Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 5 ян. 2012, 10:44 ч.

Проблем при цикъла

  • 420
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, моля за мнение относно следния проблем: От 2 год. пия Жанин, всичко с цикъла ми е било наред досега, но този месец на датата, на която ми идва започна да ми тече леко кафяво течение вместо кръв и така вече втори ден. Имах си обикновеното напрежение в гърдите и леки болки в кръста и изчезнаха, както обикновено след като ми дойде. Не зная дали има значение, но от няколко дни съм на диета (не е фрапираща, ям си нормално, без разни мазни храни). Моля за мнение от какво може да е? Има ли вероятност да съм бременна?

# 1
  • Мнения: 2 445
Здравейте,

За съжаление от разстояние без пряк преглед не може да се даде адекватен отговор на какво би могло да се дължи кафеникавото Ви течение. Като цяло не е препоръчително да се приемат хормонални контрацептиви в толкова продължителен период без прекъсване (Вие не сте посочила, дали сте правила паузи). Диетите могат да повлият на месечния цикъл, но, разбира се, това зависи от типа диета.

По отношение на въпроса Ви за евентуална бременност, то ако в последния месец не сте пропускала таблетки, то тя е малко вероятна. Въпреки това при всяко по продължително закъсняване на месечния цикъл първата стъпка е тест за бременност за изключване на такава. Нашата препоръка е, ако имате отрицателен тест за бременност и оплакванията Ви продължат да се насочите към консултация с Вашия гинеколог.

С най-добри пожелания,
Екип на АГ болница "Д-р Щерев"

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт