кои са въпросните кисели млека?

  • 11 409
  • 137
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 623
Deutsche Markenbutter според мен не е никакво масло...съмнявам се, че е чужбинско, много мирише на маргарин, купувала съм го веднъж.

Ненавиждам маргарина и ако имаше и малък помен от него
в това масло, отдавна щеше да е табу в къщи.
Няма да се учудя, ако има менте на това масло.
Забелязвам, че в магазина свършва доста бързо, което
значи, че е предпочитана марка.

# 121
  • София
  • Мнения: 9 972
Аз вземам масло "Домлян" и съм доста доволна. Може би не  е съвършено, но поне ми мирише на масълце, което не може да се каже за други "масла", които съм купувла Simple Smile

Аз пък взимам от тяхното кисело мляко по БДС, 3,6% или 2% - отдавна не бях попадала на мляко, което да става кисело.

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 15:48 от Lana

# 122
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Вижте това: http://www.youtube.com/watch?v=bUxoah0DVww&feature=youtu.be Не стига, че Бор чвор лъжат за маслеността и растителните мазнини, а се оказва че е и бъкано с нишисте!!!!!
за мен изненадата от видяното е, че Данон нямат нишесте. Може би са подобрили млякото  Peace Умишлено го избягвам  Confused
Да са подобрили ?!Дано!
Няма да коментирам анализа от клипчето, но искам да подчертая, че Активиа на Данон е "млечно-кисел продукт с Bifidus....". Съдържание: краве мляко, мляко на ПРАХ, жива закваска....
Не знам как и дали млякото на прах реагира на проба с йод.  newsm78, но поне те самите не твърдят, че Активиа е кисело мляко!  Peace


# 123
  • София
  • Мнения: 5 883
Продуктите на "Домлян" само във фантастико ли ги предлагат? Имам предвид някоя от големите вериги, че тези хич не ги долюбвам.

# 124
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
И аз мога да потвърдя,че маслото на "Домлян" е хубаво.И изобщо цялата им гама млечни продукти.На нас много ни харесват.За "Данон" ще замълча... Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 1 615
Аз вземам масло "Домлян" и съм доста доволна. Може би не  е съвършено, но поне ми мирише на масълце, което не може да се каже за други "масла", които съм купувла Simple Smile

Аз пък взимам от тяхното кисело мляко по БДС, 3,6% или 2% - отдавна не бях попадала на мляко, което да става кисело.

 Peace
И аз. Взимала съм и кашкавал, но той сякаш не ми хареса толкова. Вярно, че отдавна съм забравила какво е истински кашкавал, та може и в мен да е грешката, но беше един такъв твърд, криво се реже, не се стърже... И малко безцветен.

Аз не знам къде се продават продукти "Домлян", защото ги продават в квартлания ни магазин и не съм се интересувала за друго място.
А някой знае ли имат ли прясно мляко? И изобщо, какво прясно мляко купувате??? Повечето са пълна отврат Sad

# 126
  • Варна
  • Мнения: 2 768
  В"Била" до нас има някой от продуктите на Домлян, но не всички. Предполагам ще ги има и по другите им магазини.
Иначе, аз Домлян ги открих преди две години и често си купувам от тяхното мляко.

# 127
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И изобщо, какво прясно мляко купувате??? Повечето са пълна отврат Sad

За себе си съм се убедила, че няма смисъл да взимам нещо различно от био млечни продукти.
Бях дала шанс на едно кисело мляко Верея по БДС, но имаше странен, горчиво-пиперлив вкус, което просто го запрати в кофата.

jullianna , вчера специално, заради мението ти помирисах една опаковка в магазина - еми съжалявам, но дори и през опаковката мирише силно на маргарин и не беше твърд калъпа, въпреки хладилника - баркода започваше с 40, но не запомних нататък цифрите.  Да, имаше още 3 вида масла, които силно имитират Deutsche Markenbutter, едното даже беше БГ производство, но трябва наистина да си сляп или идиот, за да се объркаш.

# 128
  • Варна
  • Мнения: 2 768

И изобщо, какво прясно мляко купувате??? Повечето са пълна отврат Sad

Аз взимам "Ханско" в найлонов плик като каничка.И то доста разредено, ама за пиене става.Пък ус пявам да го подквася за баница.

# 129
  • София
  • Мнения: 2 481
Deutsche Markenbutter според мен не е никакво масло...съмнявам се, че е чужбинско, много мирише на маргарин, купувала съм го веднъж.

Ненавиждам маргарина и ако имаше и малък помен от него
в това масло, отдавна щеше да е табу в къщи.
Няма да се учудя, ако има менте на това масло.
Забелязвам, че в магазина свършва доста бързо, което
значи, че е предпочитана марка.

Възможно е...но през една седмица го пускат на промоция, много по-евтино е от Мегле и Президент например...може би това е причината да се купува- хем немско, хем евтино. На мен ми мирише и не го купувам.

# 130
  • Мнения: 463
Малко offtopic:
1. Не мога да повярвам, че има хора, които разсъждават така: "Аз този продукт не го купувам, това мен не ме касае". Въпросът е принципен, не всичко опира до твоята потребителска кошница.
2. Не мога да повярвам, че има министър, който казва така: "Законът ни забранява да разгласим коя е фирмата, но ние ще направим всичко възможно да научите коя е, т.е. да го нарушим". Законът се спазва, г-н министър. Ако считате, че е калпав - МС има законодателна инициатива, имате и мнозинство в парламента, действайте. Такова изказване е просто недопустимо!
3. Не мога да повярвам, че за пореден път се атакува българска фирма! Никога не са били откривани проблеми с чужди производители, а не вярвам, че те нямат никакви проблеми. Не искам да звуча като някаква лелка с твърда вяра в теорията на конспирацията, но репортжаът на бТВ наистина изглеждаше (поне за мен) изключително тенденциозен.

А иначе аз доскоро си купувах датско масло (Лупрак), но след като видях върху опаковката надпис на английски "продукт, подходящ за вегетарианци", ми светна що за масло е това.

# 131
  • Мнения: 758
Eden, каквото и да си говориме - фактите са си факти. Най-малкото мисля, че са длъжни да изписват реалното съдържание на млякото, другото си е чиста проба измама на потребителите. А на въпросното датско масло, какво пише на етикета като съдържание, много ми е интересно? Има ли разлики между описанието на английски и българското? За такива нередности не трябва да се мълчи, просто.

# 132
  • София
  • Мнения: 971
Eden_  Това, което се опитва да каже министъра си е директна заплаха с/у фирмата производител в стил "думам ти дъще - сещай се снахо" Демек - ако не ни платите (фирмата) той народа сам ще спре да ви купува продукцията, така че по-добре платете на мен (министъра) така или иначе тези пари ги прежалвате, но поне ще останете на пазара и няма да фалирате ...  Mr. Green Просто по ТВ разиграват циркове и си общуват с послания...  Laughing

# 133
  • София
  • Мнения: 5 883
Че те я разгласиха фирмата, уж разкриха, и интервюта гледах с тяхната гледна точка.
Явно има някакъв тъп закон там, дано да го променят.
Чак пък и ги защитавате... Rolling Eyes

# 134
  • София
  • Мнения: 5 188
А иначе аз доскоро си купувах датско масло (Лупрак), но след като видях върху опаковката надпис на английски "продукт, подходящ за вегетарианци", ми светна що за масло е това.

Вегетарианците не консумират лой и мас. Краве масло консумират (консумираме Simple Smile )
Надписът не означава, че има растителни мазнини.
Щеше да означава, ако пишеше - "Подходящ продукт за вегани" Simple Smile

Ние си купуваме само масло на смилянската мандра. Имам си аршин, вече над година. Но не мога да се жертвам и да купя за вкусово тестване споменатите от вас масла Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт