Спе6но рецепта за косопад???

  • 289 592
  • 284
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 324
Съвсем случайно попаднах на това:
http://galatea.blog.bg/viewpost.php?id=155194

Има пак рецепта с люти чушки.

Мен ме впечатли маската с настойка от прополис на някакъв д-р Малахов, от която започва да никне коса.

# 91
  • Мнения: 12
Оооо, Малахов! Гуруто на баба ми ( и на много други баби по света)  bowuu Руснаците много го тачим, а той бълва книга след книга, че и здравно предаване по телевизията води. Баба ми си води записки с неговите рецепти и не спира  го хвали, но аз не съм изпробвала нищо лично, за да изкажа мнение от опит. Но определено е уважавано име  Peace

# 92
  • Мнения: 1 324
Не знаех, че си с руска кръв. Много ги тача руснаците и бесарабските българи, които познавам. Все хубави хора са. Поздрави бабето!  Hug
А този д-р Малахов нещо разкрасително като за нас има ли?  Laughing

# 93
  • Мнения: 12
letsgo , определено ще я изненадам Hug (четвъртинка рускиня съм, по бабино-московска линия) Flutter 

За съжаление не мога да цитирам конкретна рецепта, защото досега не съм се задълбочавала в тетрадката със записки на баба ми. Като се видим следващия път ще я поразпитам за това - онова и обещавам да споделя   bouquet

# 94
  • Мнения: 73
Ето една рецепта която ми помогна когато имах косопад. 1-2 глави чесън се стържат на ситно ренде, след това чесъна се изтисква през марля. Добавя се зехтин, колкото прецените но не прекалено много понеже с него след това ще мъжете корените на косата.Готовата смес се втриха добре в корение на косата, покривате с найлонова торбичка, а след това главата се покрива с кърпа, престоява се така около 2 часа. Косата се измива със шампоан, след като изплакнете шампоана в отделна купа с вода се добавя малко винен оцет и се изполива косата след което се изплаква с вода. Миризмата изобщо не е приятна, но резултата си заслужава, при мен помогна само от една процедура. Недостатък е и че при всяко намокряне на косата в банята ще усещате миризната на чесън но когато косата изъхне миризмата изчезва, и естествено това е временно.
А и да уточня моя косопад се появи в последствие от спиране на противозачатъчни, след дълги години употреба. 

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 01:29 от Suzanne_

# 95
Здравейте! Незнам кой ще се поинтересува, но мисля, че комбинация от пиене на капсули Фитовал и Геритамин и шампоан на Клоран с хинин действат много добре. При мен проблема с падането на косата също се яви след раждане и е много силно изявен. От две седмици пия тези капсули и ползвам този шампоан и мисля, че е ефективно. Два пъти в седмицата си правя и маски с жълтък, витамин А или бадемово масло и мед. Май нещата се оправят. Опитайте, ако скате, но мисля, че е нужно и вътрешно и външно въздействие! Успехи и усмивки на всички! Heart Eyes

# 96
  • Мнения: 162
Някой ползвал ли е и най-вече доволен ли е от шампоана с хинин на Клоран с/у косопад?  newsm78 Или по-добре ще си е да си ползвам шампоана,който в момента използвам и отделно да се мажа с хининова вода?  newsm78

# 97
  • Мнения: 1 324
Няколко пъти съм пробвала шампоани на Клоран и не ме впечатлиха нещо. При мен ефект върху косопада имаше Vichy Dercos /шампоана + ампулите/.

# 98
  • Мнения: 162
Аз съм ползвала ампулите на Виши и май наистина имаше някакъв резултат. Не беше потресаващ,но малко ми намаля косопада. След като ги свърших,не съм подновявала с тях. А този шампоан на Виши ако се ползвам сам по себе си,т.е. без ампулите,дали ще има някакъв резултат също?  newsm78

# 99
  • Мнения: 5 593
Аз съм ползвала ампулите на Виши и май наистина имаше някакъв резултат. Не беше потресаващ,но малко ми намаля косопада. След като ги свърших,не съм подновявала с тях. А този шампоан на Виши ако се ползвам сам по себе си,т.е. без ампулите,дали ще има някакъв резултат също?  newsm78
Колко дневен курс трябва да се направи с ампулите на Виши? Засилила съм се и аз да ги пробвам и се чудя колко да си купя,за да има някъкав ефект?

# 100
  • Мнения: 162
Ами аз мойте си ги купих в една кутия бяха,но не помня колко - мисля,че са 12,но да не излъжа,ако греша някой да ме поправи. Аз ползвах 1 на 2 пъти,тъй като косата ми не е толкова дълга и ми стигаше. Ползвах ги 3 пъти в седмицата,след баня.

# 101
  • Мнения: 1 324
И аз мисля, че целият курс беше от 12 ампули, но не ги купих всичките на веднъж. На 8-мата спрях, защото косопадът ми намаля значително. Дали само от шампоанът ще има ефект, не знам.

# 102
  • Мнения: 5 593
Изчетох всички теми за косопода и се спрях на апулите на Виши .За тях винаги има много положителни мнения. Така,че колкото и да са скъпи ще пробвам с тях и ще докладвам за резултата!

# 103
  • Мнения: 1 324
Monii, искрено се надявам да ти помогнат!  Peace Вземи си и някаква добавка да пиеш с повече витамини и микроелементи.

# 104
  • Мнения: 162
Аз преди време си бях взела да пия Ревалид (мисля,че така се казваше) пак по препоръка от тук,но като ми изпратиха кутийките с хапчетата и като видях какви са големи и се отказах  #Crazy Не мога да ги глътна и предпочитам да не се пробвам. Сега имам 2 кутии Ревалид неотваряни стоят в шкафа и няма кой да ги пие. Има ли някакви други витамини или таблетки против косопад,но които да са значително по-малки?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт