ака странно

  • 730
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
на 2 месеца сме. само на кърма. до преди 10-тина дни акахме 6-8 пъти на ден в златисто - като по учебник. после започнахме да акаме в зелено 2-3 пъти на ден, което ме притесни. дадох ентерол, но нищо не се промени. така откарахме около седмица. сега вече акаме през ден тъмно кафяво и много течно (всъщност само 1 път и от тогава вече 2 дни нищо). от една страна се притеснявам, а от друга - не ми изглежда болно детето. някой нещо да предположи по въпроса?

# 1
  • Мнения: 2 082
по принцип трябва да ака поне веднъж на ден.цвета не е толкова обезпокоителен,но наи-добре попитай лекаря.да не би да си започнала да даваш сокчета?

# 2
  • Мнения: 13
1. Може да е настинка след къпане - къде (при колко градуса) се къпете?
2. Може да не се дохранвате - наддавате ли нормално, пробно кърмене?
3. Може да е реакция на ваксина - ако сте на 2 навършени месеца би трябвало да сте сложили ДТК и полио - ако да какви точно и дали след поставянето им се появи с проблема с акото?

# 3
  • Мнения: 1 214
4. Или ако бебче е пило сокче?

# 4
  • Мнения: 1 858
Ние имахме подобен проблем на 2,5 месеца.Детето беше спряло да се храни а ние първо си мислихме , че има запек.Детето само имитираше , че суче.Вземай мерки бързо защото може да си се притеснявала напразно а е възможно и по-сериозен проблем да има, което не ти пожелавам в никакъв случай.

# 5
  • Мнения: 1 942
Моята беба реагира подобно на Деавита. Не се изака цял ден и аз много се притесник, а на следващия ден се изака веднъж, но ужасно много и тъмно кафяво и рядко. Най-верочтно и вие го приемате по капка на ден. Спри го и виж какво става. Аз го смених с Вигантол и сега гледам как и се отразява.
Успех   bouquet

# 6
  • Мнения: 429
И при нас имаше подобен проблем  на малко по-голяма възраст и се оказа, че от притеснение ми бе намаляла кърмата и съответно на нея не е и стигало. Започнахме да се дохранваме оправи се акото и аз се успокоих и пак останахме само на кърма.

# 7
И моето бебе имаше такъв проблем, а беше само на кърма. Също давах Ентерол, но нищо не се промени. Досаждах на педиатъра всеки ден по два пъти, той ми обясни, че това е нормално, някаква реакция на жлъчката или нещо подобно, което не е опасно и ще се оправи. Но той не се оправяше в продължение на две седмици. Аз направо полудявах като му видех изпражненията и пак звънях на педито и накрая той ни изпрати да му изследват секрет в лаборатория, но резултатът беше добър и аз се успокоих. И постепенно започна да редува зелени със златисти и се оправи от само себе си.
Но едно е сигурно - не е от това, че на бебето му е студено.

Общи условия

Активация на акаунт