Какво правим?

  • 6 269
  • 59
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 240
Какво правим, когато човек, с когото уж трябва да имаме професионални отношения и от когото зависи нещо, в което сме инвестирали доста пари, започне да ни изпраща неуместни съобщения, които ни карат да се чувстваме неудобно и неловко?
а). Казваме му директно да престане с смсите и рискуваме да се ядоса и да ни прецака нещото, дето зависи от него?
б). Траем си, докато си получим нещото(това, разбира се, при положение, че си остане само с смсите)?

# 1
  • Мнения: 170
Флоке, радвам се да те видя.. Hug Wink

Така зададена темата: Траем си, получаваме нещото, бием си камшика и здраве да е... Peace Wink ...все пак има инвестирани пари от наша страна, нали и не искаме да сме на загуба или да водим безкрайни дела...в опит да докажем правотата си....

# 2
  • Мнения: 1 661
Аз лично опция б)траем си........ и после ареее

# 3
  • Мнения: X
Флоке, разбира се, че е опция Б) Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 567
траеш си. не обръщаш внимание.
после, като се опече работата, директно си обяснявате нещата и  кой от къде е

(няма какво толкова да се чудиш  Whistling)

# 5
  • Мнения: 4 965
Ако наистина ме дразни, а мен би ме подразнило, ако не е вариант 3. Тогава избирам опция 1 и не ми пука. Аз обичам да режа директно от корен.
Ако е вариант 3 - т.е. приятно ми е - ... възползвам се от него /във всеки един смисъл на думата/. Sunglasses

# 6
  • Мнения: 1 128
Ами ако не си остане само до смс-ите, ако предприеме крути мерки по отношение на досаждането?

Аз бих му обяснила, че не е обект на вниманието ми, и бих се радвала на приятелството му. Ако не вдене, ще преценя според това дали мога да прежаля парите, ако мога - пича е аут, ако ли ще трябват допломация и политика. Мразя да играя такива игрички, но ако парите са доста, а очаквания резултат си заслужава ще се наложи.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 240
Мерси за отговорите Hug
Ами ако не си остане само до смс-ите, ако предприеме крути мерки по отношение на досаждането?

Е тогава вече ще си отнесе шамара.  Mr. Green И не само това, ами и ще го раздуя из целия град, защото айде аз съм дърта, ама другите момичета, с които работи са на по 17 години..
Тъпото е, че като се видим на живо няма никакви намеци, смсите не се споменават изобщо, затова и ми е трудно да подхвана разговор на тази тема..

# 8
  • Мнения: 2 134
Прави се на две и половина до момента на търпимост.

# 9
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
И аз бих си мълчала, докато се налага, ама после не бих му спестила коментар на въпросния нахалник Mr. Green

# 10
  • Мнения: X
И задължително си пази смс-сите. За всеки случай Sunglasses

# 11
  • Мнения: 2 865

Тъпото е, че като се видим на живо няма никакви намеци, смсите не се споменават изобщо, затова и ми е трудно да подхвана разговор на тази тема..

Аз бих се направила на ударена и щях да му кажа че съм получила странни смс-си от него и щях да го питам да не би някой да си е играл с телефона му, или объркване в мрежата и да съм получила съобщения предназначени за друг + лек намек за това че не им се кефя, и изяснявам ситуацията за да не възникват недоразумения. Ако има акъл в главата ще спре.

# 12
  • Германия
  • Мнения: 240
Ако има, ама май няма  Tired На повечето смси изобщо не отговарям, веднъж даже го излъгах, че съм на ваучер и нямам пари в телефона, при все, че е очевадно, че няма как да съм на ваучер. Laughing Плюс това се случва често, като види че не отговарям, да прати още един смс, с който се извинява...и на следващия ден старата песен на нов глас.  ooooh! Толкова пък да не се усеща...

# 13
  • Мнения: 2 865
Е, аз бях останала с впечатление че не изисква отговор на смс-ите и си трае когато се срещате.
А това, което казваш, е доста нахално от негова страна. Отговаряй му с някакви простотийки и несвързани изречения или въпроси... може да му омръзне newsm78

# 14
  • Мнения: 1 567
Абе, Flocke, да не би въпросния господин, заради
Цитат
от когото зависи нещо, в което сме инвестирали доста пари
очаква и от твоя страна инвестиция, от която да има лична и пряка облага .... Whistling
и използва смс-те, за да ти намекне...

# 15
  • Германия
  • Мнения: 240
Ем, че аз тези пари нали на него ги плащам, за да си получа нещото..при тези цени, само оставаше и бонуси да тръгна да му давам.  Mr. Green
Май наистина най-добре да си затрая, че ако му кажа сто процента ще извърти нещата така, все едно си въобразявам..

# 16
  • Мнения: 4 841
Няма ли никаква възможност да насочиш инвестициите си другаде и да довършиш проекта си или каквото е там с друг човек?

# 17
  • Германия
  • Мнения: 240
Проектът е шофьорска книжка, въпронсият е инструктора ми.  Mr. Green Ако сменя школата, трябва пак да плащам на ново началната такса, пък и градът е малък и няма много избор..

# 18
  • Мнения: 1 567
Проектът е шофьорска книжка, въпронсият е инструктора ми.  Mr. Green Ако сменя школата, трябва пак да плащам на ново началната такса, пък и градът е малък и няма много избор..

Ми, така кажи, бе момиче.  Flutter
Значи, игнорираш тотално инструктура. Правиш се на "дръж ми шапката"

# 19
  • Мнения: 4 841
Проектът е шофьорска книжка, въпронсият е инструктора ми.  Mr. Green Ако сменя школата, трябва пак да плащам на ново началната такса, пък и градът е малък и няма много избор..

Уф, стандартен мазник значи... Ми стисни зъби, прави се на луда, а като свърши курса - тегли му една дълга и готово...
Но имай едно наум, пази съобщенията, и ако прекрачи допустимите граници, оплачи се, за да си получи заслуженото  Peace

# 20
  • Мнения: 348
Преди хиляда години и моят инструктор имаше идеята да прави намеци, по-леки от тези. Аз не клъвнах, но си взех книжката от 2ри път. Обаче добре ме научи да карам.
Дори ми се оплака, че бил разведен, щото "жена му била много ревнива". А как да не е?

Не може да е много нахален,този тип взаимоотношения са:" ако стане - стане", щото знае, че можеш да раздуеш. А от друга страна все някое зайче ще се хване.


# 21
  • Германия
  • Мнения: 240
Този даже не е разведен, даже понякога ми разказва за жена си и дъщеря си.. ooooh! Пък и няма на кого да се оплача, защото той е шефа, даже не върви да поискам да си сменя инструктора..
А съм 99 процента сигурна, че и с други го прави, защото  винаги по време на кормуването, за 45 мин получава и праща около 20 смса..не знам, как не го е страх, все пак са непълнолетни повечето и дори и да са само невинни закачки за убиване на времето, някакси не върви..
Пък за ученето да не говорим..имам чувството, че бая ме мотае, пък взеха да ми свъшват вече парите.. Tired

# 22
  • Мнения: 2 926
Аз лично се правя, че не разбирам  Whistling
Обръщам всичко на шега и парирам всеки опит в самото му начало.
Да се правиш на тъп и неразбиращ кон с капаци е супер  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 289
Хм..ако ми се беше случило когато карах шофьорските курсове - със сигурност бих "търпяла" и бих се правила на разсеяна..
Към момента търпимостта ми към подобен род изцепки, които не са ми приятни, е клоняща към 0.. казвам директно "Какви са тези глупости, които получавам??? Разчитам да не се повтаря!!"
Но пък, аз толкова отдавна вече мога да карам кола, че дори не помня какво беше далееече далече във времето  Laughing

+ това - не смятам, че вземането на изпита зависи в толкова голяма степен от инструктора. Нали има изпитващ все пак..
И да зависи - какво толкова.. като не го вземеш от първия път, ще го вземеш от втория, можеш и да "сплашиш" инструктора, и т.н., важното е да не ти пука - това не е нещо, от което ти зависи бъдещето Peace

# 24
  • Мнения: 2 229
Можеше и по-зле да е.  Mr. Green След като не споменава смс-ите като се видите - идеално, защо му отговаряш изобщо?
Не отговаряй, прави се, че няма нищо, като си изкараш курса и си вземеш изпита (дано е от 1 път), може да ги покажеш на някой, но пък като е шеф на кой..не че ще има някакъв особен ефект..

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Аз бих казала директно, нямаше да остана с опцията да си трая, защото едно нещо колкото повече време трае, толкова по-дълбоко става, дори и за една от страните.Нещата е добре да се изяснят в зародиш!

# 26
  • София
  • Мнения: 23 079
Проектът е шофьорска книжка, въпронсият е инструктора ми.  Mr. Green
Па това е класика, бре Флокенце.  Hug
Дори трябва да се почувстваш пренебрегната и обидена, ако не ти обръща по-специално внимание.

Иначе сериозно - не му обръщай внимание на тоя льольо, взимай книжката и дерзай!  Grinning

# 27
  • Мнения: 481
моля?
А ако се оплачеш в школата?
Най-вероянто ще ти назначат нов инструктор, а този ще си загуби работата....

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 656
Проектът е шофьорска книжка, въпронсият е инструктора ми.  Mr. Green
Па това е класика, бре Флокенце.  Hug
А Стефан Данаилов като млад ..... онзи филм.... Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 29
  • Мнения: 232
Беше ми се случило на изпит в университета, човека просто си направи устата, аз се ужасих, отказах, не ме скъса. Не се притеснявай той просто пробва където мине, прави се на луда и това е.

# 30
  • Мнения: 348
На Ст.Данаилов мацките сами се наваляха, а той се чудеше как да се спасява.

Преди 5 г. дъщеря ми взе книжка, не се е оплакала да е сваляч инструкторът, беше някакъв съвсем случаен.
Практиката им напоследък е да дават минималния брой часове, за да започнеш да учиш уж евтино/ изгодно, а после късат няколко пъти, за да вземеш допълнително часове. Обаче при нас стана така  -  баща й са захвана  и с нашата кола обикаляха квартала, докато стана доста добра. А и аз я успокоявах, че е много по-важно да караш наистина добре, а не да вземеш изпита веднага. Защото истинският изпит е на улицата, вече без инструктор с допълнителна спирачка.

# 31
  • Германия
  • Мнения: 240
tonkabonka, класика, ама за пръв път ми се случва женен чичка да ми прави намеци, гнусно ми е някакси..виж ако беше на 25 и свободен, нямаше да има тема. Mr. Green
Piny, няма на кого да се оплача, защото той е собственик на школата...  Tired

# 32
  • Мнения: 4 569
Трай си.
Много ли време ти остава до края?

# 33
  • Германия
  • Мнения: 240
Ами като гледам, как бавно напредвам, не е малко  Sad

# 34
  • Мнения: 75
Aми ако ми беше дъщеря, нямаше да те съветвам да си мълчиш. Я кажи какво ти пише този чичо!

# 35
  • Мнения: X
Ей, големи гадини са значи тия инструктори. Първият ми инструктор навремето ме изнудваше да карам допълнителни часове , такъв страх и несигурност ми насади, обиждайки ми най-безпардонно, че после не се посвени и пред изпитващия да ме изкара, че съм правела грешки, защото не искам да взимам допълнителни часове. А ако се беше застъпил, сигурно щяха да ме пуснат. Като го смених и изкарах часовете при втори инструктор, той пък се опитваше да ме сватоса по много нелеп начин с изпитващия от ДАИ. Взех си аз изпита, доволна. Обаче си измислиха някаква постановка, че ми трябва още някакъв документ, за да ми издадат книжката и само той можел да ми го даде, та да съм поизлезела с него ей така на "дернек"...да това беше думата  Sick
Оказа се, че този от ДАИ е такъв нещастник, че постоянно изнудва курсистките да излизат с него, та белким забърше нещо.
Няма ли начин да си смениш инструктора?
Flocke, в Германия ли се развива действието, или си дойде в БГ за курсовете? Да не те плаша, но ако му накривиш на инструктора, може  и да направи така, че да не вземеш книжка.

Последна редакция: пт, 06 яну 2012, 17:59 от Анонимен

# 36
  • София
  • Мнения: 2 217
Да не е объркал телефона? Mr. Green
Съвсем ли нищичко не проличава при срещите, нищичко?
Не изчетох всичко, та ако дрънкам неподготвена ме извинете.....

# 37
  • Германия
  • Мнения: 240
Мале, buttinsky, ужасТ.. ooooh! В Германия се развива действието...Няма да стане да сменя инструктора, защото първо трябва да мине през него и второ другите са по-заети цялата работа ще се проточи още половин година.. Tired
Иначе смс-ите не са директно със сексуално съдържание, ето примери “Как си, какво правят мъжете? “, “Кога ще ходим на кафе?“, “Е добре, щом нямаш ваучер, поне мога да те свалям, без да се съпротивляваш“...В смисъл, не е достатъчно директно и еднозначно, за да вдигна луд скандал и да го съдя за сексуален тормоз, ама пак си е доста неприятно..
GENTIL , не бърка телефоните..  Mr. Green На срещите, ако не съм му отговорила на последния смс, като че ли е леко раздразнен и се държо по-дръпнато, но иначе нищо не е казвал по темата..

# 38
  • Мнения: X
Изиграй му сценка с гадже. Да разбере, че си обвързана. Накарй някой познат например да те съпроводи до мястото, където се срещате с инструктора и да създадете впечатление, че ходите. Като го гледам тоя, явно е някакъв пъзел як, щом само на смс-и го кара. Ако ти се обади пък, дай на някой приятел да му вдигне и да му каже, че си в банята примерно и да го пита кой е. Надявам се, че така ще се отдръпне и ще спре със смс-ите.

# 39
  • Германия
  • Мнения: 240
Точно днес един приятел ми предлагаше да му спретнем сценка, ама да видим дали ще можем да го изиграем като хората.. Mr. Green Но честно казано, щом жена му и детето му не го спират, как ли ще го спре това, че си имам приятел...

# 40
  • Мнения: X
Ами приятелят ти може да е ревнив примерно, и чичко инструктор да си изпроси боя някъде. Така, както ми го описваш, мисля, че е страхливец. Освен това, мисля, че е разбрал, че си сингъл, и се опитва да се възползва от ситюейшъна. Нали ти казвам, мен като се опитваха да ме играят така, бях мома и единият си спомням колко деликатно само се опитваше да разбере дали си имам някой. Ако го знаех какъв задник е, непременно щях да си измисля някой въображаем френд, по-якичък за всеки случай. Щото в един момент, приятелите ми като разбраха накъде са тръгнали нещата, имаше готови и да им свият сърмите на двамата тарикати.

# 41
  • Мнения: 169
И аз съм на мнение да заобикаляш въпросите му.
Прави се, че не разбираш нищо.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 190
Точно днес един приятел ми предлагаше да му спретнем сценка, ама да видим дали ще можем да го изиграем като хората.. Mr. Green Но честно казано, щом жена му и детето му не го спират, как ли ще го спре това, че си имам приятел...
"Приятелят" би могъл да го набие; жена му и детето - не. Mr. Green
Аз бих спретнала сценка.
Плюс небрежно бих подметвала туй-онуй за гаджето си.
Примерно: "Ох това кормуване е трудно, ама ще се справя; още по-трудно беше моят Ханс като ме беше хванал да ме тренира джудо".

# 43
# 44
  • Германия
  • Мнения: 240
 Joy
Да видим само, как ще го пребие, че мазникът стърчи една глава над него.. Laughing
Сега пък един друг приятел, студент по право, предлага да го съдим за сексуален тормоз... Joy

Дойде ми друга идея..примерно няколко часа след поредния смс, да накарам някого да му се обади и да го направи на салата по телефона, все едно аз съм била банята примерно и през това време свръх-ревнивият ми приятел се е разровил в телефона ми, видял е смс-ите и понеже не знае, че това е инструктора ми е полудял от ревност.... Mr. Green

# 45
  • Мнения: X
Мхм, и аз нещо подобно си представях. Или примерно да се мернеш някъде с младежа, където инструкторът може да ви види и после, ако пак има смс, да му каже една приказка по телефона.

# 46
  • Мнения: 3 611
Аз пък не си представям да измислям сценки и да вкарвам въображаеми приятели в ситуацията. Ще се правя на луда до някое време, но ако не спре - директно ще го попитам какво цели?! Ако все пак излязат нещата извън контрол - то директно си искам парите обратно. Можеш да алармираш полицията - ще ти обърнат внимание, а и оня ще се стресне. Но пък се смятай скъсана на изпита.

Казваш че живеeш в малко градче, но не може да е само този "инструктор" - то от малкия град от който аз идвам имаше поне 5 които си имаха собствени школи. Колко още смяташ, че можеш да го изтърпиш тоя?

И още един въпрос - защо не изкараш курсовете в БГ? Можеш да караш с БГ книжка, а пък и после можеш да си я уммелднеш. По- бързо е, а и определено по- евтино.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 790
   Чак не мога да повярвам, че действието се развива в Германия.  Shocked Аrrows, тя и да дойде в България каква и е гаранцията, че няма да попадне на подобен? Този тип хора не ги спира нищо - нито гаджета, нито съпрузи, нито деца ако щете.
   Флоке, ако нещата наистина се ограничават само до смс-и остави нещата така и си гледай шофирането. Тепърва ще срещаш женени чичковци, които ще ти предлагат разни неща. Как изобщо досега не си попадала на такива не знам (предвид опита ти описан в темите за муньовците  Laughing ).

# 48
  • Мнения: 75
В Германия се развива действието...

Брееей, германците са станали големи свине! Като живях там, едва в очите се осмеляваха да гледат мацките, пък сега ехеййй, отракали се!

# 49
  • Мнения: 481
в такъв случай, може не само да прекратиш курса, но дори и парите ще ти върне. Имаш ли правна застраховка?
и ти ВЕДНАГА трябва да му покажеш ( и то най-добре писмено), че тези смс не са ти приятни, защото после иди доказвай, че не си го окуражавала

# 50
  • Германия
  • Мнения: 240
Да се похваля- след поканата за кафе не съм получавала повече смс-и. Дано да се е усетил...
Другият проблем обаче е , че според него изобщо не напредвам с шофирането, а вече се охарчих тотално, накрая няма да имам пари да си платя изпита.  ooooh! Тези дни ще взема един приятел с мен, поне да ми каже, дали наистина съм толкова зле или онзи нещо ме будалка..

# 51
  • Мнения: 1 610
па той няма да ти вади душата....
и книжка ще вземеш, и да караш ще те научи....
ще избегнеш http://vbox7.com/play:cf4e491e45 Joy Joy
------
Инструктора ще ти спести и бъдещи проблеми... Wink
-----
Жена пържи яйца. Изведнъж в кухнята влиза мъжът и започва да вика:
- Внимателно!!! Внимателно!!! Сложи повече олио!!!
Боже мой! Пържиш прекалено много яйца наведнъж! ПРЕКАЛЕНО МНОГО!!!
Обърни ги! Обърни ги веднага!!! Трябва им повече олио. ОТ КЪДЕ да вземем олио?
Сега ще залепнат!!! Внимателно! ВНИМАТЕЛНО!!! Казах ВНИМАТЕЛНО!!
Никога не ме слушаш, когато пържиш яйца!!! НИКОГА!!!
Обърни ги! БЪРЗО!!! Ти да не си малоумна?!? Съвсем ги развали!
Не забравяй да подсолиш! Винаги забравяш да ги подсолиш!
Използвай СОЛ за Бога! С-О-О-О-Л!!!

Жената учудено гледа мъжа си:
- Какво ти става днес? Смяташ, че не мога да изпържа едни яйца?

Мъжът спокойно обяснява:
- Исках само да ти покажа какво ми е, когато карам колата.

 newsm01

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 14:44 от iri.georgievva

# 52
  • Мнения: X
Това с ненапредването може да го казва от яд сега...

# 53
  • Мнения: 2 375
Опитай да говориш с другите момичета дали имат същия проблем с смс-ките и направетете общо оплакване. Peace

# 54
  • Мнения: X
А иначе германците могат да бъдат големи мизерници, особено като не им се отвори парашута. Както навсякъде, де. Няма да забравя един Ханс навремето, който хем за приятел го смятах в каква каша ме забърка, само и само да си помислят хората, че е вървежен още ooooh!

# 55
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Явно си попаднала на голям мизерник и нещастник. Пробва се с смс, коя ще му се върже. Тези са страхливи и ако му кажеш в прав текст нещата ще престане. Отделно те мотае за още пари. Изнудва те, защото и досега си мълчала и разчита ,че те е страх да предприемеш нещо.
Отиди с някой приятел/мъж/ и го заплаши, че ще разгласиш случая. Peace Гаранция,че веднага ще се оправят нещата и ще си вземеш изпита.

# 56
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Какво правим, когато човек, с когото уж трябва да имаме професионални отношения и от когото зависи нещо, в което сме инвестирали доста пари, започне да ни изпраща неуместни съобщения, които ни карат да се чувстваме неудобно и неловко?
а). Казваме му директно да престане с смсите и рискуваме да се ядоса и да ни прецака нещото, дето зависи от него?
б). Траем си, докато си получим нещото(това, разбира се, при положение, че си остане само с смсите)?
Ако си остане само с смс-ите, няма да имам проблем. Ще изчакам, докато стигнем момента, в който можем да приключим служебните си отношения (или си получим нещото), след което ще му кажа, да не се надява на нищо друго, освен това, което е получавал до сега-служебни отношения.

# 57
  • Мнения: 1 878
Floeckchen, имате ли във вашия град Verbrauecherzentralle, да отидеш на място и да поразпиташ? Всъщност като се замисля, направо им се обаждай по телефона и ги попитай! Това неговото си е чисто изнудване!  ooooh!

# 58
  • Мнения: 2 829
Като прочетох началото на темата мислех че става дума за бизнес партньор и по-скоро мислех че трябва по-дипломатично да се подходи.
Но в твоя случай е инструктор- при това така са се развили нещата че той ще ти протака обучението и ще ти струва още повече пари.
Мисля че имаш два работещи варианта- да опиташ да се свържеш с контролният орган, който регулира дейността на тези училища (много глупаво че оставя писмени доказателства), като културно обясниш че просто искаш да смеениш училището и да си вземеш парите.
Вариант две- отиваш и му казваш че смс-ите те притесняват, уроците нее вървят добре и си искаш парите, или ще вдигнеш шум до небесата. Би могла да отидеш с приятеля ти-студент по право, като го представиш като твой адвокат, за сплашване.
Общо взето и в двата случая има риск да загубиш парите дотук, както и да се наложи да търсиш друга школа, дори ако трябва в съседен град. Но за мен е очевидно че чичкото е решил че ти поддаваш и че може да "напредваш бавно" докато получи каквото иска, т.е. ако си траеш може да ти струва още повече пари и нерви.

# 59
  • Германия
  • Мнения: 240
И аз бях решила да подам оплакване и преди това пуснах едно търсене в гугъл, да видя, дали е имало подобни случаи..ако знаете на какви работи се начетох! Shocked Това моето е нищо, ама нищичко..Няма как да го изкарам сексуален тормоз(и за това четох доста неща), така че никой няма да ми обърне внимание. Единственото, което мога и ще направя, е да дам отзив за школата, де в който сайт намеря, където да опиша ситуацията, а пък после момичетата сами да си преценят, дали да се записват там.
А и имам напредък с кормуването..онзи ден ми беше първият задължителен час.. Оф, не знам, може пък наистина да се справям супер зле..Crazy
Kölsches Mädel, Ако още веднъж получа смс, ще звънна във Fahrlehrerverband-а, да видим, какво ще ме посъветват от там..

Общи условия

Активация на акаунт