кои училища препоръчвате за след 7 ми клас

  • 75 695
  • 153
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
Според мен СМГ е най-доброто училище, ако детето ви е силно по математика, както и езиковите гимназии.

# 46
  • Мнения: 330
В Златарски не всеки може да си позволи таксата. Пък и повечето ученици ги водят шофьори. Имам познати с деца там. Сериозно училище е иначе.

# 47
  • София
  • Мнения: 39
cikoniр благодаря за линка!Не знаех,че е частно училище, при нас отпада.
maria456, СМГ ми харесва на мен много, както и НПМГ,но дъщеря ми не е силна по математика. Има афинитет към БЕЛ и чужди езици и се удават-актуални са само езиковите гимназии.Може би ще изброим Първа английска,немските гимназии,френската и испанската,пък английски ще учи на курсове,ако не я приемат първо желание. Sad

# 48
  • София
  • Мнения: 480
Именно, защото на тази възраст не са много на ясно какво искат, добър вариант е да се направят и няколко тест за професионална ориентация.

# 49
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Ох, много умуваме за училищата... До преди 2 месеца щерката беше твърдо за испанската (164-то), но сега като се е хванала за Американския колеж. Наистина ли е най-доброто и струва ли си толкова много пари?? Тя е почти сигурна, че вече е вътре, макар, че не се подготвя специално за него (то и на школа не ходи - разчитаме единствено на частното у-ще, в което в момента учи)

По принцип Златарски май е алтернатива за тези, които не са приети в АК (разликата в таксите е 4000лева, но пък в АК има поне някакъв шанс за намаляване на таксата). Ценното е получаването на IB дипломата, която ти отваря врати за престижните университети, но в Златарски за да учиш по IB програмата трябва да заплатиш допълнително около 5500евро...което вече отива към 18хил. за последните 2години Shocked.

Живо ме интересува обаче, дали и в АК тази диплома трябва да се заплаща допълнително???

# 50
  • София
  • Мнения: 754
Мили майки на седмокласници,

Извинете ме че така нахлувам в темата, но искам да препоръчам едно училище, в което учи детето ми.
Много от Вас са чували за курсовете на Образователни технологии. Те имат от известно време и училище. Моето дете учи там (тя е 10 клас).
В тази връзка има презентация на училището на 25.02.2012 г. от 17.00 часа.
Адресът е кв. Слатина, ул Гео Милев № 158 в сградата на ВТУ "Тодор Каблешков"р 4 корпус, 4 етаж.
Училището е много добро, до 10 деца в клас, учат на блокове, преподавателите са много добри.
Още една алтернатива - идете и вижте. Това с нищо не Ви ангажира.
Късмет на децата Ви в предстоящите месеци!
Simple Smile

# 51
  • Мнения: 40 892
Наистина ли е най-доброто и струва ли си толкова много пари?? Тя е почти сигурна, че вече е вътре, макар, че не се подготвя специално за него (то и на школа не ходи - разчитаме единствено на частното у-ще, в което в момента учи)

Живо ме интересува обаче, дали и в АК тази диплома трябва да се заплаща допълнително???

В АК няма IB диплома за българи. Само за чужденците. Освен ако не са променили нещо тази година.
Иначе се влиза не чак толкова трудно, ако детето ти е силно по математика. Има ли успехи на Европейско кенгуру? Кое е това частно училище?

# 52
  • София
  • Мнения: 754
Частна Профилирана Гимназия "Образователни Технологии"

# 53
  • под Витоша
  • Мнения: 185
В АК няма IB диплома за българи. Само за чужденците. Освен ако не са променили нещо тази година.
Тогава каква е целта на тази IB диплома /извинете ме, но наистина не съм наясно/ - когато ходихме на проучване в "Златарски" лично икономическият директор дойде да ни обяснява колко е важна тази диплома, че само тя може да ти отвори вратите към престижните университети; и че ако нямаш IB диплома въобще не те допускат до по-хубавите специалности и ...нещо такова.

На Кенгуру досега не се е явявала, но пък се класира за втори кръг на олимпиадата по математика. А училището е Евростар.

# 54
  • Мнения: 2 992
Това което знам за IB дипломата е:
Направена е за децата на родители, които сменят често държавата, в която работят. Така децата им ще могат да учат по единна система и получават диплома, която се признава международно. Покрила е определени стандарти и всички държави я приемат.
Аз лично не знам да дава някакви предимства. Международно призната диплома.

В нашето училище има деца, които получават IB диплома, съответно и такива с не IB диплома. Двама, за които знам, че са приети сега в Кембридж, са си с нормалната диплома.

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 19:53 от rosss

# 55
  • Мнения: 515
Някой може ли да сподели за нивото на английският език в 32 гимназия и английската паралелка в 133 гимназия?Търся  алтернатива на английските гимназии Simple Smile

# 56
  • под Витоша
  • Мнения: 185
rosssHug много ти благодаря за информацията, явно съм била в голяма заблуда! Не знам защо тогава в "Златарски" толкова я величаят и наблягат на придобиването й като основното им предимство??

# 57
  • sofia
  • Мнения: 114

 eine in Rente gegangene Nixe, права си, но прочитайки крайно неадекватния първи пост на тази може би майка нямаше как да не помисля това, което написах. Представете си, дъщеря и, която е само седми клас, не знаела къде иска да учи. Ами естествено, че не знае къде, при положение, че майка и не може да напише повече от едно изречение, при това с грешки, и е още по-неориентирана от дъщеря си, на която и е простено, защото е малка. И тази майка до такава степен няма понятие от нищо, че не може да насочи дъщеря си, а моли непознатите хора от интернет форум да го направят вместо нея! Потрес!!!

И в този пост има грешки , но е лесно да нападаме Stop

 А по темата ,мисля,че на този етап е безсмислено да се влагат много пари в  средното образование,но все пак всеки преценява за себе си и ако има възможността -защо пък не Peace

# 58
  • Мнения: 2 992
rosssHug много ти благодаря за информацията, явно съм била в голяма заблуда! Не знам защо тогава в "Златарски" толкова я величаят и наблягат на придобиването й като основното им предимство??

За да съм сигурна, че не вкарвам някого в заблуда, правя доуточнение.
И аз знам, че има университети, които не искат да приравнят А-левъл изпита, който се държи на острова с оценка от БГ дипломата. Не е въпроса в дипломата. Има изпити и прояви, на които детето може да покаже, че покрива нивото на техните А-левъли и че е подходящ за техен студент. Друг е въпроса, че не всички училища могат да помогнат на детето за тази подготовка.

# 59
  • Мнения: 40 892
В АК няма IB диплома за българи. Само за чужденците. Освен ако не са променили нещо тази година.
Тогава каква е целта на тази IB диплома /извинете ме, но наистина не съм наясно/ - когато ходихме на проучване в "Златарски" лично икономическият директор дойде да ни обяснява колко е важна тази диплома, че само тя може да ти отвори вратите към престижните университети; и че ако нямаш IB диплома въобще не те допускат до по-хубавите специалности и ...нещо такова.

На Кенгуру досега не се е явявала, но пък се класира за втори кръг на олимпиадата по математика. А училището е Евростар.

IB дипломата има стойност в добрите университети, но само ако е взета с отлични резултати. Иначе не върши работа. А и дори когато върши не е достатъчно условие.
Но съвсем не е вярно, че без IB  диплома не те допускат в добро уни. И от АК, и от ЕГ, и от СМГ има сума ти деца в топ университети.

Класирането на втори кръг на олимпиадата по математика не е нещо особено и не е някаква гаранция. Дори класиране за третия кръг не е, защото задачите са различни. Пробвайте се на ЕК и тогава по-добре ще прецените.

Общи условия

Активация на акаунт