Въпрос към ползващите конвекторен радиатор

  • 894
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 348
Здравейте,ще се местим в нова квартира и собствениците са махнали радиаторите.Ще трябва да се отопляваме на ток.От всичко прочетено,решихме да не е климатик ,а конвекторен радиатор.Става въпрос за апартамент с вътрешна изолация,но стара дограма.2 помещения всяко с квадратура около 6 и 12 квадрата,коридор и един голям хол около 20 квадрата,който е южен и много топъл когато има слънце обаче.Ще се отоплява от 2 или 3 радиатора с обща мощност 4000 W.Мисля да поддържам Т около 23 градуса заради малката.Та това което ме интересува е вие с колко радиатора и какви апартаменти отоплявате и питам защото ме интересува как се отразява на сметката за ток.Това е и най-важното ,за да решим как  да решим проблема с отоплението.
Много моля за информация,защото ми е спешно.Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: X
По прости сметки:
За да поддържаш около 23 градуса радиаторът трябва да работи примерно 12 часа. Теоретично слагаме 6 ч дневна и 6 часа нощна.
6 ч *4 кВт * 0,19 лв = 4,56 лв / прибл /
6 ч * 4 кВт *0,11 лв = 2,64 / прибл /
Или имаш 7,20 на денонощие само от радиаторите сметка за тока.
7,20*30 = 216 лева за отопление.
Ако всичко останало и то ти е на ток се приготви за сметки към 300 лева.

# 2
  • Мнения: 348
Доста скъпичко излиза....май ще вземем един да видим как е преходния сезон и ако сметките са такива,ще се молим на хората,пак да подават молба в топлофикация да си върнат парното.Лошото е ,че като се изнесем един ден,пак ще трябва да се отказват и така...

# 3
  • Мнения: X
Парното е най-удачният вариант, каквото и да се говори.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 984
Да се отоплява цялото жилище с конвекторни радиатори е скъпо начинание.
В най-студените месеци сметката няма да е под 250 лв., ако искате навсякъде да е топло.
По-добре се замислете за климатици. От вариантите за отопление на ток, това е най-евтиният.

# 5
  • Мнения: 4 068
Аз отоплявам жилище от 96 кв. с три конвектора Адакс и един климатик. Сметка за ток за ноември 327 лв. Всичко останало също ми е на ток. Малко по-скъпо е, но пък с климатик е ужас някакъв. Имам един само в хола и то защото нямам подходящо място за конвектор там. Миналата година най-високата ми сметка за ток беше 397 лв.

# 6
  • Мнения: 45
малко по-скъпо ли!!!!!!!нека ми е ужасно евтино с климатика и ужасно топличко,но да не плащам 350-400лв токк

# 7
  • Мнения: 26
малко по-скъпо ли!!!!!!!нека ми е ужасно евтино с климатика и ужасно топличко,но да не плащам 350-400лв токк

само че не забравяйте, че от климатика духа твърде силно и никак не е подходящо за малко дете

Общи условия

Активация на акаунт