Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ян. 2012, 11:42 ч.

Наказания за "неправомерно" взети майчинства!!!

• 607
  • 1
  •   1
Отговори
Embarassedсблъсках се с този ОГРОМЕН проблем наскоро,като наложената глоба ми беше 900лв с лихви,но най-интересното е ,че става въпрос за сумата от около 300 лв,които съм била получила неправомерно още през 2008г.,т.к 3 месеца съм работила и съм взимала майчинство и то наполовина-по 110лв беше тогава!!Просто бях като гръмната!!Нашата "мила,уредена" държавица ми налага глоба почти хилядарка,затова 4е съм родила дете и съм ползвала "тази голяма сума",за да се грижа за него!!!Както и да е помъчих се да открия кой точно е виновен в случая ,така и не разбрах вярния отговор и след големи главоболия и много ходения в НОИ,все пак ми опростиха лихвите от 400лв,та сега трябва да внеса "само"500лв!!!Направо съм трогната!!!Та въпроса ми е към мноооогото мами които се сблъскаха с този проблем за повече подробности по въпроса и знае ли някой има ли начин за решение на този проблем,в смисъл да отървем наказанието!!!

# 1
  • Пловдив
Ти си работила и си взимала половин майчинство /110 лв/,така ли?Ако е така,не си в нарушение.Обясни по-подробно.
Иначе да работиш и да взимаш пълно майчинство е нарушение,да.Като започне работа майката подава декларация в работата,за да й превеждат половин майчинство.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт