Отговори
# 45
  • Мнения: 172
Тази година не сме си оставали много в къщи, но когато се е случвало :
-кара си количките-може да го прави и един час
-рисува-фулмастери,водни бои-30-40минути
-има една игра с едни  топчета,като аз строя конструкцията, а той ги пуска/откарва 20-30мин на нея/
-има пъзели с животни,цифри и букви,но не винаги му е интересно
-гледа детски филмчета,има си любими и при положение,че в яслата не гледат такива не ми се струва голяма драма да погледа един час в къщи.
-играем на една игра-пращам го на училище в съседната стая, или до магазина в съседната стая и купува мляко,хляб  Crazy
-боулинг
-тича като див по коридора  Mr. Green
-лови от онези магнитните рибки от леген с вода
-приспива,завива,пои плюшеното коте
-давам мокра кърпичка и основно почиства плотовете на негова височина плюс всичките си коли/а те са стотици/ и заниманието отнема близо час  Crazy
-ниже макарони на свински опашки
-пресипва боб,леща и т.н. с лъжичка от една купичка в друга
-правим голямо гуш и четем приказки
-сапунени балони
-завързвам нещо на дълга връвчица и го влачи из целия апартамент като внимателно наблюдава как се тътри предмета след него и внимава да не се заклещи по завоите
-разговаря с котето от телефона ми/една игра в която котето повтаря думите му но със смешен глас/ -рецитира стихчета на котето и му пее и после се залива от смях когато котачетто повтаря.
-най-новия хит е да излезе в загасения коридор и да си свети с фенерчето-20-30минути.
 Голяма част от нещата сме ги правили и миналата зима,когато повечко си постояхме в къщи.

# 46
  • Мнения: 30
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Страхотно,хубавото е,че времето се затопля и можем да прекарваме повече време навън.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 692
Тази година не сме си оставали много в къщи, но когато се е случвало :
-кара си количките-може да го прави и един час
-рисува-фулмастери,водни бои-30-40минути
-има една игра с едни  топчета,като аз строя конструкцията, а той ги пуска/откарва 20-30мин на нея/
-има пъзели с животни,цифри и букви,но не винаги му е интересно
-гледа детски филмчета,има си любими и при положение,че в яслата не гледат такива не ми се струва голяма драма да погледа един час в къщи.
-играем на една игра-пращам го на училище в съседната стая, или до магазина в съседната стая и купува мляко,хляб  Crazy
-боулинг
-тича като див по коридора  Mr. Green
-лови от онези магнитните рибки от леген с вода
-приспива,завива,пои плюшеното коте
-давам мокра кърпичка и основно почиства плотовете на негова височина плюс всичките си коли/а те са стотици/ и заниманието отнема близо час  Crazy
-ниже макарони на свински опашки
-пресипва боб,леща и т.н. с лъжичка от една купичка в друга
-правим голямо гуш и четем приказки
-сапунени балони
-завързвам нещо на дълга връвчица и го влачи из целия апартамент като внимателно наблюдава как се тътри предмета след него и внимава да не се заклещи по завоите
-разговаря с котето от телефона ми/една игра в която котето повтаря думите му но със смешен глас/ -рецитира стихчета на котето и му пее и после се залива от смях когато котачетто повтаря.
-най-новия хит е да излезе в загасения коридор и да си свети с фенерчето-20-30минути.
 Голяма част от нещата сме ги правили и миналата зима,когато повечко си постояхме в къщи.

poem, страхотни идеи. Много готино! Мога само да си мечтая за толкова дълги заигравки, ние се заиграваме максимум за 10 мин., но ще пробвам някои от вашите игри, изглеждат ми доста забавни  Hug

Любими са ни игрите с пресипване (боб, макарони,вода, капачки от големите туби минерална вода-имаме събрани от месеци наред), помагане в кухнята, четене на книжки-много обича, винаги мога да му отвлека вниманието с това, рисуване(аз рисувам, а той гледа или ми казва какво), слушане на песнички от компютъра (отварям браузъра 2 пъти и половината екран е с песнички за него, другата половина-за мен за форума)  Mr. Green

# 48
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Извинявам се, но преди време една мама беше споделила, че пише на листчета разни занимания, и после децата теглят. Между тях имало и пикник на пода и други. Опитвам се да се сетя, но не мога.

# 49
  • Мнения: 30
Извинявам се, но преди време една мама беше споделила, че пише на листчета разни занимания, и после децата теглят. Между тях имало и пикник на пода и други. Опитвам се да се сетя, но не мога.
  Честно казано,не сме пробвали такова нещо,струва ми се интерсно,но на малкияедва ли щему бъде интересно.С каката определеноще пробваме.

# 50
  • Мнения: 914
Струва ми се, че беше отделна тема "365 занимания за деца" и имаше линк, аз изпринтих доста (къде ли ги затрих?) и  имаше идея, че могат да направят листове и да се теглят. Но за пикника дали е бил в тези идеи не съм сигурна, може и да греша нещо.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 692
Да не би да е тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=620677.0

Общи условия

Активация на акаунт