Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Покрай темите за ин- витро, църква и тн. имам въпрос -  смятате ли избора на пола за грях, но имам предвид не само продпочитанието на бебето.   
Примерно, семейство БЕЗ репродуктивни проблеми има 2 или 3 деца от един пол и заминава за Гърция, където е разрешен избора на пола, правят инсеминация само със сперматозоиди от желания пол и така се зачева.
Аз не съм особено религиозна, но бих си задала въпроса, че щом се раждат само момичета или момчета, значи може би генетично са по - здрави и затова природата така решава, смисъл ако ще е момиче няма да е здраво и тн. Тук ни бих се месила. Какво мислите?

# 1

Покрай темите за ин- витро, църква и тн. имам въпрос -  смятате ли избора на пола за грях, но имам предвид не само продпочитанието на бебето.   
Примерно, семейство БЕЗ репродуктивни проблеми има 2 или 3 деца от един пол и заминава за Гърция, където е разрешен избора на пола, правят инсеминация само със сперматозоиди от желания пол и така се зачева.
Аз не съм особено религиозна, но бих си задала въпроса, че щом се раждат само момичета или момчета, значи може би генетично са по - здрави и затова природата така решава, смисъл ако ще е момиче няма да е здраво и тн. Тук ни бих се месила. Какво мислите?
НЕ-особено ако вече имаш едно и искаш другото да е друг пол. Peace

# 2
  • София
Това не го приемам  Rolling Eyes

# 3
E, чак за грях не, ама ми се струва малко нещо като "изгъзица", прищявка някаква, едно е да искаш деца и да ги имаш, да се молиш, да се надяваш и да правиш всичко зависещо от теб да се родят живи и здрави и да се родят такива, ама чак такива претенции( за пола), не знам, не знам....

# 4
  • в Кошера
E, чак за грях не, ама ми се струва малко нещо като "изгъзица", прищявка някаква, едно е да искаш деца и да ги имаш, да се молиш, да се надяваш и да правиш всичко зависещо от теб да се родят живи и здрави и да се родят такива, ама чак такива претенции( за пола), не знам, не знам....

newsm10

Аз не бих, поне сега разсъждавам така...По тая логика ще искам и да е със зелени очи, тъмна коса, матова кожа, да стигне поне до 185 см като порасне (за момче говоря  Mr. Green)...Прекалено вмешателство в сътворението  Stop

# 5
Само при генетично предавани болести го намирам за редно.

# 6
  • Galaxy 13197853088
Греховете са за вярващите.
За другите са само грешки.

След като нямаш вътрешен конфликт,
ако искаш и хермафродит си сътвори.

# 7
...правят инсеминация само със сперматозоиди от желания пол и така се зачева...

Не ми е известно това да е технически възможно засега, но може и да греша. На сперматозоидите не им личи "от какъв пол" са.

# 8
и на мен ми се струва малко като "изгъзица"  newsm78

# 9
  • Paris, France
Не, не го смятам за грях по принцип. Не бих прибягнала до такива услуги тъй като за мене самата пола на детето не е важен. За себе си предпочитам природата да си каже думата по отношение на пола. Има много статии по въпроса и пола на детето зависи от хормоналния статус, възрастта в по-малка степен и много други фактори.

При някои етноси наличието на мъжки наследник е много, много важно. При тях женски новородени са все още давени, убивани или просто оставяни да умрат от глад, жажда и други, защото двойката не иска или смята, че не може да си позволи да ги отгледа. Точно за тях е измислен избора на пол. Нека да си избират!

В Китай за следващото поколение ще липсват 300 милиона жени. Там проблемът от масов еднакъв избор на пол ще бъде и социален. Ще видим какво ще излезе много скоро.

Не ми е известно това да е технически възможно засега, но може и да греша. На сперматозоидите не им личи "от какъв пол" са.

Разделят ги чрез центрофугиране. Не съм се ионтересувала от успеваемостта.

# 10
Приемам го само като вариант при генетично предаваните по пол болести. В противен случай ми е странно предпочитанието към бъдещото дете по пол. Особено след 1 несполучливо раждане и 3 несполучливи бременности...
Звучи ми дори не като каприз, а като лудост. Нима можеш да обичаш повече све дете, защото е от определен пол. А детето си от друг пол да не обичаш - това не го разбирам.
За мен е важно едно дете да е здраво, а не дали е момче или момиче.

...правят инсеминация само със сперматозоиди от желания пол и така се зачева...

Личи им. Прилага се успешно в някои държави, като законовото условие е да се прилага само в случаи на заболявания, които в семейството се предават само на единия пол, но не и на другия.

# 11

Разделят ги чрез центрофугиране. Не съм се ионтересувала от успеваемостта.

А, да - сега прочетох. Най-сигурният начин все пак с предимплантационна диагностика (т.е. ин витро, а не инсеминация.)

На въпроса - за грях не го намирам. Всеки си знае за себе си.

И аз имам познати, които след две момичета/момчета решиха да имат още деца специално с идеята да имат дете от другия пол. Някои успяха, други не. Във всички случаи никой не е върнал третото момченце/момиченце. Simple Smile

# 12
  • n/a
Кое е грях и кое не, не нам е дадено да съдим.
Това не означава, че не може да имаме мнение по въпроса, а моето е категорично "против". Човекът, макар и част от природата, не е по-умен от нея и демографската картина в Китай е едно потвърждение. Локалната (за семейството и времето) изгода често се превръща в обща загуба.

# 13
  • Ямбол
 Аз думата "грях" я свързвам с грешка. Затова дали е грешно или не е да се избира пол, при положение, че има разнообразие, по-скоро не е. Бих се съобразила само със закона, който важи, греховете не ме интересуват, те нямат силата на закон.
Например бях чела някъде, че в Китай е позволено да имаш само едно дете, от там нататък следват доста аборти на момичета. По-добре да може да се избира, отколкото да се убива нежелан пол.

# 14
  • SA
Не, не го считам за грях. Ежедневно хората извършват много повече неща, които биха могли да се окачествят като грях.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт