Успехът !

  • 3 986
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
Как си мерите успехите ?
С парите,които сте изкарали ?С дипломите си ? Със знанията си в дадена наука ?
С поста,до който сте достигнали в службата ? С това,че сте се омъжили ? С децата ?
С приятелствата,които сте успели да създадете и съхраните през годините ?
С отношението си към хората ?

Кое е това,което ви кара да се наречете успешни хора ?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
С това което съм.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 579
Няма да ти отговоря докато не махнеш тоя грозен маймун дето го сложи вместо мацката. Heart Eyes

# 3
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
На мен маймунът ми харесва и ще отговоря- чувствам се успешна, когато съм щастлива Simple Smile.

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Притча за Любовта, Богатството и Успехът

Веднъж една жена като излизала от дома си видяла трима старци с дълги бели бради, които седели пред входа на къщата. Тя не ги познавала, но им рекла:
- Не Ви познавам, но изглеждате много гладни. Заповядайте у дома и ще ви сервирам нещо за ядене.
- А децата в къщи ли са? – попитали я старците.
- Не, излязоха – отвърнала им жената.
- Тогава ние не искаме да влезем – бил отговорът.
След обяд, децата се върнали от училище и майка им разказала за случката с тримата старци. Децата й казали:
- Иди им кажи, че сме се върнали и ги покани у нас.
Жената излязла и поканила тримата старци в дома си. Тогава единият отговорил:
- Ние няма как да влезем заедно.
А другият старец пояснил:
- Неговото име е Богатство – и посочил единият от другарите си. После, като посочил другият, добавил:
- А този мой приятел се казва Успех. Мен пък наричат Любов.
После допълнил:
Върни се вкъщи и решете със семейството си кой от нас искате да дойде във Вашия дом. Жената се прибрала и разказала на семейството думите на старците.
- Колко интересно! – възкликнали децата.
- Е, понеже ни се отдава възможност, нека да поканим Богатството – казало едното дете.
Майката обаче не била съгласна:
- А защо да не поканим Успеха? Баща ви има голяма нужда от него за бизнеса си. Тогава най-малкото момиченце, което още смучеше палеца на ръчичката си, на свой ред извика:
- Искам Любов, искам Любов…
Майката не могла да не изпълни желанието на най-малката си дъщеря и излязла и поканила Любовта. Любовта се надигнала и се запътила да влезе в къщата. Тогава и Богатството и Успехът също станали и го последвали. Озадачена, жената попитала Любовта:
- Аз поканих само теб, защо идват и Богатството и Успехът.
Отговорът бил простичък:
- Ако беше поканила Богатството или Успеха, другите двама от нас щяха да останат отвън, но понеже ти покани Любовта знай, че там, където има Любов, там са и Богатството и Успехът.

# 5
  • Мнения: 4 068
Със спокойствието, щастието и хармонията в живота ми. Това за мен значи, че съм успяла.

# 6
  • Мнения: 10 547
Меря си успехите според ситуацията- тук и сега. Успешното тази сутрин утре сигурно ще ми изглежда малко на фона на някой нов успех.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
С начина, по който се чувствам. Ако съм щастлива и доволна от себе си значи съм успяла.
Много хубава притча.   bouquet

# 8
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
чувствам се успешна, когато съм щастлива Simple Smile.

Ето това е и моят отговор.

# 9
  • Мнения: 1 129
Спокойствие, щастие и чувство за удовлетвореност.

# 10
  • Мнения: 4 841
Няма как да се разглежда успехът като константна и абсолютна категория. Затова не харесвам и модерните определения за "успял" или "успешен" човек. Животът е динамичен - днес успяваш в едно, утре - в друго; с времето и обстоятелствата човек мени критериите си, преподрежда приоритетите си...
Не мога да си представя как някой казва "Е, аз успях!" и започва самодоволно да се наслаждава на постигнатото. След като се успее в едно, идва на дневен ред следващото предизвикателство, и така до безкрай. Дали ще е някакъв професионален връх, напредък в хобито, или просто преминаването на труден възрастов период на детето или разрешаването на проблем в брака - винаги има още нещо, за което си струва човек да се бори, и да успее.

Така че дали съм успяла и в какво, ще мога да кажа къмто осемдесетте.

# 11
  • Мнения: 5 940
С усещането за удовлетвореност и ненапрегнатост.

# 12
  • Мнения: 2 175
Когато съм в мир със себе си.. Peace

# 13
  • Мнения: 2 510
Когато това което съм постигнала ме задоволява за в момента.

# 14
  • Мнения: 9 990
Няма как да се разглежда успехът като константна и абсолютна категория. Затова не харесвам и модерните определения за "успял" или "успешен" човек. Животът е динамичен - днес успяваш в едно, утре - в друго; с времето и обстоятелствата човек мени критериите си, преподрежда приоритетите си...
Не мога да си представя как някой казва "Е, аз успях!" и започва самодоволно да се наслаждава на постигнатото. След като се успее в едно, идва на дневен ред следващото предизвикателство, и така до безкрай. Дали ще е някакъв професионален връх, напредък в хобито, или просто преминаването на труден възрастов период на детето или разрешаването на проблем в брака - винаги има още нещо, за което си струва човек да се бори, и да успее.

Така че дали съм успяла и в какво, ще мога да кажа къмто осемдесетте.

+1/доживях и аз да го използУвам това модно отразяване/ Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт