Неиска да заспива

  • 670
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Дайте ми съвет как да накарам дъщеря си да заспива навреме?Всяка ве4ер ляга в 11.30-12.004.сутрин става около 104.на обят се мъ4а да я преспя към 2,2.304.винаги и 4ета приказки ,така се преспиваме,но става така 4е си лежим докъм4ч. и после ставаме защото ве4е е станало късно.След това оба4е и се доспива много и заспива към 6.30,или 7ч. става към 8.00 и така в 12 ве4е за ве4ер ,4е и в 12.30 е заспивала.Много пъти си е заспивала и на обят в 2.00ч.спи около 1ч,но ве4ер пак заспива в 12ч.Пробвала съм сутрин да я будя в 7,7.30. тогава на обят ляга към 12,12.30 спи 1 4ас и ве4ер същата история.Днес не е спала на обят, изкара до 8.00 и още спи дано спи до сутринта,ако имате идеи как да и оправя режима така 4е да си спи на обят и ве4ер да ляга по навреме към 9.00 newsm78

# 1
  • Мнения: 15 379
А колко е голяма?

Страшно трудно те чета.

# 2
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Нормално е като заспива в 18.30 часа следобеден сън да ляга късно и съответно да става късно.Няколко дни не я слагай да спи изобщо през деня.Така ще легне рано и ще спи пълноценно.Но сутрин също трябва да я будиш рано,примерно в 8 часа,за да може да дремва на обяд малко и вечерта да ляга рано.
И,да,важно е на колко години е детето.

# 3
  • Мнения: 29
На 2г.4месеца е

# 4
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Някой деца на тази възраст вече нямат нужда от следобеден сън,но щом подремва надвечер значи има нужда.
Няколко дни не й позволявай да заспива в 18.30 часа и я събуждай рано сутринта.Сама ще пожелае да поспи в нормално време на обяд,но не я оставяй да спи много.Поддържай режима.Най-важно е да става рано сутрин.Така нещата сами ще влезнат в ритъм.

# 5
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Просто не я оставяй да заспива в 17.30 - 18.00. Дръж я будна, дори да е изнервена, поне до 19.30 - 20.00. Лека-полека ще свикне.

Няма как да заспи с 14.00, след като спи до 10.00. Моята дъщеря заспиваше в 14.00, а ставаше суртин в 7.00 - 7.30.

# 6
  • Мнения: 1 567
Ми, нормално, да заспива в 12 ч, след като следобедната дрямка е до 20 ч.
Даже се учудвам, че не заспива и по-късно.
Не й позволявай да заспива толкова късно. Остави я няклко дни без следобеден сън.
Вместо да заспи в 18.30 - да заспи в 20 ч. (час и половина - все ще измислиш нещо, за да бъде будна)
Сутрин ставане в 8 (най-късно).
И нещата сами ще влязат в ритъм .

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Нашата дъщеря другия месец ще прави 4 години живот и здраве и от бебе не иска да заспива по-рано от 23-23:30 часа.Просто е такава.
Следобед я слагам най-късно към 13 часа и ако не е станала след 2 часа сън, я вдигам аз.По принцип има и дни, в които не спи на обяд, обаче до вечерта пощурява и няма промяна във времето за лягане, нито в уморяемостта й.Та предпочитам да я слагам на обяд да спи, за да е по-спокойна след това до нощния сън.Обаче решение на проблема няма.
Радвам се на всички дечица, които заспиват към 21 часа и не мърдат от легълцата, нашата щерка не е от тях и съм се примирила.Лягам с нея, държа ръчичка и това всяка вечер, но в крайна сметка тя приспива нас, а не ние нея Simple Smile
Забравих да кажа, че допреди няколко месеца се наспиваше до 7 часа сутринта, а сега вече спи с един час повече /направо не е за вярване/.

# 8
  • Мнения: 7 109
Това предполагам е, защото става в 104 на обяТ.

Общи условия

Активация на акаунт