24 часа само за мен

  • 6 988
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 908
Като начало да кажа, че темата не е за оплакване, ах, колко много съм заета.

Но се замислям, какво ли е да имам на разположение 24 часа само за мен.Не за семейството, не за работата ми, а само и единствено за мен.От години не ми се е случвало, а осъзнавам, че понякога ми се иска да бях откраднала едно денонощие от времето, което да подаря на себе си.

Като се знам каква съм, най-вероятно ще очаквам с нетърпение да изтече и пак да съм заедно с близките си.
Но е възможно и да се насладя на излежаване в леглото с книга, на дълги и безцелни разходки, на сътворяване на сладкиши от отдавна забравени рецепти, на забравени хобита.

Имате ли вие такава придобивка, имате ли възможност периодично да отделите 24 часа само за себе си.И как бихте се чувствали, какво бихте правили?Дали ще се поболеете от скука и от мъка, че не виждате любимите си същества , дали ще се заемете с отдавна отложени дейности, за които все нямате време, дали ще предприемете нещо шантаво, ще разпускате безцелно или пък ще се чудите какво да правите?

Темата може да я приемете и като забавна.

# 1
  • Мнения: 2 510
Имала съм 1 ден, но мислите ми бяха другаде и нищо не се получи.
Явно, първо трябва да ти заличават тази част от паметта и след това да те оставят сам.

# 2
  • Мнения: 1 127
Ами Снежа е права, то физически и да си откъсната, мисловно едва ли е толкава лесно. Simple Smile
Но не съжелявам. Wink

# 3
  • Мнения: 9 436
24 часа ще са ми много.И 6 ми стигат.Ще ги уползотворя гледайки телевизия,с чаша кафе.Ще си купя вестник и ще го прочета на спокойствие. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 4
  • Мнения: 4 965
В топлите месеци си организирам само мои си уикенди поне веднъж в месеца. Изпращам мъжа ми и децата на вилата и си почивам. Няма такъв разкош. Обикновено ги изпращам рано в събота, оправям вкъщи до обяд и после гледам филми, чета книги, правя си маска; вечерта излизам с приятелки; на другия ден ходя сутринта да пия кафе с нашите и да ме поглезят; по обяд излизам отново с приятелки, следобедът просто мързелувам или отивам на спа. Разкошно е. Почивам си и физически, и психически. И винаги в края на неделния ден неистово копнея да си дойдат по-бързо, защото започват да ми липсват.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 380
да познато ми е. обаче 24 часа не стигат. те са само за пренастройка. 2-3 дни ми трябват да се "проветря".

# 6
  • Мнения: 6 365
24 дни по-скоро, и си имам списък, така че да не ми трябва друг човек.

Пия кафе и чета, свиря на пиано, вдигам тежести, ям мръвки, пак чета, спя, пак свиря, пак чета и спя. Rinse and repeat.

Ако времето е хубаво, бих се загубила из балканите.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 481
Ще си взема една камара книги на Агата Кристи, бира и пържени картофи и цял ден ще се наливам, четейки.

# 8
  • Мнения: 9 436
azaf ,като те чета,направо неудобно се чувствам. Joy hahaha

24 часа ще са ми много.И 6 ми стигат.Ще ги уползотворя гледайки телевизия,с чаша кафе.Ще си купя вестник и ще го прочета на спокойствие. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 9
  • Мнения: 9 356
За да имам 24 часа само за себе си трябва да ми се изпълнят няколко условия:
1. Да нямам домашна работа, готвене и пазаруване. Не е трудно изпълнимо.
2. Да уредя децата да ги гледат бабите и да са здрави - супер. Няма въобще да мисля за тях. Може да се обадя вечерта за проверка как са и толкова.
3. Съпругът ми да замине в командировка - 1 път на 2 години.
При 3-те изпълнени условия, цял ден ще се излежавам в леглото и ще чета книга и въобще няма да се тревожа за деца, мъж и т.н. Пълен релакс, само дето скоро няма да ми се случи Mr. Green

# 10
  • Мнения: 646
Понеже рядко ми се отдава такава възможност гледам максимално да и се насладя ,било то с приятелки на кафе(или вечер на по питие),мързелуване вкъщи,обикаляне по магазините и т.н. Накрая вече започва да ми липсва семейството и с нетърпение чакам момента пак да сме си заедно  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 2 457
В топлите месеци си организирам само мои си уикенди поне веднъж в месеца. Изпращам мъжа ми и децата на вилата и си почивам. Няма такъв разкош. Обикновено ги изпращам рано в събота, оправям вкъщи до обяд и после гледам филми, чета книги, правя си маска; вечерта излизам с приятелки; на другия ден ходя сутринта да пия кафе с нашите и да ме поглезят; по обяд излизам отново с приятелки, следобедът просто мързелувам или отивам на спа. Разкошно е. Почивам си и физически, и психически. И винаги в края на неделния ден неистово копнея да си дойдат по-бързо, защото започват да ми липсват.
Това е еретично! smile3511 Чакам и аз така. Детето като порасне още малко, имаме къща в провинцията( моя но не е оправена още,т.е. пригодена за обитаване )та след някоя друга година детето и мъжът ми там през уикенда а аз си хващам където скимне ....
П.П Мамасита, кой ти гледа детето тия 24 дена когато свириш на пиано и т.н...?

# 12
  • Мнения: 1 567
Имате ли вие такава придобивка, имате ли възможност периодично да отделите 24 часа само за себе си.И как бихте се чувствали, какво бихте правили?Дали ще се поболеете от скука и от мъка, че не виждате любимите си същества , дали ще се заемете с отдавна отложени дейности, за които все нямате време, дали ще предприемете нещо шантаво, ще разпускате безцелно или пък ще се чудите какво да правите?

Темата може да я приемете и като забавна.

Ммм, утопия, дет се вика.  Flutter
Определено няма да се поболея нито от скука, нито от мъка.  Mr. GreenЩе се заема, с дейности, за който в момента нямам грам време - примерно цял ден на дивана с книжка в ръка...
.... размечтах се... Heart Eyes Flutter
и да няма непрекъснато някой да пита къде му е това или онова, дали са му изпрани дънките, къде е куклата, какво има за ядене, кога ще ядеме, ма защо няма ... примерно нещо си... и т.н.
 ooooh! ooooh! Twisted Evil
ех мечти.... Tired



# 13
  • София
  • Мнения: 1 456
 Много са ми, ако искате вярвайте, но нямам такова желание, потребност. Виж 24 часа само за мен и любимия искам и ги получавам от време на време  Flutter

# 14
  • Мнения: 6 365
В топлите месеци си организирам само мои си уикенди поне веднъж в месеца. Изпращам мъжа ми и децата на вилата и си почивам. Няма такъв разкош. Обикновено ги изпращам рано в събота, оправям вкъщи до обяд и после гледам филми, чета книги, правя си маска; вечерта излизам с приятелки; на другия ден ходя сутринта да пия кафе с нашите и да ме поглезят; по обяд излизам отново с приятелки, следобедът просто мързелувам или отивам на спа. Разкошно е. Почивам си и физически, и психически. И винаги в края на неделния ден неистово копнея да си дойдат по-бързо, защото започват да ми липсват.
Това е еретично! smile3511 Чакам и аз така. Детето като порасне още малко, имаме къща в провинцията( моя но не е оправена още,т.е. пригодена за обитаване )та след някоя друга година детето и мъжът ми там през уикенда а аз си хващам където скимне ....
П.П Мамасита, кой ти гледа детето тия 24 дена когато свириш на пиано и т.н...?

Е, все някога ще го пратя в казарма, нали? Засега 24 часа, като си надвия масрафа- и повече. Но човек трябва да свикне с идеята, че ще си дава пространство. Иначе за по-кратки интервали, детето си има любими баба и дядо, при които се държи доста по-добре, отколкото с мен.

В ранното детство на малкия дори се радвах, като имах време за чистене на пода...поне оставах сама с мислите си.

# 15
  • Мнения: 2 457
О, аз помислих че сега ги имаш тея 24 дена. Peace

# 16
  • Мнения: 1 567
Виж 24 часа само за мен и любимия искам и ги получавам от време на време  Flutter
Joy Joy Joy Joy Joy
ма какъв любим след 20 год брак. Че и 24 ч. само с него.... Naughty Naughty
няма такива работи.  Crossing Arms
24 ч. - само за мен си - еха .... рахат работа... Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 456

Е, все някога ще го пратя в казарма, нали?

Не е сигурно, защото вече не е задължителна  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 1 456
Виж 24 часа само за мен и любимия искам и ги получавам от време на време  Flutter
Joy Joy Joy Joy Joy
ма какъв любим след 20 год брак. Че и 24 ч. само с него.... Naughty Naughty
няма такива работи.  Crossing Arms
24 ч. - само за мен си - еха .... рахат работа... Mr. Green
Е, не с лошото  Laughing Ние имаме 10 години семеен живот  Peace
Иначе по темата, любимото ми време само за мен е тренировката във фитнеса.

# 19
  • Мнения: 4 965
azaf ,като те чета,направо неудобно се чувствам. Joy hahaha

24 часа ще са ми много.И 6 ми стигат.Ще ги уползотворя гледайки телевизия,с чаша кафе.Ще си купя вестник и ще го прочета на спокойствие. Mr. Green Mr. Green Mr. Green


А ако споделя, че винаги първата седмица от септември мъжът ми с децата и сестрите му с техните изкарват някъде 10 дни на почивка без половинки. А половинките си почиват от тях. Е тогава какъв кеф е... Mr. Green

# 20
  • Мнения: 91
Често ми се отдава такава възможност, но, разбира се, не за 24 часа.

Крадвам си толкова време колкото ми се ще и никой не смее да ме закача.  Peace

Естествено, това ще се промени като се роди бебето, но не за дълго.  Laughing  Laughing  Laughing

Въпрос на тренинг на ближните е това.  Wink

# 21
  • Мнения: 1 127
Ееех, върнах се мислено назад във времето на `моминския` живот. Laughing

# 22
  • Мнения: 2 457
Най-учтиво моля azaf да спре да пише по темата Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
Най-учтиво моля azaf да спре да пише по темата Laughing
  Joy

# 24
  • Мнения: 2 510
Най-учтиво моля azaf да спре да пише по темата Laughing
Или отиваме да я развеждаме, включително и сестрите.

# 25
  • Мнения: 5 577
На мен ми се е случвало, обожавам да съм сама - толкова ми е забавно и не ми омръзва. Мисля, че около месец мога да изкарам сама без да ми залипсва никой, така съм си самодостатъчна.  Embarassed

# 26
  • Мнения: 4 965
Няма да ви дразня повече. Само още малко, ако искате...  Mr. Green


Спестявам си и ангажименти с водене и вземане на децата - това, градина, училище и т.н.  Това е 100% грижа на баща им.
Тези дни са ми дни да се похваля.
Sunglasses

Няма повече, обещавам. И без това сигурно ще има отново невярващи. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 23 092
За да имам 24 часа само за себе си трябва да ми се изпълнят няколко условия:
1. Да нямам домашна работа, готвене и пазаруване. Не е трудно изпълнимо.
Това е повече от задължително.  Naughty
И естествено без деца и мъж наоколо иначе тези 24 часа няма да са лични.

В мечтите си виждам 24-часовата релаксация по следния начин:
- излизане с приятелки и минимум 6-часов шопинг, разнообразен с обяд, кино и клюки. Може фризьор и козметик, ако остане време.  Mr. Green
В късния следобед прибиране вкъщи, лягане на една кълка на дивана - от едната ми страна купчина от списания, от другата - чиния с нарязани деликатеси от рода на луканки и прошута, гарнирани със сирене бри. За пиене - червено вино, въпреки че може и шардоне. За фон - любим филм, на който да хвърлям по едно око от време на време. И така докато стане време за спане.  Grinning Преди сън - задължително романче, което да чета поне 2 часа, а не да заспя като пън на петата минута.

Лятото веднъж останах без детето и без мъжа ми, обаче не успях да се поглезя... Цял ден се мотаех и блеех без цел и посока. Чак се възмутих от себе си.

# 28
  • Мнения: 91
Браво, azafPeace Както си го направим, нали!  Wink

tonkabonka, шестчасов шопинг?  Shocked Crazy Shocked  Crazy Shocked Crazy Shocked Crazy Shocked
Мен ще ме вкарат в реанимация след само 3 часов такъв  Laughing.

# 29
  • София
  • Мнения: 23 092
tonkabonka, шестчасов шопинг?  Shocked Crazy Shocked  Crazy Shocked Crazy Shocked Crazy Shocked
Много моля да не ме подценяваш.  Crossing Arms
Преди да забремения съм правела 10-часови шопинг турове с приятелки.

# 30
  • Мнения: 373
Ако трябва да съм честна, не ми трябват 24 часа, просто защото няма да знам какво да правя. newsm78
Половин ден ми е напълно достатъчен- ще отида на фризьор, ще се разходя малко по магазините за туй-онуй и това е. Ама с условието , че през този половин ден , всички ще се покрият,никой няма да ми звъни и ще съм АЗ сама със себе си.

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
О, да, случва ми се чат-пат, няма такъв рахат Crazy И моето задължително условия е дечурлигата да са здрави и при бабите, да не ги мисля. Мъжото на работа, както обикновено Laughing
Спя до късно. Пия разточително кафе и си цъкам в нета. Задължително си тегля някой сезон от любим сериал и гледам сериите на куп. Ако имам хубава книга - чета, ако не - още филми. Цял ден ям деликатеси и пресен хляб, абсурд нещо да си сготвя. Вечер пия вино Blush Никога не си правя разкрасителни процедури - приемам го като задължение, а в тези дни ми се занимава само с неща, които истински ме кефят. Не се виждам с никого. Не излизам. Пълно размазване Sunglasses В общи линии изкарвам деня на дивана в хола, преживяйки нещо Laughing

И за да не ми завиди никой, ще уточня, че извън тези редки моменти, често си гледам децата сама и водене-взимане от у-ще е по-често май ангажимент. Само аз готвя. Та съм си заслужила разплуването Crazy

# 32
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Не са 24 часа, но днес си отделих 6 часа за мен само. От 11.00 до 16.00ч. бях на фризьор и козметик Simple Smile Чакам мъжът ми да се върне от път другата седмица и планувам да го оставя с детето за един уикенд, а аз да отида на СПА Twisted Evil Не че искам, ама сигурно му е домъчняло за детето и ще иска да прекара време с него по мъжки, та заради това... Joy

# 33
  • Мнения: 5 940
Предполагам, че непрекъснато ще звъня да питам как са децата.
 24 часа само за мен ги разбирам да си правя каквото искам, но децата и мъжа ми да са наоколо, да си играят, да не ме занимават, но да ги чувам и виждам.
Ще чета, ще се излежавам, ще готвя, защото все не мога да се доредя. Ще си поканя на гости приятели. Такива неща. Или най-хубаво - на плажа, да кисна във водата колкото искам, да се пека, те да са там, но аз да си определям какво да правя. И да ги целувам, когато пожелая.

# 34
  • Мнения: X
В ранното детство на малкия дори се радвах, като имах време за чистене на пода...поне оставах сама с мислите си.

Любимо ми е вечер да тикна бебето на татко му, а аз да си подреждам и разчиствам Simple Smile Наистина в момента го приемам като лично време. А връх в графа "и аз съм човек" е дъъългият душ в събота и неделя.  Crazy

# 35
  • Мнения: 1 525
Хубаво е да може човек да остане понякога сам.
tonkabonka, аз се присъединявам към твоя вариант. 6 часа може и да не ми стигнат. Нищо, че на края може да съм с празни ръце (но се съмнявам).

# 36
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Бих останала цял ден в кревата- с дистанционно и книга. Ще ям пуканки, чипсове и бургери- пак в кревата /което сега не си и помислям да правя, не е възпитателно, не за друго  Joy/

# 37
  • Мнения: 6 365
Засега си задоволявам нуждата от релакс, като намалявам активностите. Например, обявила съм дигитален шабат: ако ще във форумите и ФБ да падат бомби, в петък по залез загасям техниката и така до неделя следобед някъде, когато разчиствам спама и се подготвям за работа.

Понякога правя наистина нищо- защото свободното време не е само за тривиални задачи и шопинг, а и за истинско презареждане, когато оставаш със себе си, без разсейване. Ей така седя на дивана и гледам в нищото. Някои му викат медитация.

# 38
  • Мнения: 22 430
Да, старая се да отделям едни такива 24часа, че и повече само за мен. )
Чувствам се....просто страхотно. ) Детето ми липсва разбира се, но.....е такъв неописуем кеф да няма викове, крясъци, дърпане - "мамо, мамо, ела да видиш еди какво си", разправии за къпане, обличане и приготвяне за сън.....еххххх, все едно си в рая. )

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Отдавна съм разбрала, че щастието в живота е в баланса. Ако ни четат самотните хора, без партньор и деца, или без работа/ имам предвид тези, които искат, а не тези, които с доброволен избор/, сигурно ще се разплачат - гледай ги тези, имат всчико, а не го оценяват! А от другата страна сме тези с четворните глави от " ама защо...ела сега да видиш...ака ми се.."  или "това ми трябва за вчера!" и пр. Simple Smile Баланс трябва! Равновесие работа-почивка. Най-трудно постижимото Peace Хората, които успяват да го постигнат, са наистина щастливи!

# 40
  • София
  • Мнения: 291
От 16 години не съм имала 24 часа само за мен.
Ако сега ми се случи ще седя, като облъчена.

# 41
  • гр.София
  • Мнения: 380
Откакто се е родила дъщеря ми съм имала няколко дни, в които по няколко часа съм била сама и съм могла да се поглезя. За 24 часа не смея и да мечтая. Ето, сега съм в отпуск, дъщеря ми ходи 4 дни на градина, през които не само успях да свърша един куп домакинска работа /за да не ме гризе съвестта, а и за да ми е уютно вкъщи/, но и успях качествено да си почина. Мъжът ми води щерката на детска градина, аз й приготвям дрехите от вечерта и сутрин не ме закача, поспах си до 10-11 часа, закусвах на спокойствие пред компютъра, изгледах си цял един 2-часов епизод на "Убийства в Мидсъмър" излегната на дивана в хола /откакто сме го купили преди една година не ми се беше случвало/, четох си книжка в леглото, правих си маски и други разкрасителни процедури, за които все не остава време. За съжаление, дъщеря ми се разболя и през останалата част от отпуската, се наложи да се гледаме болни и кисели. Не знам как се получава, но откакто съм тръгнала на работа, винаги си планирам два-три дни от отпуска, в които си почина, докато детето е на градина, а мъжът ми е на работа и винаги точно тогава то се разболява. Иначе мечтите ми за 24-часова почивка са съвсем скромни-да си взема един душ, на си направя няколко сандвича и да се мушна в леглото с чаша вино под ръка, а за десерт-да изям един шоколад например. И никой да не ме занимава с нищо. Да си мълча като пукал, да си чета или за изгледам някоя комедийка или трилър.

# 42
  • Мнения: 472
От раждането съм оставала сама за 24 ч. само в болница за операция, така че не го слагам в графа времеп за себе си. Иначе гледам да си отделя няколко часа през уикенда от време на време. Ходя на кафе, козметик и гледам филми.

# 43
  • Мнения: 10 547
От години не бях имала даже 6 часа за мен. Скоро имах на разположение цяло денонощие. Не е тази работа за мен, в средата на деня се бях отегчила. Ега ти изкривената психика!

# 44
  • Мнения: 2 448
Да, обичам така да презареждам батериите. Или заминавам някъде или пращам детето с баща му някъде и правя каквото ми е кеф. Отдавна мина времето, когато след първия час без детето и почва да ми тъка и да мисля какво прави и да звъня. Сега се откъсвам напълно и се наслаждавам на свободните моменти.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Не искам 24 часа, а 168 най-малко. Mr. Green Ще си почивам активно, ще се забавлявам. Може сама, може и с милото, но задълително извън вкъщи.

Последна редакция: сб, 14 яну 2012, 12:34 от antonia

# 46
  • Мнения: 581
Всяко лято ходя за по няколко дни на море или екскурзия само с приятелки без мъжа ми и детето.
Не ми липсва време само за мене си, защото винаги мога да изляза сама. Имам достатъчно свободно време, а също и добър съпруг.

# 47
  • Мнения: 7 914
...

Имате ли вие такава придобивка, имате ли възможност периодично да отделите 24 часа само за себе си.И как бихте се чувствали, какво бихте правили?Дали ще се поболеете от скука и от мъка, че не виждате любимите си същества , дали ще се заемете с отдавна отложени дейности, за които все нямате време, дали ще предприемете нещо шантаво, ще разпускате безцелно или пък ще се чудите какво да правите?
...

И инцидентно не ми се случва... Crazy
Но напоследък разбрах, че 24 часа, 48 дори, са ми прекалено малко. Трябват ми поне 5-7 дена. За да мога да се наспя и да ми останат още няколко дена. Така че хем да съм отпочинала, хем да все още да имам свободно време без да бързам -  т.е. почивам не само физически, но и психически.

Какво бих правила -  спане, четене на книга, гледане на филмче, излизане с приятелка, грижа за себе си...
Но ми е адски любопитно кога ще ми залипсва лудницата, която създават мъжете у дома Thinking

# 48
  • Мнения: 2 674
Бих се запознала с нови хора. Много съм добра. Когато съм в тесен кръг имам чувството, че предразполагам хората да говорят за себе си. Всеки иска точно това-да каже историята на живота си. Обожавам да слушам. Задавам точните въпроси за да науча повече. Трябвало е да стана психотерапевт. Laughing

# 49
  • Мнения: 945
Цял ден ще гледам филми, цяла нощ ще чета някоя книга, ще си приготвя огромна купа със спагети и огромна салата краставици с копър. И ще си облека пижама(по принцип спя без такава) Mr. Green

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
От както съм родила си мечтая за такова нещо, но до сега не ми се е случило. И не виждам надежда скоро да ми се случи. Сигурно би било прекрасно. Да си правиш каквото си искаш, никой да не те дърпа за нищо, никой да не писка.... мммм рай.

# 51
  • Мнения: 1 629
Аз искам повече от 24 часа. Може би една седмица, може и повече. Няма да ми е мъчно за нищо и никой  Mr. Green

# 52
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Имайки предвид, че за мен няма нищо извън семейството и работата, то на практика всеки 24 часа са си за мен. Ако мога да се освободя от работа, то това е в името на семейството. Ако мога да се освободя от семейството, то това е за работа. Супер е.

# 53
  • Мнения: 4 841
През първите три години след раждането на сина ми, две неща ми изглеждаха като абсолютна химера - 8 часов сън без нито едно прекъсване, и 24 часа само за мен. В дадени периоди си мислех, че това никога повече няма да ми се случи, и беше обект на най-съкровените ми мечти  Crazy

Детето обаче порасна,  вече сме много по-мобилни и можем да се организираме в какви ли не конфигурации, така че гледаме общо взето да си го осигуряваме това "време за себе си" - и аз, и мъжа ми, че и детето (ходи на лагери). И какво се оказва - купон, релакс, и т.н., но в един момент започваш да чакаш с нетърпение да свърши, или ако ти се случва нещо супер приятно, звъниш на любимия, за да споделиш момента  Crazy

Та така - времето за себе си е ценност, когато човек не може да си го осигури. После може и да му досади в един момент.

Но понеже знам какво е да ти липсва, пожелавам го най-искрено и сърдечно на всички, на които засега им е в сферата на мечтите  Peace

# 54
  • Мнения: 2 457
Бих се запознала с нови хора. Много съм добра. Когато съм в тесен кръг имам чувството, че предразполагам хората да говорят за себе си. Всеки иска точно това-да каже историята на живота си. Обожавам да слушам. Задавам точните въпроси за да науча повече. Трябвало е да стана психотерапевт. Laughing
Да не си Риби? Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 134
Аз искам повече от 24 часа. Може би една седмица, може и повече. Няма да ми е мъчно за нищо и никой  Mr. Green
+1 А какво ще правя ? Стига съм правила нещо !

# 56
  • Мнения: X
Оооох миличките миличките те...
Аз всяка седмица имам 72 часа за себе си.
Ако някоя иска, мога да и гледам дятето един ден, да си почине...

 Hug

# 57
  • Мнения: 6 713
Аз искам една нощ да се спи нормално, и 7 часа ми стигат, само да са непрекъснати 7 часа! Twisted Evil

# 58
  • София
  • Мнения: 18 679
Непрекъснатият няколко часов сън е лукс, който само майките на неспящи бебета оценяват Laughing Другите го приемат за даденост. Сега, когато вече децата ми спят, понякога си позволявам дори да се лиша от два часа сън, за да гледам филм примерно. А преди...След две години, в които не бях спала повече от два часа без прекъсване, сънят ми беше толкова голяма ценност, че буквално можех да пренебрегна жизнено важни неща като храна и баня, само и само да се гътна веднага след като и бебето е заспало, да не изпусна ценните минути Laughing

# 59
  • Мнения: 7 914
Непрекъснатият няколко часов сън е лукс, който само майките на неспящи бебета оценяват Laughing Другите го приемат за даденост. Сега, когато вече децата ми спят, понякога си позволявам дори да се лиша от два часа сън, за да гледам филм примерно. А преди...След две години, в които не бях спала повече от два часа без прекъсване, сънят ми беше толкова голяма ценност, че буквално можех да пренебрегна жизнено важни неща като храна и баня, само и само да се гътна веднага след като и бебето е заспало, да не изпусна ценните минути Laughing

Въпреки недостига на сън, съм оставала будна до 2-3 през нощта -  само и само да се насладя на тишината.
Е, на другия ден горчиво съжалявам, но... Whistling

# 60
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Всеки ден имам на разположение около 6 ч. лично мои! След работа! Децата са големи, мъжът - непретенциозен. Понякога чак ми става скучно! Peace
Ако не ходех на работа щях да си оползотворя времето за пътуване!

# 61
  • Мнения: 11 908
Аз искам повече от 24 часа. Може би една седмица, може и повече. Няма да ми е мъчно за нищо и никой  Mr. Green
+1 А какво ще правя ? Стига съм правила нещо !

И аз искам, ама не посмях чак такава лакомия да проявя. Simple Smile
Освен мъж , дете, работа трябва да помагам и на майка си или просто да споделям време с нея, защото отдавна остана вдовица.И все и е тъжно и самотно.

Ако имам 24 часа за себе си само, ще си накупя плодове, ядки, пуканки, кола и бира и само това ще ми е яденето.Преди обяд ще си направя една дъъълга и безцелна разходка в Морската градина, после ще се прибера и ще се излежавам с книжка в ръка, със списания ,може и някой филм да погледам.После ще се обадя на някоя приятелка да излезем на кафе и ще си приказваме на воля, без да поглеждам през пет минути към часовника и към мобилния телефон.След това ще се прибера, душ, телевизия, пак излежаване с книга или списание.

Но ако имам една седмица / предполага се, че през тази седмица и на работа няма да ходя/първите два дни ще пререждам гардебори и чекмеджета, после вероятно през третия ден ще реша, че прозорците не са отдавна измити, след това на четвъртия ден ще си кажа, хайде от месеци не съм правила сладкиши/ което е самата истина/на петия ден ще взема да звъня на работа да разбера какво е станало, какви са новините, че току-виж следват два почивни дни и няма да съм наясно, на шестия ще си кажа-ааа, цяла седмица съм сама и на разположение на себе си, я да сготвя някоя засукана манджа/ не че зная много такива/ и на седмия ден вече ще чакам с нетърпение да се видя със семейството си.

Така че, да, иска ми се всички да са добре и да са до мен, но ми се иска да мога да си подаря 24 часа .Не ми се е случвало повече от десет години.

# 62
  • Мнения: 581
Добре де, на мен ми е интересно какво ви пречи да нямате дни само за себе си при положение, че искате? Защо една жена да не може да отдели една събота и неделя или няколко дни от годишната си отпуска само за себе си? Не мога да разбера, честно.

# 63
  • гр.София
  • Мнения: 380
Добре де, на мен ми е интересно какво ви пречи да нямате дни само за себе си при положение, че искате? Защо една жена да не може да отдели една събота и неделя или няколко дни от годишната си отпуска само за себе си? Не мога да разбера, честно.
Ако пожелая да изляза някъде сама или с приятелки за няколко часа, мога да си го позволя-ще оставя детето на мъжа си, няма да ми откаже, зная, че ще справи без проблем. Друг е въпросът, че детето ни не е лесно за гледане и това ще го натовари доста, но какво пък-аз ще му върна жеста друг път и съвестта ми ще е чиста. Въпросът е в това, че на мен ми се иска да помързелувам, да се поизлежавам, да ми е тихо. Къде да изпратя в това студено време мъжа си и 3-годишната си дъщеря, че на мама да й е комфортно. През лятото и в топлото време е лесно- изпращам ги на разходка, но пак ми е някак гузно. Мъжът ми също има нужда от почивка, в известна степен той е по-натоварен от мен, защото той е шофьорът в семейството, три пъти в седмицата води дъщеря ни на логопед в другия край на града. На баби не разчитаме за помощ.

Да добавя, че дъщеря ни не спи през деня и вечер заспива след 24.00.ч.

# 64
  • Мнения: 7 914
Добре де, на мен ми е интересно какво ви пречи да нямате дни само за себе си при положение, че искате?..

Имаш ли малки деца? Без баби и детегледачки?

Както при Лола и на мен не ми е проблем да изляза за няколко часа, ама след месеци преумора е като свеж въздух, а не почивка.

# 65
  • Мнения: 4 965
... Къде да изпратя в това студено време мъжа си и 3-годишната си дъщеря, че на мама да й е комфортно. ...

Варианти:
1. кино
2. куклен театър
3. сладкарница
4. на пързалката
5. на почивка
6. на гости
7. на кафе или бира с приятел с дете на същата възраст
8. има поне още 5-6 варианта, за които аз се сещам, когато бащата има желание. Или когато майката от самото начало осъзнае, че и тя е човек и има нужда от своята почивка и усамотение. Wink

# 66
  • Мнения: 2 457
Е, то кукленият театър е 50 минути, на сладкарница колко да стоят - 2 часа най-много. И в Мол в детски център колко може да стоят?. Това е дете, то му става скучно , не може да го държиш насила с часове някъде. Моята дъщеря също е на 3 и изобщо не са и интересни детските центрове вече. Мъжът ми я води от 10-месечна, играчки каквито има там, ние в къщи имаме в пъти повече. Нали излизат всяка събота и неделя - повече от 3 часа няма какво да правят навън, прибират се защото на нея й писва. Докато сготвя поизчистя и са се прибрали. Така че пак не остава време за мен в конкретният ден.

# 67
  • Мнения: 11 908
Аз няколко часа мога да си отделя.Случва се да излизам сама по магазини или на кафе, на пица с приятелка.Ходила съм и съвсем сама на театър.

Въпросът е да имам 24 часа на свое разположение, без планове, без обичайният ритъм на деня, разбира се и без притеснения за близките си.

# 68
  • гр.София
  • Мнения: 380
Азаф, нали не си мислиш, че аз тези варианти не ги зная? Simple Smile Част от тях са използвани, но не винаги и при всички хора е възможно прилагането им. Нямаме приятели с деца на възрастта на нашето, не винаги имаме финансовата възможност да осигурим забавления като кино, куклен театър или посещение на детски клуб. Приоритет ни е да имаме пари за логопеда на детето. Всеки случай е индивидуален, на теория е лесно да измисляш варианти.

# 69
  • Мнения: 2 448

Въпросът е да имам 24 часа на свое разположение, без планове, без обичайният ритъм на деня, разбира се и без притеснения за близките си.
Ами нямаш ли някоя приятелка в друг град да и гостуваш?
Това за 2 -  3 часа докато се обърнеш и нагласиш да релаксираш и те отлетели. Нищо общо с това да се откъснеш от ежедневието за ден - два.

# 70
  • Мнения: 4 965
... Докато сготвя поизчистя и са се прибрали. Така че пак не остава време за мен в конкретният ден.

 Peace

Така е. Не отчетох домакинската работа, понеже аз не се занимавам с подобна и 3-те часа са си бонус 3 ч. за мен.

... Ами нямаш ли някоя приятелка в друг град да и гостуваш?
Това за 2 -  3 часа докато се обърнеш и нагласиш да релаксираш и те отлетели. Нищо общо с това да се откъснеш от ежедневието за ден - два.

Другият вариант е да оставиш детето вкъщи с таткото и да заминеш някъде сама.
В случая, както писа Лола, финансовите възможности също са решаващи. Peace

# 71
  • Мнения: 2 457
Ами нямаш ли някоя приятелка в друг град да и гостуваш?
Това за 2 -  3 часа докато се обърнеш и нагласиш да релаксираш и те отлетели. Нищо общо с това да се откъснеш от ежедневието за ден - два.
О, ти ме подсети Simple Smile. Аз това го правих веднъж. Тоест мъжът ми ме накара, защото видя че ще превъртя след толкова време без почивка. Детето беше на около 2 годинки. Закараха ме до Пловдив (там имам приятелка) и се върнаха в София. На другият ден вечерта дойдоха да си ме вземат. Чувствах се като затворник на който са дели ден отпуск. Наистина ми подейства добре. Peace

# 72
  • Мнения: 5 346
Работата ми е с такова работно време, че ми остава предостатъчно за мен лично. Най- обичам да чета, да си ровя из Интернет.  НО ИСКАМ да върна времето назад и да нямам нито минута за мен. Искам пак да съм с децата ми, да ги водя на разходка, на сладкарница, да спортуваме и да правим заедно всичко. А аз толкова неща пропуснах, за да се квалифицирам, за да бъда първа в професията и на работното ми място, че не усетих кога пораснаха! Е, те вече нямат нужда от мен, а аз имам нужда  от тях. Сега те са  заетите, а аз се чудя какво да правя с личното си време. Във вицовете  има много житейска истина и затова ще разкажа един. Седели си жена и  мъж на средна  възраст самички вкъщи. Жената била тъжна, че децата ги няма вече  при тях, а мъжът и припомнил, че навремето, когато били влюбени, все искала двамата да са сами.  Та, казал той, мечтата ти се сбъдна .
Затова не съжалявайте, че нямате лично време. Напротив, радвайте се !

# 73
  • Мнения: 11 908

Въпросът е да имам 24 часа на свое разположение, без планове, без обичайният ритъм на деня, разбира се и без притеснения за близките си.
Ами нямаш ли някоя приятелка в друг град да и гостуваш?


Имам ,една много скъпа дружка от студентските години.За съжаление, градът е много отдалечен.И все си правя планове да и гостувам, тя все ме кани, а на мен все не ми остава време.

# 74
  • Мнения: 581
Добре де, на мен ми е интересно какво ви пречи да нямате дни само за себе си при положение, че искате?..

Имаш ли малки деца? Без баби и детегледачки?

Да. Също така имам и съпруг. За нас не е никакъв проблем те да се гледат, а аз да изчезна за няколко дни. Правя го откакто детето беше на няколко месеца.

# 75
  • Мнения: 273
Според мен въпроса не е само в 24 те часа или седмица, а е в главите ни. Не е толкова трудно да си осигуриш 24 те часа, ще се намери примерно начин. Но ако през тези 24 часа непрекъснато в главата ти е какво прави домочадието и как ли се справя, ако постоянно изпитваш угризения, че си ги оставила, а ти се размотаваш, то тези 24 часа нямат ефект  Sad .   Визирам майки, които нямат наблизо баби и гледачки, а се справят съвсем сами с таткото. Когато има помощ е малко по-различна ситуацията, защото тези 24 часа не са такава необходимост  Wink.

# 76
  • Мнения: 4 965
... Но ако през тези 24 часа непрекъснато в главата ти е какво прави домочадието и как ли се справя, ако постоянно изпитваш угризения, че си ги оставила, а ти се размотаваш, то тези 24 часа нямат ефект  Sad .   Визирам майки, които нямат наблизо баби и гледачки, а се справят съвсем сами с таткото. ... Wink.


Децата си ги гледаме с мъжа ми, но нямам желание да го подценявам и да живея с мисълта, че не може да се погрижи добре за собствените си деца.
Колкото мога да се грижа аз, толкова и той.  Peace

Идеята на бавачката или на бабата не е майката да си почине от децата, а родителите да получат малко време за да общуват един с друг. А грижите за децата са на двамата родители и двамата би следвало да са достатъчно добре взаимозаменяем
Поне това е моето убеждение по въпроса.

# 77
  • Мнения: 2 175
Редовно си взимам "отпуска"  - иначе нали ще "гръмна'?
Правя каквото ми хрумне, вкл всички женски разкрасителни процедури в къщи или пълно лишаване от храна, с цел прочистване.. Часове наред спорт, оправяне на гардеробо под съпровода на сина музика или часове наред гледане на филми и всякакви списания..както ми дойде..
Понякога просто се ровя в нета на свещи, камина и бут. вино.. Или се събираме приятелките и прекарваме деня на планина, а после на СПА и накрая се напиваме трагично по женски у дома.. Embarassed

Никакви угризения и мисли за домочадието нямам през това време, даже не ги чувам по телефона..

# 78
  • София
  • Мнения: 23 092
Аз страдам от манията, че никой не би могъл да се грижи толкова добре за детето ми, колкото аз, така че неминуемо мисълта ми е в детето и какво прави в момента.

# 79
  • Мнения: 2 448
Аз страдам от манията, че никой не би могъл да се грижи толкова добре за детето ми, колкото аз, така че неминуемо мисълта ми е в детето и какво прави в момента.
Не страдам от такава мания, аз съм убедена, че никой не се грижи за детето ми толкова добре като мен   Mr. Green, но също така смятам,че 24 часа с грижи не първа категория няма да го убият, така че нямам угризения.

# 80
  • Мнения: 273
Единствено доверие имам на баща му, че ще се справи както трябва, може би зависи и от възрастта на детето, не знам. Но е факт, че ако излезна сама за 2 часа се усещам как през цялото време бързам да се завърна при тях. Обстоятелствата при нас са такива, че никога не сме имали помощ от някой, просто близките ни са много далече. Не се оплаквам в никъкъв случей. Но напоследък и на мен ми се иска усамотение, въпреки, че най-вероятно и аз ще съм от тези, които ще бързат личното им време да свърши по-бързо , за да са отновои с любимите същества  Laughing 

# 81
  • Мнения: 5 940
Аз страдам от манията, че никой не би могъл да се грижи толкова добре за детето ми, колкото аз, така че неминуемо мисълта ми е в детето и какво прави в момента.
И аз. Освен това знам, че ако ги оставя на друг/и няма да ги заведат на разходка въобще, зимата хептен. А пък страдам и от друга мания- мисля, че ден без разходка, води до разболяване.

# 82
  • Мнения: 46 510
Мога да си го позволя, когато поискам, но не изпитвам такава нужда, и искрено се моля никога да не я изпитам Simple Smile

# 83
  • Мнения: 7 914
...
Да. Също така имам и съпруг. За нас не е никакъв проблем те да се гледат, а аз да изчезна за няколко дни. Правя го откакто детето беше на няколко месеца.

Мда, ама като оставя мъжа ми за няколко дни и с двете деца( не че сега  е възможно, понеже кърмя), и като се върна, съм сигурна, че той ще хукне на почивка, а той като се върне, аз наново ще съм за почивка.
 Когато пораснат децата, ще е наистина възможно. Wink

# 84
  • Мнения: 5 940
Аз пък се чудя какви са тези няколокомесечни бебета, които позволяват друг, освен майката да ги гледа за по ден, два, три. Мен вечер, ако ме няма, дори и в банята да съм, става чудо на чудесата. А съпругът ми е от тези мъже, които много активно се включват в от.глеждането на децата, познават го добре Laughing

# 85
  • Мнения: 4 965
Аз пък се чудя какви са тези няколокомесечни бебета, които позволяват друг, освен майката да ги гледа за по ден, два, три. ...

Бебета като бебета. Такива, които всяка свободна минута на баща си са с него - той ги храни, преоблича, къпе и т.н. /нашите деца са близначки и да исках нямаше как да не се налага мъжът ми през първите им месеци да прави всичко в синхрон с мен, а така децата го възприеха абсолютно наравно с мен/.
Моите нямаха годинка, когато започнаха да изкарват с баща си уикенди на вилата и бяха на 2 г., когато отидоха за 10 дни само тримата на море. Нищо не им стана - върнаха се здрави, чисти, нахранени...
Та това е собственият им баща - може да няма майчинско чувство, но няма да навреди на децата си, ако той ги нахрани или приспи, вместо майка им. Разбира се, отчитам факта, че има мъже без желание да се грижат за децата си и такива, които наистина са несръчни и са свикнали самите те да бъдат отглеждани, включително моят също се разглези напоследък. Peace

# 86
  • Мнения: 5 940
Не, че е нужно да хваля и баща им на моите деца, но и той е доста сръчен във всичките изброени от теб дейности, както и прекарва всяка свободна минута с децата Laughing. Но въпреки това и двамата- и големият преди, и малкият сега вечер имат особена нужда от моето присъствие. И все си мисля, че всички бебета са така.

# 87
  • Мнения: 4 965
... И все си мисля, че всички бебета са така.

Явно не всички. Wink
Пак повтарям, че отглеждам близнаци. При тях т.нар. "вторачване" в едно бебе е невъзможно, а и се налага доста по-рано да свикват на самостоятелност /пак от гледна точка на това, че имат майка, а не робот/. Sunglasses

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И все си мисля, че всички бебета са така.

Повечето кърмени бебета са така.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 405
Ето ме и мен.
Твърдо съм за един такъв проект " dolce far niente" за всяка ангажирана жена поне веднъж седмично.
Имам необходимост от това от ранна детска възраст и до ден днешен не се разделям от времето си от мен за мен.

# 90
  • Мнения: 1 159
Двете със снаха ми сме си дали обет тази година лятото да избягаме за няколко дни,като забравим да вземем телефоните си!
Шегувам се за телефоните,обаче наистина нещо трява да предприемем.Сами,без деца и мъже.И не за един,а поне за три-четири дни.
Детето ми е на девет и половина,не го кърмя вече и не му трябвам,ама на снаха ми малката е на две и половина.Племенницата ми ходи на ясла,но все пак,с тази вечна домакинска работа,всеки би имал нужда от почивка.

# 91
  • Мнения: 46 510
Аз пък се чудя какви са тези няколокомесечни бебета, които позволяват друг, освен майката да ги гледа за по ден, два, три. Мен вечер, ако ме няма, дори и в банята да съм, става чудо на чудесата. А съпругът ми е от тези мъже, които много активно се включват в от.глеждането на децата, познават го добре Laughing

До дете си е. Дъщеря ми сме я гледали само аз и мъжът ми, като изцяло беше моя грижа през деня. Никога не се е пристрастявала към мен, даже напротив, същите изпълнения като твоето в банята се случваха, но ревеше за баща си, мен даже не забелязваше, че ме няма.

# 92
  • София
  • Мнения: 18 679
И все си мисля, че всички бебета са така.

Повечето кърмени бебета са така.

Не е вярно. Както е написала Никол - до човече си е. Първото ми кърмено бебе изпадаше в истерия, когато установи, че 15 минути не съм била около него. За първи път излязох самостоятелно, когато наближаваше две Rolling Eyes Второто ми кърмено бебе пищеше за баща си от пеленаче. На 8 месеца го оставих за почти цяла седмица, за да отида на почивка, той доволен и щастлив Simple Smile И досега аз съм по-скоро спомагателна, слънцето е тати Heart Eyes

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Думичката "повечето" по принцип предполага наличие на изключения, Белинда. А форуммките винаги са в процента на изключенията.

# 94
  • Мнения: 3 447
Е да, едно кърмено бебе няма как на двумесечна възраст да го засилиш при баба му с кутия АМ, за да се отдадеш на спа и релакс.

# 95
  • Мнения: 5 940
Моите деца са малко кърмени. Големият беше на смесено хранене до четвъртия месец, а малкият е кърмен едва месец. Въпреки това пак не иска да пие млякото, поднесено му от друг, особено вечер. През деня може и да се излъже. А ако се събуди и ме няма, не спира да реве до появата ми. По-скоро да се дере.

# 96
  • Мнения: 4 965
Моите деца са малко кърмени. Големият беше на смесено хранене до четвъртия месец, а малкият е кърмен едва месец. Въпреки това пак не иска да пие млякото, поднесено му от друг, особено вечер. През деня може и да се излъже. А ако се събуди и ме няма, не спира да реве до появата ми. По-скоро да се дере.

Което не поставя всички деца под общ знаменател с твоите.
Моите за 8 г. не помня да са се драли от рев, когато и да било.
А и до 1 г. дори се чудих защо не плачат толкова често, като бебето на приятелка, с която ги отглеждахме заедно.
И досега са страшно спокойни деца.
Ето, утре заминавам в командировка. Единственото им притеснение, което споделиха е, че татко им няма да успее да им съчетае дрехите, както аз и ще се наложи сами да се чудят какви дрехи да си приготвят за училище.

# 97
  • Мнения: 5 940
Права си, azaf .

# 98
  • София
  • Мнения: 18 679
Думичката "повечето" по принцип предполага наличие на изключения, Белинда. А форуммките винаги са в процента на изключенията.
Е, айде сега, граматика Laughing

# 99
  • София
  • Мнения: 3 405
Как успяхте в тази тема за здравословния егоизъм да я превърнете в кърмаческа, просто не разбрах.
Връщайте се бързо на темата и започвайте да организирате първите 24 часа само за вас, ако още ще пропуснали.

# 100
  • Мнения: 11 908
Как успяхте в тази тема за здравословния егоизъм да я превърнете в кърмаческа, просто не разбрах.
Връщайте се бързо на темата и започвайте да организирате първите 24 часа само за вас, ако още ще пропуснали.

Точно това се чудех преди малко, даже погледнах няколко пъти заглавието да не би да съм отворила по грешка друга тема Joy

# 101
  • Мнения: 273
Как успяхте в тази тема за здравословния егоизъм да я превърнете в кърмаческа, просто не разбрах.
Връщайте се бързо на темата и започвайте да организирате първите 24 часа само за вас, ако още ще пропуснали.

Защо реши, че е така? Аз не я намирам за кърмаческа.  Laughing  И какво имаш предвид под "здравословния егоизъм"  ? Не се заяждам, наистина не разбирам.  Simple Smile

# 102
  • Мнения: 1 567
"здравословния егоизъм"  

"здравословния егоизъм"  = 24 ч. само за себе си.

# 103
  • Мнения: 5 940
Защо да се е превърнала в кърмаческа? Мен някакси ме интересува мнението на хора, които са на същия хал и наистина 24 часа за тях изглеждат като лукс, отколкото на такива, които 24 часа може и да отделят за другите.
Възможно е обаче авторката да е имала предвид и свободни от задължения хора, които не знаят какво да правят с времето си.

# 104
  • Мнения: 3 447
Темата май трябва да се премести в подфорум "Хранене с АМ".

# 105
  • Мнения: 24 467
Как успяхте в тази тема за здравословния егоизъм да я превърнете в кърмаческа, просто не разбрах.
Връщайте се бързо на темата и започвайте да организирате първите 24 часа само за вас, ако още ще пропуснали.
Да, инак хубаво почнала темата.

Но се замислям, какво ли е да имам на разположение 24 часа само за мен.Не за семейството, не за работата ми, а само и единствено за мен.От години не ми се е случвало, а осъзнавам, че понякога ми се иска да бях откраднала едно денонощие от времето, което да подаря на себе си.


Похождам на 2-3 дневни квалификационни курсове аз, 2-3 пъти годишно. Така се откъсвам и от хората и от къщата, и от всичко, което виждам ежедневно. Добре ми идват, почивам, понаучавам по нещичко /за мен това си е вид релакс/, комуникирам с нови хора, разхождам се. Много ми е кеф. След това, като се прибера, съм като нов човек.
Домашните ми го знаят и ме оставят да се почина така. В началото имаше цупни, сега понавикнаха, че всеки си е човек с лични нужди.
Не, не се оплаквам, търся да разбера кой какво иска и къде го стиска и обсъждаме как да оправим положението. Важи и за моите мазоли.

# 106
  • Мнения: 1 615
Нямам никаква представа. Дотолкова никаква, че има сериозна опасност, ако ме свари неподготвена подобна възможност, просто да ги пропилея Simple Smile

# 107
  • Мнения: 11 908

Похождам на 2-3 дневни квалификационни курсове аз, 2-3 пъти годишно. Така се откъсвам и от хората и от къщата, и от всичко, което виждам ежедневно. Добре ми идват, почивам, понаучавам по нещичко /за мен това си е вид релакс/, комуникирам с нови хора, разхождам се. Много ми е кеф. След това, като се прибера, съм като нов човек.


През декември бях в София за пет дни във връзка със служебни ангажименти- трудоемки, но не неприятни.Работех между 9ч. и 16ч.- след това се прибирах в хотела, разхождах се, видях се с две дружки, едната от студентските години.
Но ми беше много мъчно за детето, все гледах да се прибера в хотела преди 22часа, за да мога да си поговоря с детето вечер, преди то да заспи.
С майка ми също всеки ден си говорихме, все някакви проблеми разрешавахме, не просто да се чуем.Въпреки, че много разчитам на мъжа си, беше ми притеснено и напрегнато.

Затова предпочитам обратния вариант- аз да си остана у дома за 24 часа,  поне позната обстановка ще ми помогне да поразпусна.

# 108
  • Мнения: 24 467
Когато бяха малки се притеснявах и досаждах постоянно. Сега не се притеснявам толкова. И баща им ще се справи, и родителите ми /взимат малкия при тях, когато аз отсъствам, така е по- удобно/. Никога не съм си мислила, че съм незаменима. Аз се обаждам да нагледам как върви училището и какво е станало в градината.
За да си почина аз трябва да се махна. Различни са хората. Аз целя тотално отделяне от обстановката за тези въпросни часове или няколко дни.

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Прекрасно е човек да е със себе си. Обичам да съм сама със ....себе си  Grinning ето днес е събота и ще прекарам денонощието с мене си  - The day is mineee. Какво правя - нищо! Понякога просто си гледам, друг път слушам музика, пиша. С една дума правя каквото си искам.  Никой не ми липсва и не страдам от това  Blush

# 110
  • Мнения: 2 885
Има една приказка "Кой каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи!".
Лятото имам достатъчно време за себе си. Ако кажа за колко седмици, ще ми скочите...но си имам 2 всеотдайни баби в БГ.
Иначе засега ми се "отпуска":
- неделя сутрин, докато баткото е на неделно училище и аз пия кафе с приятелки
- партитата, които си правим всеки месец със същите
Шопинга и разкрасяването сутрин, след като оставя баткото на училище, не влиза в сметката /м/у 9 и 13 ч/, т.к. малкото е залепено за мен.

# 111
  • Мнения: 1 175
Последният път когато ми се отдаде такава възможност, открих бг-мамата и киснах тук цял ден  Mr. Green Сега обаче ако ми се предостави възможност, бих се скитала сама из някой баир с книжка под ръка, от време на време спирайки под кичесто дърво за почивка да си почета. Обожавам да съм сама сред природата, сама с мислите си и с любима книга!

# 112
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вчера имах около 5-6 часа само за мен ... Стигат ми.
И никога не е било проблем да "извадя" колкото си искам часове, само за мне. Но не изпитвам нужда.

# 113
  • Vienna
  • Мнения: 519
Винаги сьм си взимала дни или поне 4асове за себе си. Мьжьт ми се оправяше с детето още от самото на4ало, ако се наложеШе...

# 114
  • Мнения: 561
От както се е родило детето ми все си мрънкам,че искам малко повече време за себе си.И както го правя,така и немога да прекарам повече от 1-2ч.без него.Въпреки,че е като Тазманийския дявол-див много див и крив  Simple Smile ми е трудно да дишам без него.Явно е до вътрешната ми нагласа.

# 115
  • Мнения: 420
Ех, мечти! Два пъти по 24, ако може. Ще се свра в някоя хижа, ще спя, чета, ям, скитам, спя на поляната, пак ям и така...
Размечтах се и реших, че и два пъти са ми малко.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 178
На мен са ми нужни дори и 2 часа. Последните 2 такива (свободни от дете и мъж) прекарах като изгледах един хубав филм на компютъра (мъжа ми не обича да гледа на компютъра, а детето не ме оставя) с чаша вино в ръка Simple Smile))

# 117
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Имам нужда от непрекъснат поне 12 часов сън. Нищо повече. Засега.

# 118
  • Мнения: 755
24 часа за мен е прекрасно като идея, но..
- първите 6ч. ще прекарам в мисъл за децата ми
- в следващите 2ч. ще звънна поне 2 пъти
- чак след като ме наругаят да престана да звъня, сигурно ще се кротна.
Останаха ми 16ч. от тях поне 8ч. ще спя и то ми остана волно и свободно само 8 часа. Тях мога да си "открадна" и без тези "24часа само за мен".

Отдавна съм забравила какво е да си сам със себе си.
 Промених се, но това не ми пречи, прави ме по-добра в моите очи. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт