Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 ян. 2012, 23:22 ч.

Писна ми да ям почернели картофи

• 4 309
  • 28
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
От почти месец насам все нацелвам картофи , които като се пържат почерняват. Стават едни такива тъмнокафеви  до черни,  абе като прегорели., а не са.  Докато влязат в тигана и веднага потъмняват. И на вкус сякаш коричката им леко удря на изгоряло. Имате ли представа на какво се дължи това. От 3 различни места купувах картофи, едните стари , другите пресни  и все така стават. Писна ми да ям почернели картофи. А дали не е от олиото  newsm78

# 1
 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Ха,сега де!

Не ми се е случвало такова нещо досега....

# 2
смени марката на олиото и ще разбереш ... или пък търси сорт картофи,който е за пържене....също така може прекалено силно загряваш мазнината..

# 3
От картофите е. Вкъщи майка ми като пържи на Криско все така стават, и после едни меки, отврат са. Просто сортът не е за пържене. Тук са разделени - за пържене, за на пара, за картофена салата, за пюре, за готвене и т.н. и няма такива издънки. В БГ обаче не знам дали някъде са започнали да ги сортират.  Thinking Вземи картофи от другаде, дано уцелиш хубави  Simple Smile

# 4
И на мен ми се е случвало,картофите ми стават загорели,а от вътре сурови,аз мисля,че е от сорта им,и аз доста често попадам на такива лоши картофи

# 5
В интерсе на истината никога не ми се е случвало подобно нещо.А картофи пържа често.Взимам ги от кварталния магазин или от едни човек,който си ги отглежда.

# 6
  • софия
Аз си купувам от Кауфланд от тези по 5 кг. и съм доволна

# 7
В интерсе на истината никога не ми се е случвало подобно нещо.А картофи пържа често.Взимам ги от кварталния магазин или от едни човек,който си ги отглежда.

Късмет, радвай се  Hug

# 8
от сорта е.и на мен ми се е случвало.Не знам как да те посъветвам...пожелявам ти късмет другия път.

# 9

Късмет, радвай се  Hug
.....Ега ти добрият късмет тогава и за мен!...Пак казвам.....Не ми се е случвало да ми почерняват или да са сурови отвътре.... Rolling Eyes....А у нас се ядат много картофи.....Пържени най-много като,че ли.... ooooh! Whistling

# 10
И на мен ми се е случвало - и то не само като ги пържа, ами и като ги варя пак почерняват.

# 11
  • варна-на плажа
От сорта на картофите е момичета.Тези картофи беличките и чистичките са френски или вносни с две думи.Пробвай да си купиш с по тъмна кора-български.Другите са страхотни за готвене,варене.

# 12
Аз съм купувала и от френските.....Даже ги харесвам,защото сладнят леко и много ни харесват,когато са пържени или на пюре.....

Как така ви почерняват? Ей това не ми е ясно... Rolling Eyes

Като беля картофите ми е попадало да има под кората черно на места.....Винаги хвърлям такива картофи.....След като ги обеля гледам да са жълтички(белички) в зависимост от сорта.....Но НИКОГА не са ми почернявали по време на готвене.....Затова питам....

# 13
И на мен ми се е случвало. Отвън почерняват, а отвътре стоят едни такива гадни, сурови, като гумени. От картофите е. Аз си купувам от Карфура, едни много големи и са много вкусни и за пържене е за готвене. По принцип най хубави са червените.

# 14
От сорта е,давай на проба-грешка и така. През последните месеци,фирмата която ни кара зеленчуците направо ни омразиха Blush все сме били недоволни от картофите....ми не сме доволни още не са заврели в тенджерата и вече са рошави и напукати и накрая на дъното има пюре БУКВАЛНО!! Е как ще става соте от това нещо, и така сменяме партида след партида и няма оправия ooooh!
Имаше по едно време едни египетски фуражни-там хранят прасетата и животните с тях,евтин боклучав сорт за нищо не става, тук ни ги карат да ги ядем Sick щото ги взимат за стотинки.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт