Цитрусови плодове и кърмене?

  • 897
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Може ли да се ядат цитрусови плодове при кърмене? Аз много ги обичам а и през този сезон пазара изобилства от тях!Алтернативата им са единствено ябълките обаче аз имам колит и ме дразнят!

# 1
  • Мнения: 4 292
Няма никакъв проблем да хапваш цитрусови плодове. В общия случай не е нужно кърмещата жена да се ограничава, достатъчно е да има сравнително балансиран и здравословен режим.

# 2
  • Мнения: 148

Аз лично ям от всичко, каквото мие вкусно, включително и цитруси -пия лимонада от изстискан лимон, но внимавам да не прекалявам. Не съм усетила да се е отразило на малкия.

# 3
  • UK
  • Мнения: 2 826
Аз много обичам мандаринки. Преди месец изяждах повече от килограм на ден ( реших да заместя шоколада с мандаринки ), обаче дупето на бебка се изрина страшно много , беше ни за пръв път. От дерматолога, НЕ ОТ ПЕДИТО , разбрах че проблема може да е в мандаринките и ги спрях .Всичко се оправи, сега ги ограничавам до 3- 4 цитруса на ден и няма проблем.Хапвам си от всичко , но внимавам в количеството.

# 4
  • Мнения: 148
Аз много обичам мандаринки. Преди месец изяждах повече от килограм на ден ( реших да заместя шоколада с мандаринки ), обаче дупето на бебка се изрина страшно много , беше ни за пръв път. От дерматолога, НЕ ОТ ПЕДИТО , разбрах че проблема може да е в мандаринките и ги спрях .Всичко се оправи, сега ги ограничавам до 3- 4 цитруса на ден и няма проблем.Хапвам си от всичко , но внимавам в количеството.
И аз съм на мнение, че важното е количеството, да не се прекалява с никоя храна.

# 5
  • Мнения: 274
Точно заради алергиите съм чувала че не са полезни но вие сте прави че в малки количества може!

# 6
  • Мнения: 19
В малки количества цитрусите са позволени, но е добре да се наблюдава малчо за рекция - колики, обриви. Аз докато кърмех не съм слагала цитрус в устата си, защото ми казаха, че водели до колики, пък малката се скъсваше от колики. Така че може би е строго индивидуално.

# 7
  • Мнения: 74
Няма никакъв проблем, яж си на воля!

Общи условия

Активация на акаунт