Пуфове и барбарони

  • 34 965
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Привет и от мен!
От много време следя форума, но тая тема е точно като за мен - запален фен на барбароните!   bouquet за авторката!Виждам много хубави идейки.Аз отдавна се каня да си шия барбарон, но все нещо ме примързява... някой беше споменал на предишната страница за пълнеж в баумакс - колко е като грамаж това чудо? Ще ми стигне ли?  newsm78

# 31
# 32
  • Мнения: 120
Можете да погледнете и тук в *Пуфомания*.
Цените са много ниски.  Hug
И вторият сайт *Пуфомания-2*

# 33
  • Мнения: 0
Ето аз какво пуфче си купих --> http://bbchairs.vivid-store.bg/bg/products/presso-5
В момента е на намаление. Днес си го получих най-сетне, супер доволна съм!!!  newsm44
Много е ефектно и удобно. А и ми се искаше да не е обикновен кръгъл пуф или барбарон круша. Подариха ми и талон за отстъпка, та съм набелязала още един... но нека събера малко парички, че в края на месеца все е трудно....... Whistling

# 34
  • Мнения: 201
Еха, браво Гринч, пуфчето е много сладурско  Heart Eyes Харесва ми! И никак не е скъпо! Със здраве да си го ползваш Wink
 Peace

# 35
  • Мнения: 201
Ето една интересна статия за всички пуф маниаци:
Как да изберем пуф?  Peace

# 36
  • Мнения: 201


12 пуф идеи за впечатляващ интериор

# 37
  • Мнения: 201
Виждам, че темичката замира... но аз продължавам да поствам интересни неща:

Нещо много необикновено: тук

И една нова колекция от Барбарони: тук

А който е харесал плетения пуф може да участва в играта, която е поместена на фен страницата  Peace

# 38
  • Мнения: 88
Здравейте! Можете ли да ми кажете, кой вид е най- удобен, круша, ябълка...., като размери. Не съм виждала по магазините. Къде във Варна има такива? А ако реша да си ушия сама какво количество, като литри, пълнеж ще ми трябва?

Последна редакция: сб, 17 май 2014, 18:02 от candy-floss

# 39
  • Мнения: 31
Можете да погледнете и тук в *Пуфомания*.
Цените са много ниски.  Hug
И вторият сайт *Пуфомания-2*


Моят е от този сайт и съм невероятно доволна! Не си давам ХЛ крушата на никой! Толкова ми е удобна,че даже понякога заспивам на нея.
Не бих я заменила за нищо на света. От 1.6 г. се ползва всекидневно. Катя(така се казва сръчната дама) работи много добре разгледайте сайта и ще останете очаровани.

# 40
  • Шумен
  • Мнения: 21
ето и от мен един линк където продават изгодно много красиви и много качествени пуфове WWW.COTTONPOUF-BG.COM. Характерното за тези пуфове е че не са шити а са плетени. това според мен ги прави по-красиви и по-удобни за сядане защото самото плетиво се разтяга и дава еластичност. Също в този сайт предлагат и пълнеж за пъфове и то вносен и от най-качествения , отест гранулите са по-ситни (2-4мм) от българските които са 4-7 мм и са напомнани с въздух. Малките са по-плътни и по не се слягат с времето.
Здравейте! Аз не съм правила никога пуфове, но относно пълнежа мога да ви дам достоверна информация, защото работя във фирма производител на стиропор. Прочетох в горепосочения сайт информацията за пълнежа, а тя е "Ето какво трябва да знаете за техническите показатели на EPS микрогранулите. Най-важният им показател е размерът (диаметърът). По-големите топчета са по-раздути тоест съдържат повече въздух и съответно съдържат по-малко твърд материал. За пълнеж на пуф, ПО-МАЛКИТЕ ГРАНУЛИ СА ПО-ДОБРИ за целта. Те са по-плътни, по-тежки и СЛЯГАТ ПО-МАЛКО!!! За пуфовете е важно да не се слягат от употребата. С по-дребните гранулите ще се налага по-рядко в бъдеще да допълвате пълнежа и също така ще купувате и по-малко количество!!! На българския пазар масово се употребяват по-едрите гранули. Нашите гранули са вносни и произведени по немски лиценз. Въпреки че тежат повече, ние можем да ви ги предложим на цена по-ниска от обикновените български гранули."                                                                            В България не се произвежда суровина за стиропор, тоест се внася. Тук се експандира и се получават топчетата(гранули пълни с въздух). Големината може да бъде различна, в зависимост от това, което си поръчате. Да в България фирмите, производители на пуфове купуват по-големите перли, защото цената е на килограм, а съответно по-големите перли заемат по-голям обем и са по-леки, тоест е по-изгодно. Това за производството по "немски лиценз" е абсолютна глупост, в цял свят технологията за производство на стиропор е една и съща, различни са производителите. Ако пълнежа изглежда като този на снимката-това изобщо не е добре. Обърнете внимание на набръчканите топчета, това означава, че част от въздуха, който трябва да се съдържа в тях и който ги прави еластични е излязъл още при самото експандиране и така пълнежа естествено ще се смачка.

# 41
  • Мнения: 201
1sunrise много изчерпателен отговор! Дано това пояснение относно пълнежа помогне на повече хора да се ориентират при избора си, особено когато искат сами да си шият пуфове. Много е важно да не се ползва млян стиропор, понеже и такива случаи има...

# 42
  • Мнения: 2 157
Роненият стиропор, който остава след производството на други елементи от EPS, също е вариант. Wink
Т.е. не е директно от производителя на стиропорени кубици/плоскости, а от фирми, които ги потребяват. С шефове на плажни барове съм говорила и са ми казвали, че стиропорът е най-удобен вариант - хем е по-евтин, хем държи. Смея да се съглася. Simple Smile
От много време се чудя дали да си направя (т.е. да се примоля на майка да ушие обвивката за...) един барбарон. И все не се наканвам. Laughing Laughing

# 43
  • Мнения: 2 558
Привет!
Бихте ли ме посъветвали каква дамаска да избера за пуфче за щерката?  Praynig
Не зная кое е по-добре кожа, велур, микрофибър  ooooh!
Харесах круша от тук http://pufomania.alle.bg/%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D … 1%83%D1%88%D0%B0/

# 44
  • Мнения: 1
Може ли някой да ми изпрати хартиена кройка за барбарон?

Общи условия

Активация на акаунт