Избор на столче за кола

  • 417 658
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 3 780
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Ами гледаме до 25 понеже мислим, че след 25кг може и да няма нужда от столче. Бъркаме ли и защо според вас?
За първи път ни се налага да избираме и не сме много запознати, така че ще сме много благодарни за насоки и съвети Simple Smile

Ами не мислите в правилната посока.
Столче е нужно до ръст 150 см.(приблизително 10 - 12 год.) , тези до 25 обикновено са до ръст 115 - 120 см. (приблизително 5-7 год.).
Понеже новият стандарт предвижда столчетата за кола да имат странична защита и тези които са само под дупето няма да ги има като купувате следващото.
Ако търсите максимална безопасност то тогава колкото по - кратък е периода на ползване толкова по - добре. Ако пък бюджета е по - важен, тогава варианта ви е 9 - 36 кг.

# 3 781
  • Мнения: 6
Ами гледаме до 25 понеже мислим, че след 25кг може и да няма нужда от столче. Бъркаме ли и защо според вас?
За първи път ни се налага да избираме и не сме много запознати, така че ще сме много благодарни за насоки и съвети Simple Smile

Ами не мислите в правилната посока.
Столче е нужно до ръст 150 см.(приблизително 10 - 12 год.) , тези до 25 обикновено са до ръст 115 - 120 см. (приблизително 5-7 год.).
Понеже новият стандарт предвижда столчетата за кола да имат странична защита и тези които са само под дупето няма да ги има като купувате следващото.
Ако търсите максимална безопасност то тогава колкото по - кратък е периода на ползване толкова по - добре. Ако пък бюджета е по - важен, тогава варианта ви е 9 - 36 кг.

Можете ли да ни предложите конкретни модели до 18кг? Ще сме много благодарни Simple Smile

# 3 782
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Можете ли да ни предложите конкретни модели до 18кг? Ще сме много благодарни Simple Smile

Не бих се ангажирал с конкретни модели за да не звучи като реклама.
Има достатъчно качествени столчета за кола с изофикс.
Britax
Besafe
Recaro
Concord
и много други

# 3 783
  • Мнения: 2 352
Здравейте, а има ли качествена кошница за новородено до около 350 лв, да се захваща с колани? И доколко месеца може да се използва от бебето, преди да се премине към следващия по големина стол?

Последна редакция: нд, 23 юли 2017, 21:19 от Шефът Антонио

# 3 784
  • Мнения: 1
Здравейте,
предстои ни да си вземем столче за кола и от известно време сме в лутане по темата кое да бъде. Може ли да ни дадете съвет относно трите варианта на които сме се спрели :

https://www.besafe.com/product-int/izi-comfort-x3/
http://www.maxi-cosi.com/car-seats/tobi.aspx
http://www.britaxemea.com/car-seats/king-ii-ats/

# 3 785
  • Мнения: 5
Здравейте,
Моля да ми препоръчате столче за кола. Детето ми е на 10 месеца, 72см. 9кг.
Иска ми се столчето да разполага с функция сън и да може да се монтира в двете посоки на движение.
Имаме спор с мъжът ми относно групата в която да търсим.
Аз смятам, че е по-добре то да бъде в група 9-18, тъй като според мен ще бъдат по-добре съобразени с размерите на детето, а той смята, че е по-добре да бъде група 9-25, тъй като много бързо ще се наложи да се купува ново столче.
Също така ме интересува от гледна точка сигурност, изофикс или колани е по-добият вариант?

Спряла съм се на няколко варианта, ще се радвам да чуя мнението ви.
Maxi Cosi Столче Tobi
Britax Römer King II
Britax First Class Plus
BeSafe iZi Comfort X3

Благодаря предварително.

# 3 786
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте,
Моля да ми препоръчате столче за кола. Детето ми е на 10 месеца, 72см. 9кг.
Иска ми се столчето да разполага с функция сън и да може да се монтира в двете посоки на движение.
Имаме спор с мъжът ми относно групата в която да търсим.
Аз смятам, че е по-добре то да бъде в група 9-18, тъй като според мен ще бъдат по-добре съобразени с размерите на детето, а той смята, че е по-добре да бъде група 9-25, тъй като много бързо ще се наложи да се купува ново столче.
Също така ме интересува от гледна точка сигурност, изофикс или колани е по-добият вариант?

Спряла съм се на няколко варианта, ще се радвам да чуя мнението ви.
Maxi Cosi Столче Tobi
Britax Römer King II
Britax First Class Plus
BeSafe iZi Comfort X3

Благодаря предварително.


От изброените само Britax First Class Plus се монтира в двете посоки, всички останали са в посока на движението.
При него трябва да имате предвид, че не във всяка кола е достатъчно стабилен, предвид основата която има.

По отношение на изборът 9-18 или 9-25 кг. и в двата случая след приключване на ползването ще се наложи да си купите столче за кола за деца с тегло 15-36 кг., което обезсмисля покупката на 9-25 кг. тъй като реално няма да спестите нищо.
Още повече в повечето случаи при 9-25 кг. след 18 кг., столчето не се фиксира (ако няма допълнителна система за фиксиране), а коланът на колата държи и столчето и детето.

Изофиксът дава предимство при страничен удар, но в никакъв случай не е критерий за безопасност.
Има столчета за кола които са без изофикс и са с по - добри показатели като безопасност от такива с фиксираща система.

# 3 787
  • Мнения: 5
Здравейте,
Моля да ми препоръчате столче за кола. Детето ми е на 10 месеца, 72см. 9кг.
Иска ми се столчето да разполага с функция сън и да може да се монтира в двете посоки на движение.
Имаме спор с мъжът ми относно групата в която да търсим.
Аз смятам, че е по-добре то да бъде в група 9-18, тъй като според мен ще бъдат по-добре съобразени с размерите на детето, а той смята, че е по-добре да бъде група 9-25, тъй като много бързо ще се наложи да се купува ново столче.
Също така ме интересува от гледна точка сигурност, изофикс или колани е по-добият вариант?

Спряла съм се на няколко варианта, ще се радвам да чуя мнението ви.
Maxi Cosi Столче Tobi
Britax Römer King II
Britax First Class Plus
BeSafe iZi Comfort X3

Благодаря предварително.


От изброените само Britax First Class Plus се монтира в двете посоки, всички останали са в посока на движението.
При него трябва да имате предвид, че не във всяка кола е достатъчно стабилен, предвид основата която има.

По отношение на изборът 9-18 или 9-25 кг. и в двата случая след приключване на ползването ще се наложи да си купите столче за кола за деца с тегло 15-36 кг., което обезсмисля покупката на 9-25 кг. тъй като реално няма да спестите нищо.
Още повече в повечето случаи при 9-25 кг. след 18 кг., столчето не се фиксира (ако няма допълнителна система за фиксиране), а коланът на колата държи и столчето и детето.

Изофиксът дава предимство при страничен удар, но в никакъв случай не е критерий за безопасност.
Има столчета за кола които са без изофикс и са с по - добри показатели като безопасност от такива с фиксираща система.


Благодаря ти РОШКО,

В такъв случай, можете ли да ми препоръчате Вие, спрямо указаните условия и ценови диапазон?

# 3 788
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Благодаря ти РОШКО,

В такъв случай, можете ли да ми препоръчате Вие, спрямо указаните условия и ценови диапазон?


Ако ценовият диапазон е около 500 лв. то аз лично не бих могъл да предложа вариант с удължено ползване обратно на движениетои възможност за монтаж впосока на движението.
Според мен сумата е подходяща за добър стол в посока на движението с монтаж с колана на автомобила.
Изброените по - горе са сравнително добре подбрани.
Аз бих изключил два от тях, но не ми се влиза в излишни полемики.

# 3 789
  • Мнения: 5
Благодаря ти РОШКО,

В такъв случай, можете ли да ми препоръчате Вие, спрямо указаните условия и ценови диапазон?


Ако ценовият диапазон е около 500 лв. то аз лично не бих могъл да предложа вариант с удължено ползване обратно на движениетои възможност за монтаж впосока на движението.
Според мен сумата е подходяща за добър стол в посока на движението с монтаж с колана на автомобила.
Изброените по - горе са сравнително добре подбрани.
Аз бих изключил два от тях, но не ми се влиза в излишни полемики.


Ок, ако бюджета е по-висок (800-900) какво столче бихте ми препоръчали? Просто изобщо не съм ориентирана какъв бюджет да вложим за да изберем добро столче. А и нищо не разбирам.

Удобно ли е да кажете все пак, кое е столчето, което е най-добрия избор от изброените? Няма да Ви ангажирам да ми обяснявате защо Wink

Благодаря предварително.

# 3 790
  • Мнения: 2 352
Здравейте, а има ли качествена кошница за новородено до около 350 лв, да се захваща с колани? И доколко месеца може да се използва от бебето, преди да се премине към следващия по големина стол?
Аз ще се самоцитирам  Embarassed
РОШКО, ако не Ви затруднявам, бихте ли се включили?  bouquet

# 3 791
  • Мнения: 2 241
Bubulina, според мен Joie stages отговаря идеално на вашите критерии.

# 3 792
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте, а има ли качествена кошница за новородено до около 350 лв, да се захваща с колани? И доколко месеца може да се използва от бебето, преди да се премине към следващия по големина стол?
Аз ще се самоцитирам  Embarassed
РОШКО, ако не Ви затруднявам, бихте ли се включили?  bouquet

столчетата за кола 0-13 кг. се ползват обикновено до ръст 74 см. (между 9м и 1 год. в зависимост от детето).
Не бих желал да коментирам марки и конкретни модели, но бих Ви обърнал внимание върху следното:

- Да е изцяло запенен от вътрешната страна с ESP (някой имат само в областта на главата, други нямат друго освен текстил)
- Да е с 5 точкови колани (разпределят по - добре напрежението при удар)
- Регулируемият по височина подглавник е предимство
- Редукторната възглавница осигурява по - добър комфорт в първите месеци, не е лошо да има.
- Самостоятелният сенник е предимство (т.с. да не се налага да се връзва на дръжката на стола) тъй като в автомобилът дръжката трябва да е вдигната към облегалката на колата, за да не се налага да връзвате и развързвате.

# 3 793
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Ок, ако бюджета е по-висок (800-900) какво столче бихте ми препоръчали? Просто изобщо не съм ориентирана какъв бюджет да вложим за да изберем добро столче. А и нищо не разбирам.

Благодаря предварително.

Ако разполагате с по - голям бюджет бих Ви ориентирал към столче с удължено ползване обратно на движението, защото са с 1/3 по - безопасни.
Обратно на движението осигурява 92% безопасност
В посока на движението - максимум 60%
Предлагам да прочетете за столчетата обратно на движението:
столчета за кола с монтаж обратно на движението

Както е посочила Диамантче, предвид бюджета Joie Stages е добър вариант (може да се монтира в двете посоки), въпреки че му липсват някой неща като опорни крака, допълнителни точки за монтаж и т.н.

# 3 794
  • Мнения: 5
Ок, ако бюджета е по-висок (800-900) какво столче бихте ми препоръчали? Просто изобщо не съм ориентирана какъв бюджет да вложим за да изберем добро столче. А и нищо не разбирам.

Благодаря предварително.

Ако разполагате с по - голям бюджет бих Ви ориентирал към столче с удължено ползване обратно на движението, защото са с 1/3 по - безопасни.
Обратно на движението осигурява 92% безопасност
В посока на движението - максимум 60%
Предлагам да прочетете за столчетата обратно на движението:
столчета за кола с монтаж обратно на движението

Както е посочила Диамантче, предвид бюджета Joie Stages е добър вариант (може да се монтира в двете посоки), въпреки че му липсват някой неща като опорни крака, допълнителни точки за монтаж и т.н.



Благодаря за отговорите! Моля да ми препоръчате тогава ако бюджета е около 800 лв. (+-100)  варианти за в двете посоки с функция сън.

Благодаря предварително и се извинявам ако ставам досадна. Предстои ни пътуване и трябва да реагираме бързо.

Общи условия

Активация на акаунт