагам да суче и преяжда. И съответно съм щяла да му разбия стомахчето с това често ядене. Трябвало да правя интервали от 2-3часа поне, иначе щял да има разширен стомах. Възможно ли е да причиня такова нещо на бебо. Аз си мислех че бебето само си регулира хапването. НО може би наистина има и по-лакоми бебета. Трябва ли да огранича кърменията?

 Здравей gala-2002 и честито бебе!  bouquet
 Коликите при новороденото са период, през който минават много новородени  и по-скоро обикновено се дължи на все още недостатъчно зрялата им храносмилателна система, отколкото на интервалите на които сучат.
 Много майки споделят, че честото предлагане на гърда в периода на коликите успокоява бебето и то преминава по-леко през неразположенията. От една страна сукането носи удоволствие и утеха на кърмачето, а от друга сучейки често то обикновено поема по-малки количества мляко, които биха могли да се обработят по- бързо и лесно от стомахчето му.
 Носенето в слинг, би могло също да успокои бебето, тъй като наподобява усещанията ,които е имало в утробата - ритмичните движения на тялото на майката при ходене, близостта и аромата на мама, звукa от туптенето на сърцето и. Контактът и кърменето на бебето кожа до кожа, носенето на бебето в поза "тигър на клон" и масажчета, описани тук , пускане на бял шум или успокояваща музика също биха могли да се окажат ефективни , варианти за облекчаване на коликите.
 Счита се, че кърмените бебета не могат да бъдат прехранени . Те обичайно имат изграден усет за това колко и как да сучат .Например,когато не са гладни биха могли да сучат така, че да поемат незначителни количества мляко. Кърмата също така е много нежна, щадяща неразвитата храносмилателна система на бебето и бързоусвоима храна. Обикновено се усвоява от организма на бебето за около 40-60 до максимум 90 минути след като попадне в нея.
Ако бебето ти желае да суче много често, би могла на няколко кърмения в рамките на около час да предлагаш само едната гърда, за да има възможността да приема и задното, по-калоричното мляко.
Надявам се, че някои от идеите ще се окажат работещи и даващи позитивен резултат за вас. Ще се радвам да пишеш как сте ! Насреща сме и ако изникнат нови въпроси!  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 9
Галактик, поздравления з новата темичка  bouquet

Цветето, благодаря за отговора.
Във връзка с въпросите ти:
Всичките ни памперси до момента са напишкани и малко или повече наакани Simple Smile Пресиян е жизнен, очетата и устничките му са влажни, кожата му има добър вид.
Кърмя го на поискване. Събират ни се около 9 - 10 хранения на денонощие, като нощните са различно в зависимост от това кога и колко пъти ще се събуди през нощта - т.е. имаме около 2-3 нощни хранения.
Като цяло други течности не му давам, само от време на време водичка след хранене за изплакване на устичката. Биберон рядко давам, ако плаче повече, като в половината от случаите той не го иска и го плюе.

# 49
  • Мнения: 11
Гала-2002 веднага ти казвам, крема за хемороиди има активна съставка Lidocaine HCI 2.8% и Hydrocortisone Acetate 0.55% казва се  Gel Anti-Inflammatory Anesthetic with Aloe, сигурна съм че ако кажеш на твоя доктор съставките ще знае подобен да ти изпише и дано да ти помогне Peace

мерси - ще се консултирам - дано измисли нещо докито

# 50
  • Мнения: 1 172
Даринанда, не се безпокой - и на нас Вигантола ни е изписан по 3 капки сутрин 10 минути преди хранене. Педиатърката каза, че количеството може да бъде променяно според това колко наддава детето, според фонтанелата и не помня друго имаше ли като фактор. Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 2 104
Здравейте и от мен най-сетне.

Първо благодаря на Галактик за старанието  bouquet

Освен това Честито на новите бебчета и техните мами Hug

Нямам време да пиша, ама с три хлапета в нас е пълна лудница, а и аз си ги гледам денем самичка, та ще ми простите Simple Smile

Бебка расте, кърма вече почти нямам, дохранвам с адапте.

Колики почнаха вечер предимно, давам бебезан и саб симплекс, ама от опит знам, че нищо не помага, докато не си отминат, та ги даваме по-скоро за наше успокоение Mr. Green

Излизахме вече няколко пъти за по 15тина минути, почвам да увеличавам лека-полека.

Лохии имам още, но са малко, на доизтичане.

Операцията още ме приболява, особено вечер, но това е предполагам, защото нямам и минута почивка горе-долу от момента, в който се прибрах.

Хайде отчетох се, поздрави на всички и лека и спокойна нощ!

# 52
  • Мнения: 50
Даринанда, на нас ни изписаха даже по 4 капки Вигантол

# 53
# 54
  • София
  • Мнения: 2 104
Забравих да питам мамите, които не планират повече деца, на какъв контрацептив смятат да заложат?
Разбира се, ще го обсъдя и с гинеколожката си, когато ида на контролен преглед, засега като че ли клоня най-много към спирала newsm78

# 55
  • Мнения: 1 516
Marleen, гледах брошура при моя гинеколог на някакъв пръстен , който се поставя един път в месеца във влагалището - престоява 3 седмици  .  Вади се и след една седмица се поставя нов ... Мисля да питам за него следващия път като отида ... Спиралата ми е прекалено инвазивна ...

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 488
Марлен Аз го обсъждах преди време въпроса с моя доки и аз съм с две ръце ЗА спирала.Сега като отида на контролен мисля да го питам кога как и какво следва.  Peace

# 57
  • Мнения: 13
А какво мислите за връзване на тръбите, като метод на контрацепция?
http://www.womenshealth.gov/publications/our-publications/fact-s … rol-methods.cfm#d
Вижте какво намерих, ще разпитам моя доктор какво мисли за essure на първо четене звучи добре, ще видим след 3 седмици като отида на преглед  Peace

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 23:00 от Мимето*

# 58
  • София
  • Мнения: 2 104
Radostche, това за пръстена е интересно, може да споделиш после.

За връзване на тръбите си мислех, но не се престраших... не се знае пък дали някога друг акъл няма да ми дойде и да поискам още едно Mr. Green

Марлен Аз го обсъждах преди време въпроса с моя доки и аз съм с две ръце ЗА спирала.Сега като отида на контролен мисля да го питам кога как и какво следва.  Peace
А колко време трябва да е минало, за да се сложи, знаеш ли? Че за след цезарово май е 6 месеца

# 59
  • Мнения: 0
Здравейте майчета!

За ВИгантола - на двамата ми батковци давах Вигантол - на големия по една капка, защото беше пролетно бебе и повече слънце виждаше, а на малкия ми бяха изписали по две капки/и той е декември/. Сега за бебка педиатърката ми изписа витамин Д на Джеймисън - по една капка, която за разлика от Вигантола може да се дава директно в устата, или се капва капчица на зърното и беба да я оближе като засуче. Педито ме предупреди, че ако се засилят коликите докато давам вит. Д, мога да направя 10-дневна пауза и да започнем наново.

За коликите - гледам да я гушкам беба, когато най-много я заболи, но много облекчаващо и действа като и напълня гумената възглавничка с много топла вода, увия я в една пеленка и и я слагам на коремчето. /Гумената възглавничка ми остана от малкия - на NUK  е и знам, че още ги има/....

С разходките и ние стартирахме, ама все още само около блока Simple Smile BTW - някой от Овча купел да има? Питам, защото живот и здраве като се започне с дъългите разходки - да си имаме компанийка Wink Беба я обличам с боди, камизолка, ританки, шапчица, увита е в една тънка, мекичка пелена и отгоре с дебела пелена/порт бебе/...-така излизаме от вчера за по малко. Носим се на ръце...Като започнем по-активни разходки ще си я обличам с космонафтче и тогава дебело одеялце и в количката.

За лохиите - и аз си имам още. Сутрин най-вече. После може цял ден нищо да няма. Дано са към края си, че ми омръзна. Мислех си, че девет месеца без цикъл ти идва много добре.....ама като се замислих - с тези близо 40-дневни лохии си наваксваме на 100% и превръзките и всичко, к'вото си ползваме по време на мензис #Crazy

И нещо да ви питам -
Едва сега си припомних, че и след първото, и след второто, сега и след третото раждане започна едно зверски обилно изпотяване нощем. Ама като казвам обилно......-намокрят ми се чаршафите, възглавницата, всичко....направо се чувствам като незнам к'во - то текат лохии, то тече кърма, то избива пот.....отсЕкъде ТЕЧ.........та исках да попитам на някоя от вас случва ли и се същото? То е ясно, че организмът се чисти.....ама бях забравила този период, а и не помня колко време продължава newsm78

Та така...-и аз се отчетох Simple Smile

Благодаря и аз за темичката!

 Hug всички и до скоро!

Общи условия

Активация на акаунт