С какво се промени животът ви след раждането на детето/цата?

  • 5 033
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 658
Ами да видим... Хм, май по-правилният въпрос е "Какво НЕ се промени?"

 Peace

След появата на децата... започва изобщо съвсем друг живот, абсолютно нов етап.

# 16
  • Мнения: 1 418
Всичко се промени.Подредих си приоритетите,мисленето,начина на живот.Дори работата ми се промени.В едно предаване една мама от форума беше казала,че когато имаш дете сърцето ти започва да живее извън теб.

# 17
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Егоизмът ми се снижи, станах по-отговорна, мисля в перспектива.

# 18
  • София
  • Мнения: 283
Всичко се промени. Сега животът ми се върти изцяло около детето, неговите нужди, вълнения, възпитание и т.н. Изобщо няма нищо общо с това, което си мислех преди да родя.... Grinning

# 19
  • Мнения: 9 355
 Всичко се промени, особено липсата на време и свобода. Макар да не съм много по излизанията. А като се роди и второто дете, отново се озовах в коренно непозната ситуация на родител с повече от 1 дете. Уверявам ви съвсем различно е от това да имаш 1 дете.

# 20
  • Мнения: 54 402
Всичко се промени. Сега животът ми е изцяло подчинен на нуждите на дъщеря ми, макар да си давам сметка, че това не е съвсем правилно.

И при мен е така . Peace
Дори режимът ми се обърна , откакто съм майка .
Преди можех да стоя до среднощ и сутрин да спя до късно .
Сега , дори в почивни дни , ставам не по-късно от 8 , а вечер съм в леглото в 22 . Sunglasses

# 21
  • Мнения: 21 275
Настъпи пълна промяна,нямаше вече спане до обяд  Blush
Макар че сега пак спим съботите по-често се пада тя да спи до късно с мен  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 54 402
Ааа , забравих за цигари , алкохол само на празници , абе направо станах неузнаваема , дори за самата мен ! Wink Wink Wink
Пълна промяна !  Heart Eyes

# 23
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Основното е, че станах по-отговорна, научих си да ценя времето и най-вече: центърът на моята Вселена се измести от Аз към Нея. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 292
Цялото ми ежедневие се промени, нищо не е както преди появата на децата.
Отделно и неизбежната промяна в мен самата, в мирогледа ми, дори в действията ми. Често чувам думи от рода на ''същата съм като преди 10-20 години'' и не знам как тези хора го постигат.
Аз нямам нищо общо с това, което бях, дори визуално съм много различна.

# 25
  • Мнения: 54 402
Визуално съм си същата , но начинът ми на живот се промени коренно . Peace
Преди детето пак бях съвестна и отговорна , но сега тя е приоритет номер 1 .
Цялото ми ежедневие е организирано , съобразно нея . Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 823
Какво ли не се промени...
Преди да направя, каквото и да е било мисля за децата. Режимът ми се промени, начина на живот ми се промени. Преди едно нещо можех да свърша за 2 часа, сега за 2 часа мога да свърша 10 неща и пак да ми остане време Mr. Green.

# 27
  • Мнения: 31
Какво ли не се промени...
Преди да направя, каквото и да е било мисля за децата. Режимът ми се промени, начина на живот ми се промени. Преди едно нещо можех да свърша за 2 часа, сега за 2 часа мога да свърша 10 неща и пак да ми остане време Mr. Green.
Съгласна съм напълно.Станах доста по-организирана и дисциплинирана. Тъй като естеството на работата ми е доста тежко и  напрегнато ,в началото ми беше доста трудно да съвместявам двете неща,но във времето и грижите по децата и ангажиментите в работата  се стиковаха по един балансиран начин.

# 28
  • Мнения: 857
В момента, в който излязох от родилното с детето, сякаш попаднах в паралелна вселена, в която уж всичко си е същото, но в действителност не е.
Не мога да кажа, че всичко се промени, но реално нищо не е като преди.  Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 2 141
Отиде си спонтаността... Сега всяко излизане, всяко пътуване, всяко гостуване се случва след като съм премислила дали ще водим детето с нас, ако не - ще има ли на кого да го оставим; ако ще го водим ще има ли подходящи условия за него, как и кога ще пътуваме и ще се прибираме. Crazy

Отделно дребните битовизми, които също се съобразяват малко или повече с детето.

В работата ми единственото, което се е променило, е, че приключих с висенето до 19-20-21 часа в офиса. Ходя по-рано и съответно 17.30 си тръгвам.

Общи условия

Активация на акаунт