как да обличам бебето за спане

  • 11 715
  • 70
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 567
как да обличам детето си за спане при температура 23 градуса с боди с къс ръкав и тънак гащеризон или само по камизолка и ританки като го слагам в чувалче

Много си зависи и от детето. Моята на 23 градуса, зимно време, спеше с боди с къс ръкав и лятна пижамка.
Сега е на 8 години и спи в неотоплена стая, с лятна нощница.  Mr. Green (т.е от тънък памук, без ръкави).

# 31
  • Мнения: 1 466
Май и ние спим доста облечени... С тънка блузка, къси гащички и гащеризонче сме, на около 22-23 градуса. Бебчо се роди недоносен и честно казано все ме е страх да не го изстудя, имайки предвид каква жега беше в отделението в болницата - поне 25-26 градуса.

# 32
  • Мнения: 1
Nie spim na temperatura 24-25 gradusa s bodi s kus rukaw,kilotki ritanki s gorno i chorapki,no mislq che taka na bebka i e dobre tq e na 4 meseca.

# 33
  • Мнения: 1 050
Аз също доста навличах детето като беше бебе. Сега вече не - спи с пижамка, не е ватирана и го завивам с олекотена завивка.

# 34
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Сина ми спи по боди дълъг ръкав и чорапогащник, завит с одеалце. Добре му е или поне не се оплаква  Simple Smile

# 35
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Аз като чета направо се притесних. Боди с дълъг ръкав, чорапогащник и отгоре пижама долнище и горнище. Да не говорим, че като е много студено му слагам и чорапи и елече без ръкави. Завивам го с олекотена завивка. Трябва сигурно да се поправя? В сравнение с останалите мнения, аз направо го навличам. В стаята му е умерена температура - около 20-21.

# 36
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Това ми се вижда ужасно много.
Боди (потник или с къс ръкав) и пижама, а отгоре олекотена завивка е предостатъчно за тези температури.

# 37
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Наистина се притесних, освен да започна да махам дрехите на периоди една по една. Да не говорим, че вече е на година и седем месеца, а тука за някакви съвсем малки бебенца дрехите са много по-малко.

# 38
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
А той не се ли поти нощем?

# 39
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Не. Понякога само леко косата му е потничка, но е много гъста и дълга вече. Това са редки случаи, не е система.

# 40
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Тогава предполагам, че е свикнал така и му е добре.
Може да започнеш постепенно да махаш по нещо, чорапогащника например и не му слагай елече и чорапи.  Grinning

# 41
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Ох няма, няма повече. Ще започна наистина постепенно да ги намалявам и елечето и чорапките мисля да ги забравя. Мерси!

# 42
  • Мнения: 15 379
Ирина, чорапогащника, колкото и да е хлабав все пак спира до известна степен терморегулация на тялото и определено не е най-удобното нещо за спане. От него бих започнала Wink.

# 43
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Добре, ще го махам днес, на краката едни леки чорапки ще сложа. Мерси и на теб!

# 44
  • Мнения: 4 411
В момента в стаята е 19-20 градуса (толкова поддържам и през деня най-много 21). Малката спи с тънки чорапки (ако не се отвиваше бих ги махнала и тях), боди потник, боди с дълъг ръкав и долница на пижама. Завивам с олекотена завивка или само с поларено одеялце. Ако се върти много докато спи, значи й е топло.

Общи условия

Активация на акаунт