Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 ян. 2012, 13:59 ч.

Избор на столче за кола

• 358 273
  • 4 414
  •   2
Отговори
# 30
Знаете ли къде в София продават Cybex Solution X? На него съм се спряла, но ми се иска да го видя на живо първо. Ето така изглежда http://www.mytoys.de/catalog/search?query=Cybex+Solution+X-fix&a … roductsPerPage=40.. Много моля ако някой го е виждал по магазините да каже къде, а и ще съм благодарна ако споделите лични впечатления  Grinning
Ползваме този модел от две години. Ходихме при вносителя да го огледаме и да го мерим по колата и детето. Ето тел. 0886095562 може да звъннеш и да ги питаш къде в момента може да се види. Аз също го поръчах от Тойса разликата в цената е потресаваща.

Дъщеря ми от година и половина се вози в такова. Много качествена изработка, много удобно. Напълно удовлетворена съм от покупката. И аз го взех от Тойса с намаление, разликата в цената беше съществена.
М/у другото и количката на сина ми е на тази марка. Много харесвам продуктите им.

# 31
Ето тук ще намерите инфо за столчета:
http://old.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=920
Ето и сайт на немска авт. асоциация за тестове на столчета:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx
Аз лично проверих всички с положителни оценки, проверих и какво има на пазара у нас. Исках с iso-fix но цените...
Компромисния вариант за нас беше Maxi Cosi - Tobi. При масови цени за столчета 50-80 лв. да дадеш 500 на някои им се видя лудост, но колко струва живота на детето ти?!?

# 32
Подкрепям.Ние не взехме изо фикс за нашето Toby  мисля,че единственото предимство е монтаж не за 3 минути,а за 1 нашето столче е в моята кола и се мести само когато пътуваме с по голямата на някаде.Монтира се елементарно.Аз също не мога да си представя да купя столче за 50-60 лв и количка за 500 лв,  защото има и такива хора.(мисълта ми е ако трябва да се избира в кое да се инвестира повече, ако човек няма големи фин.възможности.

# 33
  • Пловдив
Напълно подкрепям последните мнения Peace
За количката направих компромис, но пък за почти година и половина ползване, мога само да се 4радвам, че взех това решение Simple Smile
Със столчето за кола, обаче компромис не правя... Взехме Britax Evolva 1-2-3 plus. За съжаление в БГ въпросното столче не може да се намери дори и при официалния (и май единствен) представител Sad

# 34
Знаете ли къде в София продават Cybex Solution X?...

Ето ти сайта на вносителите. Имат и изложбена зала на Ботевградско шосе в София.

...Взехме Britax Evolva 1-2-3 plus. За съжаление в БГ въпросното столче не може да се намери дори и при официалния (и май единствен) представител Sad

Столчето го има Mothercare в The Mall, само дето е 460 лв. или нещо такова, но е само 123, не 123 плюс.

Аз почвам за друго да се замислям-височината на детето, някои растат повече нагоре.
Като гледам групата до 36кг има регулиране на облегалката в височина само  Thinking

Столчетата на Kiddy в група 9-36 се разширяват и в раменете, когато се повдига облегалката за глава.

# 35
  • Пловдив
1-2-3 го има и при официалният им вносител горе-долу на същата цена, но 1-2-3 плюс в БГ не се предлага Peace

# 36
  • Русе
Гледам темата не се е раздвижвала скоро, но да кажа какъв стол купих все пак - след щателно гледане купих Chicco Xpace.

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 19:45 от Devil_Rose

# 37
  • София
Ние от много чудене, накрая взехме Chicco Key 1 втора употреба. Сравнително запазено, малкият се чувства комфортно в него.

# 38
  • София
Да си кажа и аз: не сме го купили, но го харесахме и ще го вземем в най-скоро време: Бритакс Елит.

# 39
Аз бих препоръчала столчетата на Osann. Столчетата са много хубави, цената им е ок и са с най-висока защита дори и от страничен удар. Предлагат и възглавничка, която да придържа главичката бебето докато спи в столчето. Ето и сайта www.osann-bg.com

# 40
Аз защо не видях цени в този сайт  newsm78 Обаче имат магазин в Русе, така че при първа възможност ще го посетя и него. Все още не сме купили столче на детето, понеже не се налага често да го ползва сега (останах временно без кола), но трябва да купя в най скоро време столче и то искам хубаво.

На Чико и на мен ми харесват, но намерих само в Хиполенд и цената беше  ooooh!

# 41
# 42
На мен ми трябва столче от 9 до 36кг. Рових се и аз из сайтовете, но си ме е шубе да поръчам така столче. Нито му знам материята, нито знам дали ще е удобно на детето, което е по - важният фактор. Ако го видя някъде на живо да, но така на сляпо си ме е шубе. Иначе спор няма, че в нета са по на далавера.

# 43
  • Пловдив
и мен ме беше много страх да поръчам столче, което де факто не съм пипнала... Затова пробвахме такова на приятели и след като получи одобрението ми, това на мъжа ми и най-вече - детето се чувстваше добре в него, го поръчахме от ибей-я Mr. Green  Peace

# 44
Имам нужда от помощ в избора на столче. Съвсем се обърках. По мои повърхностни наблюдения цените са грубо от 100 до 1000 лв., като цената се оказва, че не може да е ориентир. Гледам в магазин столче за 250 и до него за 450 лв и питам каква е разликата, казват, че няма. Не зная и аз какво да мисля. На някои от по-високия ценови клас тапицерията им е ужасна, не зная какво да гледам. Хванах се за едно изофикс, което бях прочела от форума, оказа се, че в повечето магазини не са чували, минах през Вис Виталис, имаха само един такъв модел, през Чиполино и там само един... Всъщност какво предимство има изофиксът, по-стабилно ли е столчето, по-лесно монтиране или няма предимство, защо тези столчета не са често срещани? Дали има марка, чиито столчета се регулират, дори и при повече килограми? Тези, които видях до 18 кг може да им се променя позицията/облегалката, а на тези за повече килограми не се променя. И каква е разликата между столчетата за по-малко и за повече килограми? Не вярвам да е в здравината на столчетата, мислех, че е в размера, но между повечето столчета за различни килограми, поне на пръв поглед не видях някаква разлика. Има ли смисъл да си поръчвам столче от чужбина?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт