По кой път за Банско?

  • 13 147
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, искам да ми препоръчате маршрут за Банско, не сме ходили там и не знам по кой път да минем. Идваме от Варна, с една междинна спирка в Стара Загора и от там в Банско. Четох доста мнения че някои пътища са в ремонт, други с ужасни завои и дупки....то ясно, че идеален път няма, но ако някой е ходил скоро до там, да сподели.
 Благодаря ви предварително.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://www.bgmaps.com/old/routing.aspx?sid=9684f1a2489ff036171ca … art=&cityend=

То май няма много алтернативи. Пътувам само от София и до Банско пътя е чудесен. Но от Стара Загора да отидете до София и после да тръгнете към Банско... Хм, не е доба идея  Thinking
Не знам как е пътят Белово - Банско... Виж в отчетните по градове, дали някой е запознат.
Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 605
Миналата година на връщане от Банско заради катастрофа минахме през Белица-Якоруда-Белово - Костенец - пътят беше ужасен. Дупка до дупка. Не съм чувала да са го ремонтирали.
Варианта Пазарджик-Велинград-Якоруда-Банско ще дойдат твърде много завои, а и остава преблема с ужасния път около Якоруда.
Според мен въпреки по-дългото разстояние е по-добре до София и оттам Банско.
Е 79 е хубав път, няма дупки.

Може би става и от магистралата да отбиете на Костенец и оттам Самоков-Дупница-Банско, ако искате да спестите минаването през София.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 813
На 24,12 пътувахме през Велинград-Юндола-Якоруда - пътят не беше почистен, само опясъчен, но имаше тогава доста сняг. На връщане на 28,12 беше ок. Да, има завои и дупки, но е далеч по-кратък отколкото през Софи - някъде ок. 100-тина км по-кратък. От Пловдив сме и 2011 3 пъти сме ходили до Банско - все през Велинград пътуваме. При такава цена на дизела - не си и помислям да навъртя още доста км излишно.

Общи условия

Активация на акаунт