Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 11 ян. 2012, 11:20 ч.

Не си знам правата

  • 1 832
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Osinovih vnu4eto si o6te na 3 tiq den ot negovoto ragdane.Du6terq mi ne go iska6e i az go vzeh.Sega e na dve godini.Stanah priemen roditel po 264len.Neznam kakvi pari se polagat na deteto.Za sega vzimam samo detskite dobavki.Ako znae nqkoi neka da mi pi6e.

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 13:43 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 394
За приемно дете се вземат 195+35лв/месечна помощ и детски/имаш право и на 325лв. на година но ако социалния работник на детето прецени че имаш нужда.Трябва да подадеш молба-декларация за всяко нещо по отделно в закрила на детето при неговия социален работник.

# 2
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Г-жо не може едновременно да сте осиновила детето и  да сте му приемен родител. Най-вероятно не сте го осиновила, както предполагам от последващите Ви думи. Настаняване по чл.26 от Закона за закрила на детето означава настаняване извън семейството, а то може да бъде, както  в семейство на близки и роднини, така  и в приемно семейство. При вас как е настанено детето? Има разлика ако детето е настанено в семейство на роднини или в приемно семейство. Разликата е точно в средствата, които се полагат. Ако сте приемно семейство имате право на месечни средства за отглеждане и възпитание на детето въз основа на сключен договор по чл. 27, ал. 4 от Закона за закрила на детето. За отпускане на месечни средства за дете ,настанено в приемно семейство няма ограничения в доходите. Ако нямате такъв и не сте проучвана за приемно семейство, както предполагам, значи детето е настанено при вас като семейство на роднини. В такъв случай по чл.49 от Правилника за прилагане на закона за закрила на детето  могат да се отпускат месечни помощи, ако средният месечен доход на всеки от съпрузите или на родителя/родителите, живеещи заедно, и на ненавършилите пълнолетие деца е по-нисък от 5-кратния размер на гарантирания минимален доход. Ако сте с по-висок доход няма да получавате месечни помощи, но не пречи да пуснете молба-декларация в отдела за закрила на детето пък те ще се произнесат по молбата дали имате право или не.
Имате право до 4 пъти в годината на еднократна помощ по преценка на социалния работник.Еднократна помощ е помощ, различна от месечната, и се отпуска, за да посрещне определена нужда, възникнала извънредно и необвързана с издръжката на детето.

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт