Кое е по-гадно?

  • 13 280
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 569
Отскоро ходя на зъболекар. Много ме е страх, изпадам в панически ужас и рева на всяко ходене. Ако зависеше от мен нямаше да ходя. Crossing Arms
От 8 години обикалям гинеколози. Дотук съм сменила 5-6 докато накрая си намерих "моята" лекарка. Лекувам гъбки, СПКЯ, течения, търся изгубен цикъл и т.н. Неприятни са прегледите, но не и болезнени.
Та ако трябва да избирам между двете злини избирам гинеколожката.
Ако не ходя при нея ще имам проблеми когато реша да забременявам. Ако не ходя на зъболекар ще сложа ченета след няколко години.И какво от това?

# 1
  • Мнения: 1 629
И аз изпитвам паника от заболекар, защото като малка ми вадиха нерв на живо и просто беше трагедия. Сега се научих. Отивам, сядам и без упойка не си отварям устата. Плащам си я винаги, търпя убождането, ама само така мога. Иначе не. А колкото до гинеколог не съм имала претенции никога.

# 2
  • Мнения: 3 214
Ако правилно съм разбрала въпроса, моят отговор е нито едно от двете. Но, ще гласувам за друго - хирург. Имам 2 мини-операции без упойка (мини, мини, колко да са мини - половин час всяка  Confused) , които още ми държат влага, 12 години по-късно.

# 3
  • Мнения: 2 401
Не знам какво точно питаш, ама аз ходя на дофтор само пред умирачка. Повечето българи така правим. И има защо!

# 4
  • Мнения: 10 547
Кое е по-гадно? Ректален преглед.

# 5
  • Мнения: 22 430
Нито едно от двете не ми е гадно. Просто необходимост. )
Зъболекаря не е приятен, но....няма как.
На гинеколог ходя, за да си следя здравето.

Естел, СПКЯто няма да си излекуваш, нито има особена полза от лекарите за забременяването ти. Минала съм по този път вече, ходила съм и по 2пъти в месеца на лекар и ефекта е същият, както сега, когато ходя 2пъти в годината. Тоест...никакъв. )

# 6
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Умирах от ужас само при мисълта за зъболекар! Открих лазерната стоматология и се "родих"!
На гинеколог ходя само за подмяна на спиралите! Пу, пу, пу! Peace

# 7
  • Мнения: 6 693
.........ама аз ходя на дофтор само пред умирачка. .......

и аз така. Зъболекар си имам вкъщи откак съм се родила и нея я боли повече като ми работи, така че да ми е жива и здрава по-дълго.................

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 380
Лично за мен прегледът при гинеколог е по-неприятен от посещението при зъболекар.  На зъболекарския стол ми се е случвало дори да задремя /странна дума, дано съм я написала правилно/. Не бих отлагала, обаче, посещението нито при единия, нито при другия специалист. Ако толкова те е страх от зъболекар, искай да ти поставят упойка.

# 9
  • Мнения: 3 611
Тотално неприятни са ми всички доФтори, щото когато ходя, все е щото имам някакъв проблем - я кариесче някакво се е появило, я пък нещо друго... все неща за които трябва да взема мерки и не търпят кой знае какво отлагане.
Зъболекар или гинеколог - ами не знам, не мога да ги степенувам. И двете са си кофти тръпка.

# 10
  • Мнения: 8 803
Не ме терзае подобен въпрос. Има много по-ужасни срещи с доктори, за които си струва да се реве. Нито зъболекар, нито гинеколог вече могат да ме стресират при мисълта, че ми предстои преглед или манипулация при тях.

# 11
  • Мнения: 445
От гинеколог ме е по-страх. Не мога да го обясня логично, знам че е за добре, но докато чакам пред кабинета си умирам от страх. Добре, че не е често.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
И двете вече ги чувствам като спа-център откакто ми правеха ректално туширане. Embarassed

# 13
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Не знам какво точно питаш, ама аз ходя на дофтор само пред умирачка. Повечето българи така правим. И има защо!

Да, така правим повечето българи и изпитвам непоносим яд заради това.  Close Двама близки загубих заради подобно мислене.  Sad

Въобще не са ми толкова чак гадни. Даже някак си мазохистично много добре поносими. И аз гласувам за хирург.

# 14
  • Мнения: 76
Хирург + бъбречна криза.
4 години бях гадже на стоматоложки син и често гостувах в кабинета. Някак свикнах с шума на машинките и ваденето на зъби пред мен (даже съм придържала  Mr. Green). Та не ме е страх от зъболекарския стол, за разлика от мъжа ми - ще му изпадат всичките зъби, ама няма да иде...

# 15
  • Канада
  • Мнения: 264
Не ме е страх от медицински процедури.
Неприятни са, но няма как.
Затварям очи и се представям плаж, океан и прочие

# 16
  • Мнения: 1 175
Аз пък гласувах преди да прочета поста, и от заглавието и анкетата помислих че се пита кое би било по-гадно да практикувам ако съм лекаря... и категорично щракнах на "гинеколог" с мисълта че единственото което евентуално би го надминало ще да е "гъзолог"  hahaha Пък то какво било  Mr. Green

Доскоро имах панически страх от зъболекари, заради спомени от детството ми когато зъболекарите за нищо не ползваха упойка и са ми правени всякакви процедури "на живо", включително вадене на нерв. Тук като им обяснявам се хващат за главата и не ми вярват  Laughing Вече почти съм го преодоляла, но не съвсем. Та от гледна точка на настоящето, по-гаден ми е гинеколога. Внимателен е човекът, ама мразя да ми бъркат там разни непознати, а и цитонамазката е все едно ми скубят мръвка вътре  Sick

# 17
  • София
  • Мнения: 10 325
Егати темата  Laughing
В момента съм се панирала от посещение при гинеколог, но то не е от страх от болката. От хипохондрия е.  ooooh! Имам изключително здрави зъби и за мен зъболекарите в 90 процента са само за контролни прегледи. Дори зъбен камък не са искали да ми почистват. Та, обяснимо, не ме е страх от тях.

# 18
  • Мнения: 2 448
Със зъболекар ми е свързана най силната болка в живота след усложнение от некадърно вадене на мъдрец, но при гинеколог ми е по неприятно. За мен по силна болка не е задължително равно на по гадно. Има доста гадни неща, които не са свързани с физическата болка.

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Има и по-гадни неща на света.
Дано само тези две да знаете.

# 20
  • Мнения: 12 662
Зъболекар. Сигурно защото, като ми бръкне в устата, и не мога да  говоря. Трудно го преживявам.
По-скоро е от времето, когато нямаше такива лиготии като упойки, най-много ако се "лигавиш", да ти плесне един шамар.

# 21
  • Мнения: 4 916
Може би кръвните проби.
Ходя на профилактични прегледи, така че рутината вече си е казала думата и нямам големи притеснения. Специално за зъболекар - направо се родих преди 5-6 години, когато намерих сегашния - добър специалист при това с невероятен подход към пациентите, особено към децата, направило ми е впечатление, че го приемат много добре. Може би и доверието си има някакво значение за комфорта или липсата му, когато се налага посещение на лекар.

# 22
  • Мнения: 1 127
Всичко е в `главата`.  Peace  Колежката ми вчера ходи да й вземат кръв от вената за изследване и припаднала при вида на забиващата се игла.  К`во ли ще става, като дойде време да ражда? Whistling

# 23
  • Мнения: 54 408
Аз също ходя най-редовно и на зъболекар , и на гинеколог . По принцип съм много отговорна , в т. ч. и към здравето си .
На зъболекар бях вчера . Такова спокойствие ме обзема , като седна на стола , че някой път ме е страх да не заспя . Wink
Но първо , зъболекарката ми е изключително добра и внимателна , кабинета е с high tech оборудване , освен това никога не оставям нещата да се забатачат , затова ходя с удоволствие . Peace

# 24
  • Мнения: 4 916
... никога не оставям нещата да се забатачат , затова ходя с удоволствие . Peace


Това е решението на доста проблеми  Peace

# 25
  • Мнения: 1 432
Гласувам за зъболекар.  Sick
 

# 26
  • Мнения: 139
Ходенето на зъболекар е по-гадно. Аз от ужас към зъболекари не бях ходила 8 години, но от както открих "моя стоматолог" го посещавам без да изпитвам страх и много често ми се случва да ме питат къде поддържам усмивката си. Случайно попаднах при него след като около седмица ме болеше цялото чене и реших, че по-добре да ида и да ми извадят няколко зъба и да се приключи тряйно с проблема. Сега ходя редовно и затова не ми се налага да изпитвам болка и да изпразвам джоба си. Ако откриеш правилния лекар ще се убедиш, че не е никак страшно даже.
А гинекологичните манипулации (а ми се е налижило да претърпя няколко интервенции) изобщо не са болезнени, така че никога не ме е било шубе.

# 27
  • Мнения: 2 457
За мен ходенето на гинеколог е голямо удоволствие. Може би си падам ексхибиционист.. Аз ходя само при мъже обаче, много ми е приятно.
Зъболекар също не е нещо кой знае какво, въобще не ме е страх от лекари Peace

# 28
  • Мнения: X
Всяко ходене ,при какъвто и да е лекар,е меко казано,гадно.За мен.
А и напоследък,ровейки,търсейки инфо за друго,все попадам на разни ужасни материали,за лекарски грешки,за лекарска некадърност, та направо се чудя дали не е по-добре да се придържам към  тук прочетеното:
"Предпочитам да умра без помощта на лекарите!"

Вчера при Гала беше на гости някаква певица....та разказа как "добре " са се погрижили лекари и за нея и за сестра й.Сестра й оперирана,ама така,че са зашили някак тънкото и дебелото й черва заедно,та едва не са я уморили....
А самата певица е раждала секцио,уж с упойка,която явно не е била поставена правилно,та си е преживяла цялото раждане ,крещейки от болка....Направо не мога да си представя какво е да те кълцат без упойка.....

Сори за отклонението.
Няма приятни лекари,прегледи ,манипулации....Само се надявам да се минимално вредни.


# 29
  • София
  • Мнения: 7 990
И двете са ми неприятни, но ходя на профилактика и когато се налага. На фона на това, че наистина има далеч по-травмиращи/гадни/болезнени манипулации и процедури, не мога да степенувам в случая. 

# 30
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Когато нещо боли - боли. Независимо какъв орган е. Всяко нещо боли по свой си начин, но...

Дали е ухо, зъб, стомах и т.н. все е неприятно. Все е болка.

Не мога да категоризирам.

Страшни неща има. ooooh! На никого да не се налага...

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
еднакви са ми откъм чувства и неприятност.
Но са в графата - необходимото зло.
Пък и зависи за каква точно манипулация говорим. Има разлика м/у пломба и вадене на мъдрец (еле ако е ретинирал), както и м/у профилактичен гинекологичен преглед и горене на раничка, да речем.
Въпрос на нагласа и на праг на търпимост.

# 32
  • София
  • Мнения: 23 091
Твърдо ходенето на зъболекар ми е най-неприятно.  Peace Че и най-финансово натоварващо. Последно за един мъдрец ме ошушкаха с 200 лв. И после опявах на мъжа ми защо не е станал стоматолог.  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 3 736
Сложен въпрос, много сложен.  Grinning Ако е за профилактични прегледи, или цитонамазка срещу чистене на зъбен камък, ми е еднакво умерено неприятно, и зъболекарят, и гинекологът ми са много внимателни хора, свеждат дискомфорта до минимум. Ако обаче сложа на кантара инцизия на бартолинит срещу отстраняване на челюстна киста, кистата ще победи по показател "болка", а бартолинита по "досада и опасност от повторна поява". Но май предпочитам да ме боли междукрачието, а не устата. Значи - по-гадно е на зъболекар.  Mr. Green

ПП И по-скъпо, да му се не види.

# 34
  • Мнения: 139
Пък и зависи за каква точно манипулация говорим. Има разлика м/у пломба и вадене на мъдрец (еле ако е ретинирал), както и м/у профилактичен гинекологичен преглед и горене на раничка, да речем.

Аз сравнявайки точно по тези показатели казах, че зъбните проблеми са по-неприятни за решаване. Даже ако сравнявам електро-не-знам-си какво на шийката на матката с пломба, пак давам един минус за стоматологичния проблем.
Но, да сме живи и здрави, дай Боже да не се налага посещения при доктори

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
За мен по-гадни манипулации от зъболекарските няма ! Затова съм и зле със зъбите - ходя само като стане напечено и не трая на болката.
А най-силната болка, която съм изпитвала в живота си беше, познайте, не при раждането, а при едно вадене на зъб без упойка- по-точно биха ми 3-4 пъти упойка, но така и не ме хвана, защото се разтваряше в гнойта.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 481
Влизам в стоматологичния кабинет с думите: "Добър ден, искам упойка!", след това не ми пука какво се случва.
Посещенията при гинеколог са ми по-неприятни, защото при мен обичайно са свързани с продължително лечение на досадни проблеми.

# 37
  • Мнения: 65
По принцип търпя на болка и всякакъв дискомфорт като добиче. Нямам притеснения от гинекологични процедури след разни неприятни процедури, нито от зъболекар след извадени 4 мъдреца, един с разрязване на венеца, засегнат нерв и загуба на чувстителност на четвърт от фиизономията вече 4 години.

Та тъй, нищо не ми е гадно...свикнала съм доброволно да си ходя за неприятни процедури при всякакви лекари и стоматолози.

# 38
  • Мнения: 214
Изобщо не съм се замисляла. Според мен не са гадни и двете. Странно сравнение! На зъболекар ме е боляло, но вече си пожелавам упойка, когато усетя, че става неприятно. Така сме се разбрали с моята стоматоложка.
Гинекологични проблеми съм имала и имам, но посещението при доктора не ме стресира никак.
Дори мога да кажа, че ходя със желание и не само при тези специалисти. Нали отивам, за да се спася от някаква болежка или пък просто профилактика... Какво страшно има?!

# 39
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Преди изпитвах паника от зъболекари. Откакто намерих моя, се чувствам спокойна, не ходя със свито сърце на прегледи и не пищя истерично, когато се надвесва над мен. С гинеколозите не съм имала проблем-нацелих моята от втория път.
Третата опция от анкетата я забравих Rolling Eyes
Мисълта ми е, че никога не съм мислила кое е по-гадно Whistling

# 40
  • Мнения: 373
 Laughing Laughing Laughing Laughing
........понякога не издържам на напрежението....

# 41
  • Мнения: 54 408
За мен ходенето на гинеколог е голямо удоволствие. Може би си падам ексхибиционист.. Аз ходя само при мъже обаче, много ми е приятно.
Зъболекар също не е нещо кой знае какво, въобще не ме е страх от лекари Peace

Помня аз , дето се съблече гола-голеничка , понеже си била с боди ! Joy Joy Joy

# 42
  • Мнения: 8 803
За мен ходенето на гинеколог е голямо удоволствие. Може би си падам ексхибиционист.. Аз ходя само при мъже обаче, много ми е приятно.
Зъболекар също не е нещо кой знае какво, въобще не ме е страх от лекари Peace

Помня аз , дето се съблече гола-голеничка , понеже си била с боди ! Joy Joy Joy

 Joy Joy Това съм го пропуснала  Joy Joy

П.П. Имала съм невероятни преживявания при манипулации, дори за такива прости неща като взимане на кръв, сигурно мога цяла книга да изпиша. Като се сетя, ми е смешно даже, но в онези моменти хич не ми е било до смях. За да имат хората страх, причина са точно такива случки с несръчни представители на медицинското съсловие Tired

# 43
  • Мнения: 261
На гинеколог повече мразя да ходя. Но това е защото си намерих добър зъболекар , който е страхотен специалист и много внимателен , всичко обяснява , и това ме предразполага изобщо да не ме е страх. А все на едни гинеколози попадам дето  #Cussing out #Cussing out

# 44
  • Мнения: 4 841
Гадно или не, и двете посещения са важни за физическото и психическото здраве  Peace

Преди да родя, съм си позволявала да "забатачвам" проблеми със зъби,  а за гинекологичен профилактичен преглед не съм и помисляла - ходех само при проблем.

Да, ама личният пример на родителите е свръх-важен при изграждането на здравната култура на детето, и да видиш сега как тръгваме тримцата с усмивка на уста, на задължителните профилактични прегледи при стоматолога  Sunglasses
При гинеколога си ходя сама  Sunglasses

Не знам дали е от редовната профилактика, или от напредването на технологиите и медикаментите, но откакто посещавам съвсем редовно и двете места, проблеми не съм имала никакви.

Та така - приятно, неприятно - трябва!

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не съм се замисляла никога кое е по-гадно. И няма никакво значение. Щом се отнася до здравето ми - просто го правя. Защото трябва.

# 46
  • София
  • Мнения: 23 091
Най-големият кошмар съм преживяла в чакалнята на зъболекарката си. Бях заедно с моя приятелка - тя бременна в 9-ия месец, а аз още в началото на бременността си. В кабинета зъболекарката се мъчеше да извади зъб на мъж, около 40-годишен. Такива крясъци от мъж никога не бях чувала!!! Нечовешки викове, все едно го дерат жив. А моята зъболекарка (която е от най-близките приятелки на майка ми) по едно време започна да крещи: "Ако не млъкнеш и не се успокоиш, ще те шамаросам!"  Mr. Green Моята приятелка с огромния корем търти да бяга, защото й стана лошо... Аз като по-далновидна, реших да остана, че и на мен ми беше станало зле от виковете на онзи маймуняк, но сметнах, че е по-добре да припадна на диванчето пред кабинета, а не навън по стълбите. В крайна сметка се оказа, че въпросният мъж е крещял още преди да му се доближи инструмента до устата.  ooooh! После се майтапехме с приятелката ми, че е трябвало да го съдим за причинени необратими психически увреждания.  Crazy
П.П. Бай дъ уей, на приятелката ми, без да каже гък, същата зъболекарка й извади корен без упойка (заради това че е бременна). А онзи льольо се одра от писъци за няма нищо.  Joy

# 47
  • Мнения: 904
На зъболекар ходя с най-голямо удоволствие след като от единият страх и отлагане се наложи да ми сложат коронка, до там я бях докарала, че едва имаше нещо останало то този зъб на което да закачат коронката, от тогава минимум два пъти годишно.
От години съм в клиника по репродуктивно здраве, толкова съм свикнала всеки месец да ме преглеждат,че ако по някакви причини пропуснем няколко месеца почвам да се изнервям от бездействието.

# 48
  • Мнения: 373
Зъболекар. Имам ужасон от звука на машинката , чувството ми е  , че ми пробива  мозъка. А не съм имала някакви кой знае какви стоматологични премеждия- пломби някакви стандартни и това е.
Но аз по принцип съм си пъзла голяма, така че...

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 364
Tonkabonka, факт е, че мъжете много повече се страхуват от зъболекар и от болка от нас! И аз съм имала такива преживявания.
По темата - тъй като знам, че винаги може да ми се сложи упойка не ме е страх от зъболекаря, даже ми е приятно да ми бърника.  Crazy Но засега имам само две пломби, скоро трябва да ходя - ще видим какво ме чака.
От гинеколога - много се притеснявам всеки път за резултата от цитото. От раждането имам психотравма - имах много разкъсвания, шиха ме на живо два часа и после много трудно се съвзех от спомена.  Confused Първите прегледи след раждането бяха изпитание и лекарката ми пръскаше лидокаин отдолу, въпреки че нямаше как да ме боли толкова време след това (все отлагах и отидох едва два месеца след раждането), но чисто психологически за да ме успокои.  Confused  Confused

# 50
  • София
  • Мнения: 291
Не знам дали е по - гадно, но мен преди два дена една сестра ме приготви за рентгенова снимка, излезе, за да вземе нещо и ... ме забрави.   ooooh!   Twisted Evil
Седях така, на масата, без дрехи, на тъмно и на студено около 20 минути.
Отваря се вратата, влиза тя с нова пациентка и "О, аз съм ви забравила тук! Извинявайте!".
Само да можех да се добера до полата си, щеше да види тя ...

# 51
  • Мнения: 10 547
Въпросът за зъболекаря не е само до страх, а и до умение да се извади зъба. На мен една така дърпаше, че имах чувството, че карантиите ми ще извади с все корена. И така близо час. Добре че, дойде нейна колежка и с две-три елегантни завъртания на клещите свърши работата.
То, всъщност си се и знае де, че за вадене на зъб не е много препоръчително да се ходи при жена.

# 52
  • Мнения: 615
Зъболекар  #Crazy Sick

# 53
  • Мнения: 1 127

Нещо  , за успокоение на мъжете-пациенти. Simple Smile

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Нямаш обаче база за сравнение Mr. Green Предполагам не си ходил и на гинеколог  Joy Peace

# 55
  • Мнения: 139
Нямаш обаче база за сравнение Mr. Green Предполагам не си ходил и на гинеколог  Joy Peace

При андролога/уролога се съмнявам да е по-приятно в сравнение с гинеколога.  Wink

# 56
  • Мнения: 615
Нямаш обаче база за сравнение Mr. Green Предполагам не си ходил и на гинеколог  Joy Peace

Ходил съм на Уролог  #Crazy ... е добре ми е простата  Blush  Mr. Green
е не е много приятно, ама поне не боли като при зъболекарката ми  Sick

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

При андролога/уролога се съмнявам да е по-приятно в сравнение с гинеколога.  Wink

Не е по-приятно, но е доста различно  Mr. Green Няма как да знаеш какво е нещо, което не си изпитал...  Whistling

# 58
  • София
  • Мнения: 23 091
Не е по-приятно, но е доста различно  Mr. Green Няма как да знаеш какво е нещо, което не си изпитал...  Whistling
Мъжът ми беше ходил при лекар за мъжки проблеми (имаше кожен проблем), който лекар всъщност се оказа лекарка. Съответно мъжът ми беше много доволен, че си е оставил мъжкото достойнство в ръцете на млада и що-годе симпатична лекарка. Не ми се оплака да го е боляло или да му е било неприятно.  Wink

# 59
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Ако Големият шеф е рекъл да имам и момиче, ще му дам името "Лидия". На роднини не кръщавам, по принцип да себе си съм против "кръщаването на някого", ама ако все пак се сдобия с така мечтаното момиче, ще е Лидия заради зъболекарката ми. Тая жена е по-голяма от живота. Ктига си струва да се напише за нея.

Ама пак мразя машинката. Сто пъти предпочитам гинеколог. Следим се с един също така по-голям от живота доктор вече 15 години. Тоест, той ме следи, аз пък го изслушвам и казвам какво, според мен, се случва в главата му и т.н. (бартер - той на мен гинеколог, аз на него дипломиран душеприказчик). Този рожден ден си го посрещнах на операционната маса под неговия благословен скалпел, цъфнах в операционната с торта и Jim Beam, разменихме по няколко вица и т.н, анестезиологът взе да мрънка "айде да се режем вече, че то денят мина". Приспа ме, срязаха ме и като се събудих си продължихме разговора. Хубаво беше. Сега си чакам контролния преглед с нетърпение, да му кажа до какви други изводи съм стигнала за неговия психичен живот  Laughing, пък той да разправя едни интересни работи.  

# 60
  • Мнения: 1 127
Не ми се оплака да го е боляло или да му е било неприятно.  Wink

Ами те и някои жени не се `оплакват` от АГ-тата - мъже. Laughing

# 61
  • Мнения: 373
Не ми се оплака да го е боляло или да му е било неприятно.  Wink

Ами те и някои жени не се `оплакват` от АГ-тата - мъже. Laughing

Аз се оплаквам. Не ми е комфортно хич.  Confused

# 62
  • Мнения: 1 127
Аз се оплаквам. Не ми е комфортно хич.  Confused

Аз уж бях притръпнала, не обръщам внимание на пола. Но наскоро с мъжът ми се наложи да си изберем нов личен лекар. Той го избра - млад и готин, малко ми е дискомфортно  Blush, допреди това 10 години ни беше жена. Сигур ще свикна.  Професионалисти са хората, гледат професионално, много са редки случаите на извратеняци. Sick

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
4 деца родих, нормално без упойки и обезболяващи, колкото АГ съм минала, никакъв проблем, но  чуя ли зъболекар ставам бяла, като платно. Още помня изтърваната машинка в устата ми, а съм била доста малка. Сега на стола сядям само ако упойката е в ръката на иначе перфектната ми зъболекарка.
Като се замисля, до момента, страх имам само от зъболекр Sick

# 64
  • София
  • Мнения: 291
Клизмата преди раждане също не е за пренебрегване.
Раждалите жени знаят защо ...   Mr. Green

# 65
  • Мнения: 1 127
Клизмата преди раждане също не е за пренебрегване.
Раждалите жени знаят защо ...   Mr. Green
NaughtyНа мен не са ми правили, нямаше за кога. Whistling

# 66
  • Мнения: 9 356
Клизмата преди раждане също не е за пренебрегване.
Раждалите жени знаят защо ...   Mr. Green
(
Не разбирам защо някои се тръшкат заради тази клизма? На мен щеше да ми е по-неприятно, ако бях свършила "голямата работа" и се бях омазала в екскременти, докато раждам. А, така, знаех си, дойдоха напъните, значи бебешор излиза.
По темата прегледите при гинеколог са ми по-неприятни, не по-страшни. Въпреки че моите са главно профилактични. На зъболекар ходя от 10-год., винаги съм смятала, че страхът от зъболекар е глупост, но всеки си знае сам Simple Smile. Имах съученик, който на 16 год. избяга от лекарския кабинет, защото го беше страх да му бият инжекция :crazyeyes.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Deni-meni, каква точно глупост ти се струва?
Ако са ти засягали нерв, докато са ти работили зъб, може би нямаше да ти е толкова глупаво.
Иначе и клизма съм минала, не ми е оставила неприятен спомен, без нея има неприятен момент, ама точно тогава не ми пукаше много Laughing

# 68
  • Мнения: 2 590
Клизмата преди раждане също не е за пренебрегване.
Раждалите жени знаят защо ...   Mr. Green
Е кво толкова има в клизмата? Нито боли, нито нищо, само трябва да стискаш здраво  Mr. Green

От зъболекар не ме е страх, но по обясними причини. Моята майка поради нейните страдания ми наложи и ме възпита да ходя най-редовно на профилактични прегледи и ако има нещо да се хваща навреме. Много съм щастлива от това,  защото ми е правена една единствена пломба преди повече от 10 години и сега моя зъболекар се майтапи, че ако всички са като мен ще остане без работа. Т.е. минавам си само с профилактичния преглед, чат пат на 2-3 години малко зъбна плака(дори не камък) да почисти.

Гинеколог- претръпнала съм вече и пак не ми прави впечатление, но аз ходя само при жени от както получих неуместни коментари от един мъж, от тогава мъже - не

На хирург не съм ходила. Та май няма да гласувам в анкетата, щото нито едното.

# 69
  • Мнения: 3 241
Не ме е страх и от двете.  Peace

Имам здрави зъби и пломби не са ми правили от 10тина години, но дори когато ми извадиха 3 мъдреца за 15 мин не ми беше кой знае какъв проблем.

Преди ми беше малко неприятен гинекологът, поради причините споделени от Дидитка, но
- с възрастта не ми пука особено
- сегашната ми е супер нежна. Simple Smile Не усещам нищо при цитонамазка, предния път дори бях изненадана, че я е направила вече. (Всъщност тук като цяло се практикува много туширането и през цялата бременност ми го правиха редовно и нищо не съм усещала).

# 70
  • Мнения: 373
Не разбирам защо някои се тръшкат заради тази клизма?

Преди да знам какво е , не се тръшках. Сега вече, ако раждам пак някога - ще се тръшкам, не за друго , а заради начина , по който се прави и липсата на условия ,които да те накарат да се чувстваш една идея по-комфортно. Не знам как е в другите болници, но който е раждал в Шейново , най-вероятно си спомня надписа на вратата в тоалетната: "Използвай кофата!" .
И такива ми ти работи...

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А самата певица е раждала секцио,уж с упойка,която явно не е била поставена правилно,та си е преживяла цялото раждане ,крещейки от болка....Направо не мога да си представя какво е да те кълцат без упойка.....
Не е било без упойка, нали е била поставена?! Ако не е била поставена правилно, вероятно въпросната певица сега е щяла да бъде повредена. Освен това секциото въобще е нямало да започне- проверяват рефлексите, преди да пристъпят към кълцане. Понякога не "хваща" добре, но за това пък има пълни упойки, които не се колебаят да ги ползват.

По темата- всичко е гадно, зависи от проблема.

# 72
  • Мнения: 8 803
А самата певица е раждала секцио,уж с упойка,която явно не е била поставена правилно,та си е преживяла цялото раждане ,крещейки от болка....Направо не мога да си представя какво е да те кълцат без упойка.....
Не е било без упойка, нали е била поставена?! Ако не е била поставена правилно, вероятно въпросната певица сега е щяла да бъде повредена. Освен това секциото въобще е нямало да започне- проверяват рефлексите, преди да пристъпят към кълцане. Понякога не "хваща" добре, но за това пък има пълни упойки, които не се колебаят да ги ползват.


Секциото се прави с пълна упойка, поне така беше преди 20 години, когато аз минах по реда си. Иначе упойка може да не хване , да, знам какво е. Не ме хвана навреме упойката по време на биопсия и понеже гастрото бързаше да не си изпусне обяда, не поиска да изчака Sick Не ми се иска да си спомням... Sick

# 73
  • Мнения: 86
Не ме е страх от никакви лекари. Съвременната медицина и добрите специалисти допускат болка, само ако е напълно невъзможно да се избегне. Аз изисквам винаги да ми казват точно какво ще ми правят, какво ще е усещането, какви вариянти има за решаване на проблема и т.н. Ако нещо ми е некомфортно си казвам и ако се наложи сменям специалиста.

# 74
  • България
  • Мнения: 757
Категорично ми е по-гадно ходенето при зъболекар!
Гинекологичният преглед не ми представлява никакъв проблем  Grinning

# 75
  • Мнения: 2 216
Категорично ми е по-гадно ходенето при зъболекар!
Вчера ходих и утре пак, и.....те така ooooh!

# 76
  • Мнения: 1 629

А самата певица е раждала секцио,уж с упойка,която явно не е била поставена правилно,та си е преживяла цялото раждане ,крещейки от болка....Направо не мога да си представя какво е да те кълцат без упойка.....
аз изпитах същото. Беше минал ефекта от упойката и като започнаха да ме режат усещах всичко и се скъсвах от рев. Накрая ми сложиха морфин и райски газ и заспах.

Последна редакция: пт, 13 яну 2012, 22:56 от Dai4eto

# 77
  • София
  • Мнения: 6 477

А самата певица е раждала секцио,уж с упойка,която явно не е била поставена правилно,та си е преживяла цялото раждане ,крещейки от болка....Направо не мога да си представя какво е да те кълцат без упойка.....
аз изпитах същото. Беше минал ефекта от упойката и като започнаха да ме режат усещах всичко и се скъсвах от рев. Накрая ми сложиха морфин и райски газ и заспах.

С каква упойка са ти правили секциото, че да й мине ефекта?! Спиналната се прави и като проверят рефлексите започват операцията - поне при мен беше така...И пълна упойка имам - не знам какво проверяват, понеже аз просто изчезнах и нямам никакъв спомен....
Както и да е...За мен зъболекар не е проблем - и без това рядко ми се налага.
Но АГ - винаги ми е било гадно...добре, че за в бъдеще ще ми се налага супер рядко да ходя на такъв...

# 78
  • Мнения: 9 865
Гинекологът за мен е ужас. Първо, защото зъболекарката ми е точно моята си и никакъв страх не изпитвам, поначало нямам страх от зъболекари и ходя редовно, т.е. нямам и някакви страшни проблеми. А гинеколог не мога да си намеря свестен. И като си помисля, че е време за профилактичен преглед направо ми става зле... и го отлагам, а не бива.

# 79
  • Мнения: 2 622
По-гадно е гинеколог.Особено вагиналния преглед,после цял ден ме боли корема и имам усещане за студенина.На зъболекар ходя дори с удоволствие,в момента правя металокерамични мостове и нямам търпение да видя резултата Mr. Green

# 80
  • Мнения: 3 794
Не разбирам защо някои се тръшкат заради тази клизма?

Преди да знам какво е , не се тръшках. Сега вече, ако раждам пак някога - ще се тръшкам, не за друго , а заради начина , по който се прави и липсата на условия ,които да те накарат да се чувстваш една идея по-комфортно. Не знам как е в другите болници, но който е раждал в Шейново , най-вероятно си спомня надписа на вратата в тоалетната: "Използвай кофата!" .
И такива ми ти работи...

На мен клизмата като процедура не ми беше неприятна (е, не бих си правила по желание), но пък в МДом нямаше дори крушка в кенефа (извинявам се за думата, ама най-подхожда  Crazy). Трябваше вратата да е леко открехната, за да влиза все пак някаква светлинка, а самата стая за процедурата беше все едно бомба е паднала  Sick

От зъболекар не ме е било страх, но определено не ми е приятно. Като ученичка ходех при братовчедката на майка ми и винаги е била много мила и внимателна. Сега посещавам братовчеда на мъжа ми, че е в София и пак нямам оплаквания  Blush Слага ми упойка, разсейва ме, пък и винаги след това ходим заедно с мъжа ми и него на вечеря  Mr. Green

За гинеколога - доволна съм от моя и му имам доверие  Peace Много ми помогна през бременността, жалко само, че не изражда  Crossing Arms Беше ме страх само след раждането, че бая време не ми бяха паднали конците и ме болеше  Crossing Arms

П.С. Гласувах с опцията друго. Наложи ми се и на хирург да ходя за онзи вид преглед ... Laughing

# 81
  • София
  • Мнения: 6 477
Наложи ми се и на хирург да ходя за онзи вид преглед ... Laughing
Този вид преглед се прави от проктолог...да, може би доближава по неприятност гинекологичния преглед...Не са ми правили, ама така мисля newsm78

# 82
  • Мнения: 1 252
Откакто преди няколко години си намерих моя гинеколог само при мисълта за него си свалям гащите.
НЕма такъв доктор!

А от зъбари си имам фобия , тя даже си има име, което забравих в момента. И точно стоматолог ми я направи. Фобията.

ПП Чичко Гугъл каза "Деннтофобия"...

Последна редакция: вт, 17 яну 2012, 19:16 от Рoсна kитка

# 83
  • Мнения: 625
Свикнала съм.Щом трябва да се ходи-се ходи и да си минава от реда.Не ме е страх от болката,по скоро ме е страх да не изскочи някакъв друг проблем.Редовно си ходя и на двете места,да ми е спокойна душата Simple Smile

# 84
  • Мнения: 9 356
Deni-meni, каква точно глупост ти се струва?
Ако са ти засягали нерв, докато са ти работили зъб, може би нямаше да ти е толкова глупаво.

За съжаление имам и такъв опит,подскочих на стола, но това не е причина да ме е страх. Предполагам е въпрос на нагласа. Не ме страх от никакви лекари, нито от манипулации.

# 85
  • Мнения: 288
Обичам да ходя на зъболекар  Mr. Green Моят ми е семеен приятел , и освен , че си разбира от работата е много приятен като човек . Та когато ходя при него , го удряме и на раздумка . Добре че все пак ми се налага 1-2 пъти годишно да се виждаме в кабинета му  Wink
Иначе все още не мога да си намеря гинеколог , при когото да ходя с кеф . Не че са ми неприятни процедурите , но някак си го няма личния подход . Иначе и двете си деца съм родила преди един и същи човек . Преди вторат ми бременност ме лекуваше 1 година от бяло течение и след като изпих всякакви хапове , измазах сума си кремове и си сложих още толкова глобули ми каза , че някои жени просто са си така и на мен ми нямало нищо  #Cussing out Което в крайна сметка така се и оказа - след като родих се оправих  Thinking

# 86
  • Мнения: 107
Тъй то ...  newsm78
МРАЗЯ ДА ХОДЯ НА ЗЪБОЛЕКАР!!!
Бях 12 клас , отивам за рутинен преглед. Да огледаме - я някое кариесче, я зъбен камък.
Откри ми едно миниатюрно кариесче. Ок , правим го. Отивам аз следващия път - започва чисти зъба , но по едно време започва много ама много да ме боли. А имам претенции , че съм с доста голям праг на болката! Сложи една упойка, не действа. Втора , не действа. Трета , отново! Крещях , врещях , излязох пребледняла. Упойката ме хвана 30 мин по - късно. Устата ми се вдърви цялата и започнаха да ми текат лигите. Точно като на олигофрен.  Joy МРАЗЯ ЗЪБОЛЕКАРИ.

Ама вижте ся... гинеколога с кеф го посещавам  Mr. Green Много готин, точен от всякъде. Посещавам го на има няма два месеца...  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 1 610
Има една приказка, knit че няма по лошо от :
"Зъб да те боли и гъс да те сърби"


# 88
  • София
  • Мнения: 397
 Най-голямата гадост до сега ми е била гастроскопията. Разбрах, че вече се правела с упойка, но преди никой не ми е предложил такова нещо. Имах чувството, че ме изнасилват брутално и болезнено с ръбестия накрайник, двойно по-широк от гърлото ми! Продължаваха да напъват, едновременно с моето повръщане, държаха ме и ми се караха каква лигла съм била...

# 89
  • Мнения: 293
Най-голямата гадост до сега ми е била гастроскопията. Разбрах, че вече се правела с упойка, но преди никой не ми е предложил такова нещо. Имах чувството, че ме изнасилват брутално и болезнено с ръбестия накрайник, двойно по-широк от гърлото ми! Продължаваха да напъват, едновременно с моето повръщане, държаха ме и ми се караха каква лигла съм била...



О и при мен май това беше най-гадното !
От горепосочените предпочитам да се разчекна при гинеколога вместо да си отворя устата пред машинката на заболекаря.Но и за последното събирам смелост.

# 90
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
На мен лично на гинеколог ми е много по-неприятно да ходя, със зъболекаря свикнах Rolling Eyes.
Но пък най-странното е, че на магарето се чувствам много по-комфортно, отколкото на преглед при офталмолог. Ненавиждам напълно непознат да се взира в очите ми от милиметри разстояние, мразя, когато някой навлезе толкова навътре в личното ми пространство Confused. И на всичкото отгоре си позволяват и да ме пипат по лицето понякога, направо настръхвам Tired.

# 91
  • Мнения: 1 666
май при никакви лекари не ми е приятно да ходя, ако имам проблем Confused

# 92
  • Мнения: 571
На зъболекар не съм била никога.Умирам от страх.Просто фобия жестока Confused
На гинеколог мога нон стоп да съм само не и на зъбар

# 93
  • Мнения: 15 379
На зъболекар не съм била никога.Умирам от страх.Просто фобия жестока Confused

Shocked, вярно ли?
А как са ти зъбите, предполагам добре?!

Предпочитам гинеколог.
Като знам как боли зъб, ходя редовно и профилактично на прегледи.
Защото малкото кариесче боли за 20 секунди, докато се обработи и не е толкова страшно.

# 94
  • Мнения: 261
Аз май не съм запозната добре , но може ли някой да ми обясни поради каква причина на тоя свят , в близкото минало масово зъболекарите упойки не ползваха? Не проумявам , нерв да ти умъртвяват без упойка , ами то е все едно ти вадят мозъка през устата , страшна болка ( разкази, не съм го изпитвала ) , това от садизъм ли е от какво е , някакъв кеф от човешката болка ли са изпитвали?
Предполагам всъщност някакви съмнения относно упойките дали са безопасни , но пак не ми е достатъчно аргументирано.
То при това положение как да не припада човек само при мисълта да ходи на зъбар.
Добре че вече повечето се очовечиха. И аз влизам в кабинета с репликата "Добър ден , искам упойка" , и от там нататък съм спокойна.

# 95
  • Мнения: 571
На зъболекар не съм била никога.Умирам от страх.Просто фобия жестока Confused

Shocked, вярно ли?
А как са ти зъбите, предполагам добре?!

Предпочитам гинеколог.
Като знам как боли зъб, ходя редовно и профилактично на прегледи.
Защото малкото кариесче боли за 20 секунди, докато се обработи и не е толкова страшно.


Ами и аз предполагам,добре Laughing
Това за упойките е смешно-не слагат ли лидокаин зъболекарите?Защото ако да,то лидокаин се използва от години насам.Тъпото е,че като си с отворена уста и зверски те боли не можеш да викаш.Представям си какво е-не искам никога да го изпитам

# 96
  • София
  • Мнения: 6 477
Всякакви упойки слагат зъболекарите когато си поискаш...Проблем няма...Даже и нелидокаинови слагат Mr. Green
А с отворена уста чудесно се вика, можеш да ухапеш, а също и да подскочиш от стола... hahaha hahaha hahaha

# 97
  • Мнения: 261
Да де , сега всякакви слагат , аз говоря за не толкова далечно минало , 10-тина години примерно , тогава много много май не са слагали. Поне за тази позната , която ми е разказвала за нерва колко нечовешко я боляло преди не знам колко години , и я питам - добре де , това не е нормално , ами упойка защо нямаше? И тя .."ми ... защотооо ... ти скъсява живота  Rolling Eyes"
Умрях от смях при тоя отговор.
Но добре де , може и моите впечатления да са субективни.

# 98
  • Мнения: 21 275
Ооо,зъбелекар ... страх,по-добре да родиш  Mr. Green

# 99
  • София
  • Мнения: 6 477
И тя .."ми ... защотооо ... ти скъсява живота  Rolling Eyes"
Умрях от смях при тоя отговор.
Но добре де , може и моите впечатления да са субективни.
Да, това им беше отговора на повечето зъболекари прези..И аз винаги казвах - Абе, нека се скъси, щото иначе аз ще скъся твоя ако ме оставиш без упойка Mr. Green Mr. Green Mr. Green
В моето детство и самите машинки не бяха така бързи и беше гадно, добре, че имах 1-2 кариеса като дете и нямам кофти спомени....Но сега вече ако поискаш да няма кофти изпълнения има и упойки и всичко...изобщо не е като едно време. Затова и не ми е чак толкова гадно на зъбар. Но гинеколога не мога да го долюбя и това си е.....Добре, че ми остана по 1 преглед в годината и то още няколко години...та повече няма да ми се налага  Naughty Naughty Naughty

# 100
  • Мнения: 261
Мен ме боли от гинекологичния преглед Sad Съвсем сериозно , плакала съм от болка там в кабинета , на магарето. Не от инфекция! Боли ме от рязкото вкарване на големият и студен инструмент , и от самото разширяване. Казвала съм им го , тясна съм , това предполага използване на , ако е възможно , по-малък инструмент , мислят си , че се глезя Cry И най вече репликата "Не се стягай сега де , не те боли ,  как ще те боли!"  Sad

# 101
  • София
  • Мнения: 6 477
Палечка, затова си намираш гинеколог и ходиш предимно при него/нея. Тогава можеш да помолиш 1. за по-малък размер на спекулума или 2. туширане само с ръка без спекулум, ама не винаги е възможно...По принцип вече с ехографите, мануалното туширане е по-кратко..преди падаше голямо ровене и бутане и дърпане ooooh! ooooh! ooooh!

# 102
  • Мнения: 4 569
На зъболекар не съм била никога.Умирам от страх.Просто фобия жестока Confused

Shocked, вярно ли?
А как са ти зъбите, предполагам добре?!

Предпочитам гинеколог.
Като знам как боли зъб, ходя редовно и профилактично на прегледи.
Защото малкото кариесче боли за 20 секунди, докато се обработи и не е толкова страшно.


Ами и аз предполагам,добре Laughing
Това за упойките е смешно-не слагат ли лидокаин зъболекарите?Защото ако да,то лидокаин се използва от години насам.Тъпото е,че като си с отворена уста и зверски те боли не можеш да викаш.Представям си какво е-не искам никога да го изпитам
Как си се навила да забременееш с развалени зъби?

# 103
  • Мнения: 134
Предпочитам да си (раз) (о)творя устата ,отколкото краката;-)).
Сещам се един мой познат учеше за заболекър.Баща му беше гинеколог и много се  възмущаваше ,че синът му е избрал тази специалност и му говореше;" Цял живот ще бъркаш в на хората устата" , а синът отвръщаше" По-добре в устата ,отколкото ...."

# 104
  • Мнения: 4 569
Ооо,зъбелекар ... страх,по-добре да родиш  Mr. Green
Като във вица:

Жена отива на зъболекар.
-Докторе, толкова ме е страх че предпочитам да родя.
-Имате още малко време да решите за да знам как да наместя стола.

# 105
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
И тя .."ми ... защотооо ... ти скъсява живота  Rolling Eyes"
Умрях от смях при тоя отговор.
Но добре де , може и моите впечатления да са субективни.
Да, това им беше отговора на повечето зъболекари прези..И аз винаги казвах - Абе, нека се скъси, щото иначе аз ще скъся твоя ако ме оставиш без упойка Mr. Green Mr. Green Mr. Green
В моето детство и самите машинки не бяха така бързи и беше гадно, добре, че имах 1-2 кариеса като дете и нямам кофти спомени....Но сега вече ако поискаш да няма кофти изпълнения има и упойки и всичко...изобщо не е като едно време. Затова и не ми е чак толкова гадно на зъбар. Но гинеколога не мога да го долюбя и това си е.....Добре, че ми остана по 1 преглед в годината и то още няколко години...та повече няма да ми се налага  Naughty Naughty Naughty

За съжаление, с напредването на годините, посещенията и при зъболекар, и при гинеколог зачестяват. И докато - ако си късметлия - зъболекар може и да не се наложи, то към старта на менопаузата гинекологът си е задължителна разходка на всеки 6 месеца  Sad

# 106
  • Мнения: 571
Не съм казала,че са развалени Peace
За прегледа при гинеколога-и мен ме е боляло,но моя док си ме научи и внимава Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 6 477
Чак пък на 6 месеца при гинеколог, не знам newsm78 newsm78 newsm78 Аз лично трябва да се разхождам веднъж годишно за ехограф само...После и това ще отпадне.
Ама на зъбар - да, с годините става май все по-често...за съжаление..щото там финансовия въпрос е много по-болезнен от всичко друго ooooh!

# 108
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Нито едно от двете, на зъболекар ми е като на спа (смеят ми се тук като им кажа, че всичко ми е песен в сравнение с дълбаенето на живо, което зъболекарството ми беше причинило като дете). Гинеколожката си я обичам, ражданията ми бяха много приятни, въпреки че леко проблематични.
Предстоят ми мамография, понеже вече съм на 40, но си мисля, че и това може да се окаже не чак толкова болезнено, колкото го представят.

# 109
  • Мнения: 15 379
Бубе, мамографията боли. Особено ако имаш по-чувствителен бюст.

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 364
Чак пък на 6 месеца при гинеколог, не знам newsm78 newsm78 newsm78

Ако си на противозачатъчни, е препоръчително да се преглеждаш на 6 месеца.

# 111
  • София
  • Мнения: 6 477
Чак пък на 6 месеца при гинеколог, не знам newsm78 newsm78 newsm78

Ако си на противозачатъчни, е препоръчително да се преглеждаш на 6 месеца.
Ясно, разбрах...Да, при всяка жена е различно според конкретния случай. Peace

# 112
  • Мнения: 261
Чак пък на 6 месеца при гинеколог, не знам newsm78 newsm78 newsm78

Ако си на противозачатъчни, е препоръчително да се преглеждаш на 6 месеца.
Защо , с какво противозачатъчните усложняват случая?
Питам , защото не го знаех  Blush

# 113
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Бубе, мамографията боли. Особено ако имаш по-чувствителен бюст.

Така чувам, да. Ще видим дали е по-гадно от зъболекар или гинеколог.

# 114
  • Мнения: 5 346
По- гадно е да се разболееш от гинекологично зоболяване или да ти опадат зъбите, защото ти е било гадно да ходиш при съответния специалист.

# 115
  • София
  • Мнения: 6 477
По- гадно е да се разболееш от гинекологично зоболяване или да ти опадат зъбите, защото ти е било гадно да ходиш при съответния специалист.
Да ти кажа можеш да се разболееш независимо от ходенето или неходенето. Да не се налага е най-добре!

# 116
  • Мнения: 67
Morgana , всяка жена трябва да ходи на гинеколог и да си прави цитонамазка поне един път в годината , даже и да е в менопауза , за да не се изненада от някой рак на шийката на матката .Когато се хване рано , се лекува . Даже и да не водиш полов живот може да си заразен с ЧПВ .Казват ,че когато ти заслабне имунната система , те атакува .
 А на зъболекар се ходи вероятно докогато си сложиш пластмасовите чейнета .
 

# 117
  • София
  • Мнения: 6 477
Не, не всяка...понякога просто спира да се налага щото няма на какво да се прави цитонамазка...
Но за тези, които има на какво да им правят цитонамазка - да, било е хубаво, така казват докторите.

А за зъбарите - и като си с ченета се налага..ми те се чупят и си правиш нови Wink Wink Wink

# 118
  • Мнения: 2 622
По- гадно е да се разболееш от гинекологично зоболяване или да ти опадат зъбите, защото ти е било гадно да ходиш при съответния специалист.
Зъбите могат да ти опадат дори ако ходиш редовно на зъболекар Mr. GreenПарадонтоза,например,ген и т.н.Говоря от личен опит,макар моите да не са опадали още.Представям си какво щеше да е ако не бях ходила въобще на зъболекар ooooh!Но е вярно,че има хора с изключително здрави зъби,които до 45-50 години нямат умъртвен или изваден зъб.При моята зъболекарка идваше една баба на 80 години,която си беше със всичките зъби и за пръв път й лекуваха пулпит.На 80 години без със всичките си 32 зъба-просто уникален случай!И за  мен да ходя на зъболекар си е точно като спа-процедура Laughing

# 119
  • Мнения: 571
Мамографията не е ли снимка newsm78 Защо да боли newsm78
Биопсията обаче съм чувала,че боли  #Crazy Нищо,че моя док като видя спринцовките в кабинета му все ми казва "да си чула някоя да крещи"

# 120
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
За мен нито едното, нито другото  Grinning Не са ми гадни никакви медицински манипулации, понеже съм си набила в главата, че щом е за здравето ми трябва да търпя всичко. Е не казвам, че трябва да издевателстват над мен, но при болка или некомфорт давам да се разбере, че не ми е приятно. И зъболекарката ми и гинекологът ми са внимателни  Grinning

# 121
  • София
  • Мнения: 1 609
Зъболекарят. Като дете веднъж припаднах на зъболекарски стол от болка, а зъболекарката ме нарече "малка лигла" и така и не ми сложи, та оттогава изпитвам панически ужас от зъболекарски прегледи и манипулации. Най-вероятно заради това и ме боли повече, отколкото всъщност ме боли  Laughing С упойка търпя, но пак ми е неприятно, стягам се, очаквам всеки момент да ме заболи някъде...

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 364
Защо , с какво противозачатъчните усложняват случая?
Питам , защото не го знаех  Blush

Ами заради повишения риск от разни заболявания (все още не е доказано, че се дължи на противозачатъчните), а и най-малкото защото се предполага, че трябва да те прегледат и да ти подновят рецептата.

# 123
  • Мнения: 4 569
Защо , с какво противозачатъчните усложняват случая?
Питам , защото не го знаех  Blush

Ами заради повишения риск от разни заболявания (все още не е доказано, че се дължи на противозачатъчните), а и най-малкото защото се предполага, че трябва да те прегледат и да ти подновят рецептата.
Никога не са ми изписвали рецепта за противозачатъчни.   Rolling Eyes

# 124
  • Мнения: 796
Изпитвам голям ужас от зъболекари. Ходя, когато вече няма друг изход. Сега имам един мъдрец за вадене и от половин година го отменям. Още от малка си ходя с кекавите зъби. Какви ли мъки не съм изтърпяла тогава и явно ми е станала някаква фобия. Сега за всичко слагам упойки. Съгласна съм и пълна упойка да ми сложат, само и само да не виждам машинките и инстументите им Crazy.
При  гинеколозите толкова съм свикнала, че все едно отивам на кафе Simple Smile

# 125
  • Мнения: 430
Не ме е страх от посещението при зъболекър и не е толкова страшна болката де.

# 126
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Не ме е страх от зъболекар,ходя с кеф.На гинеколог ми е леко леко некомфортно,ама какво да се прави

# 127
  • Мнения: 8 803
Мамографията не е ли снимка newsm78 Защо да боли newsm78
Биопсията обаче съм чувала,че боли  #Crazy Нищо,че моя док като видя спринцовките в кабинета му все ми казва "да си чула някоя да крещи"

Зависи кой  ти прави биопсията. Ако е с две леви ръце, може и да започнеш да виеш. По принцип не боли. Възможно е след това да изтръпне някоя част от тялото и да боли, затова предупреждават да се обадиш за обезболяваща инжекция. На мен не ми се наложи дори такава, когато ми я прави добър лекар.

# 128
  • Мнения: 7 006
Кое е по-гадно? Ректален преглед.
Пуста казарма,не мина без тва.. Sick

# 129
  • Мнения: 1 287
Бубе, мамографията боли. Особено ако имаш по-чувствителен бюст.

Голяма гадост.

# 130
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Определено зъбаря е по-голяма гадост.Аз без упойка уста не отварям без значение каква е манипулацията.За сметка на това краката ги отварям без проблем щом се налага. Wink

# 131
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Зъболекарят. Като дете веднъж припаднах на зъболекарски стол от болка, а зъболекарката ме нарече "малка лигла" и така и не ми сложи, та оттогава изпитвам панически ужас от зъболекарски прегледи и манипулации. Най-вероятно заради това и ме боли повече, отколкото всъщност ме боли  Laughing С упойка търпя, но пак ми е неприятно, стягам се, очаквам всеки момент да ме заболи някъде...


Тоя страх идва от училищните зъболекари едно време.Те не бяха зъболекари, а едни гадни садисти.Ръчкаха и дълбаеха , без да им пука как реват децата.Аз моя страх го имам от гадината в у-ще.

# 132
  • Мнения: 2 110
Зъболекар ! На гинеколог не ме боли  Mr. Green

# 133
  • София
  • Мнения: 6 477
Тоя страх идва от училищните зъболекари едно време.Те не бяха зъболекари, а едни гадни садисти.Ръчкаха и дълбаеха , без да им пука как реват децата.Аз моя страх го имам от гадината в у-ще.
Имаше такива гинеколози в поликлиниките едно време...И колкото повече се стягаш, те толкова повече ръчкаха!..Те оттогава гинекологичното племе не го понасям.

За протокола - много малко кариеси имам и като ученичка почти не се е налагало зъбокъртене в училище.

# 134
  • Мнения: 3 929
По-гадно ми е да ходя на зъболекар. Никога не съм имала страх от зъболекари, дори в добрите стари комунистически години, когато ни водеха под строй. Докато не ми се наложи да ходя по спешност с болка и един студент да упражни невежеството си върху моя зъб. Оттогава изпитвам ужас и искам упойка дори при кариес. Даже съм казвала на зъболекарите, които съм посещавала последните години, че предпочитам да родя още веднъж със същите болки, които имах, когато родих, отколкото да търпя болките при зъболечение.

# 135
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
За мен ходенето на зъболекар е по неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт