До къде ни стигат парите и причина ли са те за дразги между нас

  • 34 776
  • 712
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 23 072
не съм казвала че не стигат, а че мога и с малко да съм щастлива
Ти можеш, аз - не мога, и тъй...  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 22 414
Дали ни стигат....ами стигат, за сметките, храна, някоя дреха и 2-3пъти в годината почивка. В сравнение с предишни години обаче има голяма разлика. Преди 2г. само пазарувахме основно от Била, Кауфланд, оставяхме по 100лв и повече на едно влизане, а сега това не мога да си го позволя. Правя си сметка кое от къде да купя, гледам цени. Което преди не ми се случваше особено често. Вземах това, което видя без да мисля дали на друго място няма да е по-евтино, да чакам промоции и т.н.
За живота София - други градове....те сметките за ток, вода и т.н. са си едни и същи. Ако ще да живееш в Горно Нанадолнище, когато се топлиш на ток. В зимния период плащаме по 240-280лв ток, което честно казано ни идва малко нанагорно.
Мъжа ми е с постоянен и редовен доход. Но при мен нещата са други. Понякога работя по 2-3месеца и повече и след това чакам да ми платят. Парите идват на куп, но през това време, в което не взимам нищо се налага да караме само на една заплата.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Но си имам мъж работохолик, кадърен и умен. Още като ученик беше такъв Heart Eyes когато се 'намерихме'.

хаха и аз работя с такива мъже и като дойде време за бонусите ми казват прехвърли ми средствата по друга карта за фонд чуждо маце
Хора разни, парите са средство, 'мацета' под път и над път. Консуматив.
Ти гледай до там да го докарате, да имате какво да заделяте за някой и друг фонд без да се отрази на баланса.

# 48
  • София
  • Мнения: 23 072
Преди 2г. само пазарувахме основно от Била, Кауфланд, оставяхме по 100лв и повече на едно влизане, а сега това не мога да си го позволя.
Ние пък по-рано колкото и да пазарувахме, не можехме да стигнем до 100 лв, просто защото си запълвахме количката с всичко необходимо, че и отгоре, под тази сума. А сега 100 лв ги гърмим за едното нищо.  ooooh!

# 49
  • София, център
  • Мнения: 3 455
бебето + май и то не знае защо точно е пуснало темата.

Но както и да е, не е първия случай.

Да, с малко пари не е лесно, предпоставка е за скандали.
Такъв беше и въпроса в заглавието, на който ние подробно отговорихме.
Освен авторката, друг не видях да е щастлив, когато е бил или в момента е, с малко средства.

Темата за мен се изчерпа.

# 50
  • Мнения: 22 414
tonkabonka, не винаги сме ги правели толкова, но горе-долу клоняхме към тази цифра. Отделно всекидневното купуване на кис.мляко, прясно и др. подобни неща, които предпочитам да са пресни, отколкото да залежават.
Не че сега сме останали гладни, но просто не купувам всичко, което видя. )

# 51
  • Мнения: 10 547
От около година забелязвам, че минимум 20 лева е средната дневна сума, която оставям в магазина до нас, имащ претенциите за евтина верига. Отделно всяка седмица е т.нар. голям пазар от по около 100-на лв.  Confused Бавно, спокойно и полека цените се покачват- стотинка по стотинка за всяка стока.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 883
Стигат засега, не сме стигнали до дрязги.
За цените, да, под 20 лв няма влизане в хранителен магазин.


Не зная каква е целта на темата, проучвателна ли?  Thinking
Иначе хората са го казали, едва ли ще измислим нещо по-умно:
"Когато бедността влезе през вратата, любовта излита през прозореца."

Последна редакция: пт, 06 яну 2012, 22:21 от Елица

# 53
  • Мнения: 62
Аз съм сам, парите стигат, че и остават.
Е, имам синковец и приятелка, но пак остават.

Не разбирам хората които мизерстват тук - например 4 човека с 2000 лв доход е просто драма. Защо живуркате тук а не си биета камшика? Толкова ли сте необразновани и неинициативни, че сте склонни цял живот да кютате от заплата до заплата, чак до мизерната пенсийка? Не разбирам, изобщо не разбирам!

# 54
  • София
  • Мнения: 23 072
Не разбирам хората които мизерстват тук - например 4 човека с 2000 лв доход е просто драма.
По-кротко, че хората от провинцията ще те анатемосат.  Peace
Повечето хора не могат да вържат хилядарка като общ семеен доход, а ти за две говориш.  Whistling

# 55
  • Мнения: 182
4 човека с 2000 лв си е направо мечта...за повечето хора...за съжаление.
Да добавя...за хората от провинцията.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
Аз съм сам, парите стигат, че и остават.
Е, имам синковец и приятелка, но пак остават.

Не разбирам хората които мизерстват тук - например 4 човека с 2000 лв доход е просто драма. Защо живуркате тук а не си биета камшика? Толкова ли сте необразновани и неинициативни, че сте склонни цял живот да кютате от заплата до заплата, чак до мизерната пенсийка? Не разбирам, изобщо не разбирам!
Е па не мое всите да са образовани, умни и красиви като теб!!!!  Някои сме прости и глупави, че и живеем в прованса.

# 57
  • Мнения: 62
Еми добре бе хора, устройва ли ви това?
Питам , провокиран от следното:
Търсех си асистент/ка. Спрях се на няколко, но една от тях, която в началото бе най-настървена, изведнъж се присети, че:
- ами то май така няма да имам време за мои си дела?
- ами то всеки ден ли?
- ами аз ходя на фитнес вечер от 8, нали ще стигам навреме?

Накрая реши, че предпочита да крета с 700 лв. Но все пак изхлнечи още няколко пъти как бедна щяла да си умре в тая държава.
Е, питам аз, откъде такова желание да СЪЩЕСТВУВАТЕ от заплата до заплата?
Не го казвам да обиждам - бедността е нещо ужасно и с нея смях не бива.
Но авторката е написала - 4 човека с 20 лв до заплата.
Е, извиняваайте?!
Какво ви кара да го търпите??
Аз, с прекрасен доход, на добра възраст, все още се стягам за емиграция, защото тук ми стяга.
А ВАС КАКВО ВИ СПИРА?? И защо се оплаквате после?

# 58
  • Мнения: 62
Аз съм сам, парите стигат, че и остават.
Е, имам синковец и приятелка, но пак остават.

Не разбирам хората които мизерстват тук - например 4 човека с 2000 лв доход е просто драма. Защо живуркате тук а не си биета камшика? Толкова ли сте необразновани и неинициативни, че сте склонни цял живот да кютате от заплата до заплата, чак до мизерната пенсийка? Не разбирам, изобщо не разбирам!
Е па не мое всите да са образовани, умни и красиви като теб!!!!  Някои сме прости и глупави, че и живеем в прованса.

няма лошо, стига това да е, което искате.

но повечето хора са прости, глупави, живеят в прованса, а искат нещо съвсем друго. дори си вярват, че го заслужават, затва нищо не правят по въпроса, само се оплакват колко са бедни

# 59
  • Мнения: 182
Колко и предложи на асистентката и за какви точно услуги?
И не виждам нищо лошо да живееш в провинцията. Всички не можем да се изселим в София. Тогава вместо 2 , ще станете 7 милиона и после? Сега не можете да си решите демографските проблеми, та тогава ли?

Общи условия

Активация на акаунт