Шоколадов мус и ганаш

  • 7 450
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17 972
Голямата щерка е луд фен на шоколада, малката не ща да види черна торта  Mr. Green
Изчетох много рецепти, но искам вашите изпробвани  Peace

Всеки мус ли се прави със сурови яйца  newsm78, това сериозно ме притеснява, нямам домашни

# 1
  • под тепетата
  • Мнения: 9 268
Ползвам муса на Танита за пълнеж на торти- няма яйца. http://tanitaang.blogspot.com/2008/01/to.html
 В ганаша също няма яйца. Той си е само шоколад и сметана.

# 2
  • Мнения: 17 972
Ползвам муса на Танита за пълнеж на торти- няма яйца. http://tanitaang.blogspot.com/2008/01/to.html
 В ганаша също няма яйца. Той си е само шоколад и сметана.



Съжалявам, ама не видях нищо шоколадово в него  newsm78

За ганаша- знам за шоколада и сметаната, но в повечето рецепти има и масло, пък на мен сякаш тежко ми идва така.....

# 3
  • Мнения: 22 867
raja_nikol,  погледни и рецептата на Скарлет, вкусно се получава, но ти си прецени все пак дали те устройва, пействам, както тя е написала:

Шоколадов мус (Olimpia(Скарлет)

200гр Филаделфия
150гр готварски шоколад+25гр масло(разтопено на микровеле)
500мл сладкарска сметана
Разтопения шоколад се прибавя към сиренето Филаделфия и добре се разбива, после към тази смес се прибавя и вече разбитата сметана. Получи се много хубав шоколадов мус (едва го опазих от децата..)

Аз пък от мен си едва го опазих........ Embarassed Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 368
Привет, опитай този шоколадов мус -
2 консерви подсладено кондензирано мляко
2 пудинга без варене Шоколад
2 натурални шоколада
400 гр. течна сладкарска сметана
1 ч.ч. студена вода

Разбиваме кондензираното мляко с миксер докато се сгъсти леко. Към него добавяме разтопения на водна баня шоколад. Като поеме добре, слагаме водата и двата пудинга на прах. Накрая смесваме добре с предварително разбитата сладкарска сметана

Принципно шоколадовият мус е винаги с яйца. За да не са сурови, се разбиват на водна баня, като се внимава врящата вода да не допира дъното на съда, в който се разбиват яйцата, за да не се сварят.

# 5
  • под тепетата
  • Мнения: 9 268
Шоколадов мус, използва се пудинг шоколад и се прибавя разтопен кафяв шоколад. цитат от рецептата на Танита.

# 6
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
raja_nikol,  погледни и рецептата на Скарлет, вкусно се получава, но ти си прецени все пак дали те устройва, пействам, както тя е написала:

Шоколадов мус (Olimpia(Скарлет)

200гр Филаделфия
150гр готварски шоколад+25гр масло(разтопено на микровеле)
500мл сладкарска сметана
Разтопения шоколад се прибавя към сиренето Филаделфия и добре се разбива, после към тази смес се прибавя и вече разбитата сметана. Получи се много хубав шоколадов мус (едва го опазих от децата..)
 Аз пък от мен си едва го опазих........ Embarassed Heart Eyes
Heart EyesЛабрез.Благодаря. Убедена съм,че мойте много ще го харесат. Веднага си го записах. Тези дни ще се пробва.

# 7
  • Мнения: 17 972
Лабрекс, с миксер ли се разбива Филаделфията? Шоколада още топъл ли се смесва с нея?

# 8
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, с миксер ли се разбива Филаделфията? Шоколада още топъл ли се смесва с нея?

raja_nikol, с миксер разбивах, шоколадово-маслената смес може да е била леко топла, не помня да съм чакала специално да изстива. Просто аз разтопявам в микровълновата, врътвам малко, разбърквам с лъжица, пак врътвам и разбърквам, докато се разтопи. Ако ти е гореща сместа, по-добре я охлади леко, но да не стегне все пак. Peace
За сметаната ми се върти в главата като че ли Хопла ползвах.... newsm78, дано не бъркам, но точно помня, че получената смес ми се стори вълшебна! Heart Eyes Grinning

# 9
# 10
  • Мнения: 7 416
raja_nikol,  погледни и рецептата на Скарлет, вкусно се получава, но ти си прецени все пак дали те устройва, пействам, както тя е написала:

Шоколадов мус (Olimpia(Скарлет)

200гр Филаделфия
150гр готварски шоколад+25гр масло(разтопено на микровеле)
500мл сладкарска сметана
Разтопения шоколад се прибавя към сиренето Филаделфия и добре се разбива, после към тази смес се прибавя и вече разбитата сметана. Получи се много хубав шоколадов мус (едва го опазих от децата..)

Аз пък от мен си едва го опазих........ Embarassed Heart Eyes
  Ммм!Това звучи много вкусно!Ще се пробва!  Grinning

# 11
  • Мнения: 468

  Ммм!Това звучи много вкусно!Ще се пробва!  Grinning

И мен зарибихте! Има да прообвам  Wink

# 12
  • Мнения: 1 283
Привет, опитай този шоколадов мус -
2 консерви подсладено кондензирано мляко
2 пудинга без варене Шоколад
2 натурални шоколада
400 гр. течна сладкарска сметана
1 ч.ч. студена вода

Разбиваме кондензираното мляко с миксер докато се сгъсти леко. Към него добавяме разтопения на водна баня шоколад. Като поеме добре, слагаме водата и двата пудинга на прах. Накрая смесваме добре с предварително разбитата сладкарска сметана

Принципно шоколадовият мус е винаги с яйца. За да не са сурови, се разбиват на водна баня, като се внимава врящата вода да не допира дъното на съда, в който се разбиват яйцата, за да не се сварят.
Може ли да попитам тази вода, ако се замени с прясно мляко, много тежък ли ще стане крема? Подсладеното кондензирано мляко трябва ли да го сваря предварително или да го оставя бяло? Благодаря   bouquet

# 13
  • Мнения: 7 416
  Ха,и мен тази вода ме хвърли във въпрос..... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 368
Привет, опитай този шоколадов мус -
2 консерви подсладено кондензирано мляко
2 пудинга без варене Шоколад
2 натурални шоколада
400 гр. течна сладкарска сметана
1 ч.ч. студена вода

Разбиваме кондензираното мляко с миксер докато се сгъсти леко. Към него добавяме разтопения на водна баня шоколад. Като поеме добре, слагаме водата и двата пудинга на прах. Накрая смесваме добре с предварително разбитата сладкарска сметана

Принципно шоколадовият мус е винаги с яйца. За да не са сурови, се разбиват на водна баня, като се внимава врящата вода да не допира дъното на съда, в който се разбиват яйцата, за да не се сварят.
Може ли да попитам тази вода, ако се замени с прясно мляко, много тежък ли ще стане крема? Подсладеното кондензирано мляко трябва ли да го сваря предварително или да го оставя бяло? Благодаря   bouquet

Да си призная, комбинацията между прясно и кондензирано мляко някак си не ми се връзва. Мусът става много вкусен, независимо от това, че пудингът се разтваря във вода, заради вкуса на кондензираното мляко. И въпреки всичко е много сладък и когато го ползвам за торта, сиропирам също само с вода, вместо със захарен сироп

Общи условия

Активация на акаунт