Обичам те ?!

  • 93 999
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 155
Здравейте,днес се зачудих казваме ли думата ОБИЧАМ ТЕ механично,ей така просто заради рутината,или затова че се чувстваме самотни и неразбрани ?

Чувстваме ли какво казваме ?

Да обичаш Не иска ли всеки от нас да бъде обичан и да обича.
Но да обичаш значи да те боли, само този, който не е обичал, не знае какво е болка.
Казваме “Обичам те” на някого, но всъщност “Какво значи да обичаш?“
Толкова  лесно казваме тези думи,а дали ги чувстваме,не нараняваме ли хората около нас,ако това се окаже лъжа ?

# 1
  • Мнения: 448
Аз никога не го казвам механично, без наистина да го усетя. Няма смисъл в това. И това не е дума а нещо по различно за мен. Минавали са месеци преди да го кажа за първи път на жена, а понякога по-бързо. Последния път го казах по бързо, защото жената ме плени по силно. Изпитах го към нея и тя към мен, но после се усъмни в това. И никога няма да кажа ей така тази дума, дори и тук в поста Grinning Но когато го усетиш ще разбереш.

# 2
  • Мнения: 373
Аз никога не го казвам механично, без наистина да го усетя. Няма смисъл в това. И това не е дума а нещо по различно за мен. Минавали са месеци преди да го кажа за първи път на жена, а понякога по-бързо. Последния път го казах по бързо, защото жената ме плени по силно. Изпитах го към нея и тя към мен, но после се усъмни в това. И никога няма да кажа ей така тази дума, дори и тук в поста Grinning Но когато го усетиш ще разбереш.

 Peace Peace

# 3
  • Мнения: 448
 Simple Smile  Казвам го постоянно на детето си. Всеки път когато я видя или я чуя. И тя ми го казва, но е малка и дано знае какво означава това.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 20:50 от 2pac

# 4
  • Мнения: 135
В живота си точно три пъти съм произнесъл тази дума  Embarassed ... последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green
По скоро показвам обичта си.. думите в повечето случаи са излишни.. пък и мълчанието е злато!!!  Laughing

# 5
  • Мнения: 21 155
И моите се броят на едната ръка , като иключим семейството,на което всеки ден трябва да се казва,за да не стане късно,тази тема донякъде е провокирана от това,че като почина майка ми,аз бях дете и не можах да й го кажа,излезнах навън и после беше късно ...

# 6
  • Мнения: 135
И моите се броят на едната ръка , като иключим семейството,на което всеки ден трябва да се казва,за да не стане късно,тази тема донякъде е провокирана от това,че като почина майка ми,аз бях дете и не можах да й го кажа,излезнах навън и после беше късно ...

Искрено съжалявам за загубата.. макар и да не си и казала колко я обичаш и какво изпитваш.. тя го е знаела със сигурност че я обичаш.
И моите деца не казват че ни обичат .. но то се вижда в очите им.. на лицата им е изписано!!!  Peace
Така че съм спокоен в това отношение.. както казах, думите често са излишни!!!   Hug

# 7
  • Мнения: 21 155
И моите се броят на едната ръка , като иключим семейството,на което всеки ден трябва да се казва,за да не стане късно,тази тема донякъде е провокирана от това,че като почина майка ми,аз бях дете и не можах да й го кажа,излезнах навън и после беше късно ...

Искрено съжалявам за загубата.. макар и да не си и казала колко я обичаш и какво изпитваш.. тя го е знаела със сигурност че я обичаш.
И моите деца не казват че ни обичат .. но то се вижда в очите им.. на лицата им е изписано!!!  Peace
Така че съм спокоен в това отношение.. както казах, думите често са излишни!!!   Hug

Благодаря!
Дано е така.
А за децата със сигурност знам,те поне са искрени и невинни винаги.

# 8
  • Мнения: 11
.. последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green

Е тва е било приказка!!! Hug bowuu Mr. Green

# 9
  • Мнения: 135
.. последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green

Е тва е било приказка!!! Hug bowuu Mr. Green

Ех Дев.. то ако само думите вършеха работа добре.. но жените си виждат и знаят по добре от нас.. жалко е че често бъркат любовта с нещо съвсем друго.. особено пък със секса.. пък откажеш ли и га тя е на кеф, почва да ти разправя че вече те мрази.. дори се чуди защо изобщо те е "обичала".. некои певачки даже ги опяват колко ги мразят.. сложен е женският разум батка!!!  Laughing
Но пък и доста от тях са прекалено доверчиви.. виждаш кви любвеобвилни теми пускат.  Laughing

# 10
  • Мнения: 21 155
.. последният път я казах преди повече от 20 години.. но и държи влага и до днес!!!  Mr. Green

Е тва е било приказка!!! Hug bowuu Mr. Green

Ех Дев.. то ако само думите вършеха работа добре.. но жените си виждат и знаят по добре от нас.. жалко е че често бъркат любовта с нещо съвсем друго.. особено пък със секса.. пък откажеш ли и га тя е на кеф, почва да ти разправя че вече те мрази.. дори се чуди защо изобщо те е "обичала".. некои певачки даже ги опяват колко ги мразят.. сложен е женският разум батка!!!  Laughing
Но пък и доста от тях са прекалено доверчиви.. виждаш кви любвеобвилни теми пускат.  Laughing
Последното изречение точно за кой се отнася?

# 11
  • Мнения: 135

Последното изречение точно за кой се отнася?

Абсолютно не касае теб.. форума е мамински.. ако погледнеш темите в СО.. ще откриеш такива находки, че просто думи нямам.
Бих ти цитирал поне 10 подобни.. но ще съсипя хубавата ти тема.  Peace
Темите за обич, любов, секс и пари.. тук се радват на особено внимание.. за толкоз години на какви ли не бисери съм попадал!!!  Mr. Green
Сори за спама!!!  Peace

# 12
  • Мнения: 116
Хич даже не го казвам лесно.Трябваха ми около 2 години да го осъзная и 5,за да го кажа на любимия мъж.На родителите не го казвам и се чувствах много виновна,когато баща ми почина,че не му го казах,но вината,която чувствах е свързана най-вече с една конкретна случка от последните му дни...

# 13
  • Мнения: 21 155
Хич даже не го казвам лесно.Трябваха ми около 2 години да го осъзная и 5,за да го кажа на любимия мъж.На родителите не го казвам и се чувствах много виновна,когато баща ми почина,че не му го казах,но вината,която чувствах е свързана най-вече с една конкретна случка от последните му дни...
Разбирам,и аз имах такава конкретна случка с  майка ми
Трудно се изричат тези думи,но трябва да е по-често,за да не става късно

# 14
  • Мнения: 405
хм... Сериозна тема, поне за мен...
Аз на моите родители не им казвам, защото не съм сигурна в чувствата ми към тях...  newsm78
На човека до мен му го казвам винаги, когато искам без да очаквам същия отговор. И той така. И двамата се радваме да го чуем.
В старите ми връзки мног съм внимавала какво говоря, защото не съм била сигурна в любовта.
Сега смятам, че чувствата трябва да се показват, изказват, дори и ако след 2 месеца вече не са същите, момента *сега* е важен.
Преди 2 години казах на един смъртно болен човек, че го обичам, той се влюби в мен, а моите чувства не бяха такива. За мен *обичам те* към него беше по-скоро *ценя те*. Е, лошо бях разбрана и сега се отдалечихме един от друг, което е жалко, но от друга страна е добре, защото човека е малко злобен...

Общи условия

Активация на акаунт